Která matrace do postýlky je lepší, molitan nebo kokos?

peta.cz
1. říj 2006

Nejsem si jistá, jaký typ matrace pořídit do postýlky pro miminko - máte někdo zkušenosti s tím, zda je lepší molitan, kokos nebo kokosovomolitanová matrace?
Uvažuji o kokosovomolitanové, ale není zbytečně moc tvrdá? Díky za každou radu.

zuzik.3
13. črc 2009

Ahoj, budeme kupovat velkou postel a nevím jaká matrace je vhodná pro 2-leté dítko. Poradíte: 😉 V obchodě nám nabízeli že pro děti stačí z vrchu a ze spodu molitan a uprostřed pur pěna, výška 9 cm nebo ještě nějakou an. tvarovanou, výška 12 cm???

zuzana030
13. črc 2009

ja chcem tiež len čisto molitan, myslíte, že nie je fajn? dosť núkajú tie kombinované, no ja neviem...
nejde len o marketing...?

zuzana030
13. črc 2009

a ešte sa chcem spýtať, aký je rozdiel medzi molitanovým a penovým matracom?
našla som na nete takýto rozdiel..názov

matilko
14. črc 2009

zuzana, mne sa molitan zdal fakt mäkký, nepríjemný, taká pena proste, ja sama som zvyknutá spať na kvalitnej madračke, tak neviem, prečo by zrovna naše dieťa malo dostať madračku nekvalitnú, podľa mňa molitan kvalitný nie je.
My sme malej kúpili kombináciu molitan, kokos, pohanka a sme spokojní. Madračka je na prvý dojem hooodne tuhá, ale aj ja mám tuhú a spí sa mi dobre.

bibi78
14. črc 2009

a co hovorite na matrace z bambusu?

reruna
14. črc 2009

my máme kombinaci kokos-molitan a jsme spokojení

kacka.va
14. črc 2009

zuzana: pěnovými jsou většinou myšleny polyuretanové

nostek
11. srp 2009

ahojte kocky. mate niektora skusenosti s detskymi madracmi Ikea? dakujem za kazdy postreh 😉 .

vladkaz1
11. srp 2009

Bibi my mame bambusovy plus kokos ,ale priamo z vyrobne neni potiahnuty tym potahom to sme dostali maximalna spokojnost 🙂

katren
29. srp 2009

Ahojte maminy.....chcela by som od vas radu, teda ak sa da.
Rozmyslame nad detskym matracom PerDormire Bambino.

http://www.perdormire.sk/index.php?option=com_c...

Je tento vhodny? Ma hrubku 14cm a je z tej "studenej peny", ktora sa prisposobuje. Mame ich aj my v manzelskej, sme nadmieru spokojni tak ze by sme ho dali aj do postielky. Tvrdost sa da regulovat, na jednej strane je tvrdsi, na druhej maksi. Len vsade, co som citala, kupuju maminy matrace s kokosovym vlaknom ci bambusom atd...??? Vobec sa v tom nevyznam, preto prosim o radu. Mooooooc dakujem

lillie79
31. srp 2009

ahojte,
ja mam molitanovy matrac a ked bude dieta vacsie, tak kupime kvalitnejsi. nemyslim si, ze je potreba investovat pre batola do kvalitneho matraca, ked bude vacsinou spat aj tak v perinke, pripadne este aj deka pod tym a pod... to mi aspon poradila pediatricka, ze je lepsie kupit kvalitny uz do vacsej postielky ked drobec bude rast. a tiez myslite na to, ci chcete potom monitor dychu. niektore nie su schopne reagovat, ak je niektory matrac hrubsi resp. tiez podla priepustnosti materialu.

babumovci
31. srp 2009
susisus
31. srp 2009

lillie - a to ma aký význam investovať do 2 matracov ??? 😲 Veď keď aj tak kúpiš kvalitný, tak načo ešte aj nekvalitný na 3 mesiace???
Podľa mňa molitanový je v pohode ak je to tvrdený molitan, my sme kúpili kombináciu kokos pohanka - mimochodom aj v ňom je v strede molitan, takže tomu sa vyhnúť asi nedá 🙂

katren
31. srp 2009

No my sme sa nakoniec rozhodli pre ten PerDormire. Bala som sa ohladom monitora dychu, tak som pisala vyrobcovi, ze ci nevadi hrubka....Pisala som odpoved aj pri teme Nanny....
Odpisal, ze nevadi, ze je taky hruby, pokial je iba z tej studenej peny...Keby bol taky hruby a este primesy kokosu a pohanky ci coho to, tak uz by si taky isty nebol. A nakoniec, potah je na matraci snimatelny, tak v najhorsom pripade, by som Nanny suchla pod potah alebo do stredu matraca, lebo je robeny z dvoch vrstiev, ktore nie su zlepene, kvoli regulovatelnosti tvrdosti a bude. 😉

kvetinka7
4. zář 2009

Katren, perdormire vyrabi i matrace do detskych postylek? Na netu to nemaji.
Na kolik vas prisla cena?

