Jakou matraci máte pro své děti ve velkých postelých?

sonije
14. bře 2009

Ahoj,
tak jsem dnes pořídili postýlku s klouzajdou, k ní polohovatelný rošt (malý trpí na rýmy) no a objednala jsem matraci, jenže teď se mi to rozleželo a chci se zeptat vás, jakou matraci máte pro své děti ve velkých postelých? Já objednala s paměťovou pěnou od Dormeo, je na ni i 15 let záruka, ale teď přemýšlím, jestli třeba latexová nebo gelová nejsou lepší. Už tak zaplatím za tu s pamětí, která reaguje na teplotu těla, 5000,- a víc bych asi nedala, ale koukala jsem, že jiné firmy mají i latex levnější.. Jen zas nevím, jestli to není moc tvrdé.. Poradíte?

petja
18. kvě 2010

Ahojky, chce to každopádně vyzkoušet,lehnout si na ni.
Zora vypadá slušně 😉
My máme smanželem z Dřevočalu,malému jsme stejně jako postel,pořídili i matrace z JYSK.Jsme s nima spokojení,jsou tam 2druhy pěny+kokos.

mikulka
19. kvě 2010

Tak my včera koupili matraci z IKea a je super, je to ta dražší, je pružinová, po obou stranách polyuretan a ještě nějaké přírodní vlákno. Je dostatečně tvrdá. Všechny ostatní matrace Ikea se nám nezdály, byly moc měkké, myslím, ty pěnové apod.
😉

dadis
19. kvě 2010

Teraz som citala na tej stranke Vegas:
Otazka: Mohli by ste mi odporucit, prosim Vas najvhodnejsi matrac pre moju dceru? Ma dva roky a kupili sme jej uz novu velku postel 200x90 cm a stojime pred kupou matraca. Da sa toho vygooglit na nete velmi vela, ale chcel by som pocut aj slovo odbornika, aky matrac je pre deti od 2 rokov ten najvhodnejsi. Teraz ma 11 kil a 86 cm.
A samozrejme je potrebne brat do uvahy, ze dieta rastie a pribera.
Dakujem za odborne informacie.
Odpoved: Vážený pán Bystrický, pre deti odporúčame tvrdší až tvrdý podklad. Matrac by mal byť veľmi vzdušný, najlepšie pružinový, či taštičkový, aby dokázal veľmi rýchlo odvádzať vlhkosť.

dadis
19. kvě 2010

http://www.matrace-mattino.sk/matrace/bravo/ co poviete na tento? Na tastickovy ma podla mna super cenu

dadis
19. kvě 2010

teraz citam, ze ma nesnimatelny potah ☹ ...tak to asi nie

dadis
19. kvě 2010

tento ma snimatelny, ale zase je v kategorii makky-stredny...zase sa neviem rozhodnuuuuut 😠
http://www.matrace-mattino.sk/matrace/vitoria/

mia.k
19. kvě 2010

dadis ten matrac vyzerá celkom dobre,aj cena je dobrá,len je to také nejasné z toho popisu,že ako mäkký,alebo tvrdý je.To,že napíšu mäkký-stredný ešte neznamená,že pre malé dieťa je mäkký,keďže tam uvádzajú nosnosť až do 110kg,tak si myslím,že až taký mäkký zase nebude(teda možno pre ťažšieho dospelého,ale nie pre dieťa),ale je to dosť neurčité,chýba mi tam BMI.

dadis
20. kvě 2010

ved prave je tam malo informacii, teda ziadne zasadne informacie..o pocte tasticiek na m2, o hustote potahovej latky, gramazi peny 😠 , BMI...nic...nerozumiem tomu, podla tej web patria do skupiny "vegas group", ti maju vsak vsetky tieto info na stranke, len tie ich tastickove matrace zacinaju okolo 300eur...stale nie som rozhodnuta, este ze maju kratke dodacie lehoty, postele budem mat dodane az zaciatkom juna, tak dovtedy mam este cas vyberat...

