Kde a jaké peřinky do kočárku a postýlky koupit?

berunka
14. lis 2008

přeji krásný den všem.ráda bych se zeptala kde a jaké peřinky jste kupovaly do kočárku a do postýlky?díky za každé info 😉

kacka.va
14. lis 2008

do kočárku žádné, tam jsme měli vždycky deku a pak takový lehký pytel, kterým jsme teda jen přikrývali, protože malá chtěla kopat nohama.

berunka
autor
14. lis 2008

a jak jsi resila postylku?ze zacatku bude myslim spinkat v zavinovacce,ale pak nejakou lehci asi resit budem.mas nejakou?

dendisa
14. lis 2008

do jednoho roku cca se mi jeví peřinka naprosto zbytečná, polštářek je na dvě věci celkově, teď už bych si koupila jenom mantinel, ale ten stejně některé děti hodně brzo začnou škubat.
Do tří měsíců mi malá spala v zavinovačce v košíku, pak jsem ji začala dávat do spacího pytle z merino vlny. V tom vatelínovém, co jsou normálně v obchodech, se hrozně potila.
Peřinku si neodkope až teď, kdybych ji už neměla doma, koupila bych radši deku z merina.
Do kočárku jsem neměla nic - nejdřív zavinovačku, pak obyč. fleece deku (háčkovaný pléd), v zimě fusak z berana.

mkr
14. lis 2008

tak my máme v postýlce peřinku od mala spala na bříšku takže pytel nepřipadá v úvahu, máme ji z vesny, bez polštářku, jinak do kočárku jsme měli celopropínací plymo a fusak což budeš muset mít asi co nejdřív peřinky do kočárku bych asi nekupovala, jinak fusak vybírej pořádně fakt na tom záleží 😉 nemusíš prcka pak tolik oblékat

kacka.va
14. lis 2008

do postýlky jsem koupila v Ikee a pak jsme dostali jednu sadu koupenou v dětském obchodě, kde je jedna strana zateplená, druhá normálně látková. My pod peřinkou spíme cca od narození

berunka
autor
14. lis 2008

ja jsem prave koukala ze ta z Ikei je doporucovana az od roku ditete.tak nevim jestli do ni jit.

atreides
14. lis 2008

v postýlce za začtku jen zavinku, ale pak jsme dali peřinku koupenou v ikei a v kočárku deka případně fusak

atreides
14. lis 2008

beru máme z Ikei i povleční (má specifický rozměry), tak jsme ze začátku povlíkali deku

vrtule83
14. lis 2008

do kočárku jsem měla jen flees deku a pak pytel, v postýlce má od narození peřinku. Koupila jsem klasickou prošívanou v Jysku je antialergení a jde prát na 90st. a také malý polštář ale ten dávám až teď a celé to vyšlo asi na 200,-

kacka.va
15. lis 2008

berunka: no ono se obecně doporučuje dávat peřinu až v roce dítěte, tak možná proto je to tam napsané.
atreides: jojo, má to divné rozměry, tak jsme na to povlečení ušili 🙂. Já to koupila hlavně z důvodu, že to bylo levné a až povyroste, tak jí koupíme kvalitní peřinu 🙂

tlapicka
15. lis 2008

berunko: do kocarku jsem nepouzivala nic, jelikoz jsem ho nepouzivala a kdyz vyjimecne, tak flísovou deku 🙂
perinky mala nema dodnes 🙂 ma svoji flisovou deku s tlapickama, ktera v ni vyvolava spaci asociace 🙂 bez ni spat proste nejde. vecir zahlasi haji deka, najde ji a uz si to dirou masti do postele 🙂 kdyz je na necem tlapicka, tak hnedka rika haji 🙂 v loznici mame fakt kosu, takze k tomu ma jeste spaci pytel ze 100% bavlny neplneny, aby se dobre prebalovalo a aby ji netahlo na zada, kdyz se odkope... i kdyby mela deku ze zlata, tak pod ni nevydrzi. vzdycky si ji zahrabe pod bricho a spi na brise, "do kopce" takze kdyz se zacne budut zimou, tak ji clovek ani prikrejt nemuze, aniz by se vzbudila uplne.

