• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Která matrace do postýlky je lepší, molitan nebo kokos?

18. listopadu 2016 
ahojky, tak tu matraci máme taky a někde na netu jsem se dočetla že pro malého mimiska se davá nejprve ta kokosová strana a potom (myslím až od roku nebo do konce od dvou) až ta pohanka. Malej na ni spinká od malinka a zdá se být spokojený. Co se týče toho povlečení, tak jsme koupili taky klasickou velikost a je to skutečně dost na těsno ,ale když to napnu jak se dá ze všech stran tak matrace není vidět (asi už se to trochu roztáhlo :wink: ). Příšte ale asi zkusím tu větší velikost :slight_smile:
9. kvě 2008 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, my mame taky kokos-pohanka a zatim pouzivame tu kokosovou stranu, ja si zase nepamatuju to, do kdy se ma pouzivat ta kokosova a kdy uz se muze dat ta pohankova.
9. kvě 2008 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinac my jsme s ni spokojeni a s tim prosteradlem, jak rika Andys vsude videt neni a nam uz se taky celkem roztahlo. :slight_smile:
9. kvě 2008 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme tu samou, co kajule, nám bylo řečeno tvrdší stranu do tý doby, než se začne otáčet a blbnout v postýlce, pak otočit na měkou.
9. kvě 2008 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, myslela jsem si to, díky holky :slight_smile: A nemáte pocit, že by se mimískům zdala kokosová strana moc tvrdá, jo?
9. kvě 2008 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, koukám do témat o matracích do postýlky a moc nevím, co si vybrat, jestli polokokosovou nebo kokosovou matraci... v tématu "porodní babička" bylo, že kokosovou, většina z vás píše polokokosovou, tak já nevím. Poradíte někdo???? Díky!
9. črc 2008 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
pattie: my máme polokokosovou, tj ve středu matrace je molitan a po obou stranách je kokos. Do celokokosové bych určitě nešla, je hodně tvrdá a některá miminka na nich nechtějí spinkat. Navíc nevím, jestli plánuješ pořídit monitor dechu, ale mám dojem, že u celokokosové nemusí spolehlivě fungovat.
Jinak jako jedinou nevýhodu vidím v tom, že nám matrace na místě kde má malej hlavičku trochu slehla, takže je tam mírný dolíček. to je asi tak vše. :wink:
9. črc 2008 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi máme kokos-molitan-pohanku a malej nic neříká :grinning:
10. črc 2008 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kokos je zbytecny tahak penez, molitan poslouzi pro male miminko naprosto spolehlive :wink:
10. črc 2008 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ene: jenže kvalitní molitanová je skoro stejně drahá jako kokosová. A na tom měkkém molitanu bych mimi ležet nenechala. :slight_smile:
10. črc 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam taky kokos-pohanka.Lezime na kokosaku :grinning: .A musim souhlasit s Kackou,kdyz jsme resili koupi matrace,tak jsem si rikala,ze je ten molitan drahej jako prase.Fakt to vyjde skoro nastejno,kdyz teda clovek chce nejakou jakztakz kvalitu...
10. črc 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme zatím zvolili pohankovou stranu :slight_smile:
10. črc 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ma máme kokos-molitan-kokos a super. ani měkká ani tvrdá a obyčejný měkký molitan bych pro mimčo určitě nekupovala.
11. črc 2008 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim.Tak som si poctivo precitala celu temu a mam jasno.
Chcela by som vidiet jednu postielku na det.odd kde by mali daky polokokos alebo pohanku.Aspon my sme nemali ani jeden taky matrac ani na porodnici ani na vet.detoch a nikto sa nestazoval
31. črc 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
bianco, jenže jak dlouho jsi v nemocnici a jak dlouho na tom bude spát tvoje dítě doma. to je myslím trochu rozdíl.
31. črc 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme polokokos. a jen upozornění, pokud uvažujete nad monitorem dechu, ten prý pod celokokos nebo kombinoci s pohankou nejde dát - nefunguje nebo častěji hlásí falešné poplachy.
