Která matrace do postýlky je lepší, molitan nebo kokos?

peta.cz
1. říj 2006

Nejsem si jistá, jaký typ matrace pořídit do postýlky pro miminko - máte někdo zkušenosti s tím, zda je lepší molitan, kokos nebo kokosovomolitanová matrace?
Uvažuji o kokosovomolitanové, ale není zbytečně moc tvrdá? Díky za každou radu.

andys26
9. kvě 2008

ahojky, tak tu matraci máme taky a někde na netu jsem se dočetla že pro malého mimiska se davá nejprve ta kokosová strana a potom (myslím až od roku nebo do konce od dvou) až ta pohanka. Malej na ni spinká od malinka a zdá se být spokojený. Co se týče toho povlečení, tak jsme koupili taky klasickou velikost a je to skutečně dost na těsno ,ale když to napnu jak se dá ze všech stran tak matrace není vidět (asi už se to trochu roztáhlo 😉 ). Příšte ale asi zkusím tu větší velikost 🙂

kajule
9. kvě 2008

Evi, my mame taky kokos-pohanka a zatim pouzivame tu kokosovou stranu, ja si zase nepamatuju to, do kdy se ma pouzivat ta kokosova a kdy uz se muze dat ta pohankova.

kajule
9. kvě 2008

Jinac my jsme s ni spokojeni a s tim prosteradlem, jak rika Andys vsude videt neni a nam uz se taky celkem roztahlo. 🙂

macanet
9. kvě 2008

My máme tu samou, co kajule, nám bylo řečeno tvrdší stranu do tý doby, než se začne otáčet a blbnout v postýlce, pak otočit na měkou.

eva.konczynova
9. kvě 2008

jj, myslela jsem si to, díky holky 🙂 A nemáte pocit, že by se mimískům zdala kokosová strana moc tvrdá, jo?

pattie
9. črc 2008

Ahoj holky, koukám do témat o matracích do postýlky a moc nevím, co si vybrat, jestli polokokosovou nebo kokosovou matraci... v tématu "porodní babička" bylo, že kokosovou, většina z vás píše polokokosovou, tak já nevím. Poradíte někdo???? Díky!

tvarohacek
9. črc 2008

pattie: my máme polokokosovou, tj ve středu matrace je molitan a po obou stranách je kokos. Do celokokosové bych určitě nešla, je hodně tvrdá a některá miminka na nich nechtějí spinkat. Navíc nevím, jestli plánuješ pořídit monitor dechu, ale mám dojem, že u celokokosové nemusí spolehlivě fungovat.
Jinak jako jedinou nevýhodu vidím v tom, že nám matrace na místě kde má malej hlavičku trochu slehla, takže je tam mírný dolíček. to je asi tak vše. 😉

andys26
10. črc 2008

Mi máme kokos-molitan-pohanku a malej nic neříká 😀

ene
10. črc 2008

Kokos je zbytecny tahak penez, molitan poslouzi pro male miminko naprosto spolehlive 😉

kacka.va
10. črc 2008

ene: jenže kvalitní molitanová je skoro stejně drahá jako kokosová. A na tom měkkém molitanu bych mimi ležet nenechala. 🙂

makinka.1
10. črc 2008

Ja mam taky kokos-pohanka.Lezime na kokosaku 😀 .A musim souhlasit s Kackou,kdyz jsme resili koupi matrace,tak jsem si rikala,ze je ten molitan drahej jako prase.Fakt to vyjde skoro nastejno,kdyz teda clovek chce nejakou jakztakz kvalitu...

kacka.va
10. črc 2008

my jsme zatím zvolili pohankovou stranu 🙂

prada
11. črc 2008

Tak ma máme kokos-molitan-kokos a super. ani měkká ani tvrdá a obyčejný měkký molitan bych pro mimčo určitě nekupovala.

bianca
31. črc 2008

zdravim.Tak som si poctivo precitala celu temu a mam jasno.
Chcela by som vidiet jednu postielku na det.odd kde by mali daky polokokos alebo pohanku.Aspon my sme nemali ani jeden taky matrac ani na porodnici ani na vet.detoch a nikto sa nestazoval

kacka.va
31. črc 2008

bianco, jenže jak dlouho jsi v nemocnici a jak dlouho na tom bude spát tvoje dítě doma. to je myslím trochu rozdíl.

