Jakou zavinovačku, pokud má pevně "svázat" plačící dítě?

2. května 2014 
Jakou zavinovačku byste doporučili? Syn má tři týdny a klidně usíná jen pokud má přichycené ručičky v zavinovačce. Předtím většinou řve a rozhazuje ručičkama a škrábe si obličej. Z klasické rychlozavinovačky ručičky během chvilky vyndá. Máte typ na nějakou zavinku, se kterou se mi bude dobře manipulovat, krásně ho pevně obemkne a bude mu v ní dobře? Co si myslíte o Swaddle Me? Máte zkušenost? Nerozepne se z ní dítě, když pláče a háže sebou?
24. bře 2014 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak za me a vlastni zkusenost presne takovy mimco jsme meli doma a nejlepsi bylo zavazani do velke pleny. Z te se nedostal a zklidnil se okamzite. Delali jsme to tak dlouho a i dodnes ma Maxik radeji "stisneny" prostor nez treba obrovskou postel apod.
24. bře 2014 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
My jsme měli Miracle blanket od Red Castle. Fungovala skvěle.
24. bře 2014 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám se osvědčila zavinovačka z merino vlny, seženeš třeba tady: http://www.anavy.cz/decky-zavinovacky-cepicky-/zavinovacka-z-tenke-merino-vlny/
24. bře 2014 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měli jsme Miracle blanket od Red Castle. Vypadá to sice drasticky, ale funguje. Napřed jsem motala do velké pleny, ale z toho se syn později vymotal a nemohl dál spát.
24. bře 2014 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já doporučuju polovysypanou peřinku od Kiedroňové. Myslím, že to byla nejlepší investice, jakou jsem udělala. Malý v ní spí pořád (6 měsíců), i když už mu lezou nohy Ale potřebuje mít svázané ruce, takže vyhovuje. Usne v ní prakticky hned a není potřeba nějak složitě vázat. Jak budu uspávat, když už se do peřinky nevleze, nevím http://www.kennyshop.cz/products/polovysypana-perova-perinka-dracek-perova-vypln-povlak/
24. bře 2014 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Nám v porodnici poradili,abychom malého zavinuli do látkové plínky,dáš di ji trojúhelníku, nahoru dlouhou stranou dolů špičkou,položíš na ni malého doprostřed aby byla hlavička a ramínka trošku venku a předěláš jeden i druhý cíp,Šimon pak byl klidný a mohla jsem ho dát do jakékoliv zavinovačky nebo ho nechat jen v té plínce
24. bře 2014 v 11:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Z vlastní zkušenosti - trojúhelníček bavlněné plínky (ideální té po nás, z makko bavlny, neznám lepší) - a stáhnout do povijanu (taky po nás). Prostředního jsem takto svazovala až skoro do půl roku (nohy už mu trčely ven), jinak neusnul.
24. bře 2014 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám zavinovačku Miracle blanket od Red Castle, zavinování je s ní snadné a pevné.
24. bře 2014 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dle rady a praxe z porodnice jsme ovazovali zavinovačku ještě stuhou z galanterie. Vlastní zavinovačka má suché zipy našité tak, že je to vše moc volné.
24. bře 2014 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Doporučuju zavinovačku z Fleru, šije paní s přezdívkou Maggion.. jsou krásné a funkční dnes mi přišla
24. bře 2014 ve 14:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nám pomohla klasická obdélníková zavinovačka a později ji nahradila pružná deka z fleecu, na jaro pak zavinovací deka JJ Cole
24. bře 2014 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Na pevné zavázání novorozeňátek rozhodně nejsou dobrý zavinovačky na suchý zip, jaké se vídají běžně. Nám se osvědčila klasická, jakou mívají v porodincích - kolem tělíčka se 3 stuhami na upevnění. Souhlasím, že z tetra pleny bude také pěkně sloužit. Výborná zavinovačka je od Haipa-daipa z úpletu z biobavlny, do níž se mimčo zavine jako "larvička" podle metody Dr. Karpa. Můžu na požádání poslat odkaz na video návod.
25. bře 2014 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dceru jsem vázala do velké čtvercové plenky podle Karpa a fungovalo to dobře a dlouho. Syn se mi vymotával po chvilce, takže jsme pořídili Red Castle a byla to jedna z nejlepších investic.
25. bře 2014 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem zavinovala do velké látkové čtvercové pleny přeloženou do trojúhelníku a ještě jsem malou dala do klasické rychlozavinovačky na suchý zip. Docela dlouho v tom vydržela, pak byla šikovnější a dostala se ze závinu. Pak už usínala klidně.
2. kvě 2014 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mám od Ergo baby a dítě se z ní fakt nevymotá...
2. kvě 2014 ve 20:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám se nejvíc osvědčila klasická péřová zavinka a do ní plena složená na trojúhelník - stáhnout ruce plenou a pak zavinovačkou. Dceři je půl roku a obtížně se z toho dostává ještě teď.
2. kvě 2014 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek