Jaký monitor dechu je lepší?

mirunda
1. zář 2011

ahojte maminky, jaky monitor dechu je lepsi, v cem vyhodnejsi - podlozka nebo ten klips na plenku? Na klipsu se mi libi, ze je mobilni a ze to mimco hlida i kdyz spi s nekym v posteli. Zase to neni na tuzkove baterie, tak abych kazdy mesic nemusela dokupovat baterku za 200,- ☹ shanim to dost na rychlo, diky za kazdou radu..

mirunda
autor
1. zář 2011

zadna nemate uzitecnou radu??

madormi
1. zář 2011

ahoj, já mám klips, používám ho týden ( od návratu z porodky) a zatím mám smíšené pocity, dobré je, že je přenosný, ale já ho s tejně malé dávám jen na noc v postýlce zatím. akorát nevím, zda jí třeba někde netlačí nebo tak ale tak snad ne. trošku mi na tom vadí, že nevidím jakou barvou bliká, jasné kdyby bylo něco blbě, tak spustí alarm, ale kolikrát mi tam třeba začne blikat modrá, jako že je třeba lépe upevnit na plenku a pod peřinou to není vidět 🙂 ale falešný poplach nám zatím nespustill takže po týdnů mám fakt smíšené pocity a nemám jasno co je lepší 🙂 asi jsem moc nepomohla co 🙂jinak já k tomu dostala i náhradní baterii

mirunda
autor
1. zář 2011

@madormi ja jsem koukala, ze je k tomu nahradni baterie, ale buhvi co vydrzi 😀 prave si rikam, aby to tam pozdeji mimco netlacilo, kdyz se bude samo prekulovat..

mispulka22
1. zář 2011

@mirunda My máme oba dva - deskový Babysense II půjčený z porodnice + jsme si koupili Respisense na plenku 🙂. Tak co by Tě zajímalo? 🙂

mispulka22
1. zář 2011

Ten na plenku jsme chtěli pro případy, kdy bude Vašík spát se mnou v posteli (což spí skoro pořád 🙂 ). Jsme s ním spokojení, akorát jsme museli vychytat, jak ho správně připevnit,aby nesjížděl a nedělal plané poplachy. Ze začátku nám takhle "falešně" houkal dost často, teď poslední dobou už vůbec. Akorát nám jednou ten klips naprasknul, tak jsme ho reklamovali a v pohodě nám ho vyměnili (jen do zprávy napsali poznámku, ať s ním zacházíme jemně a nenasazujeme ho na vrstvu širší než 6 mm - což je těžké odhadnout, když na příliš slabé vrstvě zase sjíždí). Zatím Vašíka podle mě nikde netlačí, co bude až se bude otáčet a bude spát na bříšku, to nevím. Já jsem ráda, že ho máme, protože mám takhle při společném spaní klidnější svědomí. Jen ještě jedna jeho nevýhoda - oproti deskovému monitoru nemá tak hlasitý alarm. Být na druhém konci bytu, nevím, jestli bych ho slyšela (i když tedy postupně zesiluje, ale při případném problému je asi lepší zareagovat okamžitě).

mirunda
autor
1. zář 2011

@mispulka22 jee,dekuji. A nevIs, co vydrzi baterie u toho klipsu?

mirunda
autor
1. zář 2011

my latkujem,to je urcite vic nez 6mm 😒

mispulka22
1. zář 2011

@mirunda Zatím tam máme první baterku a funguje...a máme to zapnutý celou noc, cca od června (teď to tedy bylo měsíc v té opravě). A máme ještě schovanou tu náhradní baterku, co byla v balení.
Na ty látkovky bych se zkusila zeptat přímo výrobce, co Ti na to řekne...klidně se zmiň, že jsi slyšela, že to někomu prasklo i na papírovce. Kromě toho Respisensu, co máme my, existuje ještě firma Snuza, tak se zkus zeptat i tam, zdali nemají odolnější materiál 😉,

mirunda
autor
2. zář 2011

@mispulka22 je,jsi zlata, dekuji za info.. Zeptam se v obchode, chci to koupit cestou z porodnice, v tom krame maj jen ten Respisence, ale jdu googlovat tu Snuza. dekuji moc!

kamilka007
2. zář 2011

Ahojky, my pořídili oboje a každé se nám hodí jinak - podložka je nastálo v postýlce, takže na ni nemusím pořád myslet, klips Snuza vozíme s sebou místo podložky na návštěvy nebo v kočárku, protože je prostě skladnější. Jedinou nevýhodu klipsu vidím u miminek, která ráda spí na bříšku nebo boku, pak může tlačit, ale nikam nesjíždí a na plínce drží super. Baterii máme u obou pořád první (od dubna) a drží se. 🙂 Jinak jsme s obojím moc spokojení!

nikollita
17. led 2012

Takže vlastně je ideální mít oboje 🙂

hanka_rozenska
28. kvě 2017

Nevím, jestli je to jeste aktualni, ale treba to pomuze nekomu jinemu. Ja jsem vybrala tu druhou z tohoto vyberu plysacek.cz/jak-vybrat-monitor-dechu/ a i kdyz je trosku drazsi, uz ji pouzivam u druheho mrnouse a porad je jako nova

evapav_17
9. čer 2017

Ahoj maminky, mám dotaz, plánuji koupit monitor dechu, spíše než z nutnosti, raději z mého klidu. Nějak se ztrácím v té obrovské nabídce, poradíte, se kterými jste měli dobré zkušenosti? Děkuji moc.

evapav_17
Odpověď byla odstraněná
Zobraz