Jakou zavinovačku, pokud má pevně "svázat" plačící dítě?

spimy
24. bře 2014

Jakou zavinovačku byste doporučili? Syn má tři týdny a klidně usíná jen pokud má přichycené ručičky v zavinovačce. Předtím většinou řve a rozhazuje ručičkama a škrábe si obličej. Z klasické rychlozavinovačky ručičky během chvilky vyndá. Máte typ na nějakou zavinku, se kterou se mi bude dobře manipulovat, krásně ho pevně obemkne a bude mu v ní dobře? Co si myslíte o Swaddle Me? Máte zkušenost? Nerozepne se z ní dítě, když pláče a háže sebou?

jankadudova
24. bře 2014

Tak za me a vlastni zkusenost 🙂 presne takovy mimco jsme meli doma a nejlepsi bylo zavazani do velke pleny. Z te se nedostal a zklidnil se okamzite. Delali jsme to tak dlouho a i dodnes ma Maxik radeji "stisneny" prostor nez treba obrovskou postel apod.

zazana81
24. bře 2014

My jsme měli Miracle blanket od Red Castle. Fungovala skvěle.

bbn
24. bře 2014

nám se osvědčila zavinovačka z merino vlny, seženeš třeba tady: http://www.anavy.cz/decky-zavinovacky-cepicky-/...

jancip
24. bře 2014

Měli jsme Miracle blanket od Red Castle. Vypadá to sice drasticky, ale funguje. Napřed jsem motala do velké pleny, ale z toho se syn později vymotal a nemohl dál spát.

monihart
24. bře 2014

Já doporučuju polovysypanou peřinku od Kiedroňové. Myslím, že to byla nejlepší investice, jakou jsem udělala. Malý v ní spí pořád (6 měsíců), i když už mu lezou nohy 🙂 Ale potřebuje mít svázané ruce, takže vyhovuje. Usne v ní prakticky hned a není potřeba nějak složitě vázat. Jak budu uspávat, když už se do peřinky nevleze, nevím 🙂 http://www.kennyshop.cz/products/polovysypana-p...

asenberuska
24. bře 2014

Nám v porodnici poradili,abychom malého zavinuli do látkové plínky,dáš di ji trojúhelníku, nahoru dlouhou stranou dolů špičkou,položíš na ni malého doprostřed aby byla hlavička a ramínka trošku venku a předěláš jeden i druhý cíp,Šimon pak byl klidný a mohla jsem ho dát do jakékoliv zavinovačky nebo ho nechat jen v té plínce

veruska007
24. bře 2014

Z vlastní zkušenosti - trojúhelníček bavlněné plínky (ideální té po nás, z makko bavlny, neznám lepší) - a stáhnout do povijanu (taky po nás). Prostředního jsem takto svazovala až skoro do půl roku (nohy už mu trčely ven), jinak neusnul.

zuz.ik
24. bře 2014

Mám zavinovačku Miracle blanket od Red Castle, zavinování je s ní snadné a pevné.

antarres
24. bře 2014

Dle rady a praxe z porodnice jsme ovazovali zavinovačku ještě stuhou z galanterie. 🙂 Vlastní zavinovačka má suché zipy našité tak, že je to vše moc volné.

roma_ka
24. bře 2014

Doporučuju zavinovačku z Fleru, šije paní s přezdívkou Maggion.. jsou krásné a funkční 🙂 dnes mi přišla

maifa
24. bře 2014

Nám pomohla klasická obdélníková zavinovačka a později ji nahradila pružná deka z fleecu, na jaro pak zavinovací deka JJ Cole

plenkacek
24. bře 2014

Na pevné zavázání novorozeňátek rozhodně nejsou dobrý zavinovačky na suchý zip, jaké se vídají běžně. Nám se osvědčila klasická, jakou mívají v porodincích - kolem tělíčka se 3 stuhami na upevnění. Souhlasím, že z tetra pleny bude také pěkně sloužit. Výborná zavinovačka je od Haipa-daipa z úpletu z biobavlny, do níž se mimčo zavine jako "larvička" podle metody Dr. Karpa. Můžu na požádání poslat odkaz na video návod.

milmic
25. bře 2014

Dceru jsem vázala do velké čtvercové plenky podle Karpa a fungovalo to dobře a dlouho. Syn se mi vymotával po chvilce, takže jsme pořídili Red Castle a byla to jedna z nejlepších investic. 🙂

zuza555
2. kvě 2014

Já jsem zavinovala do velké látkové čtvercové pleny přeloženou do trojúhelníku a ještě jsem malou dala do klasické rychlozavinovačky na suchý zip. Docela dlouho v tom vydržela, pak byla šikovnější a dostala se ze závinu. Pak už usínala klidně.

xdany
2. kvě 2014

Mám od Ergo baby a dítě se z ní fakt nevymotá...

marses
2. kvě 2014

Nám se nejvíc osvědčila klasická péřová zavinka a do ní plena složená na trojúhelník - stáhnout ruce plenou a pak zavinovačkou. Dceři je půl roku a obtížně se z toho dostává ještě teď.