Je v malém bytě nutná postýlka do obýváku?

mumisek01
11. led 2014

Jaké máte zkušenosti? mám do obýváku v malém bytě kupovat postýlku nebo kolébku, nebo si vystačím s dětským lehátkem a hrací dekou, případně kojícím polštářem, který se dá zapnout a dítě se do něj položí?

monikabie
11. led 2014

Určitě newmusíš mít postálku, stačí lehátko. Zbytečná investice do postýlky🙂

riakuk
11. led 2014

My máme dům s velkou studenou chodbou a každá místnost má své dveře, takže jsem měla postýlky v ložnici i v obývacím pokoji. Pokud ale bydlíte v bytě, tak jsou dvě postýlky zbytečné. Jestliže budete chtít miminko hlídat i při spánku (během dne), tak Vám doporučuji koupit chůvy s monitorem. Máme značku Bumblebee, stály nás 2500,-, ale jinak jsou k nezaplacení 😉 . Používám je do dneška (dcery 3roky a 16měsíců)

killi
11. led 2014

Pokud máte v ložnici jednu postýlku tak už bych druhou neřešila v malém bytě. Dcera byla většinou stejně bud v kočárku a spala nebo na hrací dece nebo jsem ji dala do lehátka. My máme barák na patro, tak jsme museli mít dvě, abych mohla malou dát do postýlky, když jsem si potřebovala odskočit někam. A pak, když už byla větší tak po obědě spala v ložnici v postýlce😉

centrino
11. led 2014

máme patrový dům, máme dvě. v malém bytě myslím není třeba

vendulka
11. led 2014

u prvního dítěte jsem měla jen postýlku, jak se narodilo druhé,tak jsem měla u sebe u postele košík na mimi a to bylo všechno, jakmile z něj vyrostla,tak jsme dali do pokojíčku postýlku a u sebe u postele jsem měla lehátko,ale to nějak nezaujalo a v pokojíčku jsem měla ještě sedací vak od pinkie a hrací dečku a střídali jsme to.Po čase jsem koupila místo lehátka to houpací lehátko s melodiema a bylo to v pokojíčku ,takže jsme střídali postýlku na spaní, to houpací lehátko,kde malá taky přes den občas spala a ten vak s hrací dekou....
pokud bych měla dost místa,tak bych asi měla v pokojíčku postýlku a u sebe ten košík,ale jinak ne...bohatě stačí postýlka a třeba to lehátko nebo houpačka

talina
11. led 2014

ahojky, není třeba, mě to taky doporučovali, ale vystačili jsme si s obložením polštářů na gauči (nebo v košíku). Pak ohráda a hrací deka. Máme 2+kk a docela bojujeme s metry

luciksima
11. led 2014

v malém bytě neni určo třeba 🙂

olusenka
11. led 2014

Já myslím, že se bez ní obejdete, zvlášť v malém bytě. Do tří měsíců může být tam, kd spí v noci, a od těch tří nebo 4 měsíců je nejlepší, když je mimčo na pevné podložce, žádné lehátko nebo měkký gauč, ale třeba na zemi na dece, aby se mohlo snažit otáčet apod., aby ho nic neomezovalo.
Co se týče zkušeností, u syna jsem měla půjčený košík, ale je malý, půjčili jsme si ho pozdě navíc, a na 4měs. dali pryč, byl prostě krátký, pak šel syn do ohrádky, ale i tam nebyl zas tak moc často, hodně byl na zemi, dceru jsem dala do ohrádky včera, ale tam je to nutnost, na zemi být moc nemůže, aby jí starší syn nechtěně neublížil, ještě z toho nemá rozum.

hojda
11. led 2014

Většina postýlek má i kolečka, takže jde přejíždět, pokud nepotřebuješ z patra do patra.

maudn
11. led 2014

tedka třeba postýlku máme,protože máme druhé,ale starší si z ní vzal matračku k babi do cestovní postýlky, tak jsem dala jeho (větší) matračku na zem, kolem mimi mám kojící polštář na polohování i ochranu a v poho, a ještě se ted houpe v lehátku.-)

wendy_
11. led 2014

Neni, mame 2+kk a dve deti. Mala spala vzdy jen v loznici a kdyz byla vzhuru byla v obyvaku na zemi, prilezitostne i v kresilku. Dobre je ale deti od sebe alespon trosku oddelit, syn mi jednou na ni malem najel autem. Pokud se jedna o prvni ditko, tak neni vubec problem a jde to v pohode bez postylky.

mafeska
11. led 2014

není, máme 2kk, 55m2 a když malá nespinkala, byla se mnou v obýváku na gauči, jak se začala pohybovat šla z gauče i s hrazdou na zem. bojujeme s každým metrem, kdybych si sem dala druhou postýlku nehnu se tady a nebo se naopak přerazím. kvůli prostoru jsem byla "ochuzena" i o přebalovací pult který jsem si přála, zpětně to vidim tak že by to bylo stejně zybtečné. 🙂
MAlá roste a roste a já tady denně přemýšlím kde jí mám udělat hrací koutek se stolečkem atd., hodila by se místnost navíc, jenže bohužel.

