Která matrace do postýlky je lepší, molitan nebo kokos?

peta.cz
1. říj 2006

Nejsem si jistá, jaký typ matrace pořídit do postýlky pro miminko - máte někdo zkušenosti s tím, zda je lepší molitan, kokos nebo kokosovomolitanová matrace?
Uvažuji o kokosovomolitanové, ale není zbytečně moc tvrdá? Díky za každou radu.

zakarin
24. bře 2007

ahojky,rp o vývoj páteře miminka je opravdu vhodná tvrdší matrace. Jako první jsem měla pro malého molitanovou a velmi rychle jsem šla kupovat novou. Koupila jsem nějakou asi z polystyrénu obalenou nějakým molitanem,ale teď když už malý více váží,tak mi připadá moc tvrdá. Ale rozhodně pro malé miminko jedině tvrdou

bellasandra
25. bře 2007

Ja mám kokos- velmi dobré - pevné , fajn 😉
Mám doma ja molitan- na tom sa len válame 🙂

pucik
3. dub 2007

ahojky, holky, a co pohanková?Neemáte někdo vyzkoušené?Rozhodujeme se mezi polokokos (tedy kokos-molitan.kokos), kokosema tou pohankou?Díky za inspirace a zkušenosti 🙂

vero
3. dub 2007

Já jsem rozhodnutá pro polokokos - kokos s pohankou. Prý není tak moc tvrdá jako samotná kokosová a je taky protialergenní. Vyzkoušenou ji nemám, ale na netu si ji v diskuzích dost chválili. Tak uvidíme.

jardine
3. dub 2007

Máme kokos-molitan a spokojenost maximální....

noelka
16. kvě 2007

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s matracemi, které jsou z polyurethanové pěny (např. http://www.matrace-eurobonus.cz/zbozi/499-detsk...). Děkuju za každý potřeh a radu.

prada
16. kvě 2007

My jsme se taky rozhodli pro matraci kokos-molitan-kokos,tak snad budeme spokojeni.

kosicanka1
16. kvě 2007

no my sme objednali z jednej strany molitan - z druhej strany kokos, vraj ked je babo male staci molitan a ked sa zacina stavat na nozky a sediet je lepsi kokos, nech sa nezabaraju nozky

emjee
22. kvě 2007

kili • 2d • 21. máj 2007 o 23:30 Aký matrac je najvhodnejší? Teraz sa všade píše o kokosovom matraci. Našla som takýto: http://www.mimisk.sk/product_info.php?products_... čo si o tom myslíte? Sú kokosové matrace vhodné pri používaní monitoru dychu?

zuz11 • 1d • 21. máj 2007 o 23:36 kili, myy mame PUR a je to v pohode aj na monitor, teda v auparku kde sme kupovali monitor sme kupovali aj postielku a hned aj matrac a tento nam dali a sme s nim spokojny 😀

arabela36 • 1d • 22. máj 2007 o 00:03 My mame bambusovy matrac. O kokosovom som este nepocula, ale ten bambusovy by mal byt nejakym sposobom najzdravsi. My pouzivame aj bambusove plienky (Bamboozle by Tots Bots) a sme velmi spokojni. Ked mam mala cervenu ritku v 'papierovych' plienkach tak jej dame tu bambusovu a hned sa jej to zahoji aj bez kremu.

kili • 2d • 22. máj 2007 o 08:03 arabela, to je aký bambusový matrac? o takom som zase nepočula ja. A keď som ho teraz dala vyhladávať cez google, tak mi nič nenašlo.

arabela36
22. kvě 2007
arabela36
22. kvě 2007

Kili: dala som si vyhladat ten kokosovy matrac a uz to vidim. Fakt som o tom predtym nepocula uz dlhsie zijem v zahranici a tu nic takeho nieje, prepac☹

chechta
31. kvě 2007

Holky super téma, zrovna se rozhoduju nad koupí matrace a kokos-molitan - kokos, který jsem chtěla koupit přes mimi bazar mi paní moc nedoporučila, že je to tvrdý, že prý je lepší s tou pohankou - tak to jdu k ní jdu zkouknout do obchůdku a uvidím. O samotné molitanové jsem taky uvažovala - máme je i my v postely. Asi máme nějaký tvrdší molitan(nebo jak to mám napsat)protože v porovnání s jinejma molitzanovejma máme úplkěn perfektní matrace a to už jsou starý aspoň 20 let 😀 spávala jsem na nich ještě jako dítě a furt jsou v perfektním stavu. Taky u té molitanové, když není pevný rošt,a le lamelový - tak bych se bála, že se to tam proleží - jaké s tím máte zkušenosti?

