Kolik koupit postýlek pro miminko?

koculu
26. lis 2013

Ahoj, potřebuji poradit ohledně koupi postýlky/ek. Jednu dřevěnou klasickou do ložnice v patře a pak se rozhoduji, zda dolů do kuchyně, kde budeme trávit většinu času, pořídit další dřevěnou postýlku, nebo stačí cestovní nebo jen nějaký košík, zkrátka, kde bych si mimi mohla odložit při vaření a pod.
Moc děkuji za Vaše rady a názory

blahova_andrea
26. lis 2013

cestovní postýlka není nic moc, takže jsem spíš pro kolíbku nebo košík nebo další klasickou postýlku. já si pořídila schválně se 4 kolečky, abych mohla s postýlkou cestovat stejně jako s košíkem po bytě.

kikimaruska
26. lis 2013

V RD jsme měli dřevěnou v patře, dole jsme měli takovou tu velkou dřevěnou kolébku cca.do 6 měs. Pak větší dítko už jsem na odpolední spánek nosila normálně do patra do postýlky a měla ho na chůvičce, byl zvyklý na postýlku a spí v ní stále (nespí u nás v posteli). S druhým to máme podobné, jen jsme v bytě a v ložnici chuvičku nemám, jen Nannynku. U rodičů ale cestovní postýlku máme a máme dokoupenu matraci pro větší děti a pro větší pohodlí.

abalajda
26. lis 2013

Kamaradka i ja jsme vystacili s jednou drevenou postylkou v pokojicku a cesto ni jsme davali,tam,kde jsme byli,v lete i na terasu... Postupem casu je stejne lepsi davat mimco spat jen do postele v pokojicku,bude potrebovat klid a ty si budes moct udelat domaci prace,kyere se spicim mladetem nejdou...

jarkalada
26. lis 2013

@koculu můžeš klíďo cestovní, když narazíš na dobrej kauf, jen bych do ní koupila normální matraci a my tam ještě u našich měli zespodu udělanej takovej rošt z prkýnek, protože se to jinak trochu prohýbá 🙂

hojda
26. lis 2013

Měli jsme dvě klasické, jednu v patře a druhou dole, přenášení postýlek mezi patry snad ani nepřichází v úvahu, do cestovní musím dokoupit minimálně lepší matraci a hlavně když se dítě učí v postálce stoupat, tak se nemá kde chytit (nejsou šprusle), košík a kolíbka jsou zase jen na chvilku a miminko rychle roste. Pokud se koupí třeba jen ta obyčejná z Ikea, tak to nevyjde ani draze. Hlavně máš kam dítě bezpečně dát, když potřebuješ něco udělat, nebo rychle někam odběhnout.

monasek84
26. lis 2013

Ja mam dve drevene (nahore v loznici a dole kde budu vetsinu dne). Cestovni se mi na nejaky casty polehavani nelibi 🙂

frantiska85
26. lis 2013

Rozhodně dvě.

blondynka400
26. lis 2013

U první jsem měla dvě, nahoře dřevěnou, dole cestovní s matrací, u druhé dcery jednu klasicky nahoře a cca pvních 6 týdnů dole košík, pak spala jenom ve stojícím kočárku venku na terase a jinak byla hlavně na zemi. Za mně jsou 2 postýlky zbytečnost, spíš postýlky + košík 🙂

laska.nezna.hranic
26. lis 2013

my měli dvě. jednu kovovou s nebesy v ložnici v patře a klasickou dřevěnou v jídelně, kterou máme spojenou s kuchyní. na ohrádku nebylo místo a košík je investice na čtvrt roku, navíc na dobu, kdy nehrozí, že by se mimi někam skulilo. to si tam rovnou můžeš zaparkovat korbičku od kočáru. postýlku využiješ i později, hlavně až ti kolem roku začne prchat

marketnieuw
26. lis 2013

poridila bych dve drevene... uz je to tady asi receno, ale v prizemi se bude hodit, az se dite bude vic pohybovat a budes si potrebovat odskocit atd. ... a z cestovni nebude mit vyhled, tak proto bych koupila drevenou

killi
26. lis 2013

my měli a budeme mít opět dvě dřevěné. Nedokážu si představit fungovat dole bez postýlky hlavně, když jsem si potřebovala odskočit, když už byla dcera větší. Košík je jen na chvilku..😉

lenjii
26. lis 2013

Ač nebudeme bydlet v baráku, ale jen v v byte 2+kk budu mit postýlku v ložnici a v obýváku proutěný koš. Ten pár měsíců vydrží. 😉

herminka
26. lis 2013

Máme dvě dřevěné. Cestovní postýlka mi připadá příliš chatrná a košík je jen na chvíli.

petrusew
26. lis 2013

měla jsem dvě dřevěné, později se v obýváku vyměnila za ohrádku 🙂

kamilka007
27. lis 2013

@koculu My měli velký koš v ložnici do cca 8 měsíců (než začala malá sedět a lézt), pak jsme ho vyměnili za postýlku 140x70, kterou bude mít aspoň do čtyř let (jdou oddělat šprušle a přestavět na malou postel). V patře v obýváku/kuchyni byla ohrádka s dobrou matrací, kterou jsme ze začátku užili jako postýlku, a pak šlo dno dolů a měla klasickou ohrádku.

ivaanka
27. lis 2013

My jsme měli dřevěnou v ložnici na noc a cestovní, ale s kvalitní matrací, přes den. Později jsme ji používali jako ohrádku.