Která matrace do postýlky je lepší, molitan nebo kokos?

peta.cz
1. říj 2006

Nejsem si jistá, jaký typ matrace pořídit do postýlky pro miminko - máte někdo zkušenosti s tím, zda je lepší molitan, kokos nebo kokosovomolitanová matrace?
Uvažuji o kokosovomolitanové, ale není zbytečně moc tvrdá? Díky za každou radu.

lussyp
13. říj 2011

ja som bola nedavno v jednej predajni kvoli tomu, ze sme dcere kupili postel a nevedeli sme aky matrac je vhodny pre deti od tych 2-3 rokov. dovtedy mala kokosovy v postielke. a pani predavacka nam povedala, ze je najlepsie pre deti kupit penovy matrac, ziadne tvarovane matrace a uz vobec nie kokosove, ze podla nejakych novych studii sa tvoria alergie ked na kokosovom matraci dieta spi. ostala som v soku a tak sme nakoniec kupili penovy.

misellll
18. led 2012

ahoj,aktualizuju opět diskuzi...jelikož za tu dobu co byla diskuze započata se na trhu,přeci jen objevilo více výrobků.....hledam na internetu už čtvrtý den a pořád si s tím nějak nevím rady,mám určitou představu,ale asi jsem až moc náročná a nemůžu najíd matraci podle mojí představy.Nejprve jsem chtěla zakoupit matraci z PUR pěny,ale dočetla jsem se,že elektroniuje,takže ruší spánek dětí.....moje představa je asi taková,měla by být s protialergení výplní,tvrdší,měla by mít zimní a letní strany...nevíte někdo,nebo nedoporučíte mi někdo nějakou matraci???Předem děkuji za každý tip... 🙂 🙂

misellll
18. led 2012

nikdo žádný tip???? 😅

pesoah
15. únor 2012

holky, vy ste bozi ... vyresili ste nam dilema ... dik 🙂

meatfly24
26. únor 2012

ahojte ja rozmyslam nad kombinaciou kokos-molitan-pohanka... zda sa mi super ale zatim som sa o nom vela tu na MK nedocitala... ma niekto skuseosti ?

zaneta14
1. bře 2012

ahojte, ja som na tom podobne. tiez hladam nieco o kombinacii kokos- molitan-pohanka. neviem sa rozhodnut ci len kokos alebo aj pohanka.
ma niektora nejake rady a skusenosti??

kaeth01
2. bře 2012

pridavam se k poslednim dotazum - jakakoli rada nebo zkusenost - budu vdecna!!

kaeth01
2. bře 2012

@misellll muzu se zeptat jestli jste nakonec poridili a nebo jste stale ve fazi hledani?? ja zacla dnes surfovat na netu - je vecer a uz toho mam plne zuby 🙂 zitra naklusu do nejake prodejny a zkusim se poinformovat i s prodavackama.. co ted "frci" 🙂 ale pokud bys mela radu - budu moc vdecna!!

leiladelly
2. bře 2012

@misellll Dobré matrace mají v Dřevočalu Přerov, podívej se na net aspoň pro inspiraci. Nevím, zda hledáš na normální postel nebo do malé postýlky? Každopádně koukni. 🙂

martinatrnkova
2. bře 2012

@meatfly24
@kaeth01 Pracovala jsem v obchodě s dětským zbožím, takže píšu co vím.
Matrace pohanka - pohanková matrace je na omak měkká, je jednostranná a má na "používací straně" takové bochánky cca 10x10cm. Je složena z pohankových slupek a měla by mít masážní účinek. Samozřejmně je hypoalergenní

Matrace kokos - oproti pohance je naomak tvrdší. Je několik druhů např. kokos - molitan, kokos - molitan - kokos nebo molitan - kokos - molitan. Záleží potom na tvrdosti, kterou si vyberete. Samozřejmně je hypoalergenní

Matrace pohanka - molitan - kokos: Oboustraná matrace, na pohankovou stranu se dává miminko od narození (stranu poznáte podle "bochánků" 10x10cm) měla by být pro mimčo masážní a uvolňující. Na kokosovou stranu se otáčí + - v 1roce, protože je tvrdší a měla by mít vliv na správný vývoj páteře a celkově na stavbu těla. Samozřejmně je hypoalergenní

Molitanová matrace - poslední dobou se moc neprodávají z důvodu výše uvedených typů matrací, ale také pro to, že jsou podle některých lidí moc měkké a ne tak komfortní. Používají se spíše do cestovních postýlek kvůli skladnosti - dají se srolovat.

A pak jsou speciální matrace pro alergiky, které jsou vyrobeny ze speciální PU pěny. Jejich cena se šplhá přes 2 a více tisíc.

Pak jsou matrace různých výšek: 5, 7, 10 a 13cm, ale to se musíte kouknout na postýlku a změřit si jak vysokou matraci můžete použít (nové postýlky mají udělaný na jedné rohové tyčče udělaný důlek a přes ten nesmí matrace přečuhovat.

Všechny matrace z přírodních materiálů jako pohanka a kokosové vlákno nesmí přijít do kontaktu s tekutinou, takže by jste měly používat nepromokavé prostěradlo nebo ochraný igelit.
Ale zárověň používání nepromokavých prostěradel a igelitů "pohlcuje" přírodnost matrace a tím i hypoalergennost. Takže je to spíš o citu co se vám zamlouvá na omak nejlépe - tvrdost, snadná údržba (některé mají 2 povlaky, jeden přímo našitý na matraci a druhý se zipem, který se normálně vypere v pračce - ale pozor, jsou i takové, které mají jeden povlak a použitá pohanka je v něm všitá, takže ho sice můžete sundat, ale nesmíte vyprat) ...atd

Já jako matka jsem pořídila matraci kokos - molitan - kokos 10cm tlustou. Je to "zlatý" střed. Ani měkké, ani tvrdé, nemusím hlídat, na kterou stranu je otočená. Má snímatelný potah, takže kdyby se náhodou ušpinila nebo by se malý pročůral (ikdyž by neměl) nebo náhodou poblinkal, tak ho prostě vyperu. Já jsem spokojená, malý je spokojený - co víc si přát.

Jo a ještě jedna věc. Matrace o vyšší tloušťce než 10cm se nedoporučují v případě použití monitoru dechu!!! Příliš tlusté matrace zabraňují dobrému snímaní dechu miminka.

Snad jsem Vám trochu poradila.

kaeth01
2. bře 2012

@martinatrnkova neumim dost podekovat za naprosto vycerpavajici odpoved!! v tak skvely pruvod matracemi jsem vubec nedoufala - opravdu si toho vazim ze jste si nasla chvilku a tohle vse sepsala - a hadam ze nebudu jedina maminka kdo tyto informace dostatecne oceni!! diky moc a krasny vecer!!!! dneska budu spat s klidnou dusickou 🙂

martinatrnkova
2. bře 2012

@kaeth01 není zač, dovedu si představit, co to je, když člověk shání něco a vlastně neví co. Taky bych na tom byla stejně, nebýt toho, že jsem s těmi věcmi pracovala. Klidně se ptejte dál, na cokoli, když budu vědět, tak ráda poradím 🙂

kaeth01
2. bře 2012

@martinatrnkova tak jeste jeden dotazek malinky bych mela 🙂 vsimla jsem si ze jste z Brna - mohla bych vas poprosit o radu kde takovou matraci poridit? jestli je v Brne nejaky specializovany obchod.. vim jen o baby-line, tam jsem se prave zitra chystala...

martinatrnkova
2. bře 2012

@kaeth01 v babyline můžete pořídit docela kvalitní a levné, ale z vlastních zkušeností vím, že obsluha nebyla nic moc. Mrkněte se tam a pokud by jste si vybrala, tak mrkněte do jejich e-shopu. Vyjde to ještě levněji a můžete si to převzít na prodejně (bez poštovného).
koukněte ještě do Babyparku v Kampusu v Bohunicích naproti nemocnici http://www.babypark.cz/
Pak je ješte Sambaby v komárově http://www.sambaby.com/14392/prodejna-v-brne/
Vím ještě o prodejně na Lidické, taková nenápadná, ale nevím jaký mají výběr.
Nebo zkuste třeba mrknout do ikeii, mají tam různý druhy a aji s ukázaným průřezem matrací.
A pak už mě napadá jedině Gumotex, firma o matracích, prodejnu mají v Shopingparku, v pasáži vedle Bati. http://www.gumotex-matrace.cz/index.php?main_pa...