noelka
31. kvě 2007

My jsme taky nakonec koupili matraci kokos-molitan-pohanku, tak uvidíme, jak se bude mímu líbit 😀

chechta
31. kvě 2007

Noelka a za kolik jste ji koupily? U nás v obchudku ji mají za 690Kč

kili
1. čer 2007

aj ja som sa rozhodla pre kokos-molitan-pohana, je to za rovnakú cenu dve strany. Ak sa im tá pohanka nebude páčiť, tak sa to vždy dá používať s tej jednej. No predavačka mi povedala, že tá pohanka je pre dieťa od jedného roku.

perada
1. čer 2007

my pořídili jsme kokos - molitan - kokos za 650,- Kč. Levnější jsem už nikde neviděla. Doporučují tyto matrce (i pohankové) než obyčejný molitan. Zdravá zádíčka jsou moc důležitá! 🙂

sstefi
1. čer 2007

Ja by som sa chcela opýtať, či máte matrace s rovným povrchom. Na našom sú také šité štvorce a v nich je vlastne ten kokos. Vyzerá to podobne ako toto http://www.mimisk.sk/product_info.php?products_...
A neviem, či je taký povrch vhodný pre bábo. Druhá strana je síce rovná, ale stredom prechádza dosť hrubé šitie zipsu, čo tiež asi nie je bohviečo pre chrbticu.
Mimochodom, ten zips je tam zbytočný, pretože je nemožné ten matrac cez neho vybrať. 😠 😅

akcul
1. čer 2007

My jsme naší berušce koupili matraci kokos - molitan - kokos. Myslím, že je tak akorát, ani moc měkká, ani moc tvrdá. 😉

kili
1. čer 2007

sstefi, nie je to precalen pohanka, čo máte?

pucik
1. čer 2007

taky jsme pořídili kokos-molita-pohanka, včera dorazila, ale přijde mi divné, že ta pohanka je zašitá v tom potahu´a josu to takové čtverečky, že to není rovné, nebude to mimču vadit, když to není rovná plocha?Nevíto to někdo díky 😉

iza
1. čer 2007

pucik : tak stejnou má kamarádka..prý se jedná o matraci polokokosovou s pohankovými polštářky a malé se na tom spí moc dobře..
my máme koupenou klasiku kokos-molitan-kokos..pí.prodavačka v obchodě říkala, že ta celokokosová je blbá vtom, že sečasem láme a jen molitanová je moc měkká a ničí se z ní záda

noelka
1. čer 2007

Taky máme tu pohanku zašitou do takovým menší obdélníčků. Stála nás něco přes 700,-. A je vysoká 9 cm. Potah se dá stáhnout a vyprat (na nízkou teplotu).

pucik
1. čer 2007

díky holky, je vidět, že chceme pro ty naše mimísky jen to nejlepší, tak hodně štěstíčka 😉 🙂

kili
1. čer 2007

iza, a ta kamarátka to používa od akého veku?

kili
1. čer 2007

ináč, ta pohanka musí byť asi v šitá v takých štvorčekoch, lebo ináč by sa premiesťňovala a napokon by zostala len na krajoch.

sstefi
1. čer 2007

Kili, možno je to tá pohánka. Asi to tak bude. Len tie štvorce mi prídu čudné. 😉

kili
1. čer 2007

sstefi, šuští to? pahanka totiž šuští.
A čo ste ho dostali, že nevieš čo to je 😀

sstefi
1. čer 2007

Áno kili dostali, aj sme sa už o tom debatovali, keď pamätáš. A na obale bol síce papier, ale ja som ho asi už vyhodila 😅

Nikto mi nevie povedať, či sú tie štvorce v poriadku, alebo mám radšej kúpiť ešte jeden matrac? ☹

sstefi
1. čer 2007

Práve som zistila,že je v mataci tá pohánka a nie kokos. Aj papier som našla. Už teraz len zistiť, či je to vhodné pre novorodeniatka. Myslím tie štvorce. 😉

chechta
2. čer 2007

včera jsem se byla koukat na tu matraci, kokos, molitan, pohanka a půjdu do ní
sstefi - ptala jsem se na to paní v obchodě a ona říkala, že je to vpohodě, že na tom mimi může spát od narození a nebo si to můžu obrátit na stranu s kokosem 😉