Jsou monitory dechu atestované pro určitý počet dětí?

georgine
19. bře 2008

Ahoj holky potrebovala bych poradit, sháním monitor dechu a chtela bych vedet jestli máte nekterá z kusenost s tvrzením , ze podlozky manitru dechu je atestovaná pouze na 2 deti tzn. ze kdybych si chtela koupit starsi tak to muze uz blbe snimat, anebo je to nejaký výmysl? Nikde jsem to nenasla, ale slysela jsem o tom. Myslite ze pokud si treba kkoupim starsi po jednom diteti mám se obávat toho ze by byl nespolehlivy?? Poradte mi prosim. Díky

kristynaw
19. bře 2008

tak to jsem nikdy neslysela,ja koupila pouzity z bazaru a je to ok

georgine
autor
19. bře 2008

kristy tak myslis ze by v tom nemel byt problem. 😖 Na druhou stranu se mi nechce utrácet tolik penez, ale zase aby to melo nejak blbnout nebo co to zase ne. Jak ti funguje , neplasí zbytecne 😉

kristynaw
19. bře 2008

me nejde logicky vysvetlit,proc by to tak melo byt,jako jak ta deska vi,kolik deti na ni spalo??
me pipal zbytecne nekolikrat-ale jen,kdyz jsme malou vytahla a monitor zapomnela vypnout🙂 jde o nastaveni citlivosti a je to

schnek
19. bře 2008

když jsem o monitoru uvažovala, uvažovali jsme doma o tom, že bychom si ho půjčili v půjčovně, tak myslím, že pokud by to s narůstajícím počtem dětí znamenalo zhoršování funkčnosti, tak by asi nešlo si je půjčovat...

lendy1
19. bře 2008

též jsem o tom slyšela, ale dle mého je to blbost. Jak by to dělali např. v porodnicích 😉
Já mám podložku půjčenou od kámošky po jednom dítěti a až ji nebudeme potřebovat, zase ji bude používat ona pro své druhé mimi.

georgine
autor
19. bře 2008

holky nemyslete si o me ze jsem blbá , já stimhle proste nemám zkusenosti a rekla mi to moje kamarádka , myslela sjem ze to je napsane treba na krabici nebo tak nejak. Taky jsem si to logicky nemohla vysvetlit, v porodnicich je to zcela bezne odchovalo se na nic 100vky deticeka co funguji. Alëspon jsem se o tom mohla poradit s váma. Dekuji holky moje 😵

georgine
autor
19. bře 2008

chtela jsem si taky nächvilku pujdit monitor od kamarádky ale chyba lávky - z ni vypadly ty moudra takze uz se ani neptám - evidentne tim chtela rict neco jineho tak si neco vymyslela a já vás tady takhle bavím, pochopte chtela jsem znát názory i jiných 😅

kristynaw
19. bře 2008

ja si nemyslim,ze jsi blba🙂jen rikam,nejak mi to nejde do hlavy,proc by to tak melo byt 🙂

lendy1
19. bře 2008

georgina, od toho tyto diskuze jsou-poraidt, pomoci 😉
já jsem to právě taky slyšela a hned od maminy v porodnici, co tam byla se mnou, ale nějak jsem si to přebrala podle svého a nechala to být. Monitor nám funguje jak má-žádný problém.

georgine
autor
19. bře 2008

tak to jsem ráda ze to takhle berete. Takze¨uz jsem klidnejsi a vite jako to je vice hlav vic vi 😀 Jdu do toho! Koupim starsi jeste v záruce a za polovicni cenu a s klidnejsim vedomim ze jsem nevyhodila penize.

