Jaký polštářek a peřinku pořídit do postýlky?

lucinglubing
4. únor 2013

Maminky, pomozte mi s výběrem polštářku a peřinky, děkuji 😉 .

stellamax
4. únor 2013

Nepořizovala bych zatím žádný. Dcerka spí celá na polštáři z prachového peří. Poradila mi to jak fyzioterapeutka tak jedna paní z klubu Kenny. Miminko se cítí v bezpečí, spí správně, nezaklání hlavičku, nedává přednost jedné straně.... První dva měsíce spala v zavinovačce.

lucajdak
4. únor 2013

Zdravim, ono je jedno jaky set poridis, polstarek se stejne do roka nedava, ja ma antialergicke dute vlakno a polstarek ma tak 3 cm a je mekky. Zatim jsem ho nedala, pak mam jeste vetsi a to ma pod hlavickou pouze kdyz ma rymu a kasel, jak je zdravi hned oddelam. I kdyz mam postylku podlozenou, tak to stejne nepomuze a musim dat polstar🙂

hojda
4. únor 2013

KOukni na Dita tábor, české výrobky třeba s outlastem 😉

baris
4. únor 2013

koupila jsem peřinku do dětské postýlky - antialergickou. Byl sice k tomu polštář, ale ten jsem nepoužívala. Hledala jsem nějakou teplou a zároveň lehkou.

Jo a když holky nechtěly v noci spát - brečely - jen na rukách, tak mi pomohlo je položit do péřového polštáře - tam se zavrtaly a byl klid až do rána 😀

Od roka mají pro alergiky - ale to jen proto, že ty drahé péřové poblily, pročůraly ... a nechtělo se mi to pořád měnit peří, tak dostaly ty pro alergiky, co jdou vyprat a cca co rok jim koupím nové. (jak se to pořád pere, tak to ztrácí tvar 😠 ). 😠

lenicka07
4. únor 2013

Polštářek nedávám (nemá se to), peřinku malá stejně odkope. Dva a půl měsíce spala v zavinovačce, pak ve spacím pytli, pak už bylo teplo a byla zpocená, tak jsem jí nedávala nic. Teď jí dávám slabší deku, ale většinou pod tím nevydrží, je jí prostě hic, a to topíme max. na 21 stupňů. Ze začátku jsme podložili matraci v postýlce, aby měla malá hlavu výš (tak to měla miminka i v porodnici).

jana21278
4. únor 2013

malá bude mít skoro 4 měsíce a pořád ji dávám spát na polovysypaný péřový polštář. je to takovej ten čtverec co se dává do zavinovačky. dávám ho na koso. jak tam malou položím tak přes ni dám ty postranní cípy /jako do zavinovačky, spodní nedávám, je moc velká/ a navrch ji přikryju dekou z kiku. je z jedné strany balvněná z druhé tusím mikrovlákno - takový jemňoučký jako mech a ve vnitř je ještě nějaká slabá výplň. malá tu deku miluje. je strašně příjemná a ta bavlněná strana je s obrázkama a ty si prohlíží a vypráví si s něma. deka byla původně do kočáru na zimu, ale to už nešlo tak jsme museli koupit ještě jednu. a jak píšou přede mnou tak polštáře se zatím nedávájí. miminka mají být na rovné podložce v něčem měkkém a teplém. mě se tohle hodně osvědčilo. malé měla problémy se spaním a od té doby co ji takhle balím spí jak dudek.

mafeska
5. únor 2013

Já koupila tenhle set a jsem maximálně spokojená http://www.mamitati.cz/vybaveni-do-postylek/per... polštářek jsem uklidila, až ho bude moct mít vyndáme 🙂

mahonia
24. únor 2013

@jana21278 , @stellamax Holky ten péřový polštář...to je nějaký speciální pro mimča, nebo klasický polštář pro dospělého? Máte odkaz odkud jste ho kupovaly?

betelgeuzz
24. únor 2013

Mně to taky příjde zbytečný. Starší spala do 1,5 roku ve spacáku, pak měla malou deku a ve 2 letech dostala rovnou velkou dospělou. Polštář ještě nepoužívá , nechce ho. Mladší spí stále ve spacáku, polštář nemá. jako miminka jsem je taky dávala na velký polštář pro dospělé, krásně do něho zapadly a klidněji spaly.
Ještě k těm polštářům, slyšela jsem Kiedroňovou (autorka Něžné náruče rodičů a Rozvíjej se, děťátko), že nevidí důvod i malému dítěti polštář nedat. Prý se z toho záda neničí, že to asi vzniklo v době, kdy se dítě dávalo spávat na břicho, to pak polštář vhodný není.

bari121
21. bře 2013

Tohle jsme koupili. Ale pro větší děti.
http://www.eshop-povleceni.cz/e-shop/detske-pov...

zvalentova
21. bře 2013

Koupila jsem větší peřiny i s polštářem od Klinmana. Jsou pratelne, vhodné pro alergiky a vydrží jim na dýl.

zdezli
21. bře 2013

Ja mam pro obe deti znacku Julius Zöllner pro alergiky, periny jsou u toho dve: letni a na prechodne obdobi a patentky se daji spojit a je z nich zimni. Pratelne na 60 stupnu, prakticke. Dceri jsou 3 a ctvrt roku porad ma ty same, prozatim naprosto vyhovujici. Polstarek je plochy, maji ho oba v posteli od roka.

ivuska027
21. bře 2013

no nad vankusikom nemusis do 3 rokov ani uvazovat a perina je diskutabilna, lebo deti sa odkopavaju a cestuju po posteli, takze si zozen pekny spaci vak a dva roky mas pokoj 😉