mia.k
20. kvě 2010

tak len vyberaj, a ked nájdeš niečo schopné,tak daj vedieť,rada sa inšpirujem.Mne to ešte až tak strašne nesúri,tak si robím zatiaľ prieskum. 😉

dadis
4. srp 2010

tak nakoniec sme sa nerozhodli pre ten pruzinovy...nabehli sme do obchodu, lahli sme si pomaly na kazdy matrac a vybrali sme si taky najtvrdsi....http://www.mojmatrac.sk/Matrace/PUR-pena/PREZID... neho lamelovy rost a je super, normalne by som si to s malym hned vymenila 🙂 ...a co sa tyka pripadnych nehod, mam nepremokavu podlozku od scan quiltu...http://www.scanquilt.sk/shop/index.php?main_pag... bola sice drahsia, ale uz ma 1x odskusane, ze je spolahliva, nejaka podobna bola nedavno v akcii v Lidl za asi 8€, ale na druhy den po zaciatku akcie, ked som tam bola uz ju nemali...

lenkaks
24. srp 2011

Ahoj,chcem sa spytat,myslite je je vhodne pre dieta pruzinovy matrac ?? Nas syn spava vo svojej postielke az od dvoch rokov,teraz ma 2r a 8 mesiacov a uz ma komplet prelezanu matracku a to vazi 15 kil a matrac som pravidelne pretacala...je len obycajna penova ,bola dodana s postielkou...
Inak mame na plane tuto matracku : http://www.novymatrac.sk/dalsie-rozmery-4000001...

DAkujem

kaselka
27. srp 2011

@lenkaks ahoj, pružinové matrace podľa mňa nie sú vhodné ani pre dospelých. Existuje štúdia, kde dávajú do súvislosti vyšší výskyt rakoviny aj s používaním pružinových matracov (samozrejme nielen to...) a podľa mňa na tom niečo môže byť (V knihe Doba jedová). My máme matrace od f. PerDormire pre nás aj pre malú a sú výborné skús pozrieť na ich stránke www.perdormire.sk Sídlo majú v DCA, tak by si to nemala ani ďaleko. Dokonca sa tam matrace dajú vyskúšať aj osobne no pri dieťati sa to asi nedá, lebo to by to zhodnotiť určite nevedelo 😀.

hojda
27. srp 2011

Kvalita spánku má zásadní význam pro všechny věkové kategorie. Také
děti potřebují již od narození kvalitní „ležení“ – důležitá je kvalita lehací
plochy a velký význam má u dětí i hygiena lůžka.

Spaní dětí má svá specifika. Děti potřebují pro svůj zdravý růst a vývoj
kvalitní matraci (která ale nemusí být luxusní), spíše pevnější typ, ideálně ve střední tvrdosti. Kvalitní matrace pro dospělé jsou většinou zónové – tj. v oblasti ramen, pánve a pat jsou změkčené a naopak
v oblasti bederní páteře a stehen jsou pevnější. U dětí není třeba, aby matrace měla výrazné zónování – děti rostou, často se na lůžku „stěhují“ do různých poloh, a tak zónování u matrace pro děti postrádá smysl. Zásadní je správná podpěra páteře – tj. kvalitní materiál matrace. Ideální jsou pro děti matrace z kvalitních PUR pěn, které
vyhoví jak z hlediska pružnosti matrace, tak i z hygienického hlediska.
Důležitý je i potah matrace – měl by být snímatelný s možností praní minimálně na 60 °C, ideálně na 90 °C.

Tady některé matrace doporučené pro děti

http://www.jmp.cz/zbozi.php?id_sestavy=&rozbal=...

chesterbloom
27. čer 2013

Já bych asi vydržela... ono to totiž zas tak nehoří, pokud je dítě zdravé, tak mu jen tak nějaká matrace záda nezkazí. Je pravda, že je to asi mnohem lepší, než spát na nějaké slámě, ale pokud má nějaký sport a dobře se mu vyvíjí páteř, proč zbytečně utrácet... ona je to teď taky móda, zdravě spát, ale jen tak mezi námi, není to zdaleka tolik žhavé, musí se jednoduše počítat s tím, že ne každý na to bude mít a občas se bude muset zařídit trošku... improvizovat, jak se tak říká.

