Která matrace do postýlky je lepší, molitan nebo kokos?

peta.cz
1. říj 2006

Nejsem si jistá, jaký typ matrace pořídit do postýlky pro miminko - máte někdo zkušenosti s tím, zda je lepší molitan, kokos nebo kokosovomolitanová matrace?
Uvažuji o kokosovomolitanové, ale není zbytečně moc tvrdá? Díky za každou radu.

sstefi
2. čer 2007

Ďakujem chechta. 😉 🙂

katarinas
2. čer 2007

My sme malej kupili matrac v prostriedku s kokosovym vlaknom (aj my sme mali také), je tvrdsi ako molitanovy, ale mala na nom rada spava a ma krasny rovny chrbatik (okrem toho spi stale bez vankusa). Kupili sme uz aj velku postel, ale do tej sme zatial dali matrac z PUR peny, to je taky tvrdsi molitan, pre pripad, ze by ho precikala a neskor kupime kvalitnejsi aj matrac, aj rost.

luciaj
8. čer 2007

Ahoj kocky, aky vysoky matrac je potreben kupit do postielky? staci 7 cm alebo je potrebny 10 cm?

vava
8. čer 2007

Ahoj Lucia 🙂
Ja som si bola kupit ten matrac molitan-kokos-molitan a standardne boli vsetky tak 6cm. Ak bol hrubsi potah, tak 7cm. Tak som si objednala vyssi - chcela som 10 cm. Vysiel ma o 500sk drahsie, ale je super - este so si objednala potah taky jednofarebny, smotanovy, je na zips, takze sa da prat. Mne sa nepacia tie potahy s takymi farebnymi, detskymi vzormi, tak preto....Takze to je len na tebe.

luciaj
11. čer 2007

Takze ten 10 cm je lepsi ako 6 cm? to akoze vydrzi dlhie alebo je pevnejsi alebo v com je rozdiel?

prada
25. čer 2007

ahojk! tak my jsme pořídili matraci kokos-molitan-kokos a já jsem zatím plně spokojená(snad bude i mimi). Výška je 8 cm, a to si myslím že je tak akorát....ani 6 ani 10 cm. prostě zlatá střední cesta.

emjee
26. zář 2007

stela3 Dnes o 08:39
ahojte,chcela by som sa opytat aky matrac pouzivate do postielky babatku nasa mala ma 6 mesiacov a v povodnom matraci sa vytvaraju jamky takze pokial mi niektora mozete poradit z akeho materialu,pevnost a co nesmie obsahovat budem vam vdacna.

konoupek
26. zář 2007

Ahojky,tak my máme taky polokokos 120x60 a stála nás kolem 700 kč.Jen molitan se mi taky nepozdával.Malá bude těžší a těžší a molitan se mi zdá,že by asik potom docela slehl,ale nevím je to jen moje doměnka 😅 .
O vlákninových jsem taky bohužel nic neslyšela 😖

a.j.a.
26. zář 2007

Tak my máme tu, co zmiňovala Chechta...pohanka/molitan/kokos. Byla nám doporučena jako NEJ. vyšla nás na 790,- Kč, objednána přes internet.

matar
27. zář 2007

my sme práve objednali tento matrac, dufam že bude dobrý. my máme od tejto firmy na manželských a tie sú super
http://www.matratex.sk/?module=matrace&pid=7310

petraluk
27. zář 2007

Ahojky holky, levný matrace máte na http://www.batoleshop.cz. Aspoň doufam, já sem je tam kupovala už před půl rokem, ale tenkrát byli o dost levnější než jinde. 😉

denousek
27. zář 2007

cau holky tak já jsem si zrovna dnes obednala z internetu zdravotní matraci,,,je to tuším kokos molitan kokos a myslim ze je nejlapsi myslim ze je molitan je moc mekej a detatko jak bude pribivat na vaze tak si v ni bude krivit zada......stačí když v obchodě řeknete že by jste chtěli zdravotní matraci ....už jen ten nazev vypovida sam o sobe ne?!

valsik
27. zář 2007

ahoj holky, my máme taky kombinaci kokos-molitan. Kokosová mi připadala strašně tvrdá...ptala jsem se doktorky, co objednat a říkala, že když chci, aby na ní mimčo spalo třeba do několika let, tak mám koupit ten mix a pokud to chci jen pro malé miminko, tak koupit molitan (ten se totiž proleží, když je mimčo už těžší).
papa

cervena_ciapocka
27. zář 2007

Inac, aj Dormeo ma velkost do detskej postielky.

