• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte názor na mantinel do postýlky?

14. listopadu 2016 
Maminky, jaký máte názor na mantinely kolem postýlky? Je lepší okolo celé postýlky, jen z půlky a nebo třeba jen z jedné delší strany? Jaké máte zkušenosti? Děkuju:slight_smile:
20. dub 2012 ve 20:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro nás kolem dokola a ideální by byl polstr až nahoru, v noci malá cestuje jako divá a vždycky je zabržděná hlavičkou o bok postýlky :stuck_out_tongue_closed_eyes: nebo ji čouhají nožky nebo ručky až přes mantinel z postýlky ven
20. dub 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak komu stačí.....jsou mimča, která cestují v postýlce docela dost, pak bych zvolila okolo celé postýlky. Nám stačí do půlky, ale mám i ten delší.
20. dub 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
zpočátku stačí mantinel pouze do půlky postýlky, miminko leží a ještě necestuje, mantinel ho chrání před průvanem a cítí se bezpečně.
Potom, když dítko povyroste a už cestuje, tak u nás se určitě vyplatil mantinel kolem celé postýlky :wink:
20. dub 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
první 3 měsíce jsem nedávala a chtěla jsem na ně vidět. Pak začly cestovat. Kór malý. Určitě kolem dokola, ale i tak nám kolikrát nestačí :sunglasses:
20. dub 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dokud necestovala v postýlce, tak jsem měla do půlky, potom kolem celé postýlky.
20. dub 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě kolem celé postýlky .-)
20. dub 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Já mantinel pořizovat nakonec nebudu, dočetla jsem se, že to není příliš vhodné - zabraňuje cirkulaci vzduchu a zvyšuje tak údajně riziko syndromu náhlého úmrtí kojenců. Psali to v D-testu u informací k výběru postýlky. Nevím, jestli je to tak zásadně nebezpečný, jak píšou, ale vzhledem k tomu, že bydlíme v bytovce, kde není nijaký průvan a nehrozí, že by z toho dítě nastydlo a muselo být před ním chráněné, tak ho pořizovat nebudu.
20. dub 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
My měli od začátku až doteď mantinel jen do půlky a bez problémů, a to syn cestuje hodně. Podle mě je mantinel na miminko fajn, protože se cítí bezpečněji, než když má kolem sebe tyčky, přes které je vidět ven.
20. dub 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj my třeba neměli mantinel vůbec a bylo to v pohodě. Sice se občas Simča otloukala o špricle, měla z toho i pár boulí, ale poměrně brzy pochopila, že sebou nemůže takhle třískat :wink: Kupovala bych ho jen, kdyby byl v ložnici průvan nebo byla postýlka u studené zdi.
20. dub 2012 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
já bych ho pořídila....za prvé se cítí asi mimi víc v bezpečí, a když je větší, tak se tolik neotlouká . a dala bych kolem celé postýlky
20. dub 2012 ve 22:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mela u obou deti do pulky postylky. Vyhodu krom vyse uvedeno spatruji i v tom, ze detem, pokud tedy spi "normalne" jako ty moje, nepropadava dudlik ci usinacek spruslemi :wink:
20. dub 2012 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Tak za mě jednoznačně doporučuji kolem celé postýlky...není to určitě kvůli průvanu, na to si myslím to není myšleno, ale určitě když je dítko trošku větší a v postýlce neleží jako dřevo, tak bez mantinelu by bylo každou chvíli naražené hlavičkou na šprušlích, či by jimi prostrkovalo ruce nebo nohy, což není myslím žádoucí. My měli u obou dcer kolem celé postýlky a byli jsme naprosto spokojeni :slight_smile:
20. dub 2012 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My jsme mantinel koupili, ale v prvních měsících nepoužili. Neviděla jsem přes něj na malou a byl tam zbytečný. Ale později, když se začala vrtět a cestovat, tak jsem byla ráda, že máme-ten do půlky postele. Máme cestovatelku velikou, ale na celou postýlku nijak nepotřebujeme.
21. dub 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
používala jsem u všech tří dětí. Minimálně jako ochranu kvůli průvanu. Pak se cítili bezpečněji, miminko nemá rádo velký volný prostor a když vidí přes šprušle ven, připadá si ztracené. A taky se mi tolik neotloukají :slight_smile:
21. dub 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ze začátku jsem měla jen na půlku,ale pak tam malé uvízla ve spánku nožička a málem si ji zlomila, okamžitě jsme koupili kolem celé postýlky a je to v pohodě. Nevím,zda to ovlivňuje cirkulaci vzduchu,ale nepřijde mi to a je to bezpečné podle mě a nedám na to dopustit.
23. dub 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás nustnost,jinak furt mlátíme do šprušlí hlavičkou a taky to občas zabrání dudlíku v pádu na zem :wink:
23. dub 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
mám okolo celé postýlky a bez něj si to neumím představit, malá by byla jinak pěkně omlácená :slight_smile:
23. dub 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
My ho dali na první cca 2 týdny - jen ten poloviční, ale malá spala na prostředku, takže spíš že to vypadalo pěkně. Ale také jsem slyšela, že zabraňuje cirkulaci vzduchu, takže po těch 2 týdnech šel pryč. Doma nám nijak netáhne, navíc když jsme ho dali pryč, tak i lépe viděla okolo.
Teď cestuje po postýlce dost, ale tak co, se trochu otlačí o šprušle no. Ale zas si tam ráno sedne, prostrčí nohy a houpe si, než pro ni přijdu. Takže za mě osobně největší krám, co jsme koupili :grinning:
Ale pravda, že na toho dudana by to asi bylo dobré, ale my dudana nedávali.
23. dub 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
U starší dcery jsem měla zpočátku mantinel jen kolem půlky postýlky, ale jakmile se začala trochu hýbat, bylo to k ničemu, takže jsem pořídila mantinel kolem celé postýlky a spokojenost veliká.
23. dub 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla bych se zeptat, malý začal hodně cestovat a už dvakrát se dostal hlavičkou pod mantinel, kde se zasekl a nemohl se dostat ven. A to přestože mám mantinel vždy zastrkany za matrací. Nepřijde mi to zrovna moc bezpečné. Máte někdo podobnou zkušenost? Nebo jak máte mantinel zajištěny ve spodní části?
9. zář 2016 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Ikea maji mantinel se "dnem", pod nej se nedostane :slight_smile:
30. říj 2016 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zbytečný pracholapač.
30. říj 2016 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měli jsme v kolébce a super. Nesvítilo mu tam moc světlo, nefoukalo od balkonu, mel to tam utulnoucky.
30. říj 2016 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saaralota Musím s Tebou souhlasit, i když to nejspíš obě odneseme. Příčina syndromu náhlého úmrtí nebyla dodnes jednoznačně potvrzena, ale co potvrzeno již léta letoucí je, že takto zemřelé děti spaly právě v poloze na bříšku a dle kriminalistů dochází právě k přehřátí a to tím, že dítě vlastně vydechovalo a vdechovalo teplý vzduch.
Průvan může být i v bytě, to je jednoduché vyzkoušet, otevři okna, stačí ventilačky ve dvou pokojích, zavři dveře a stoupni si k nim, velice rychle shledáš, že ten průvan tam je, i když není velký. Stačí však ke dveřím dát srolovanou deku a můžeš být v naprostém klidu. Útulnost postýlky s mantinelem je sice hezká, ale já osobně bych si připadala jako v krabici.
30. říj 2016 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@magdalenax taky souhlasim. Mne se nelibi klasicka postylka kvuli tyckam, neprijde mi bezpecna, takze mame cestovni se sitkou. Vzduch, nic nepada, dite je v pohode a jako bonus se vlozene luzko trochu houpe :slight_smile:
14. lis 2016 v 10:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek