Má vaše dítě jednu oblíbenou hračku, plyšáka na spaní?

kopcik
16. říj 2008

ahoj mamky, zajímalo by mě, jak je to u vás. my teď řešíme spaní, jestli začít estivilovu metodu atd. malý má problém usnout, ale když už spí, tak krásně. třeba od osmi večera do 4-5 do rána. jen to usínání. no a manžel mu začal dávat jednu hračku - je to taková dečka, která má hlavičku zajíčka. hodně dětí to třeba cumlá místo cumlíku... vždycky mu to dá k hlavičce a na tělíčko aby to cítil a říká mu, že má u sebe zajíčka a že může spinkat. no já právě nevím, jestli chci, aby si malý tak zvykl na jednu hračku. protože je jasné, že teď to moc nevnímá, ale za chvíli by na ní byl závislý a neusnul by bez ní. a kdyby se stratila, tak je problém, protože druhou tu samou mu koupit nemůžeme, protože není koupená u nás v ČR.
jak to máte vy? ´nutili´jste svému dítěti nějakou oblíbenou věc?

gabinaf
16. říj 2008

My jsme malému nic nenutili a vybral si sám. Taky máme jenom jednu, chodí s ní spát, když někam jedeme, musíme jí mít s sebou, je nejvíc ojetá a nejčastějc praná. Já s tím problém nemám, prcek se o ní stará (je to panďulák kočka a mňouká), když jí slyší a nevidí, začne hledat, když je unavený, dáme mu jí a spí. v noci, když se někdy probudí, stačí mu dát "Pussy" a on jí obejme rukama a spí dál 🙂
neřeš to a nech tomu volný průběh 🙂

kopcik
autor
16. říj 2008

gabinaf: no v to právě manžel doufá, že pak mu k usnutí snad bude stačit jen ten zajíček, když si na něj zvykne... kdyby si malý vybral sám, jak tvé mimčo, tak mu v tom samozřejmě nebudu bránit, ale nevím, jeslti je nutné mu neco nutit.... už stejně usíná s cumlíkem. takže bych pak musela odnaučovat 2 věci... i když si říkám, že na střední už ten cumel a zajíčka tahat určitě nebude, takže ať si má co chce....

vojtisek2007
16. říj 2008

my máme taky - ale ne hračku ale takovej polštář - válec - podkládala jsem s tím Vojtu když byl mimi, aby ležel pěkně na boku - na konci má polstář takový střapce a tkaničky - a s těma si hraje, až usne - polštář cestuje všude s náma, bez něj neusne ani náhodou a ikdyž přes den se necítí dobře, vezme polštář, přitulí se....a když jedeme někam, kde se bude spát, jenom řeknu - vojti, vezmi si věci ke spinkání - a on si vezme do jedný ruky dudák a do druhý polštář a jedeme, měli jsme ho s sebou i třeba když jsme jeli na píchání oušek....ale taky si to vybral sám, nedávala jsem mu to úmyslně....

jck
16. říj 2008

Ahoj holky, tak u nás funguje plyšový pejsek "Punťa" bez Punti ani ránu, jezdí s náma na výlety, nákupy, k babi, když jedeme s kočárkem ven, prostě pořád.
Už od malinka jsem dávala Natálce Punťu do postýlky, když se začala otáček objala Punťu a spinkala, teď bez něj neusne...ale když má Punťu, tak nepotřebuje mámu ani tátu (v případě pádu a křiku) a v klidu usne u babi v postýlce, protože je s ní Punťa...už jsem ho x krát prala v pračce, i v ruce, má pletenou šálku kolem krku a Natálka ho drží za konec tý šálky, ta podle toho taky vypadá, už to není růžovoučký...ale šedivý 😅 dostala jsem ho k vánocům a taťka mi ho kupovat v německu, pak jsme viděli ještě další v Itálii, ale je to zrovna dost drahá hračka a teď když by jsme ho koupili tak nikde ho nemají 😅

Nevidím na tom nic špatného, když má dítko svojí nej hračku, opravdu u nás pomáhá na bolístky 😵

luucia
16. říj 2008

Tak naše malá má nejoblíbenější hračku takovýho ňuchňacího pejska na spaní, spinkáčka. bez toho neusne 😅 a ještě si oblíbila kojící polštář. ten musí mít v postýlce, zavrtá si do něj hlavu, že mám strach, že se udusí a takhle spokojeně usne 😉 Jen ten poštář a pejska vidí, tak úplně zavýskne radostí a hned se k nim přitulí 😵

coriven
16. říj 2008

ahojky, my taky máme usínáčka - malá taky špatně usínala a dostala ho dárkem a nemůžu si ho vynachválit - je fakt, že je na něm už asi závislá (když peru a nemá ho, tak se jí hůř usíná), ale jsem ráda, že ho máme, aspoň to večerní uspávání je lepší - zachumlá se s ním, dá si ho přes oči a spinká, to samá v kočárku - někdy nejde ani vidět, prostě si ho dá přes obličej a je spokojená
kopčik, jestli to malému pomůže ve spaní, tak buď ráda 😅

sylvar
16. říj 2008

hračka kočárek, ale bez panenky, pak panenka-miminko, spinká s ní a nosí, na spinkání didinka(plínka)na pomuchlání obličejíčku a samo dudu 😖

kopcik
autor
16. říj 2008

holky díky za názory. asi to fakt řešit nebudu a zžiju se s tím, že kromě cumlíku bude i zajíček 🙂

dnada
16. říj 2008

tak my máme na spaní hlavně plínu,tu si pomuchlá,pocumlá,natáhne přes hlavu a spí 🙂 do kočárku máme zelenýho cinkacího hrošíka a v postýlce ho hlídá velký plyšový pejsek a na cesty do sedačky vrnícího méďu 😀

petra.vavra
16. říj 2008

tak u nás spí v postýlce ještě Méďa Pú a je jen tam, malá ho ani nevyhodí po ránu, prostě je to spinkálek, jak má být 😝