mkr
19. bře 2008

georgina - v porodnici by za chvíli zkrachovali, kdyby měli kupovat pořád nový
jinak my jsme koupili taky použtý babysense II má to dvě desky a stál jen 1000 Kč a nic mu není funguje, zbytečně bych neutrácela za nový 😉

georgine
autor
20. bře 2008

hoklk y tak jsem koupila 3 mesice starý se zárukou za 1750 nany 😉

llucinka
20. bře 2008

georgine: Možná jsi to špatně pochopila. To není na dvě děti, ale na 24 měsíců. Když jsme byli v porodnici kouknout na porodní sály a tak, byla tam i paní, která nám to tam nabízela. Říkala, že garantujou 100% funkčnost po dobu dvou let (což je i záruka ze zákona). Pokud ale někdo má 1. dítě, pak monitor půjčí v dobré víře kamarádce, a pak si ho vezme zpátky, už prý nefunguje na 100% a nemusí zachytit, že dítě nedýchá. Nevím, co je na tom pravdy, jenom píšu, co nám o tom řekla ona. Ano, v porodnicích na to budou stovky dětí, protože většinou je každé v porodnici jen několik dnů. 😉

janulas
20. bře 2008

lluci...souhlasím, taky jsem to slysela! 😎

schnek
20. bře 2008

takže jestli to dobře chápu, tak po 2 letech od prvního použití už negarantujou, že to bude fungovat, jak má?

janulas
20. bře 2008

schnek....fajn nick 😀 😉 presne tak, potom uz není garance, no a dej to díteti ze 😖

llucinka
20. bře 2008

schnek: Jojo, to máš jako si koupíš telku, dva roky používáš, pak je problém a máš po záruce. Tady to funguje stejně s tím rozdílem, že po dvou letech prostě nevíš, jestli ten monitor dobře funguje 😉

Jinak já bych si od někoho monitor nekoupila, jenom nový. Jak tady psala georgine, že koupila 3 měsíce starý za 1750. Jsně, má záruku, ale co ty vís, kdo to používal, kde to bylo, leželo, komu to spadlo a tak. Toto bych koupila nové, stejně jako třeba autosedačku. 🤐

lendy1
20. bře 2008

dle mě to je nějaký blud, aby se zvýšil prodej monitorů. Pochybuji, že by v porodnicích každé 2 roky měnili všechny monitory-to by se jim vůbec nevyplatilo je tam vůbec mít. Nemyslím si, že by po 2.letech byl k ničemu. Je to jen stroj, který může blbnout i fungl nový v záruce (viz. časté pípání monitoru)

llucinka
20. bře 2008

Myslím si, že to blud není. Dneska jsem se o to zajímala a dozvěděla se to z více stran. Nikdo nenapsal, že by byl po dvou letech k ničemu 😉

lendy1
21. bře 2008

no já prostě nevěřím. Je to je sichr firmy, které to prodává a samo, že si tím i chtějí zvýšit zisky.Pokud by to byla pravda, myslím, že by se o tom vědělo daleko víc a člověk by o tomto slyšel každou chvíli. A fakt by mě zajímalo, které nemocnice vyměňují všechny monitory kvůli tomu, že už není po 2.letech 100% spolehlivý. Nám monitor v porodnici doslova vnucovali, kvůli dýchacím potížím malého a neříkali mi: musíte koupit nový, jelikož použitý by nemusel fungovat jak má, naopak jsem slyšela: klidně kupte použitý. Takže asi tak. Nechci se dohadovat, jen na to prostě mám jiný názor.
A jinak to samozřejmě jde i bez monitoru, je to stejně jen stroj, který může upozornit na potíže s dýcháním, ale žádný monitor dítě nezachrání před SIDS- monitor je jen prevence. A myslím, že pro zdravé děti narozené v termínu a bez potíží, je monitor zbytečný a to časté zbytečné pípání, které některé monitory dělají jen stresuje maminy.

schnek
21. bře 2008

já se připojuju k lendy, taky je to podle mě jenom o tom, že se firma jistí, že během záruky to funguje 100% (což stejně nemusí, je to jenom stroj) a pak může dojít k poruchám (stejně jako u jiných strojů). My jsme si monitor nakonec nepořídili, koupila bych ho jedině v případě, že bych měla nedonošence, dítě s dýchacími potížemi,.... a nevím, jestli bych koupila nový...

denousek
21. bře 2008

ja jsem slysela ze z bazaru atd uz muze byt porusene to velmi citlive čidlo.....
ale to tay muze tvrdit firma aby prodali ze 😅