Která matrace do postýlky je lepší, molitan nebo kokos?

peta.cz
1. říj 2006

Nejsem si jistá, jaký typ matrace pořídit do postýlky pro miminko - máte někdo zkušenosti s tím, zda je lepší molitan, kokos nebo kokosovomolitanová matrace?
Uvažuji o kokosovomolitanové, ale není zbytečně moc tvrdá? Díky za každou radu.

tatko_bebe
28. črc 2013

@michaelabrazdilova moj maly obsadil moju postel 😀 takze ja som len na kraji 😀 😀 ale podla mna je takyto matrac zbytocny luxus, teda podla toho kolko ma Tvoje dieta rokov

radamax
27. srp 2013

Ahoj holky,potřebovala bych poradit,jsem rozhodnuta koupit matraci kokos-molitan-kokos,ale stále váhám jak vysokou jestli 7cm nebo 10cm.Co jsem se dočetla,tak když koupim 10cm tak nemusí pod ní spolehlivě fungovat monitor dechu.tak poraďte Radka

limpopocz
28. srp 2013

Milé maminky, v našem obchodě jsou také nejvíce oblíbené matrace v kombinaci molitan/ kokos, které mají sundávací pratelný potah. Kokosové vlákno je lehoučké, pružné a pevné. Matrace s kokosovým vláknem se doporučují především pro novorozeňata a malé děti. Jejich konzistence je tužší a poskytují adekvátní oporu zádům děťátka. matrace nabízíme s potahy v různých barvách pro chlapce i holčičky, ale i bílé. A cena? od 318,-Kč

janapinky
3. pro 2013

Dobrý večer, my máme eko-kokos, dokonce se mi podařilo mezi maily najít odkud - http://www.e-matrace.com/detske-matrace . Obě děti trpí alergiemi (roztoči, plísně, ..), takže jsme hledali matraci kvalitní a na doporučení kolegyně jsme nakonec zvolily dvě tyto kokosové matrace, máme je už zrhuba rok a jsme moc spokojeni i děti si ji chválí, takže já určitě doporučuji 😉

babubabu
12. pro 2013

@zrzulka ... mne sa to dnes stalo tiez, citm rozne fora, SR, CR, tento problem ma viacero mamiciek... :(((

antoinet
12. pro 2013

Nechci módní kokos ani pohanku, nesmí přijít do kontaktu s mokrem, pak se v ní drží roztoči. Kupuju tuhle http://www.nejbaby.cz/matrace-mimi-zdravotni-ja...

lorela
12. pro 2013

@antoinet Odkaz nefunguje.

antoinet
12. pro 2013

@lorela fakt že jo:( už ju nemůžu najít, asi nejpodobnější je tato http://www.nejbaby.cz/matrace-baby-pur-pena-140...

lorela
13. pro 2013

@antoinet Ten molitan uprostred sa mi nepozdáva :(. Je to najhorší možný materiál pre matrace.

berushka45
23. bře 2014
Uživatel berushka45 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od berushka45.

@antoinet Myslím, že záleží také na tom, jestli máš dostatečné odvětrávání - rošt. Já jsem pro dceru kupovala matraci MIMI http://www.slumberland.cz/mimi.html , má latexkokosovou desku a zatím je vše bez problémů. Pohledem asi nepoznám, jestli se v ní drží roztoči, ale pravidelně ji nechávám větrat, vysávám a peru potah. Používám i chránič matrace, takže riziko šíření mikroorganismů je snad minimální 🙂

peterkaa
13. kvě 2014

@jita2 to je fakt jen reklamní žvást :D

berushka45
17. čer 2014
Uživatel berushka45 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od berushka45.

co je na tom za reklamní žvást - že ji vysávám a peru potah? To snad dělá každý i s normálními matracemi 😠
Normálně jsem jen chtěla poradit...

ivazitna
24. čer 2014

Kokos je populární, v kombinaci s molitanem asi nic nezkazíte. Já se chtěla zeptat, jestli máte u dětí v pokoji žaluzie, nevím jestli je tam dát, popř. jaké vybrat, pomozte mi .

macik07
29. črc 2014

Máte někdo zkušenosti s http://www.matraceno.cz/sortiment/doplnky/136-d... přímo s touto konkrétní matrací? Prosím o info. děkuji

ewik03
11. říj 2014

Máte někdo zkušenost s touhle matrací: http://jysk.cz/loznice/matrace/detske-matrace/m... ? díky za info 🙂

gepe
21. říj 2014

Ahoj, my mame od Vegas matraci Prince, maji dve velikosti, my mame tu vetsi. Je vyborna, zadny problem. Na jedne strane je mekkci na druhe tvrdsi, co komu vic vyhovuje. Taky neni zadny problem ohl. jeji vysky a pouzivani monitoru dechu. Chteli jsme pro spani nasi male opravdu kvalitni matraci, at si nekazi zada a matrace naprosto splnuje nase pozadavky. Pratelny potah je pevny a silny, jednou se stala maly nehoda v noci, na posteli nebyla zrovna podlozka a matracovym potahem nic primo na matraci neproslo. Jinak nepropustnou podlozku pouzivame od Matejovskeho. 🙂
http://www.matrace-vegas.cz/product/detska-matr...

sluneccnicee
23. říj 2014

@martinatrnkova můžu se zeptat na kokos molitan kokos na nějakou konkrétnější značku??

