Která matrace do postýlky je lepší, molitan nebo kokos?

peta.cz
1. říj 2006

Nejsem si jistá, jaký typ matrace pořídit do postýlky pro miminko - máte někdo zkušenosti s tím, zda je lepší molitan, kokos nebo kokosovomolitanová matrace?
Uvažuji o kokosovomolitanové, ale není zbytečně moc tvrdá? Díky za každou radu.

kozinka
7. lis 2009

já mám také molitanovou a je super, není to obyč molitan, ale takový ten pevnější, myslím že je super, malá co týden otáčím matraci, což by se asi měla stejně u každého druhu 😉 Jsem spokojená a maličká určo taky 🙂 😵 takže nevidím v molitanové žádný problém dokonce nám byla doporučena 😉

lita
7. lis 2009

Kamilo, to co pises, mi take dava smysl. Obzlaste o te prodysnosti a potom, ze nesmi prijit do styku s vodou. Takze pres to hodit igelit? To se ditko pak bude potit jak saune a prodysnost je v tahu.

kozinka
7. lis 2009

já na tu molitanovou dávám z Ikei přímo nepromokavou ale prodyšnou slídu nebo jak to říct 😀 http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4014...

mrka2
7. lis 2009

tak my mame kokosovy,ale vymenim ho za molitan. vobec nie som spokojna. 😠

stonozka
25. lis 2009

no tak teda som sa dočítala rôzne názory... my sme mali ten kokosový a vyhovoval nám, teda od doby kedy mali začal spávať v postielke/ale to je o inom/ Ja som sa chcela spýtať, či sa môže prať ale nakoľko som sa odpoveď už dočítala, tak aspoň som napísala čo sme používali/už spíme na veľkej posteli/...

kocicinka
25. lis 2009

za nás jednoznačně kokos- molitan 🙂

loginka
1. pro 2009

ja som kupila kokos-molitan, je teda pravda, ze dieta spi najprv na molitane a ked zacina vstavat na kokose?

lisanda
3. pro 2009

Ahoj mi máme kokos- pohanka, malá je spokojená, spinká jak dudek. Beruška teď spinká na kokosu a až bude chodit tak ji dáme na pohanku a pak dám vědět jak jsme dopadli Jinak pročůrání je průšvih u všech matrací i molitanu. Ale většina mamin stejně používá nějaký chrániče. At si každý pořídí co považuje za nejlepší, každá mamina si to svoje vždycky obhájí. 😉

lenkamaler
29. pro 2009

ahojky, my přemýšlíme o pohanko - kokosové matraci. našla jsem ji na netu za slušné peníze na nejlevnejsipostylky.cz máme už od nich koupenou postýlku a jsme moc spokojení.

marketa137
29. pro 2009

lenkamaler tak to je super zpráva. Tam chceme taky kupovat postýlku a i uvažuju o tý matraci s pohankou, rozdíl jen 150kč. jen nevim v čem je lepší než jen kokos molitan 😉

broucek2
30. pro 2009
mmsem
23. led 2010

my jsme si koupili tuto matraci za 640,-Kč http://www.nejlevnejsipostylky.cz/nejlevnejsipo...

blanka.k
23. led 2010

Ahoj, ptala jsem se přímo fyzioterapeutky, jak je to s matracema vs. vhodnost pro děti a prý do 2 let věku nemá cenu řešit extra matrace ("líná pěna", atd.), z těch obyčejnějších "lepších" doporučila právě kokos-pohanka. pak jsem se na to bbyla kouknout v obchodech a tam mi taky říkali, že je asi nejlepší, že třeba půl roku se spí na tvrdém kokosu a jak dítko trochu povyroste, tak se otočí na měkkčí pohanku 😉 A cena cca 600,- mi přijde oproti "dospěláckým" matracím naproto ok. 😉

blanka.k
23. led 2010

A koupenou ji máme odtud za 569,-, ještě ji stále mají v akci 😉 http://detska-prodejna.cz/produkty/matrace//mat...

mates22
24. led 2010

my teda měli kokosku a asi budem kupovat teď pro druhý kokos pohanka - krom toho, že je těžká, je v pohodě, ty molitanky se mi zdaj docela měkký, i když my máme docela obyčejnou do cestovní postýlky, která je u babičky. Tak možná, že se dělají i tvrdší.

s tím smradem nevím, párkrát pročůraná byla a nikdy mi nepřišlo, že nějak smrdí - sice sem z toho nebyla urvaná, že je počůraná, ale fakt nesmrděla. A když se koupí ještě ta nepročůrávací ale prodyšná podložka, tak to není až zas takovej problém (i když my jí tam měli a občas to prostě nestačilo, stihla se pročůrat i 2* za noc).

mates22
25. led 2010

ach jo, tak jsem trochu zapátrala a jsem v koncích...pohanku zamítám, ta fakt nesmí přijít do styku s vodou ☹
a protože budem pod to používat monitor, tak nevím, jestli radši sendvich s kokosem nebo PUR pěnu - výrobci monitorů jí tak nějak nedoporučujou.

