Je nutný monitor dechu? Jde to zvládnout i bez něj

paolin
18. lis 2007

holky, co myslíte. je monitor dechu nutný? u prvního mimča jsme ho neměli a taky jsme to zvládli 🙂 malý se kojil každé dvě hodiny, tak jsme ho vlastně měli pořád "pod dohledem".
někdy mi monitor dechu připadá jako moderní záležitost a způsob, jak z nás zase vytáhnout nějaké peníze - dřív to bez něj taky šlo a na syndrom náhleho úmrtí zemře jen malé procento dětí.
někdy si zase říkám, že jeho zapůjčení není až tak velká investice. tak by mě zajímaly vaše názory.

kupinka
18. lis 2007

Já si to bez něho neumím představit,používám ho do teď. Ale je to věc názoru,my jsme bez něho taky vyrostli... 🙂

kristi
18. lis 2007

my ho nemeli a ani priste ho neplanuji 🙂

kacka79
18. lis 2007

tak my jsme ho používali 2 měs a měla jsem takový klidnější pocit..ale když se Filip stěhoval z kolíbky do postýlky, potažmo k nám do postele, už jsme ho nepoužili..

lajla
18. lis 2007

paolin sama sis vicemene odpovedela..pro tebe neni, nemeli jste ho u prvniho mimca 😉 a taky pises ze jste ho meli pod dohledem..ale staci pul minuta..
takze spise asi potrebujes podporu nas ostatnich
pro me je to "nutnost", ale je to vec nazoru a jak rika kupinka, my jsme bez neho taky vyrostli..
a pak male se jednou zalarmoval, a ted bylo to chybou nebo tim ze prestala dychat? to se asi nedozvim, ale jsem rada ze ho mam 😉

nilita
18. lis 2007

tak mi ho neměli, jelikož se malá narodila dřív tak na neonatologii být musel...ale furt jsem ho chtěla koupit a mít ho ,ale nakonec mi to přišlo zbytečný ..malou jsem stejně měla v postýlce u sebe a samotnný mi to nedalo a každých 20min jí kontrolovala , a většinou spinkala na zádech i proto jsem byla klidnější a na další miminko ho kupovat taky nebudu.

paolin
autor
18. lis 2007

na to, abysme ho koupili opravdu nemáme. četla jsem, že taky záleží na druhu matrace a že některé utlumí pohyb při dýchání mimča a monitor pak stejně nesnímá. no, uvidíme, jestli se nám narodí zdravé mimčo a podle toho se asi rozhodneme. 🙂

lajla
18. lis 2007

paolin myslim si ze vetsina porodnic ti monitor pujci za poplatek na pul roku, jsem si ce z ova, ale kamoska ho mela pujceny a stalo to myslim 900kč, nej je desticku zabalit do rucniku nebo neceho a nechat mimco spat primo na tom

lenycka
18. lis 2007

My ho máme a nepoužila jsem ho ani jednou, pže nám sestřička v porodnici říkala, že je dech u miminka tak nepravidelný, že se hodně stává, že to začne hulákat naprosto bezdůvodně!
Švagrová má ale o dva týdny starší dceru a používá ho dodnes a vím, že v létě byla úplně na prášky, spali na chalupě v podkroví a jak tam bylo hrozné vedro, tak jim to za noc začlo několikrát řvát z přehřátí!

schnek
18. lis 2007

moje mami ho chtěla půjčit, mě to přišo zbytečný. Ondra se narodil o týden dřív a byl podle dr v porodnici malej (2720g) a měl doporučený domácí monitoring dechu. Ptala jsem se naší mudr a řekla, že pokud neměl problémy s dechem a to neměl, tak je to celkem zbytečný, ale že jak chceme. Nepořídili jsme ho. Spinkal první 2 měsíce na bříšku a nic mu nebylo a není. Při SIDS to podle mě stejně nepomůže. Ale chápu, že některé maminy jsou klidnější. Já se rozhodla tak proto, že jsem viděla samé inzeráty typu: prodám MD, použitý 2 měsíce... Tudíž jsem to považovala za zbytečné.

ria80
18. lis 2007

Ja ho taky mam,a jsem rada,ze ho mam.Asi 2x se stalo,ze to zaclo pistet jen tak,protoze mala se posunula mimo.Ale 2x to piskalao a opravdu nedychala.Tak jsem s ni trosku zatrepala a ona se lekla a zase dychala dal.Ani se nevzbudila..
A hlavne kvuli me,protze to bych se nevyspala uz vubec,znam se,porad bych poslouchala,jestli dycha.

