Jaký polštář a peřinu při alergii na roztoče?

veronikaka
22. říj 2013

Zdravím maminky. Chtěla jsem poprosit o názor/doporučení při výběru lůžkovin pro moji 3-letou dceru. Včera nám byla zjištěna alergie na roztoče a s tím související astma. Musíme vyměnit komplet všechny lůžkoviny. Od včerejšího večera hledám to "nejlepší", dneska jsem oběhala všechny možné obchody a věřte x nevěřte každý prodává ty nejzaručenější odpuzovače roztočů (od pratelných na 60 až na 95 C po naiontovaný výplně stříbrem). Jsem z toho už magor. Samozřejmě chci pro mojí holčičku koupit to nejlepší, ale nějak z těch superlativů už nevěřím ničemu, resp.nikomu. Máte někdo typ na značku, nejlépe vyzkoušenou, která vám třeba i zmírnila astma? Děkuju moc za názory.

veronikaka
autor
23. říj 2013

Nikdo neměnil astmatikovi/alergikovi peřinky?

barborka09
23. říj 2013

@veronikaka Tohle řešila moje sestra - synovec má alergii na roztoče. Taky zjišťovala a nakonec řešila tak, že má peřiny které se dají prát na 90°C. Pere podstatně častěji než předtím. Ložní prádlo mění max. po 10 dnech. Často pere i plyšáky kterých se malý odmítal zbavit. Než to začla řešit tímto způsobem, tak si taky zjišťovala co existuje na trhu a nakonec všechny předražené "odpuzovače roztočů" zavrhla a řeší častějším praním. Malému se i tak určitě ulevilo, je na tom lépe než předtím. Ale to asi i proto že mu začli dávat nějaké léky na tu alergii. Náběh na astma naštěstí nemá, pouze potvrzená alergie na roztoče. No sice jsem ti asi moc nepomohla s výběrem, ale uvádím variantu která funguje a nestojí tisíce.

anushka111
23. říj 2013

Značku nemám, my kupovali v Ikee pro nás dospěláky a pro malou tehdy jen ro jistotu polštářek a peřinku dohromady myslím za 1000kč (to jsem ale neměli ještě alergii potvrzenou). Jinak stříbro je skvělá věc, na ty ionty jsou různé názory, někdo říká že může i v určité míře škodit, někomu např. iontová čistička vzduchu může vadit ( i když je to samozřejmě jiný princip). Já po těch letech zkušeností bych brala to co se dá prát na nejvíc stupňů - to je potřeba nejčastěji a netuším při jaké teplotě roztoči umírají, ale myslím že čím vyšší teplota tím líp. Pak bych brala to s tím stříbrem, to má mamka (jsme celá rodina alergiků) a říká že je to zatím nejlepší peřina. S těmi ionty bych to zvážila a pak vzala v té pro vás vhodné variantě jedno z nejlevnějších. Ideální je pro alergika prát peřiny a polštář tak jednou za měsíc ( i když i na to se názory různí) a jakákoli umělá výplň praním slehne, zvlášť u polštáře je to pak děs běs, takže i drahé polštáře (kupovali jsme za 2500 kč jeden) byl po roce praní vzhledem ke slehlosti spíš k výhozu. Deka začne taky placatá a slehlá až je to nepříjemné tak cca po 3 letech, ale dá se pod tím samozřejmě spát dál, jenom to není takové to nadýchané usínání. Takže za mě :stříbro, vysoko pratelné a jedno z levnějších. Jinak bych ještě uvažovala i o antialergické matraci a antialergickém povlečení, vzhledem k tomu astmatu. Počítám, že to chcete nakoupit co nejdřív, ale zkuste ještě chvíli počkat, ono je na tohle téma lepší víc názorů a myslím, že za dva dny tu budete mít dost odpovědí 😉

veronikaka
autor
23. říj 2013

@barborka09
@anushka111 Děkuju za názor.

anushka111
23. říj 2013

Nemáte vůbec zač, docela se divím, že tu nemáte víc příspěvků, přitom alergiků astmatiků je v dnešní době jak máku ...

ludva
23. říj 2013

@veronikaka Ahoj, myslím, že i Tchibo občas mívá chrániče matrací proti roztočům a povlečení proti roztočům.

veronikaka
autor
24. říj 2013

@anushka111 Taky mě to překvapilo. Lůžkoviny jsem už objednala. Vybrala jsem si tykové aby šly vyvářet na 95 C, což si myslím je podstata. Bude to boj ...

blahova_andrea
24. říj 2013

my teda nic takového zatím potvrzené nemáme, ale já jsem byla v dětství silným alergikem a tak máme prostě lůžkoviny pratelné na hodně °C a obří pračku, do které se vejdou a která má i parní praní a praní alergy care.

kratochvilomir
18. črc 2018

Ahoj, máme také alergii na roztoče a několik let používáme na postele protiroztočové (uzavírací na zip) prostěradla NUVOLA z firmy Allergosystem cz. To nám vyhovuje, ale teď jsme se rozhodli ještě přikoupit na polštáře a možná i na peřinu
Máte, prosím vás někdo zkušenosti s povlakem na polštář z čisté bavlny od této firmy? Cena je vyšší, ale na polštář bych raděj tu bavlnu.