A prodejna Chicco (baby expert) co bývala v shopingparku už není a jinde nebude,
protože firma zkrachovala - tam jsem pracovala

kaeth01
2. bře 2012

@martinatrnkova opet naprosto vycerpavajici!! jste uuuzasna 🙂 preji krasnou dobrou noc!!! kdyby vas nekdy napadlo neco - cokoli s cim bych vam mohla poradit ja 😀 napiste!!!!

meatfly24
3. bře 2012

@martinatrnkova Dakujem krasne aj mne ste velmi poradila... 🙂 pekny dnik

monuska342
7. bře 2012

ahojte baby mam otazku kupili sme kokosovy matrac a ma hrubku 13cm ale na postielke je napisane ze sa nema pouzivat hrubsi ako 10cm...moze to nejak uskodit?

mishuu
21. kvě 2012

Ahojte maminky, čo hovoríte na takýto matrac pre bábätko? Neviem sa rozhodnúť, ale tento sa mi pozdáva, na nete som sa dočítala, že táto kombinácia, je fajn... http://www.babytip.sk/postie-ky-a-prislusenstvo...

mishuu
21. kvě 2012

@meatfly24 ahoj moja, tak aký ste nakoniec kúpili matrac? myslíš, že tento bude OK? http://www.babytip.sk/postie-ky-a-prislusenstvo...

vilma25
21. kvě 2012

můžete zkusit tuto, je vysoce hodnocená za slušný peníz

http://www.trihorse.eu/pokojiky/komfortni-matra...

meatfly24
21. kvě 2012

@mishuu misulka na pohanku som necitala dobre recenzie... ako ona je dobra len tam je problem ze vela bab sa stazovalo ze im splesnivela, alebo ze uz kupili splesnetu pohanku... najlepsie som citala recenzie ne molittan kokos... 🙂

mishuu
21. kvě 2012

@meatfly24 ďakujem ti moja a ty máš teda tiež asi molitan kokos, že?

demian
8. čer 2012

Ahoj,
nemáte náhodou některá zkušenost s matrací kokos-molitan-kokos od Little Angel? Výrobní družstvo Dita Tábor je na tady hodně chválené, ale nikde jsem nic nenašla o matracích.
A ještě jedna otázka - co si myslíte o koupi futonu s kokosovou vrstvou do dětské postýlky?
Děkuji

andrej28
6. lis 2012

Ahoj, ja kupovala sestřence tuhle http://www.spisladce.cz/detske-matrace/mimi-jab... ...byla mi doporučena a musím říct ze sestřenka je moc spokojena. 🙂

georgia333
25. lis 2012

@monuska342 určite nie, urobila si dobre, ja mám tiež 13 cm

monuska342
25. lis 2012

@georgia333 len sa bojim aby mi maly nevyskocil s postielky ked sa bude vediet postavit ale inak je super malemu sa dobre spinka 🙂

georgia333
25. lis 2012

@monuska342 z toho obavy určite nemusíš mať, ale máš kvalitnejší a hrubší matrac

betulkaa
8. bře 2013

Ahoj, my jsme koupili čistě kokosovou a jsme spokojeni. Konkrétně se jedná o matraci Tom http://www.i-matrace.cz/detske-matrace/ . Pro malé děti je lepší pevnější matrace. 😉

andrej28
21. kvě 2013

Ahoj, pro naši malou jsem pořizovala matraci Amálku ze SpiSladce.cz .... je to tužší matrace z pěny . A jsem spokojená. 🙂
Takže doporučuju 😉

michaelabrazdilova
28. črc 2013

A co byste řekli na tuto matraci: http://www.lacne-matrace.sk/ergonomy-plus-tasti... myslíte si, že je pro dítě vhodná? Moc se v tom nevyznám a nechci, aby mělo dítě poškozená záda.