Která matrace do postýlky je lepší, molitan nebo kokos?

peta.cz
1. říj 2006

Nejsem si jistá, jaký typ matrace pořídit do postýlky pro miminko - máte někdo zkušenosti s tím, zda je lepší molitan, kokos nebo kokosovomolitanová matrace?
Uvažuji o kokosovomolitanové, ale není zbytečně moc tvrdá? Díky za každou radu.

weri1
31. kvě 2010

my koupili kokos molitan kokos a připadá nám s mnaželem dost tvrdá, tak nevím. a ty monitory jsou prej do tloušťky 14 cm

melouna
22. črc 2010

holky já mám taky tu kokosovou a nedám na ní dopustit, už jí hledáme ve velkým aji pro nás :o) vůbec nezměnila tvar a malá od té doby co jí má spí celou noc, možná náhoda, možná skutečně důkaz pohodlnosti 😀 😀
http://www.tvujdum.cz/interiery/nabytek-doplnky...
článeček pro poslední váhavce 😀 😀

vendulka
22. črc 2010

my mame kokos-pohanka

kudelovazuzana
24. črc 2010

ahoj my máme molitanovou z ikei a spokojenost. 😉
Dvě kamošky co měly nějakou pohankovou tak jim zplesnivěla, protože pod ní měli monitor. takže bych řekla že bude míň prodyšná. TAk kdyžtak čučněte, kdoji máte jeslti neplesniví.

dara29
14. zář 2010

Poradte mi aký matrac? Molitan, kokos alebo Pur pena do postielky na spanie? Dakujem nemám čas vela čitať dozadu

marina.o.
14. zář 2010

@dara29 asi vec nazoru.Ja mam dve deti a obe maju kokosovy a sme spokojni.Starsia ho ma uz dva roky a nie je vobec vylezany.Molitan sa mne zda makky a posobi mi umelo a nepriedusne.Ale ako sa vravi,kolko ludi,tolko chuti 😉

dara29
14. zář 2010

@marina.o. dakujem pekne. možno kúpim, molitan kokos, ale ešte nie som si istá

e_kociky
15. zář 2010

@dara29 ak sa nevieš rozhodnúť medzi molitánovým a kokosovým matracom, odporúčam dvojvrstvový matrac kokos-molitan. Môžeš si potom matrac otáčať ako ti to bude vyhovovať. Ak sa ti bude zdať kokosová vrstva veľmi tvrdá, môžeš ho otočiť opačne na molitánovu stranu 😉

dara29
16. zář 2010

@e_kociky dakujem

weri1
16. říj 2010

já mám kokos-molitan-kokos a připadá mi hodně tvrdá, takovou tvrdou nemáme ani v manželské a to máme kvalitní. Neříkám měkkej molitan, ale tohle je hodně tvrdý. Můj názor

weri1
16. říj 2010

ještě je prej matrace z HR pěny

weri1
19. říj 2010

kdybyste někdo chtěl koupit matraci kokos-molitan-kokos prodám za 500 i s poštovným. skoro nepoužitá. Malej s námi spí v posteli

brusinka.pusinka
20. říj 2010

my máme kokos-molitan- kokos asi 16 cm vysokou a malá je spokojená děti mají spinkat na rovném a tak měkký molitan není dobrý ale ten tvrzený jako pěna co se pak vrací do puvodní polohy jo. 😉 Syn je velký a má tuto madraci pěnovou a říká že je supr má ji 2 rok. my máme ortopedické kvůli mým zádům, a ty jsou k nezaplacení 😀

pia22
21. říj 2010

Kocky kokos nekupujte, je to tvrde ako doska. My sme kupili kokos-molitan a lutujem to, pouzivame len z molitanovu stranu.

jasmia
21. říj 2010

Souhlasím s tím, že kokos je strašně tvrdý, taky máme kokos -molitan a malá chce spát jen na molitanu.

weri1
21. říj 2010

@brusinka.pusinka nehodíš sem nějakej odkaz na tu matraci tvrzenou ,prosím

baca
21. říj 2010

My máme kokos-pohanka. Malá spí doteď na té kokosové straně. Tvrdé mi to nepřijde, ale já všeobecně nemám ráda měkké matrace.