bramburka
28. zář 2007

Ahoj holky, já přemýšlím bud http://rozinka.inshop.cz/inshop/scripts/detail.... nebo http://www.spuntik.cz/?page=details&sekce=posty...

nemáte s nimi zkušenosti? Díky

gangulienka
10. říj 2007

ahoj chcem vas poprosit o radu, kupila som postielku - kolisku, ktoru som zatial videla len na foto a dnes mi dotycna povedala ze matrac do tej kolisky je 80 krat 40 cm....to je ale nejaky maly ci nie ? Aky je standardny ?

mihapiha
20. říj 2007

Tak já jsem se dozvěděla od porodní asistentky, že pro mimi stačí jen molitanová matrace, že ty další jsou moc tvrdé. Že mimi bylo 9 měs ve vodičce a ted tak násilně mu narovnávat záda je zbytečné, že se mu vyrovnají postupem času, jak mu budou sílit svaly kolem páteře. tak ted nevím... 🙂

maca793
20. říj 2007

my máme molitan a sme s ním spokojný

natalien
20. říj 2007

my máme kombinaci kokosu a molitanu a jsme s ní též spokojený 😉 a rozměry 120x60 😵

ene
20. říj 2007

My budeme mit uplne obycejny molitan z ikea, kamaradka ho porizovala provizorne a nakonec u nej zustali, protoze byl jednoduse dobry. Rozhodne mi neprijde na omak prehnane mekky, proste tak akorat na to male mimco 🙂

dannynka
20. říj 2007

aj my mame klasicky molitan a sme s nim zatial spokojny 😉 😉 😉

eva.konczynova
25. dub 2008

chtěla bych obnovit tuto diskuzi, zajímalo by mně, zda na matraci dáváte ještě takové ty chrániče, aby ji mimčo nepročuralo? Jaké, kde jste kupovaly? Předem díky za rady.

lucenek
25. dub 2008

evi dělá je emitex stojí 363 kč ale prodávaj je na www.bateoleshop.cz---na stránkách emitexu ho nenajdeš

alififi
25. dub 2008

ja mam kokosovy, mala na nom spi bez problemov. chranic som kupila v obchode s detskymi vecami. je tak cez pol postielky.

zuzka99
25. dub 2008

ahoj, ja tie nepremokavé podložky nedávam do postielky, nosím ich len k lekárovi a na návštevy keby sa pri prebalovaní pocikal a kupujem ich v detskom obchode alebo aj v lekárni, myslím že Fixies značka a stoja no cca 50 Sk/ks

minea
25. dub 2008

Eva, ochrana matrace je důležitá, protože s loužičkami různého typu se musí počítat 😅 . Mně nejdřív ve zdravotních potřebách nabízeli takový igelit za dvacku, ale nakonec jsem sehnala něco lepšího. Je to z vrchní strany bavlněné froté a zespodu polyuretan - nasákne se to do toho froté, ale neproteče na matraci. Dá se to vyprat. Teď nemůžu najít link, ale tohle je něco podobného (a levnějšího!): http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=364520.
(Zrovna mám tu podložku v pračce, ta k jsem zatím místo toho použila tu jednorázovku od fixies).

denousek
25. dub 2008

ja mam zdravotni kokos-molitan-kokos a zda se mi fajn..ani tvrda ani meka tak akorat..

novako
25. dub 2008

Ahoj holky pídila jsem se po matracích a bylo mi řečeno, že ty kokosové, pohankové ... se proleží. Stalo se to někomu?

ene
25. dub 2008

Kokosovy jsou hrozne tvrdy, mne prijde tvrda i obyc. molitanova z ikea 😅 Je to zase jenom zpusob, jak tahat penize z rodicu, kteri chteji to nejlepsi... Molitan bohate staci.

eva.konczynova
8. kvě 2008

zdravím vás, holky, dneska jsme koupili matraci z jedné str. kokos, z druhé pohanka, prodejce nám říkal kterou stranu je lepší použít pro novorozeně, ale já to nějak zapomněla a už nevím.. nemáte informace? Vy co máte stejnou matraci, jste s ní spokojené? Ještě akorát - výška matrace je 9 cm a koupila jsem na to klasické froté povlečení 120x60 a je to hodně natěsno.. kupujete větší, 140x70, když máte vyšší matraci?