marcela72
6. zář 2009

My máme tuhle matraci od českého výrobce. Má snímatelný potah a přijde mi bezvadná. Nakonec jsem se rozhodla pro studenou pěnu, protože i my máme matrace ze studené pěny a jsme spokojení.
http://www.net-nabytek.cz/produkt/313_matrace-d...

papuellka
9. zář 2009

Máme kokosovo-pohankovou, molitanová matrace je vhodná pro děti do 6m. a jen pro občasné spaní, my ji ze začátku taky měli a malej tam měl vytlačenej důlek od hlavičky.

brukev
9. zář 2009

Já si jedu zítra koupit tuhle kokosku, tak snad to bude ok http://www.darababy.cz/zbozi/matrace-polokokos-...

klara.t
13. zář 2009

Holky, fungujou vám tedy monitory dechu pod matrací molitan+kokos+pohanka? Já ho chci určitě. Rozmýšlím mezi kokos+molitan+kokos (tam monitr prý funguje dobře) nebo kokos+molitan+pohanka.

klara.t
13. zář 2009

Už jsem si to našlai jinde. Maminy píšou, že jim to funguje i pod matrací s pohankou. Takže to mi v rozhodnutí nijak nepomohla. Poradíte mi teda, jaká je lepší. K čemu je ta pohanka dobrá? Vím, že do roak bych měla používat stranu s kokosem, ale proč to pak měnit na pohanku? Když bych měla jen tu molitan+kokos, tak bych tam mola nechat i po roce stranu s kokosem ne?

kasyma
4. lis 2009

Ahoj holky, tak nám dorazila dneska tato:http://www.nejlevnejsihrackarna.cz/matrace-pohanka-kok...

máte s ní už někdo zkušenost? Koukám,že papuellka 😵
Byla jsem trochu v šoku,protože ta pohanková část je rozdělena do takových čtverců tak si říkám jestli to bude pohodlné pro miminko. Napište jestli vám vyhovuje předem ď 🙂

katy.m
4. lis 2009

my máme taky kokosovo-pohankovou,dle prodejce nejlepší na trhu 😉

kasyma
4. lis 2009

Ahoj Katy tak to jsi mne potěšila 🙂 snad se opravdu osvědčí

berus222
4. lis 2009

aj my sme vymyslali s madracom. kupili sme s kokosovou vrstvou, neviem aky antialergicky, jednu stranu zimnu, jednu letnu, hruby.... a ako sa maly zacal pretacat tak sme zistili, ze ho monitor dychu nesnima a stale pipal, tak sme kupili uplne obycajny molitanovy. 🙂

lul
4. lis 2009

ahojte,

mame matrac kokos-molitan-pohanka a dieta estelen na ceste. na ktoru vrstvu mam otocit matrac pre novorodena? kokos ci pohanka?

lul
5. lis 2009

halooo, z ktorej strany ho mam otocit?

julie2905
5. lis 2009

pro novorozence se doporučuje otočit matraci kokosem nahoru 😉

poupe
6. lis 2009

ahojky,jak je hodne spatna matrace pro mimi z molitanu,zakladni matrace co prodavaji?

jijitka
6. lis 2009

Ahojky, kdesi jsem se dočetla, že pohanka nesmí přijít do kontaktu s vlhkem. Je opravdu tak háklivá??
I když budu používat chránič, může se stát, že se tam přece jen něco dostane .. Ať mi nezačne klíčit ☹

kamila02
7. lis 2009

poupe, proč by měla být molitanová špatná? 🙂 To, že se objeví chvíli móda něčeho, neznamená, že to dosavadní je špatné, přece. Já bych svému miminku nikdy do postýlky žádný kokos nedala - považuju to za nesmysl - odkud se kokosová vlákna berou - je to odpad při zpracování kokosových ořechů v kdovíjakých zemích třetího světa, těžko předpokládat, že nějaké hromadě odpadu někdo věnuje příliš pozornosti předtím, než to pošle Evropanům 🙂 Může v tom být cokoli, jakékoli exotické spory bakterií či plísní....
A to "nealergenní" je též vtipné. Molitan ze své chemické podstaty prostě není alergen. Zato kokosová vlákna, jakožto přírodní rostlinný materiál, nesou na sobě všelijaké antigeny, které mohou být spouštěčem alergické reakce.

Hlavním argumentem pro kokosové matrace je jejich vyšší prodyšnost - to uznávám, že opravdu je. A tím se (oproti molitanu) snižuje výskyt roztočů jako potenciálních alergenů. Ale to se dá klidně vyřešit občasným vystrčením molitanové matrace na čerstvý vzduch na balkoně - roztoči tak rychle hynou.

A zvlášť komické je, že vzhledem k tomu, že pročůraný kokos se nedá nijak vyčistit, protože se nesmí namočit a dá se leda vyhodit, protože po uschnutí pročůrání pořádně smrdí (narozdíl od molitanu, který se v případě nouze vyprat v horké vodě dá, i když to teda taky není žádná snadná rychlá operace), doporučuje se na kokos obsahující matrace používat různé chrániče matrací, igelitové či pogumované podložky. Čímž se samozřejmě naprosto ztrácí jediná výhoda kokosové matrace, tedy zvýšená prodyšnost 🙂

Teď mě tu nejspíš ukoušou 😀