Máte s matrací a monitorem dechu zkušenosti? jaká se hodí a jaká ne?

zuzana_nejbaby.cz
25. led 2010

Dobrý den,

osobně nedoporučuji do dětské postýlky matraci molitanovou. Je velmi měkká a nevhodná pro správný vývoj páteře. Řekla bych, že molitanová je dobrá spíše na nějaké příležitostné spaní na chatě apod. Když už molitanovou, tak určitě nejakou speciální – zdravotní apod. Vhledem k tomu, že se již delší dobu zabívám prodejem dětského zboží, včetně matrací informovala jsem se na jednotlivé matrace u výrobce, na internetu či zákazníků apod.

Výrobce matrací, který nám dodává doporučuje ze všech nejvíce matraci kokosovou – kososové jádro je nejprodyšnější a protialergické, s dobrými izolačními vlastnostmi. Dle mého osobního nározu jsou matrace kokosové dosti tvrdé, ale to je otázka nározu.

Podle mého názoru nejpřijatelnější je matrace kokos – molitan. Je středně tvrdá a přitom dostatečně pružná, aby se přizpůsobila váze dítěte. Kokosové jádro je (jak už jsem psala výše) vzdušné s dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Díky buňkové struktuře kombinovaná matrace kokos-molitan dostatečně dýchá, je protialergická a poskytuje dítěti na spánek nejvyšší možný komfort.
Osobně tedy doporučuji matraci – kokos molitan. Když to porovnám z hlediska poptávky, nejprodávanější je u nás v obchodě taktéž matrace kokos-molitan.

Dále je velmi oblíbená matrace pohanka – kokos. Ta je taktéž středně tvrdá a obdobné vlastnosti jako matrace kokos – molitan. Rozdíl je v pohankové části – pohanka jako materiál je vhodný zejména revmatiky (což tedy u dětí nehrozí), takže dle mého nározu bohatě postačující a ideální je matrace kokos-molitan.

Zde zasílám odkaz na naše stránky, jednotlivé matrace jsou tam blíže popsané, včetně fotek se složením jednotlivých vrstev:
http://www.nejbaby.cz/clanek.20~.html

Kdyby se ještě někdo chtěl na něco informovat, klidně napište na e-mail, ráda poradím, popř. vyzjistím.

Přeji ať vyberete tu nejlepší 🙂 🙂 🙂
Mějte se
Zuzana

mimisk
26. led 2010

vyjadrenie jedného pediatra,ktorý u nás kupoval matrac kokos-pohanka: vyhodou pohankovej matrace je,že pohanka mám masírovacie účinky,zabraňuje oležaninám čo je výhodné pre menšie deti,ktoré dlhšie travia časa v posteľke

kysina
24. bře 2010

Ahojte,
ja sem nakoupila detskou matraci na moje-matrace.cz a nekoupila sem s kokosovou deskou protoze ze zkusenosti vim, ze stejne dlouho nevydrzi a rychle se prolezi. Koupila jsem zde klasickou 8cm vysokou matraci a jsem spokojena, doruceni bylo rychle a cena take velmi dobra. Zkuste se tam mrknout....

eatygrenee
24. bře 2010

kokos-molitan-pohanka 🙂

beruska2x
24. bře 2010

my mame kokos molitan kokos a spokojenost 😉

ladenka
29. bře 2010

já objednala kokos-molitan, má každým dnem přijít, tak jsem zvědavá ... 😉

leee
2. dub 2010

Ahojte holky, chtěla bych poradit. Doma máme plno kokosovou matraci a jelikož pod ní máme i monitor dechu tak se nám stává, že občas začne zbytečne signalizovat, pokud ho máme jen pod prostěradlem tak je vše ok. Uvažujeme o koupi nové matrace,ale nevím jestli nenarazíme zase na stejný problém. Tak se chci zeptat jestli máte někdo doma pohanko-kokosovou nebo kokoso-molitanovou matraci a pod ní máte monitor dechu a dobře snímá? Děkuji za radu

darja20
3. dub 2010

ahoj peti, my sme s muzom kupili cisto kokosovy, je drahsi, ale jednak aj zo zdravotneho hladiska aj z praktickeho (pevna podlozka sa tak rychlo "nevylezi" - mame postielku az do 6 rokov veku) sme ho uprednostnili. prax ukaze 😅

lenk
3. dub 2010

:_)

gangulienka
13. kvě 2010

ahoj, viete poradit kde kupit matrac kokos-molitan-kokos alebo aj cisto kokosovy o rozmeroch 80 krat 200 cm...sa mi nedari najst ☹

kubicova
27. kvě 2010

Ahoj,moj manzel ma obchod s matracmi a ma aj tvoju poziadavku🙂obchody ma v Pu,Za,Tn....

kubicova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rubinka
27. kvě 2010

leee - My ked sme kupovali matrac tak nám hovorili, že ked chceme monitor dychu tak si nemáme kupovať ten 10cm matrac ale ten nižší lebo potom to nesníma dobre, asi to bude aj váš problém. Tie čisto kokosové sú myslím že tie vysoké matrace.

millada
29. kvě 2010

neviete ako otočit matrac? Malá ma 5 mesiacov, mame matrac molitan-kokos. Predajca mi hovoirl, ze novorodeniatko na molitane a neskôr tvrdsi kokos. Zatial ma stále molitan hore... 😕