martinatrnkova
24. říj 2014

@sluneccnicee to už neporadím...jsem už 3roky doma a dost se ty značky mění v kvalitě

terezap5
17. led 2015

Co říkáte na kokos-molitan-kokos a 6,5cm výška?

midiana
20. únor 2015

Dobrý den, jen bych chtěla upozornit, že jsem si koupila matraci Mimma, která byla doporučená k posteli co jsem si taky kupovala zároveň,(dětskou postel pro předškolní a školní věk!)–ale matraci absolutně nedoporučuji-po půl roce se v ní udělal uprostřed důlek, děs, nedá se na tom spát o bolesti zad ani nemluvím, budu muset kvůli tomu koupit novou, taky potřebuji koupit matraci už i pro malého syna, akorát teda nevím jakou, jestli máte doma prosím nějakou na které spíte už delší dobu a zdá se Vám být ok, tak mi prosím napište, poraďte, chtěla bych nějakou kvalitnější aby něco vydržela, asi si radši připlatím, co půl roku kupovat matraci na to fakt nemám.. sama s dětmi, nevíte které jsou kvalitní a vydrží aspoň pár let?… moc děkuju za případné odpovědi…

soleilll
20. únor 2015

@midiana Pro dítě mám matraci z Lidlu - zrovna probíhá akce, tak koukni na jejich web. Spí na ní necelý rok, dost často i s tatínkem, někdy k němu lehnu i já, takže zátěž rozhodně poznala a zdá se mi naprosto v pohodě. Jistě to nebude výkřik moderní technologie, ale pokud nemáš peněz nazbyt, za tu cenu je skvělá.

midiana
20. únor 2015

Ahoj,děkuji za odpověď,vážím si moc každé odpovědi,akorát moc tomu právě nevěřím z Lídlu,fakt nevím,myslela jsem že bych si připlatila za kvalitnější aby vydržela,otázka je, co je kvalitní a co předražené... moje zkušenosti jsou:- s tou matrací co jsem psala,ta je celá pěnová,nosnost měla mít 120kg 🙂 stála 2500,- ...v porovnání s ní tedy ta z Lídlu bude asi lepší,když ji používáte rok a zdá se být v pohodě,ta moje vydržela půl roku-důlek je cca 10krát 10cm-bohužel velký,slehlý,...
-dcera spí asi třetím rokem na matraci Gumotex,uprostřed je cca 2cm tvrzená deska z repas.materiálu a z obou stran je molitan,každá strana jiné tuhosti a ta se mi zdá být pořád ok,a moc dobře se na ni spí-ta stála cca 5000,-(uvažuji právě že bych koupila nějakou takovou ještě aspoň pro malého,musela bych našetřit nějak...) ...
-a ještě,kupovala jsem jednou v nějaké akci v Albertě peřinu s polštářem-ale to už je víc jak šest let zpátky a to si pamatuju že stálo dohromady tenkrát do 1000kč,vím že moc taky nevydržely,měli jít udajně vyprat ,ale já je ani neprala,že se slehli a udělali v nich takové chuchvalce vevnitř po krátkém čase užívání,kdybych to vyprala tak je můžu vyhodit asi ihned...nevím,už jsou vyhozené...tak proto mám obavy,...třeba se někdo ještě ozve ze se svými zkušenostmi a uvidíme...moc pěněz na rozhazování nemám ,ale i proto potřebuji ať to něco vydrží,-moc děkuji..

midiana
3. bře 2015

soleilll - Ahoj,tak mám další názor od kamarádky, že matrace a věci do domácnosti z Lídlu vydrží,že tam prý nakupuje vše a je spokojená... tak uvidím ještě jak se rozhodnu,líbí se mi i s kokosovou deskou v rozměrech na velkou postel- jde taky sehnat,tak nevím,nebo tu od gumotexu,s tou jsme spokojení a dobře se na ni spí... díky za info.. 😉 🙂 ..

midiana
3. bře 2015

@lorela ano mlitan jako takový se rychle proleží... vlastní zkušenost,cca po půl roce!!

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
midiana
10. bře 2015

..děkuji za odpověď,..na tu jsem se právě taky dívala-potřebuji to na pevné laťky,ne na klasický rošt... uvažuju o ní...

efea1986
15. dub 2015

chtěla jsem se děvčata zeptat, .Dneska jsme koupili madraci ,kokos-molitan-pohanka.A zajímalo by mě , která strana je lepší , jestli ta čtvercová, nebo ta druhá rovná , pro skoro2měsíční miminko?

eminka23
25. kvě 2015

My jsme kupovali u Grossmann Matrace dětskou matraci Biotex-kokos. Je tam i příměs z ovčí vlny. Měla by lépe odvádět vlhkost a je recyklovatelná. Jsme maximálně spokojení. Buď tedy doporučuji tuto nebo z PUR pěn. Dítě potřebuje dobrou oporu pro tělíčko, proto jsou takové matrace nejlepší.

efea1986
25. kvě 2015

Ale já jsem spíš potřebovala vědět ,která strana je lepší jestli ted ta rovná ještě,nebo jestli se může dát i ta čtvercová, ted nám teda jsou už 3měsíce

teribay
30. zář 2015
Uživatel teribay je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od teribay.

My máme tuhle matraci http://www.matracetropico.cz/matrace-amalka.html a jsme spokojeni, není žádný problém s monitorem dechu i když je vyšší (13cm). Koupili jsme ho na doporučení švagrové a vyplatilo se 🙂