janicka006
21. říj 2010

Máme kokos a jsme maximálně spokojené🙂)

brusinka.pusinka
22. říj 2010

@weri1 http://www.jkinterier.cz/eshop/191-matrace-vict...
mojemu synkovi jsme koupili tuto 🙂 nešetřili jsme neboť rychle roste a potřebuje kvalitní spaní 😉

weri1
22. říj 2010

ono nejde o měkké, já taky nemám ráda měkkou, ale kokos mi připadá hodně tvrdý, spát bych na tom nechtěla

pele
4. pro 2010

Ahojte,kupoval niekto matrac kokos-molitan z www.mojkocik.sk? Ako ste spokojni? Neviem,ci ho mam kupit, cena je polovicna oproti matracov z materasso, vaham, ci je kvalitny. Materasso zase nema priamu predajnu. Nema niekto skusenosti?

gabriel01
24. črc 2011

Jak už jsem tady jednou zmiňovala. Kupovali jsme matraci od http://www.dormeo.cz/. Od té doby malej spinká jak nemluvňátko 🙂. Materiál je ze dvou vrstev ecocell, tedy klasické ale kvalitní pěny.

sova33
24. črc 2011

Musím zareagovat na některé předchozí příspěvky, malému jsme koupili kokos-pohanka, zatím spí na kokose a spí se mu dobře. Je na to zvyklý, na týden jsme byli na návštěvě u našich, měl tam molitanovou matraci a nespalo se mu moc dobře. Takže si myslím, že pokud je prcek zvyklý od začátku na kokos, molitan by nevyžadoval. V kočárku taky spí na tvrdém a nevadí mu to.

cicacica
25. črc 2011

My koupili tuto http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/matrace/3176... a je fakt pohodlná pro miminko (aspoň doufám). Je silnější než obvyklé matrace a za tu cenu nemá chybu.

2veverka
22. srp 2011

Holky, můžete mi prosím poradit, kde se dá sehnat taková ta tlustší-vyšší molitanová matrace, o které se tady psalo? Taky by mě zajímalo, zda jste se pořizovaly novou matraci, pokud jste měly starší postýlku. Děkuju moc za podněty!

azeretka
29. srp 2011

@gabriel01 u té matrace se píše, že je dodávána s nepromokavým snímatelným potahem, znamená to, že již není třeba dokupovat chránič matrace a při počůrání neprosákne? Máš s tím zkušenosti?

aemmi
29. srp 2011

@2veverka My máme postýlku starou více jak 20 let a matraci jsme novou koupili, ta původní nevím z čeho byla, používalo ji více lidí, prostě se mi to nezdálo...
já matrace objednávala tady, ale brala jsem kokos, molitan, kokos...
http://www.detskezbozi.com/matrace-molitanova-l...

ewa83
10. říj 2011

idem sa podelit s nespokojnostou kokos- pohanka. Maly mal pred mesiacom rok, doteraz spal na kokose, super, matrac prvidlene vetrany, ani raz nepocikaný, žiaden kontakt s vlhkom a navyse postielka zospodu otvorená, neviem ci tym, že v spalni sa vetra aj celu noc spíme pri vetracke často i v zime, ale s hrozou som zistila, že v auguste mi pohankovu stranu chytila plieseň!!! podla mna nedostatočne vysušená pohanka!!!! takze ideme len na čistý kokos, maly je alergik. Mozno sa vam to nestalo, mozno nahoda, chybu v používaní nevidím, ale nemile prekavapenie!!!

nadezdah
13. říj 2011

@ewa83 No ja mám tento rok podobné problémy s plesňou. Dokonca vnútro skíň mi začalo plesnieť. Tiež nechápem ako je to možné, no a matrac mi smrdí, tak ideme tiež idem riešiť nový matrac do postielky, ale uvažovala som nad tým z pamäťovej peny. Nemáte ho niekto doma?

ewa83
13. říj 2011

mi nikde inde pliesen nemame, preto mi to pride, ci tam pohanka bola dobre vysusena, lebo je to na dvoch tych štvorcoch. inak o pamatovej pene sa hovori, ze velmi nie vhodna do 4rokov, tak neviem.