chris_n
11. led 2014

já bych teda ani ve velkém bytě neřešila dvě postýlky. Bud jí přenést nebo to vyřešit něčím jiným. My teda budeme asi pořizovat cestovní postýlku, tak tu asi do obýváku dáme. Jinak bych obkládala na rozloženém gauči 🙂

holino
11. led 2014

mslím že druhá postýlka není třeba ...zbytečná investice jak tady někdo už psal =) .....jako durhou aleternatvu bych brala polohovací lehátko ...za nsá bomba využili jsme ho hodně a musím říct že lehátko s náma cestovalo i na běžné návštěvy po rodině =))

smardik
11. led 2014

určitě se obejdete bez, máme taky malý byt a jako malé nehybací mimi byl na gauči, v lehátku, jak se hýbal tak hrací deka na zemi (pod tím ještě měl pěnové puzzle), v lehátku, po 6měsících v jídelní židličce někdy

hanny85
11. led 2014

Druhá postýlka není třeba, stačí lehátko nebo se dá využívat autodačka - vajíčko 🙂

atinkaa
11. led 2014

ahojki, urcite do maleho priestoru dve postelocky nepotrebujes. Neviem kolko metrov je maly priestor pre teba ale ked si predstavim nas prazsky byt a nasu prvu bambulecku, tak si uplne vystacis s jednou postielkou a i bez nejakeho babyphonu budes pocut ci este spinka, ci je hore, my sme to tak mali a to pri cca 50metroch stvorcovych bolo dostacujuce 😉
miesto hojdacky by som v tak malom priestore kupila skor lepsiu stolicku, polohovatelnu, taku, ktoru si mozes pritiahnut do kupelne, ked cosi potrebujes robit tam, do kuchyne ci kuchyn.kuta, aby ste sa mohli rozpravat a ty si stihala i varit a jest....jednoducho aby mohla cestovat vsade s tebou a pri tom si lezkat ci pospinkat....my sme investovali do blooma a posluzil teda na vsetko ukazkovo 🙂 http://www.srovnanicen.cz/q/Bloom Fresco loft j... je pravda ze na toto sa da pouzit aj autosedacka ci korbicka z kociarika, fajn je tiez nositko 🙂

lenicka07
11. led 2014

Na jedno dítě v malém bytě určo stačí jedna, pokud bys potřebovala přece jen do ní dítě odložit, tak těch pár kroků do ložnice uděláš. Když tam budeš mít monitor tak můžeš být úplně bez obav. Lehátko jsme taky využili, v nouzi i to vajíčko, někdo to řeší cestovní postýlkou. Malej už v postýlce stejně dlouho nevydrží, chce se plazit, takže je možný že bys ty dvě postýlky po pár měsících ani moc nevyužila. Já to dělám většinou tak, že toho dopředu moc nepořizuju, a když se ukáže že něco je fakt nutné tak to teprve koupím.

ewinka64
11. led 2014

Já jsem to vyřešila, tak, že jsem na postýlku namontovala kolečka a pak si můžeš dle libosti postýlku přemisťovat 😉 🙂 😀

mooncaa
11. led 2014

Já mám malou postýlku (40 x 90), co může fungovat po odaretování i jako kolébka, v obýváku a v ložnici nemám nic, spí se mnou v posteli. Zem a gauč okupuje 3-letá.
V lehátku, autosedačce i kočárku mi miminko řve.

radushka1
12. led 2014

My měli koš, ještě teda po mých rodičích, ale byl suprový, perfektně se houpal, pro uřvané dítko, to byl pro mě balzám na duši. Jinak postýlka na kolečkách. Jak ale šla malá z koše, nechávala jsem ji na zemi - puzzle, hrazdička a je to.

milmic
12. led 2014

My jsme měli postýlku vždycky jen v ložnici. V malém bydlení i ve velkem domě. V obýváku máme hacku, nejůžasnější věc, co jsem kdy vlastnila.

glimmer
12. led 2014

my máme celkem velký byt, ale postýlku jsem měla vždy jen v ložnici a v obýváku buď křesílko nebo jen hrací deku. Podle mě to stačí.

anetahozakova1
13. led 2014

Hrací deka stačí bohatě si myslím, my jsme měli půjčený košík na kolečkách a s ním jsem jezdila všude 🙂

littlemousecz
13. led 2014

My teda bytě druhou postýlku máme - cestovní. Ale pro nás to investice nebyla, zdědili jsme ji. Ale máme dva psy, tak ho do ní dávám, když jdu na záchod apod. Sice máme psy hodný, ale nikdy nevím, co se malej rozhodne jim provést a co oni snesou, takže o samotě je spolu nikdy nenechávám. A do postýlky v pokojíčku ho dávat nechci, když je vzhůru, tam se prostě chodí spát a nechci mu v tom dělat guláš. Měli jsme i ohrádku, ale on tam stejně nechtěl být a chtěl lozit všude a tak akorát zavazela (byla 160x160 cm). Tak jsme vytáhli tu cestovku a je tam fakt jen na nezbytně nutnou dobu, protože se tam po chvíli začne vztekat. Ze začátku na "nehýbací" mimčo by stačil třeba košík (klidně velkej koš na prádlo, do něj polštář, mimča mají rádi měkký pelíšky) a později, dokud ještě nepoleze, hrací deku s hrazdou na chvíli i lehátko (ale není to moc zdravý na záda). Jak pak poleze, tak ohrádku nebo třeba tu cestovní (ta se využije i pokud někam pojedete, tak mi to přijde lepší než ohrádka), přece jen si občas potřebuješ odskočit nebo dělat něco, u čeho nemůžeš ještě honit mimino po bytě. Nebo můžeš na tu chvíli vždycky dát do postýlky v pokojíku, to je na tobě. Mě to třeba přijde, že to dítě matu (v pokojíčku prostě spí a jinak je se mnou v prostoru), ale je to můj názor.