draga
18. lis 2007

Dalíček se narodil taky dřív vážil 2695g, monitor dechu jsme neměli ani v porodnici ani doma, sice jsem občas se zatajeným dechem poslouchala zda Dalí dýchá 😉 ale rozhodla jsem se ho nepořizovat a pokud budeme mít druhé mimi tak ho taky mít nebudem 😎

paolin
autor
18. lis 2007

v porodnici jsme ho měli.
ještě mě napadlo - přes den dítě nemá spát v postýlce a pořád monitor přemisťovat je asi blbina. manželovi pořízení připadá zbytečné, ve mně to pořád hlodá. no, uvidíme. 🙂

morusa
18. lis 2007

My ho měli a měli jsme ho zapnutej jen první dva měsíce a taky to občas začalo řvát zbytečně, takže dle mého názoru monitor dechu jen na doporučení lékaře.

acornika
18. lis 2007

ahojík holky, já jsem si monitor objednala, už kvůli tomu, že budu klidnější. V mé práci jsem zažila, když rychlá přivezla děťátko které rozdýchávali a mamka pak říkala, že za to vděčí monitoru, který je vzbudil. Vím že na šestinedělí nám to někdy řvalo bezdůvodně, ale ne tak často a můj názor je, radši budu přivolaná k malý zbytečně, než abych si pak vyčítala, že jsem nerozpoznala, že miminko nedýchá. Klid a zdravý naší holčičky mi za ty peníze stojí.

andilek
18. lis 2007

já jsem měla v plánu ho koupit už z kraje, šéfové to zachránilo miminko (nebyl to planý poplach, skončili v nemocnici) a vzhledem k tomu, že mi hrozil předčasný porod, tak jsem byla ráda, že jsme ho nakonec pořídili 😉

bara_d
18. lis 2007

ahojky, monitor dechu jsme si pořídili taky a vůbec nelituji investice. Vím, že naše ročníky tuto "vymoženost" neměly, ale určitě bych byla každou chvilku v noci vzhůru a kontrolovala dech. Teď se pouze kouknu, že svítí zelené stětýlko a spím dále. Budu ho používat tak do 1 roku.

sylvinka
18. lis 2007

Ahoj holky,

já rozhodnutá nejsem, tak se s píš chci zeptat na dvě věci a mocděkuju za odpověď.
1. Od švagrových i známých vím, že mimi stejně spinká různě - ne vždy v postýlce (v kočárku, v lehátku, v sedačce, ...), tak se pak monitor přemisťuje nebo se doufá, že v tu chvíli zástava nenastane?

2. Při SIDS je k něčemu? Pomůže rychle poskytnutá první pomoc nebo v tomto případě ne?

listicka77
18. lis 2007

Sylvi: k otázce 2: Co jsem tak četla, tak se názory dost různí. Setkala jsem se i s tím, že minimálně v 50% případů k SIDS dojde nějakým "zkratem" v mozku, s kterým se už nedá stejně udělat nic. A taky jsem četla, že často když začne "řvát" monitor a mimi nedýchá, tak že by začalo samo znovu dýchat i bez monitoru.
Můj subjektivní názor je, že pro dzravé dítě je to zbytečnost. Ne že by nebezpečí SIDS vůbec neexistovalo, to fakt tvrdit nechci, ale výrobci monitorů dechu tu bublinu rozhodně rádi přifukují.

sylvinka
18. lis 2007

listi, děkuju za odpověď - tak nějak jsem si to myslela 🙂

lendy1
18. lis 2007

sylvinko,
k otázce 1. v kočárku monitor nepotřebuješ a hlavně by tam byl k ničemu vzhledem k jízdě s kočárkem, v autosedačce a v polohovacím lehátku by mimčo nemělo trávit moc času-kvůli správnému držení těla, rozvoji pohybu...monitor tam ani nedáš, je to dost tvrdá podložka, vhodná např. do kolébky, košíku a nejčastěji do postýlky.
otázka č.2 - něco málo jsem psala do diskuze Alarm v postýlce

ale rozhodně monitor doporučuji, už jen pro klidné spaní, nedokážu si představit, že by jsme ho neměli.

andreea
19. lis 2007

Ahoj,my monitor máme a jsem za něj moc ráda.Jak se znám,tak bych v noci malou chodila kontrolovat,takhle se jen podívám,že bliká zelené světýlko a spím v klidu dál. 😉

nutelka
19. lis 2007

Sylvinko, my máme monitor Respisense, který se uchycuje na plínku a můžu ho používat kdykoliv a kdekoliv. Já ho už ale dávám jen na noc a do kočárku.

carlisse
20. lis 2007

My jsme ho pořídili, když už bylo jasné, že malá bude předčasně narozená a jsem moc ráda, že ho mám. Jednou už jsme měli v noci poplach, přestala dýchat. Máme nanny.

prada
20. lis 2007

carlisse, a co jste dělali? já bych se asi zbláznila, kdyby nám monitor začal houkat.asi bych nevěděla co dělat...

betka007
20. lis 2007

ahojky, my mame nanny ten novy typ. doporucujem pre vlastny klud. nestresujem sa ani v noci, ani pocas dna, ked mala spinka v postielke..mozem si kludne navarit, pozehlit... aj v porodnici som si ho nechala doniest a namontovat na postielku, lebo prve dni som vobec nespala a chodila ako matoha, lebo som sa bala syndromu nahleho umrtia..