Doporučuji za sebe blog na KS - http://www.kralovske-spani.cz/ kde mají super články... to mně osobně s tím výběrem dost pomohlo. Mimoto, pozor na toxicitu-... je to teďka docela velké téma, některé matrace vyloženě uvolňují škodliviny. Tak je fajn na to myslet, když kupujete do postýlky pro nejmenší.

belanova100
18. únor 2014

Já mám dobrou zkušenost s matrací Šárka http://www.tropico-plus.sk/matrac-sarka-top.html , je určena pro teenagery. Dcera na ní spává už několik let a dosud žádné problémy se zády neměla (i když se věčně hrbí u notebooku). Není úplně z těch nejlevnějších, ale taky ne nejdražších - zlatý střed.
Vyžadovat speciální zónování apod. si myslím, že je u dětí ještě zbyteční - moc rychle rostou 🙂

1adela1
24. únor 2014

Ahoj,
my navštívili speciálku na spaní, a tam nám bylo vysvětleno, že paměťová pěna není pro dítě úplně ideální. Údajně je docela málo vzdušná, takže když se stane nějaká noční "příhoda", matrace pak hrozně dlouho vysychá. Totéž je asi v případě nějaké nemoci a zvýšeného pocení. Tohle prostředí je pak prý ideální pro množení různých bakterií. Doporučili nám matraci Antibacterial nightfly z antibakteriální pěny od firmy Materasso http://www.matrace-materasso.cz/matrace-a-rosty... tak snad to bude v pohodě

bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nea2
27. bře 2014

Ahoj, já mám matraci pro děti z www.kvalitni-matrace.eu/produkty/detske-matrace/ , vybrala jsem matraci Natural Baby, ona je super pro děti alergiky. 😉 Koupila jsem ji tam hlavně proto, že byli schopni vyrobit matraci na míru asi za tři týdny. Navíc tam měli dopravu zdarma. 😀

midiana
20. únor 2015

Dobrý den, jen bych chtěla upozornit, že jsem si koupila matraci Mimma, která byla doporučená k posteli co jsem si taky kupovala zároveň,(dětskou postel pro předškolní a školní věk!)–ale matraci absolutně nedoporučuji-po půl roce se v ní udělal uprostřed důlek, děs, nedá se na tom spát o bolesti zad ani nemluvím, budu muset kvůli tomu koupit novou, taky potřebuji koupit matraci už i pro malého syna, akorát teda nevím jakou, jestli máte doma prosím nějakou na které spíte už delší dobu a zdá se Vám být ok, tak mi prosím napište, poraďte, chtěla bych nějakou kvalitnější aby něco vydržela, asi si radši připlatím, co půl roku kupovat matraci na to fakt nemám.. sama s dětmi, nevíte které jsou kvalitní a vydrží aspoň pár let?… moc děkuju za případné odpovědi…

petulica
11. bře 2015

Ahoj, také vybírám matraci pro 2 letého syna. Pročítala jsem různé diskuze, ale žádná jednoznačná rada jakou matraci koupit bohužel neexistuje 😒 Z toho co jsem pročetla jsem si vyvodila, že je vhodný takový zlatý střed - ani moc měká ani tvrdá.
Zatím mám vybranou tuto:
http://www.nabytek-eno.cz/zbozi/16249/studena-p...
Líbí se mi, že má z jedné strany tvrdost 3 a z druhé 4, takže teď bude spát asi na té 3 a potom na 4. No ještě uvidím, co mi k tomu řekne prodejce, mají tam docela výběr, tak uvidíme.

petulica
12. bře 2015

Tak prodejci mě docela překvapili - pán i paní se přikláněli k tomu, abych vzala tu nejzákladnější matraci, prý to pro 2 leté dítě naprosto stačí a po lepší matraci se mám ohlížet později, třeba až půjde do školy.
Všechny ty "lepší" matrace jsou dimenzované pro dospělé lidi, takže když na ní leží dítě, absolutně nevyužije její parametry. Tak mi to řekli, i když jsem jim jasně naznačila, že jsem schopná si koupit matraci za 4000,-... Tak jsem z toho byla taková docela překvapená a nakonec jsem zvolila lepší verzi základní matrace - tedy pěna + latex.

midiana
13. bře 2015

tak asi na tom něco taky bude,že jsou dělané pro dospělé... o latexu jsem slyšela že je asi nejlepší co se týká vlastností a i životnosti,taky je to myslím dobrá volba... a jinak moje sestra má matraci s tou kokosovou deskou na velké postelli a říká že už jí má snad 15let,...že si nepamatuje už kde ji koupila ani ale že je pořád v pohodě... akorát se to nesmí prý namočit,polít,atd.,...tak asi ochranný potah... kdyby měl někdo další zkušenost s touto matrací s kokos.deskou na velkou postel,tak ať písně-díky 😉 🙂 potřebuju to na pevný rošt-ne rošt,ale jen masiv příčky tam jsou...