Jakou koupit peřinu a polštář do postýlky?

senja
6. zář 2009

Zdravim! Resim jakou soupravu do postylky (perina+polstar) koupit: Jakou znacku? Jaky material (dute vlakno, vlnene rouno nebo nejake jine specialni vlakno)? Poradte prosim 😉

matilko
7. zář 2009

ahojček, my sme kúpili značku webschatz (z quelle) a sme nadmieru spokojní 🙂 perinka je veľmi príjemná, fakt zahreje, no malá sa nespotí a hlavne je dostatočne veľká, takže nám vydrží hooodne dlho.

jituskak
7. zář 2009

ahojky, já mám co bylo v sadě z ebutiku a taky jsem zpokojená. taky jsem zjistila, že hodně záleží na povlečení, na materiálu. teď jsem to povlíkla do froté povlečení a ¨je to krásně teplý.

beruska2x
7. zář 2009

mam taky tu sadu z ebutiku.cz a taky spokojenost, polstarek jsme teda jeste nepouzili ale perinku a mantinel a vse ostatni ano a fajn...

katy1979
8. zář 2009

senja ja ta len upozornim na znacku fereti. navliecky su kvalitne a myslela som si ze aj paplon ale malý pod nim spava rok a cele to vnutro sa dalo dokopy. je to tiez plnene niecim antialergickym.

dahlia23
8. zář 2009

my máme doma všetko z dutého vlákna, ale už by som to nekúpila. rúno je síce drahšie, ale keď, tak už iba to. dcérke ho chceme kúpiť pod stromček - komplet na veľkú posteľ, zatiaľ som jej namiesto dutého paplónika z postieľky dala pérový paplón. ale ten je zas dosť ťažký. ☹

artepeli
8. zář 2009

Ahoj, sice jsem tenhle dotaz vznesla v diskuzi Postylka, ale spis se hodi sem. Tak tedy: Dosud jsem pouzivala jenom lehkou deku, ale s nastupujicima chladnyma nocema jsem se odhodlala koupit perinku. Vzala jsem Scarlett bavlna satin, ten mensi rozmer, tj. 120x90, ale zda se mi , ze je nejak hrozne obrovska do postylky (kterou mam taky klasicky rozmer 120x60). Prijde mi, ze jednak se tam ta perinka vubec nemuze vejit a hlavne kdyz tim malou prikryju tak se mi v noci z pod toho stejne posune ven, zatimco tou lehkou dekou se vzdycky tak hezky obalila. Jak to mate vy? Pouzivate perinku, nebo to je az do detske postele pro vetsi deti?

matilko
8. zář 2009

ja mám tú perinku tiež veľkú, ale mne to nevadí, ked nou malú zakryjem, tak sa točí pekne pod nou, kdežto s dekou sa točila celá a často mala holé záda...

dahlia23
8. zář 2009

my sme mali do postielky z dutého paplón od scan quilt, ten bol fajn a nebol obrovský, hoci rozmer bol štandardný. kamarátka kúpila ten istý rozmer od iného výrobcu a malú v postieľke takmer hľadala, taký bol obrovský. 😅

ojo
11. zář 2009

já mám doma peřinky 2, jednu z dutého vlákna a jednu péřovou, jsou obě velikosti 130x90, postýlku máme 140x70, takovou co se dá rozložit pak na normální dětskou postýlku bez bočnic se šprušlema a do týhle postýlky jsou ty peřinky akorát 🙂 🙂

veronika81
11. zář 2009

baby, trošku iná otázka, aj keď v podstate k téme..
Odkedy ste začali prikrývať bábätká perinkou? Malý mi spáva v spacom vaku od 6 týždňov, keď je chladnejšie tak ešte prehodím deku. Dosť sa mi v postieľke vrtí, nemôže sa nejako zosunúť pod perinu? Možno prichádzajúcou zimou budem nútená perinku kúpiť, ale nejako sa toho bojím 😒

matilko
12. zář 2009

veronika, my od malička 🙂 malá sa narodila vo februári a bola hrozná kosa, mali sme v ložnici len 19st., takže pod perinkou jej bolo teplúčko, spací vak som používala len v lete a už žiadnu deku ani perinku. Teraz sme sa k perinke zase vrátili. Malá sa pod ňu nikdy nedostala, ani ma nenapadlo, že by sa nejako zachumlala pod perinu, spí kľudne. Navyše asi polovicu noci spí s nami vo veľkej posteli zakrytá našimi veľkými perinami a v pohode.

kvetinka7
12. zář 2009

Holky, ja se divala zatim jen po povleceni a vsechny maji velikost 140 *90 cm.. tak jsem si myslela ,ze i vsechny perinky maji tuhle velikost .. nemaji?

jmisa
12. zář 2009

Kvetinka, peřiny jsou různých velikostí a stejně tak povlečení.
My máme třeba 130*90.