31. črc 2008 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi máme kokos s pohankou,pod tím monitor dechu - nannynku a v pohodě. Alarm se ozval za 5 měsíců jen párkrát a důvod byl ten,že se malej odstrkal z dosahu monitoru.
31. črc 2008 ve 21:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, my máme matraci kokos-molitan-kokos a malej je spokojenej, jen ze začátku jsem pod něho dávala rychlozavonovačku, aby to bylo měkčí. Taky používáme monitor Nanny a ještě ani jeden poplach :wink: a to už Dominik cestuje po celé postýlce :grinning:
31. črc 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím, že ta informace o tom, že monitor dechu nefunguje pod matrací kokos-molitan-pohanka je blbost :confused:
31. črc 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak my když jsme kupovali matraci do postýlky, tak nám tam o matraci kokos+molitan, kokos+pohanka řekli přesně to samý s tím monitorem dechu - takže to jsme zavrhli, a celokokos prý vůbec - když se mimi "pročůrá", tak se to díky těm kokos.vlákům strašně špatně čistí,suší,pak prý zapáchá....takže jsme koupili molitan.matraci, sice stála téměř na chlup co kokos - ale vůbec není měkká nebo naopak tvrdá - podle mě je akorát-a kokos jsme nekoupili jen kvůli tomu monitoru a tomu znečištění - ikdyž to se nám nestalo ani jednou... :grinning:
31. črc 2008 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to znečištění... Já mám stejně pod prostřeradlem v místech ,kde má malá zadek, tu nepročůravací podložku :wink:
1. srp 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme taky kokos-molitan-kokos, molitan samotný mi přijde moc měkký,podle mě to musí škodit těm malým zadíčkám, jinak monitor taky používáme a ani jednou nepípnul a to malá cestuje všude a používáme podložka proti pročůraní a je prodyšná :wink: takže se nemusím bát, že by něco bylo s matrací
1. srp 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, a jaky typ te neprocuravaci podlozky mate? Slysela jsem, ze stoji kolem 1000 Kc, coz uz se moc nevyplati, kdyz nova madrace (kokos) stoji cca 800.
4. srp 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme koupili chránič na matraci http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=399239 , trochu tu matraci i změkčí (kokos/pohanka) a je fajn a nebyl ani nijak drahý. Jinak spousta maminek používá místo toho tu jednorázovou přebalovací podložku.
4. srp 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem si koupila podložku proti pročůrání v ikei a stála něco přes 100. matraci chci z polyurethanové pěny, taky z ikei.mám ji pro sebe (tvrdou), takže si myslím, že bude fajn i pro prcka, který váží výrazně méně. nikde jsem nějak nenašla proč je kokos teď tak populární?nemáte třeba nejaký link.díky
4. srp 2008 v 10:52  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme polokokosovou a včetně chrániče matrace, ten doporučuju fakt maximálně, je super!!!
4. srp 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
my objednali kokos- pohanka, tak uvidíme co mimi bude říkat, samozřejmě včetně podložky proti pročůraní :grinning: :grinning:
4. srp 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi máme kokos-pohanka a absolutní spokojenost :slight_smile: info k monitorům dechu - je to bez jediného problému (dle info výrobce se nedoporučuje k monitou pouze pružinová matrace - ale vím i o mamině, která to tak měla a i tak fungoval spolehlivě :wink: ) :slight_smile:
5. srp 2008 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, dle sebe usuzuju, ze prirodni matrose jsou lepsi. Mela jsem hodne dlouho problemy s krcni pateri a vyzkousela vsechny mozne polstare a nejlepsi byl z pohanky. Taky pry se v tom kokose a pohance neusazuji tolik (prej snad vubec) roztoci...I kdyz to je otazka, protoze cistit se matrace nedaji vlastne vubec, leda je na den vyhodit vyvetrat na slunicko/vzduch.....
5. srp 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tie co mate kokosovy matrac. nas je nejaky lepkavy. je to normalne?dnes som chcela zvliect potah ze ho operiem a pozeram ze ten kokos je nejako cudne lepkavy. teraz neviem ci to tak ma byt.
14. srp 2008 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek