Která matrace do postýlky je lepší, molitan nebo kokos?

peta.cz
1. říj 2006

Nejsem si jistá, jaký typ matrace pořídit do postýlky pro miminko - máte někdo zkušenosti s tím, zda je lepší molitan, kokos nebo kokosovomolitanová matrace?
Uvažuji o kokosovomolitanové, ale není zbytečně moc tvrdá? Díky za každou radu.

barbulka
1. říj 2006

ahoj, ja som kupila kokosovomolitanovu, myslim si, ze je lepsia ako cisto molitanova a vobec nie je tvrda 🙂

raculka
2. říj 2006

peta- my máme taky kombinaci kokos-molitan.Mimčo si zatím nestěžuje 😀
Na správný vývoj páteře je prý lepší tvrdší,takže já bych asi samotný molitan nepořizovala.Ale poptej se u odborníků-možná jsou i nějaké modernějí materiály.
I když zase bacha,aby vám nevnutili něco zbytečně drahého 😠

dea
2. říj 2006

peta my sme kupovali tiez ten kokosovo molitanovy, taky mame aj my na manzelskej posteli a nam vyhovuju 😉

helen78
2. říj 2006

Tak my jsme asi výjimka. Máme polokokos a zdá se mi moc tvrdá, Ondra na ní vůbec nechtěl spát, jedině když jsem na ní dala slabší peřinku, tak byl spokojený.

samuelko
2. říj 2006

My sme kúpili plne kokosový matrac,je tvrdý a dobre prepúšťa vodu.Dúfam,že sme vybrali dobre 😉 ,že sa bude aj bábatku páčiť.Tieto kokosové sú síce drahšie,ale asi aj lepšie,no neviem necháme sa prekvapiť. 🙂

janickabez
25. lis 2006

ahojky zaujala mě tato matrace, nemáte některá zkušenost???

Dětská zdravotní matrace Klára

Matraci tvoří polystyrénové jádro obalené rounem, které má antialergické a zároveň tepelné účinky.
Díky svým ortopedickým a antialergickým vlastnostem je tato matrace zárukou zdravého spánku.

Děkuji za odpověď

macejka
25. lis 2006

Janickobez,tak my máme nejspíš tuhle matraci o které píšeš.Je to klasický polystiren a je obalen tím rounem.Teda alespoň si myslím,že je to ono.Je to bílé a trochu mi to připomíná gázu.Lze to s polyst.sejmout a prát v pračce.Celá matrace je povlečena do barevné látky,,ale já ji stejně ještě povlíkla do prostěradla.Nepovím ti ovšem kolik stála neboť jsme ji dostali.Náš Filípek na ní klidně spinká,nijak mu nevadí nebo jsem nic nespozorovala.Tahle matrace patří mezi ty tvrdší.Zda je antialergická nevím,to se dozvídám od tebe,ale je to možné,jak říkám,dostali jsme jí.Snad je to ta,o které píšeš 🙂

janickabez
25. lis 2006

děkuji za odpověď

slevik
17. únor 2007

Ahojky, co tak vím z okolí, netu apod., nejlepší je opravdu ten polokokos 😉.
Já teď ale zvažuju trošku jinou věco ohledně matrace - výšku. Může být 6cm nebo 10cm. Maminky, které je už máte doma i s miminkem nebo zatím bez, můžete juknout, změřit, ev. poradit? Ono je to asi vpodst. jedno, ale uvítám zkušenosti 🙂. Díky!

jelenice
17. únor 2007

Ahojky mi máme kokos s pohankou a je v pohodě.
Slevik:ta naše má 8cm 😀

slevik
17. únor 2007

Díky 😀. Zlatej střed je fajn, ale já mám výběr jen z těch dvou 😀

certica
17. únor 2007

tak ja by som kupila urcite vyssi 😉

danielah
17. únor 2007

Ahoj,
Klárka má matraci z jedné strany kokos čímsi obalený a z druhé strany pohanka - jéje, ta je tak příjemná a pohodlná, hned bych takovou brala 😀
Jediné, co mi přijde divné, že sice píší že má matrace snímatelný potah, ale když ho sundám, tak se dostanu právě k těm různým vrstvám kokosu apod, není tam žádný "meziobal"
Zatím jsme s ní spokojení (máme jí měsíc) - koupeno na A-Zbaby