Nejdřív je potřeba koupit peřiny a pak teprve povlečení. Každopádně malé mimčo stejně peřiny nepotřebuje, spí v zavinovačce nebo spacím pytli, nebo pod nějakou dekou menších rozměrů.

kvetinka7
12. zář 2009

fakt? 😲 ja myslela,ze spi v zavinovacce pod perinkou..

matilko
12. zář 2009

kvetinka, rodíš v zime, záleží akú máte teplotu v ložnici, moja malá takto spinkávala

kvetinka7
12. zář 2009

matilko, spavala tak ,jak jsem psala ja ? teplota v loznici.. myslim,ze spise chladneji

jmisa
13. zář 2009

Já teda dávám na zavinku povlečenou larisu. Když bylo teplo, spal jen v zavince a později jen pod larisou, teď kombinuju oboje, protože ještě nemám koupený spacák, pak ho hodlám ve spacáku přikrývat v případě velké zimy ještě tou povlečenou larisou.
Dát na našeho prcka "velkou" peřinu se bojím. Přeci jen je větší než postýlka a je to docela těžký, tedy pro něj.

Jinak na spaní je údajně dobrá teplota kolem 19 stupňů, což my máme, jen ve velkých mrazech trochu zavlažujem radiátorem.

matilko
13. zář 2009

kvetinka, presne tak som ju nechávala spinkať, mala zavinovačku a na tom perinku, naša perinka je ľahučká, takže je maličká pod ňou spokojná

jahodas01
28. zář 2009

suhlas s katy1979 ja mam tiez postelnu sadu fereti a paplon o nicom, mala spí uz len pod handrami, co sa dala vypln dokopy... akurat som jej prevliekala postelne cez víkend a bola som zhrozená, takze tiez chcem kupit novy paplonik, pozerala som to z quelle celkom sa mi pozdava..

aky je rozdiel medzi dutym vlaknom a mikrovlaknom...asi ziadny??? tiez neviem co by bolo najlepsie...

klara.t
29. zář 2009

Holky, mám vybrané povlečení o velikost 135x100 a 64x40 (polštář). Myslíte,že je dobrá tato výplň? Vím, že z počátku polštářek bude jen na okrasu. Postýlku chci klasickou http://www.detskyraj.cz/zbozi/937-kacper-buk-ne... o velikosti 120x60. Teď koukám, že je povlečení a peřina větší než postýlka. Máte to také tak? Nevadí to?

jahodas01
29. zář 2009

klara.t - nevadí... 😉

senja
autor
30. zář 2009

klara.t Tak rada bych te varovala. To, ze je perinka velka nevadi, take to mame tak - odhrnes po stranach a je to OK. Horsi je to s tim tvym vybranym setem. My jsme koupili take od Scarlett http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=554821 a ta perina je SILENE tezka ☹ To se proste neda, nedokazala bych tu tihu mit na sobe i ja, natoz aby to na sobe mel tak maly tvorecek. Vypada to sice kvalitne, ale i presto si ho ted pokusime vymenit za jiny set. Nevim jak je na tom set, ktery jsi vybrala ty, je to jiny model, ale jen si dej pozor na tu vahu, je to prece stejna znacka, tak at neudelas chybu 😉

klara.t
30. zář 2009

Ok, díky moc. Máte tedy někdo tipy na tu výplň? Nemůžete sem dát odkazy? Díky moc.

klara.t
14. lis 2009

Holky, porodíte s nějakým setem do postýlky? Já vůbec nevím, jakou peřinku. V ložnici máme spíše chladněji a budem mít zimní mimčo, tak chci mít peřinku pro jistotu koupenou, i když z počátku asi bude spát v zavinovačce.

tymothy
14. lis 2009

My máme ferettiho a spokojenost největší. Je plněný nějakým kukuřičným vláknem, takže je i pěkně prodyšný - prý se dá i prát, ale to jsme nezkoušeli. Jen je potom problém sehnat povlečení za rozumné peníze - mají rozměr peřinky 135/100, běžně se vyrábí 120/90.

aponchie
14. lis 2009

ja mam jednu obycejnou z Ikei nazev uz nevim a pak mam ovci rouno ta hreje dobre v lete chladi,ale je pravda ,ze je tezsi nez dute vlakno

tymothy
14. lis 2009

Ta zavinovačka se mi moc neosvědčila - Magdalénka v ní byla k ránu spocená (a to máme doma dost velkou zimu)

klara.t
14. lis 2009

Tymothy: jaká zavinovačka?

Feretti je tedy dobrá nebo špatná peřinka? Nahoře před ní tuším varovali.