na miminko budu urcite porizovat merino deu, doufam, ze do te doby bude k tostani i neco vetsiho nez metr na metr.... klasicke periny planuju az do velke postele 🙂

krista
26. bře 2009

ava • 36tt • Včera v 15:00
Ahoj holky, doposud jsem nezjistila, co se dává do kočárku pod miminko a čím se přikrývá. Vzpomínám si na ty klasické pěřinky s výšivkou a kanýrky, ale do naší terénní 3kolky se o tom nedá uvažovat. Kupují se nějaké speciální pěřinky nebo se použije zavinovačka a pak deka? A co pod miminko - jen plína?? Díky za rady...

astrane • 2d • Včera v 18:25
Pod mimi bych na jaře dala jednobarevnou deku ,nějakou ladící ke kočárku a peřinky mají i sportovní,třeba takový http://www.emitex.cz/deky-soupravy-do-kocarku.htm ale stačí vespod deka jednobarevná,mimi v zavince-v létě na ní může jen ležet a nějaká pěkná deka.Já mám ráda španělskou,ale ta je dost teplá. u Růžovýho pantera přímo v obchodě ju mají i jednobarevnou a stojí kolem 300(jinak kolem 7)

mady • 1d • Včera v 18:29
jojo já taky měla deku pod malého a deku na něm a pak jak byla zima tak fusak. Ale v zavinovačce jsem ho myslím v kočárku neměla ale ty jofakt to nevím jistě

radkar
26. bře 2009

Tak my měli do kočárku takouvou zapínací deku na zip-ta byla fajn. Když bylo vedro tak jen takovou lehoučkou dečku.Pod ní jsem dávala nepromokavou podložku a na ní plínku-kdyby se pročůrala. Můžeš jí tam dát třeba v zavinovačce.

ava
26. bře 2009

díky za tipy, nevěděla jsem, že existuje něco spec.do kočárku

katiz
3. dub 2009

Ahojky, chtěla jsem se zeptat... jsem na začátku těhu, 13tt a tchýně mne nevuje s tím že miminko musí mít od mala PEŘOVOU peřinu, a že ji sama ušije... že je to blbost... malé se narodí až v říjnu a myslí že zavinovačka a ev. spací pytel mu přes zimu musí stačit a gor když se u nás v zimě topí jako by jsme byli na sibiři... Jak ji to rozmluvit??

kjajule
3. dub 2009

Ahojky tak já používám do postýlky peřinky z dutého vlákna koupené v jysku.Péřové bych rozhodně nekupovala za 1.se nedají vyprat pokud ti to mimčo poblinká nebo náhodou počurá nebo se stane prostě nejaká nehoda...a že jich u těch malých miminek je...a za 2. si myslím proč hned od narození dítě dráždit roztočema a vší tou havětí co v peří je...za 3.péřové peřiny jsou dost teplé a občas i dost těžké a nevzdušné prostě podle mě se na novorozeně a málé miminko peří nehodí...ale je to jen můj názor...Tchýni bych prostě vysvětlila své argumenty proč peří nechci, kdyby to nepomohlo jak jistě mnoho z nás zná...tak bych koupila duté vlákno a peří nepoužívala dokud by mimčo nebylo větší...a tchyně at se po...

Do kočárku máme peřinky taky z dutého vlákna.Ušila sem si peřinku z jedné velké peřiny co jsem koupila také v jisku a jako povlak sem ušila flees...je super na léto ušiju potah z nečeho lehčího a jinak až bude opravdu hic jen lehká bavlněná deka z tesca to jistí...

Mimochodem do zavinovaček takové ty klasické peřiny jak se jim říká sem si ušila taky výplň s dutého vlákna peří fakt nemusim a zavinovačka pak byla lehčí a měkčí malému se v ní krásně spinkalo...

mirka755
3. dub 2009

ahojík
tak já jsem si koupila soupravičku do kočárku z MMB, fotečku mám v albu a do postýlky budu mít soupravu z Tesca-hned mi padla do oka 🙂. Samozřejmě že budu malého dávat do zavinovačky, dcerka chtěla být také zavázaná a byla tak i klidnější

julie2905
3. dub 2009

ahojky, taky používám do postýlky duté vlákno
jinak naprostý souhlas s kjajule (hlavně "kdyby to nepomohlo..." 😀 ),
jen bych k tomu ještě nadhodila za 4. alergie a vůbec v dnešní době, v naší rodině jsme z 80% alergici všichni i na to peří (moje sestra), já bych pod peřím teda spát nechtěla tak to nebudu cpát ani malé do postýlky...