romcatko
31. črc 2008

my máme polokokos. a jen upozornění, pokud uvažujete nad monitorem dechu, ten prý pod celokokos nebo kombinoci s pohankou nejde dát - nefunguje nebo častěji hlásí falešné poplachy.

ssaara
31. črc 2008

Tak mi máme kokos s pohankou,pod tím monitor dechu - nannynku a v pohodě. Alarm se ozval za 5 měsíců jen párkrát a důvod byl ten,že se malej odstrkal z dosahu monitoru.

agness02
31. črc 2008

ahojky, my máme matraci kokos-molitan-kokos a malej je spokojenej, jen ze začátku jsem pod něho dávala rychlozavonovačku, aby to bylo měkčí. Taky používáme monitor Nanny a ještě ani jeden poplach 😉 a to už Dominik cestuje po celé postýlce 😀

marci
31. črc 2008

myslím, že ta informace o tom, že monitor dechu nefunguje pod matrací kokos-molitan-pohanka je blbost 😕

vojtisek2007
31. črc 2008

ahojky,
tak my když jsme kupovali matraci do postýlky, tak nám tam o matraci kokos+molitan, kokos+pohanka řekli přesně to samý s tím monitorem dechu - takže to jsme zavrhli, a celokokos prý vůbec - když se mimi "pročůrá", tak se to díky těm kokos.vlákům strašně špatně čistí,suší,pak prý zapáchá....takže jsme koupili molitan.matraci, sice stála téměř na chlup co kokos - ale vůbec není měkká nebo naopak tvrdá - podle mě je akorát-a kokos jsme nekoupili jen kvůli tomu monitoru a tomu znečištění - ikdyž to se nám nestalo ani jednou... 😀

kacka.va
1. srp 2008

no to znečištění... Já mám stejně pod prostřeradlem v místech ,kde má malá zadek, tu nepročůravací podložku 😉

mkr
1. srp 2008

my máme taky kokos-molitan-kokos, molitan samotný mi přijde moc měkký,podle mě to musí škodit těm malým zadíčkám, jinak monitor taky používáme a ani jednou nepípnul a to malá cestuje všude a používáme podložka proti pročůraní a je prodyšná 😉 takže se nemusím bát, že by něco bylo s matrací

hlavinka
4. srp 2008

Holky, a jaky typ te neprocuravaci podlozky mate? Slysela jsem, ze stoji kolem 1000 Kc, coz uz se moc nevyplati, kdyz nova madrace (kokos) stoji cca 800.

vrana
4. srp 2008

my jsme koupili chránič na matraci http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=399239 , trochu tu matraci i změkčí (kokos/pohanka) a je fajn a nebyl ani nijak drahý. Jinak spousta maminek používá místo toho tu jednorázovou přebalovací podložku.

kruguer
4. srp 2008

já jsem si koupila podložku proti pročůrání v ikei a stála něco přes 100. matraci chci z polyurethanové pěny, taky z ikei.mám ji pro sebe (tvrdou), takže si myslím, že bude fajn i pro prcka, který váží výrazně méně. nikde jsem nějak nenašla proč je kokos teď tak populární?nemáte třeba nejaký link.díky

llucinka
4. srp 2008

my máme polokokosovou a včetně chrániče matrace, ten doporučuju fakt maximálně, je super!!!

jadviga
4. srp 2008

my objednali kokos- pohanka, tak uvidíme co mimi bude říkat, samozřejmě včetně podložky proti pročůraní 😀 😀

quinny
5. srp 2008

tak mi máme kokos-pohanka a absolutní spokojenost 🙂 info k monitorům dechu - je to bez jediného problému (dle info výrobce se nedoporučuje k monitou pouze pružinová matrace - ale vím i o mamině, která to tak měla a i tak fungoval spolehlivě 😉 ) 🙂

hlavinka
5. srp 2008

no, dle sebe usuzuju, ze prirodni matrose jsou lepsi. Mela jsem hodne dlouho problemy s krcni pateri a vyzkousela vsechny mozne polstare a nejlepsi byl z pohanky. Taky pry se v tom kokose a pohance neusazuji tolik (prej snad vubec) roztoci...I kdyz to je otazka, protoze cistit se matrace nedaji vlastne vubec, leda je na den vyhodit vyvetrat na slunicko/vzduch.....

zrzulka
14. srp 2008

tie co mate kokosovy matrac. nas je nejaky lepkavy. je to normalne?dnes som chcela zvliect potah ze ho operiem a pozeram ze ten kokos je nejako cudne lepkavy. teraz neviem ci to tak ma byt.