Jaký typ monitoru dechu pořídit? Do postýlky x mobilní?

frity
26. črc 2013

Ahoj Holky, prosím o radu. Chci koupit monitor dechu a nemůžu se pořád rozhodnout jaký typ. Jestli koupit ten typ co se používá v postýlce - tzn. deska pod matrací (Babysense II, Nanny) nebo koupit monitor přímo na plenku (Respisense)? Můžete mi prosím napsat vaše zkušenosti, případně pro a proti🙂 Díky.

speedygon
26. črc 2013

Záleží na tom, zda budete s mimi cestovat...pokud ano, pořiď plenkový, pokud ne, tak ten postýlkový...a máš to....

petrusew
26. črc 2013

Mám nany a jsem spokojená i na cestování dobré. Bereme sebou. Teda už ne, ale cestoval s náma normálně zabalený v peřince😀

duracell79
26. črc 2013

Už jsem tu psala jiné mamince 🙂 Ahoja, za mě tedy jedině Respisense. Připne se za plínku a je poráte s miminkem. Žádné nepraktické desky a alarm který houká pokaždé, když ho člověk nevypne. Může ho mít i v kočárku, spát s ním s rodiči v posteli atd... Navíc se mi líbilo i to, že když nezaznamená dech počká myslím 10s, pak zavibruje a by miminko probudil (to většinou totiž stačí) počká 5s a když opět nezaznamená dech tak spustí teprve alarm. Nikdy nebyl problém, ani když se malá otáčela na bok a bříško, tak žádné plané poplachy a padání z plenky bo tak. Švagrová v prosinci čeká miminko a určitě jí ho koupíme 🙂. Problém by mol být, pokud se chystáš látkovat.Pěkný den 🙂

speedygon
26. črc 2013

@duracell79 my plané poplachy u nanny nezažili....monitor nám houkal, kdy měl-když jsem vzala malou z postýlky a já blbka jej nevypla...to měl přítel párkrát v noci budíček...a to chudák ráno vstával...a tuším jednou houkal, když malá odcestovala mimo dosah....

duracell79
26. črc 2013

@speedygon Já taky nepsala, že by dělal deskový plané poplachy (neměla jsem ho,nevím), ale že právě houká, když se nevypne. Stačilo mi to v porodnici, kde to houkalo každou chvíli 🙂.

speedygon
26. črc 2013

@duracell79 tak alespoň člověk ví, že funguje 😀 V porodnici jsem taky monitor měla(neví, jakou značku) a taky jsem na to jednou zapomněla 😀

tarien
26. črc 2013

Mám doma oba - babysense (má dvě desky oproti Nanny, tu druhou jsme hodně využívali nejdřív v kolíbce, a pak v kočárku, kde malá hodně spala; takže ho doporučuju, měli ho i v porodnici, kvalita stejná jako nanny, poplach ani jeden nebyl) a respisense - ten jsem si sehnala z bazárku, za 600,-Kč - využili jsme ho méně, ale využili - dávala jsem ho malé, když se mnou spala v posteli. Já prostě měla o ní šílený strach...Poplach jsme měli 3x - jen to vrnění, malou to nevzbudilo. Mám pocit, že by to houkání ani nebylo slyšet v chůvičce, narozdíl od houkání babysense. Takže za mě určitě babysense, pokud budete brát jen jeden 🙂 využijete víc 🙂

frity
autor
26. črc 2013

Jak tak člověk nad tím přemýšlí, tak asi fakt nejlíp vzít oba😀 Každý má něco do sebe.
@duracell79 nezavazel miminku při spinkání?

bobulinka74
26. črc 2013

@frity Ahoj, my máme Nanny a nemůžu si vynachválit. Měli jsme ji i v pordnici. O těch na plenku jsem slyšela, že jsou na prd, ale osobní zkušenost nemám. K Nanny jsme dokoupili i náhradní desku do kočárku.

blazeenka
28. črc 2013

Já mám AngelCare AC401 , monitor dechu + chůvička a jsem 100% spokojená, jde používat i jen samostatná chůvička, dvě desky. A na rodičovský jednotce je vidět, že mimi neustále dýchá, což u jiných není.