jita2
17. únor 2007

my máme kokos-molitan, píše se, že je kokos prevence proti SIDS.. 😉 , ale možná to je jen reklamní tah...ale matrace je dobrá 😉

hankah
18. únor 2007

my máme taky polokokos, kokos-molitan-kokos, šířka 8cm - a zkušenosti - ty až se malé narodí 😉

slevik
18. únor 2007

Koukám, že všechny máte přesný střed, tj. 8cm 😀. My vzhledem k tomu, že máme atypickou postýlku, máme na výběr z 6cm nebo 10cm a typ to bude asi jako Hankah 😎. Teď se jen rozhodnout, jestli vyšší nebo nižší... 😒

hankah
18. únor 2007

slevik - tady bych se přikláněla k vyšší, i když bude možná o nějakou kačku dražší..... 😉

vedvies
18. únor 2007

jeej super tema - aj ja som uz pozerala matrace a asi sa tiez priklonim ku kokosovo-molitanovemu. Myslim, ze iba molitanovy je fakt makky na chrbticu babatka.

slevik
18. únor 2007

To je právě to, vyšší je samozřejmě dražší 😒 Takže kdybych věděla, že v pohodě stačí nižší, neváhám a jdu do ní. Já vím, že šetřit na mimču není dobrý, ale na druhou stranu když by s tou nižší nebyli problémy, ušetřím a investuju to do miminka v něčem jiném 🙂

hankah
18. únor 2007

slevik a o kolik je dražší?

slevik
18. únor 2007

Asi o 150Kč. Není to moc, já vím, ale teď tak nějak počítáme každou korunu 😒

hankah
18. únor 2007

150kč fakt není moc. co je nejlepší by ti řekl si nějaký doktor, ale já bych tohle asi oželela a koupila bych tu vyšší.....

vedvies
18. únor 2007

babenky a kolko stoja u vas matrace? lebo u nas molitanovy 350-500Sk, a ten kokosovy okolo 1200Sk

slevik
18. únor 2007

Hani - díky 🙂
Když jsem koukala na ty matrace, tak ono je to vlastně úplně to samé složení kokos-molitan-kokos, akorát je rozdíl vlastně ve výšce molitanu...takže mi nepřijde, že by to byla taková obrovská výhoda, o nějaký 4 cm vyšší molitan. A jak říkám, počítáme každou korunu 😒 Ale je fakt, že pro mimčo chci to nejlepší 😵

hankah
18. únor 2007

no,moc jsem ti nepomohla 😉

my tu polokokosovou kupovali v kamenném obchodě a stála 700Kč, velikost 120 x 60, ale asi se dá sehnat i levněji......

slevik
18. únor 2007

Ale jo, každej názor dobrej 😉
Atypická se bohužel nedá sehnat levněji 😖

dashak
19. únor 2007

Ahoj holky, nečetla jsem diskuzi, jen napíšu svůj postřeh. My máme v postýlce kokos molitan, zdá se mi teda extra tvrdá. Do kempingové postýlky jsme koupili klasickou molitanovou, protože tam je matrace jen taková tenká.
No, a abych to shrnula, myslím, že v pohodě by stačila ta molitanová, je taky celkem pevná, ta kokos molitan mi přijde jak kdyby mimi leželo na betoně 😅

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
xsipm04
21. bře 2007

Ahoj holky, když je tady diskuze o těch matracích, nevíte někdo, co je to vláknová matrace? čím je lepší nebo naopak horší než pružinová nebo kokosová? (teda krom toho, že je dražší ☹ ) Tak nějak jsem si vybrala postýlku nestandartních rozměrů a matraci si do ní budu muset asi vzít od té firmy, ale fakt nevím, jestli je lepší než jiné, nebo horší, nebo jaká vlastně je. Tak nějak by mě zajímalo, jestli platím kvalitu nebo značku. Díky za rady. Na netu jsem o vlákninových matracích nenašla nic.

jita2
21. bře 2007

Já mám kokos molitana super spokojená 😉