xxksena
27. říj 2010

já nejdřív dávala jen zavinovačku. jinou do postýlky, jinou (teplejší fleesovou) do kočárku. přes to už nic. a od cca 3měsíců jsem na noc dávala spací pytel, v zápětí přešla na peřinku. docela si mi osvedčily zavinovačky spojený s dekou. člověk může na louce rozbalit a sednou si na ni. nebo jen lehce přikrýt. dva v jednom, který funguje 🙂

alyssa.anna
11. led 2013

Ahoj holkx. Nemáte nějaké aktuální odkázky na kvalitní antialergickou peřinku dp postýlky? Klíďo i s polštářkem, ale můźe být i bez

mafeska
12. led 2013

@alyssa.anna mám tuhle, polštářek zatím uklizený http://www.mamitati.cz/vybaveni-do-postylek/per...

hladikovapeta
16. bře 2013

@mafeska ahoj, můžu se prosím prosím zeptat, jak jsi s peřinkou spokojená????

mafeska
17. bře 2013

@hladikovapeta maximálně, mám rozměr 135x100 cm, je to takový neobvyklý rozměr a povlečení jsem koupila na těch samých stránkách jako peřinku, jinde se dá sehnat taky. Peřinka paráda, ještě jsem ji sice neprala ale je lehoučká, není moc silná a je antialergická což jsem chtěla. Taky by se mi pod ní dobře spalo 🙂

blahova_andrea
17. bře 2013

mám syna v zimě, takže pod ním deka a on ve fusaku, později fusak pryč a pod ním jen dečka podle počasí nebo prostě plínka pod hlavičku v létě atd. v postýlce nejprve zavinovačka a lehká dečka, později spací pytel, případně zas lehká dečka. klasickou povlékací deku má až asi od roka. dostal od mých rodičů deku a polštář a je spokojený.

hladikovapeta
17. bře 2013

@mafeska Jééé, to ráda slyším 🙂 už máme objednáno! 😀

kataol
11. únor 2014

já jsem nakupovala odsud http://www.scarlett.cz/perinky-do-postylky polštářky jsou takové nízké, v podstatě rovné s matrací, takže nezatěžují miminko, ale později po tom roce je potřeba koupit už nějaký měkčí, i když my jsme pořídili nový polštář až teď v 16 měsících, ale mají tu fakt pěkný výběr, výplně i povlečení kvalitní a ceny podle mě nejsou nijak hrozné

kataol
11. únor 2014

jo a do kočáru jen fusak, pokud nemáš letní dítě a na to stačí pro změnu deka, fusak můžu doporučit na zimu, jaro a podzim Lodger, je skoro celoroční, sice dražší, ale ta koupě se vyplatí, v zimě není potřeba miminko navlíkat, jen kombinéza na bodyčko a punčošky a mimču je teplo a nepotí se, měli jsme nejdřív emitex, ale zklamal nás a nakonec jsme zainvestovali a udělali jsme dobře

gepe
18. črc 2014

do kocarku jsme meli jen spacak pres zimu kdy do nej na obleceni stacil overalek, v lete (narodila se v polovine srpna) jen deku, ci do fleece bag, kdyz bylo chladneji a nemela jeste vlastni termoregulaci.
Perinku do postylky jsme pouzivali 80x80 ale byla primo k Robe, kterou jsme meli pro malou jako mimi.
Vetsi perinku 90x130 jsme koupili od Scan Quiltu, ta nakonec zustala u jedne babicky v postylce, kdyz u ni jsme. Doma ma 90x130 thermo celorocni od Matejovskeho - levnejsi nez SQ a taky nam prijde i lepe zpracovana. http://www.matejovsky-povleceni.cz/polstare-a-p... Davame ji prozatim na pul do mensiho povleceni od druhe babicky, protoze mala by se pod ni jeste ztratila 😅 nemluve o tom, ze se stejne odkopava 🙂 polstarek do postylky dostala az ted v 11 mesicich a stejne na nem nespi, ma ho jeste s dvema malyma jako muchlacky. Kdyz byla jeste mimco a nehybala se, tak mela pod hlavickou Pandu. Taky nepropustne podlozky mame od SQ i Matejovskeho a material i provedeni je nesrovnatelny. Matejovsky vede 😉

bamimi
31. led 2019

Dobrý den, obnovuji téma.Miminko se má narodit začátkem dubna,přemýšlím jakou soupravu koupit.Líbí se mi ty jak jsou z jedné strany z minky materialu ale nevím zda jsou vhodné do postýlky.
Chtěla bych mimi dávat do zavinovačky nebo spacího pytle tak nechci nic tlustého.
Budu ráda za typy.diky