Košík pro mimina. Vyplatí se ho koupit?

merja
28. únor 2012

Ahoj, chěla jsem se zeptat, jestli se vyplatí koupit košík pro mimina. V ložnici postýlku a v obýváku košík. Nebo rovnou koupit dvě postýlky? Pokud by se koupil použitý košík, dá se k němu dokoupit matrace nová, ... ?

majinka1981
28. únor 2012

Manžel mi přidělá na postýlku kolečka. Takže nemusíme zbytečně utrácet. 🙂

maudn
28. únor 2012

Ahoj, já toho taky pořídila víc- kolébku do ložnice, na první dva až tři měsíce, pak postýlku, pak cestovní postýlku a pak hrací ohrádku síťovou, rozmístím to všude po domě (máme patro a přízemí), ke kolébce jsem dostala dvě matrace (použité) a co jsem koukala, tak by mi tam i pasovala matrace, co se prodává do kočárku.

antarres
28. únor 2012

Já měla postýlku v ložnici, cestovní postýlku v obýváku a ještě košík, ale ten jsme používali tak do 3. měsíců. Záleží, jak velký seženeš. My tam měli matraci ušitou(molitan a na něm látka), pochybuju, že by se dala sehnat nová, teda určitě ano na ty koše z obchodu. Já ho kupovala za 1500 od nějaké paní, měla k tomu na zakázku komplet povlečení....teď mi stojí v ložnici u okna a mám v něm naskládané deky. 🙂

ladie
28. únor 2012

Nekupovala jsem ani košík ani druhou postýlku - podle mě naprostá zbytečnost a škoda peněz.

eficenka
28. únor 2012

tak my budeme mít postýlku v ložnici a košík máme ještě po mě - je na kolečkách ,tak si budu moct mimi převážet kamkoliv - obzvák, kuchyn....

svoba
28. únor 2012

My máme dům, takže dolů musim koupit. Rozhodla jsme se pro kolébku. Košíky stojí okolo 4tisíc, kolébka českého výrobce komplet 1500. A do košíku se dítě vejde cca do 4měsíců, do této kolébky i do 10. Dá se zaretovat. Pak chci ještě hacku - na uhoupání.

llllucka
28. únor 2012

U prvního dítěte jsem používala postýlku na kolečkách a moc mi to nevyhovovalo.U druhého jsem koupila košík (největší,co byl na trhu) a pouvažuju to za nejlepší koupi.Super věc.Velikostně se do něj v pohodě vešel do 6.ti měsíců a to mám velkýho kluka🙂Matraci si můžeš koupit novou nebo si ji ušij,je to jen kus molitanu.

kamilka007
28. únor 2012

My máme dvoupatrový byt, takže víc ležení bylo potřeba - pořídili jsme velkou postýlku 140x70 do pokojíčku, ze které se později odmontují šprušle a dítě na ní spí až do 6-7 let, v ložnici jsme do 8. měsíce měli právě košík a byl moc fajn (a veliký, cca 90cm vnitřní délky) - krásně vypadá a je útulnější než postýlka (jak se ale malá začala pohybovat, šel košík jako dekorace do pokojíčku), a do obýváku o patro výš jsme koupili polohovací ohrádku, která první měsíce sloužila jako denní postýlka a teď jako ohrádka, když potřebuju odběhnout. Jinak matrace se asi sehnat dá, každopádně by se tenká molitanová dala i vystřihnout na míru z jiné, stejně mají děti spát na tvrdém a rovném.

olcab
28. únor 2012

Já používala jen prvná 3 měsíce košík,měla jsme snad 40let starý,nově pošitý,matraci jsme dali nový molitan,v pohodě jsme si jí převážela kdekoliv po bytě abohatě to stačilo,pak šla malá do postýky a v obýváku jsme měli cestovní postýlku aby nemusela ležet na zemi a nebo když jsme si potřebovala odběhnout 🙂

mochenkaa
28. únor 2012

My v ložnici budeme mít postýlku a do obýváku nám půjčí kamarádka košík. Kupovat by se mi ho nevyplatilo, ale půjčený bude fajn 🙂

veruska007
28. únor 2012

Košík mi přijde krásný, ale je drahý a kamarádky ho používaly tak 3 měsíce. Koupila jsem bazarový kočárek z košatiny, oddělala boudičku a nákupní koš.... a je to nádhera jako košík, hodně využívám už u druhého mimi - ten starší mi v kočárku spávak doma cca do roka. Doporučuju 😉.

