Klasická zavinovačka. Používá ji někdo?

sanelka
12. bře 2010

Chtěla bych se zeptat jestli někdo používá klasickou zavinovačku.
Kamarádka co už má mimi odrostlé mi radila, že ji používala kvůli lepšímu spánku.

Já našla nějaké a nevidím v nich rozdíl ? Poradí mi někdo. Nemám žádné zkušenosti tak budu ráda za každou informaci.

Příklad co jsem našla

http://obleceni.mimishop.cz/detail.php?zbozi=17...

http://www.mimipark.cz/katalog/zbozi/zavinovack...

Petra

bzuco
12. bře 2010

ja som pri oboch deťoch používala klasické zavinovačky - ale tie štvorcové, nie podlhovasté
dieťatko sa v tom lepšie držalo a aj ked prišla návšteva a chcela dieťatko na ruky, nemusela som sa báť, že sa im bude v rukách celé prehýbať, lebo nemá dobrú oporu
mala som aj rýchlozavinovačku, ale tá sa mi vôbec neosvedčila, strašne mäkká a aj to jedno zapínanie - ktoré vôbec neplnilo svoj účel

editah222
12. bře 2010

Já si myslím, že je jedno kterou z těch dvou vybereš. Je to jen na tobě.
Taky nedoporučuju rychlozavinovačku, přišla mi, že je na nic. Ale je to můj názor. 🙂

nika
12. bře 2010

přesně je to jen o tom co se ti líbí více.
já používla zavinovačku ještě po mojí mamce, ale jen asi do 3 týdnů malé pak v ní zuřila. ale super.

rychlozavinovačku jsem si šila ale nevyužitá, teď jo mám ji větší tak je z ní deka na které si malá hraje 🙂 na zemi.

sanelka
autor
12. bře 2010

Děkuji za rady

JJ taky jsem si myslela ,že je to lepší na zpevnění a četla jsem, že mimi po porodu se bojí prostoru tak možná i kvůli tomu. Tak asi si koupím klasickou ,ale lesklé krajky mi přijdou takové divné (spíš na nějakou událost).

Petra

majkafer
12. bře 2010

Ahoj, Sanelka. Ja som zavinovačku používala do tých 3 mesiacov, bolo jednoduchšie malú prenášať a vzali si ju aj starí rodičia, ktorí sa inak báli vziať ju bez nej na ruky a aj manžel sa cítil lepšie, hlavne keď sme prišli s pôrodnice🙂. Nehovoriac o tom, že pre bábo je to najlepšie, na chrbátik, ktorý sa ešte len formuje. V nocii i vonku jej bolo teplejšie,a keď spinkala, tak sa nebudila vlastnými rúčkami, to keď bola úplne malinka, keď bola hore, tak som ju rozviazala hocikedy počas dna nech si pokopka, pocvičili sme si, pohrali, keď plakala, tak sa mi ľahšie nosilo a kolísalo. Ja na klasické zavinovačky nedám dopusti, nevadilo ani žehlenie🙂 Ale ja som nemusela kupovať, mala ich moja mama ešte odložene. aj svokra mi dala a len jednu sme dostali a to na krst a potom sme ju mali k doktorke.

Ale je to na každom, aký má vkus a čo chce pre svoje dieťa

jmisa
12. bře 2010

Já taky používala klasiku, malej byl klidnější. Osobně bych koupila bez krajky, je to sice hezký na parádu, ale na doteky je mi to nepříjemné.

kackaj
12. bře 2010

Ahoj, tak já jsem používala rychlozavinovačku jen tak na ven do kočáru, ale doma zásadně klasickou ještě po nás. Nejdřív ne, ale pak jsem přišla na to, že když malýho stáhnu, tak za prvé líp snášel koliky, uklidnil se byl pokoj a za druhé jakmile jsem ho stáhla, tak zavřel oči a spal mi celou noc. Zavinovali jsme teda skoro do 5.měsíce, už jsem myslela, že se to nikdy neodnaučí, ale teď už v pohodě usíná bez toho. Taky jen nakojím, položím a malej zavře oči a spí...paráda. Myslím, že si udělal návyk z té zavinovačky. Na toto je to boží, na nějaké zpevnění jsem moc nemyslela, ale na druhé mimi budu už chytřejší a budu ji asi používat od začátku. A krajka nekrajka, to je jedno asi, pokud s tím nechceš někde machrovat 😉 😀