pavcza
28. únor 2012

Nám se podařilo prostorný košík si vypůjčit od příbuzných a byla jsem šťastná, že jsme ho měli, malej v něm spával přes den a využívali jsme skoro do 7 měsíců (malej se dlouho nepřetáčel, takže to šlo, jen ležel 🙂 ), Zvláště pro první dny to bylo super, že jsem ho měla u sebe a ne v postýlce v ložnici z ruky, i když nemáme velký byt, ale měla jsem ho víc pod dohledem.

tkanicka
28. únor 2012

my měli kolíbku... je větší než košík a kupovali jsme použitou a novou matraci. Používali jsem do necelých 4 měsíců a opravdu hodně. Neměli jsme chůvičku, takže spinkala v obýváku v kolíbce, abych ji měla na očích. Pak už ale potřebovala klid a začal být živější. Druhou postýlku jsme nepořizovali, od té doby už si hrála na zemi na dece.

vendulka
28. únor 2012

na první jsem měla jen postýlku a stačilo to, teď na druhé mám u sebe u postele košík a v dětském pokojíku má postýlku,kde je přes dne na spaní a střídám to s košíkem, v koši spí hlavně v noci...jsem ráda, že sme nakonec ten koš na druhé pořídili,dle mě je to super věc, dvě postýlky jsou asi na nic, košík je lepší, nezabere tolik míst a je dobře pojizdný,ale záleží na každém...

amallie
28. únor 2012

záleží, jak bydlíte, pokud máte ložnici vedle obýváku a je to tři kroky, pak je košík na nic, pokud ale máte dvoupodlažní bydlení a postýlku nahoře a přes byt je to 50 kroků, tak košík či kolíbka je dobrá volba, je tak na tři čtyři měsíce, max. 5, ale to už zas můžeš mít mimčo na hrací dece atd........

mates22
28. únor 2012

košík je dobrej, je menší než postýlka, dítě se v něm necítí tak ztracené a je klidnější - toť moje zkušenost, na jedno dítě jsem koš neměla na druhé ano

hrave_hracky
29. únor 2012

Dle mých zkušeností mohu košík určitě doporučit - do půl roka jsme jej opravdu hodně využili. Dcera se v něm také cítila mnohem lépe než třeba v lehátku. Také na přenášení po domě byl super - stále jsem mohla mít malou s sebou.Mám zkušenost s přenosným proutěným baby košíkem od Snoozebaby. Je to opravdu velice kvalitní a vkusný výrobek od holandské firmy, která je založena na unikátním systému štítků na hračkách a výrobcích, které děti opravdu baví. Veškeré potahoviny v košíku lze snadno sundat a vyprat v pračce. Pokud by Vás o košíku či celém konceptu značky zajímalo více, nahlédněte na můj profil 🙂.

mahafi
29. únor 2012

My si košík nemůžeme vynachválit 🙂, máme ho půjčený od kamarádky a je to asi to první, co budeme pro případné další mimčo kupovat.. Používali jsme ho do minulého týdne (6 měsíců), než se začala sama přetáčet (a on už jí stejně byl malý), takže vcelku dlouho. Měla jsem ho na denní spaní v dolní části bytu (nahoře v ložnici měla kolíbku). Ocenila jsem hlavně, že je pojízdný a mohla jsem si mimi vzít tam, kde jsem zrovna byla.. Za nás naprostá spokojenost 🙂.

jajina.c
29. únor 2012

My měli nejdřív postýlku, pak houpací košík, jenže ten jsem musela opírat o stěnu, když v něm malý spal, protože měl místo nohou kolébku, takže nemohl stát rovně, syn se nám tam vešel dva měsíce, pak jsme stejně koupili druhou postýlku, takže za mě už košík ne a šla bych rovnou do druhé postýlky 🙂 .

dana3262
29. únor 2012

My máme košík na koleckach. Prvni syn v něm spal až do 8.mesicu. Postylku jsme meli az pak, ale prakticky jsme ji nikdy nevyuzili. Ted u druheho nechapu, ze tam prvni spal az do 8.mes!! 😕 Takze my jsme volili košík a velkou postel. Mame nizke, asi 20cm nad zemi. Přesouvat postylku na koleckach je hrozny. Strasnej kram velkej. Projet dverma atd. To bych radsi dala mimino v obyvaku na zem. Prvniho jsem davala, ten tam kolikrat usnul. U druheho uz to nejde, starsi by na nej mohl slapnout a budi ho.

zuza01
29. únor 2012

My si košík půjčili, naštěstí. Malá z něj neviděla, takže v něm dost vyváděla a hlavně, dlouho se do něj nevešla. Takže podle mě ne! Kolečka na postýlku 🙂

cabalkova
29. únor 2012

Meli jsme velky kosik (delka 100 cm) a na prvni mesice byl super, jeste ted by se nam do nej nas chlapecek v pohode vesel (ma 71 cm), ale uz tam proste nechce byt. Ale jsem urcite rada, ze jsme ho meli, prevazeli jsem si hosicka kam jsem chtela a i jemu se tam prvni ctyri mesice libilo... ted spi dopoledne v hamace a odpoledne na prochazce v kocaru, pripadne v bezne postylce. Kazdopadne za nas davam kosiku ANO.

elfka11
29. únor 2012

Za nás jen doporučuji,malá v něm spinkala do půl roku......Přes noc jsem ji měla u sebe v košíku a jezdila s ní pohodlně po bytě 😉 ...a přes den spala ve své postýlce v pokojíčku.....,ráda si v něm i hrála,když už seděla.... 🙂

hansed
29. únor 2012

Asi takhle - hodně záleží na tom, kde bydlíte, jestli byt nebo rodinný dům.... na první dceru jsem měla postýlku na kolečkách a stačilo mi to, Před narozením druhé holčičky jsme dostali ještě jednu postýlku (původně s plánem, aby měly holčičky, kde spát, teď v obou spí mladší a starší spí s námi v posteli 😀). Ale pokud bychom měli barák a peněz nazbyt, asi bych do košíku šla.... ale byla bych zklamaná, protože naše druhorozená chce rozhled a je buď v lehátku nebo na zemi....

zlatouch
29. únor 2012

Na úplně malinké převážně spící jsem měla v obýváku korbu z kočárku, stejně jsem jí nosila domů v ní. Když pak chytly trochu režim, dávala jsem spát do postýlky nebo ven do kočáru a v obýváku byly na zemi, aby se mohly protáhnout, Košík mi vůbec nechyběl.

germaine
29. únor 2012

Košík máme půjčenej a za 3m kdy se do něj malej vešel, tak jestli jsme ho použili desetkrát tak je to moc, malému se to nelíbilo...takže bych nekupovala novej, ale zkusila třeba na MMB použitej 😉

cuma
1. bře 2012

My měli v ložnici kolébkua tu jsem převážela po bytě,ale malá od druhého měsíce spala sama v pokojíčku, tam měla postýlku, tak jsme pak už kolébku zrušili, neměla cenu...byla super pomoc na to pojíždění po bytě,ale používala jsem jí díky tomu,že jsem ji doma měla, novou bych nekupovala.

coxa
1. bře 2012

My máme dvoupatrový dům, takže nahoře v ložnici postýlka a dole v místnosti kde je i kuchyň i jídelna i obývák košík na kolečkách a bylo to super. Měla jsem to tak u obou kluků, když jim začal být malý a hlavně je to v něm přestalo bavit, přešli jsme na vyvýšenou ohrádku, kterou jsme postupně snižovali tak, aby nevypadli. 🙂

petraprostejov
2. bře 2012

No my máme taky 2 patra, do obývákoložnice dám cestovní postýlku, přijde mi to praktičtější než košík...

dorinka88
2. bře 2012

Já nakonec taky zvolila cestovní postýlku 🙂 zdála se mi praktictejsí ale košík se mi hrozne líbí 🙂