wandie
29. říj 2010

Ahojte....len taka rychla otazocka... periem, zehlim vybavicku a prisla na rad rychlozavinovacka...neni som si ista ci ju treba oprat a ozehlit alebo nie..... nemam sa koho spytat tak dufam ze tu sa nejaka dobra dusa najde..... 🙂 Dakujem

emilyz
29. říj 2010

wandie nevidim dovod, preco by si ju nemala vyprat 🙂 , v obchode ju kadekto chytala a zavinovacky by mali byt pratelne. Ja som uz aj vyprala aj vyzehlila, ziaden problem predsa. Akurat si davaj pozor na suchy zips v pracke, aby sa ti dalsie satstvo nanho neprilepilo a neznicilo.

wandie
29. říj 2010

@emilyz Dakujem.....ja som si nebola ista, rychlozavinovacka bola zabalena takze ju nikto nechytal, az ja doma som ju otvarala, tak som nevedela ci treba, netreba, ale dobre teda idem nato 🙂 PS: Na suchy zips dam pozor 🙂

emilyz
29. říj 2010

🙂 super. Su to pratelne veci, pretoze aj potom sa Ti tam moze pogrckat a neviem co, takze vsetko pre babatko by malo byt pratelne, aj fusak napr.

annie13
31. říj 2010

ja som mala najradsej pri obidvoch klasicke stvorcove ako je v otazke prvy link

tie rychlozavinovacky su otrasne

ivett1
31. říj 2010

Pridávam sa k väčšine mamičiek, aj my sme používali cca do 4 mesiacov klasické zavinovačky (dostala som ich od kamošky) pri oboch mojich detičkách - aj štvorcovú, aj obdĺžnikové. Lepšie sa mi bábätká držali pri dojčení, aj ľahšie prenášali, aj sa dali dobre v postieľke "napolohovať" a hlavne, bola som si istejšia. Mala som aj rýchlozavinovačku, ale tú som využila len sem-tam pri kočíkovaní a neskôr ako perinku na prikrytie 😉 Podľa mňa si určite aspoň jednu obyčajnú klasickú zavinovačku zaobstaraj na bežné nosenie, či už štvorcovú alebo obdĺžnikovú (mne sa osvedčili oba druhy). Určite ju využiješ 🙂

winona24
31. říj 2010

ahojte....ja sa tiež prikloním k väčšine...najprv som si myslela,že tie klasické určite nebudem používať...."zdedila" som ich...kúpila som rýchlozavinovačku....veeeľmi rýchlo som ju dala preč....absolútne mi nevyhovovala....nedám na tie klasické "perinky" dopustiť...malinkej sa v tom páčilo....mne sa dobre v tom držala...takže ja som za klasiku 😉

miracko
31. říj 2010

Aj ja som použivala pri oboch detoch klasicke dokonca boli este po mne a zasa som ich odlozila pre sestru
Boli super pevne, dobre sa mi v nich aj kojilo aj nosilo, prosto vsetko
Mali sme jednu taku modernu ale dieta sme v nej mali asi pol hodiny a bolo to cele nafigu, neprakticke len na suchy zips, to stacilo ze sa pomrvil a bol rozbaleny, alebo vykopol nohy a skoro preletel spodom, no otras za drahe prachy
Ak este budem mat dieta, zas len stare a osvedcene klasicke zavinovacky...
A navyse, aj dieta je v nich tak dobre napevno aj hlavicku ma dobre zafixovanu, v tychto modernych sa mi to videlo take nestabilne a slabe...

miarosa
31. říj 2010

V porodnici jsem mela klasickou zavinovacku a spinkal v ni krasne a doma jsem mela jednu rychlo zavin. a v te vbec nechtel byt a jednu na pul klasika napul rychlo a v te taky nechtel byt. Nakonec spinkal pod teplou dekou nebo pod perinkou nemel rad ten stisneny prostor a chtel se otacet podle libosti. Kazde mimi je jine, takze zalezi spis na tobe a pak uvidis co bude miminku vyhovovat.

sanelka
autor
17. črc 2011

Tak jsem našla video kde je vidět hezky rozdíl mezi obdelníkovou a čtvercovou zavinovačkou

https://www.youtube.com/watch?v=pJ0aOq4dnL8