Máme koupit dětem palandy nebo válendy? Co myslíte?

bettyx
2. srp 2011

Ahoj všem! potřebuju děsně nutně radu...
budeme dělat dětičkám pokojík a chceme aby měly pokojík dohromady -důvod je prostý.. jeden pokoj je o víc než metr užší a nechceme poslouchat "proč má on větší pokoj než já!" (ten užší má 2,5m) jenže! chceme tam šoupnout palandu -aby měly dětičky dost místa na hračky a hraní a zároveň v budoucnu na učení.. ale do toho kapku zasahuje tchýně že to je blbost, ať koupíme postele, nebo válendy -jenže to se nám zdá jako zbytečný plýtvání místem.. až budou děti kolem puberty, tak je jasný že ta válenda, nebo postel tam půjdou místo palandy, ale to už nebudou potřebovat místo na regály, nebo úložný boxy na hračky a stavebnice a taky si asi těžko budou skládat např. autodráhu.. ale tchýně prostě trvá na tom že to je zbytečná investice a furt nám předhazuje postele v letácích atd. a když jí řekneme že chceme tu palandu, tak se kapku urazí a jenom řekne takovym blbym tónem že je to naše věc ať si děláme co chceme -ale to je takový to mezi řádky -když ste blbí,t ak si dělejte co chcete...
nám to zbytečný nepřijde, protože ta investice neni na rok, ani na dva, ale tak na 10let...
co myslíte vy??? jakou máte zkušenost?

bettyx
autor
2. srp 2011

Vážně mě to přijde jako kdyby i řikala že jsou pitomý hračky pro půlroční děti když to maj jenom na pár měsíců a taky to neni levný.. nebo kočárek -co, však ho mimčo používá jen půl roku, pak může do sporťáku který vydrží do tří, čtyř let... to jsme taky měli -abychom teď nekupovali kočárek že máme hezký po Štěpíkovi, ale že to je už za 1, neprodejný kočárek -měli jsme ho z druhý ruky od známýho a ten ho měl tři roky, tak samotný kočárek je 5let starý, ale kolekce 2004 -ale to nevadí! vůbec! nejsme nároční a stále se nám líbí, ale za 2, měl nafukovací kola a jelikož se u nás už neprodává -s vyjímkou bazaru (ale kvůli dvoum kolům nevyhodim 1500)... tak na něj už víc jak rok nemůžeme sehnat náhradní kola.. hledali jsem všude po internetu, v babyshopech, kočárkárnách i pneu jsme zkoušeli a nikde ani nemají ten správný rozměr duše -bohužel! tak kočárek s dvouma kolama ze 4 ikdyž je stále fakt hezký a neponičený, je fakt na prd... ale to jsme si teda jiný kočárek koupili -no, byl uznán hlubokým opovržením, ale už je klid a i se nám dostalo po pár dnech chvály že je pěkný

murecka
4. srp 2011

Ahoj,
my jsme řešili s postelema podobnej problém. Máme 3+1 a 3 děti. Kluk mám samostatnej pokoj a holkám jsme udělali pokoj z ložnice a my spíme v obýváku. Koupili jsme jim palandu, která se dá rozhodit na 2 postele. Teď to mají jako 2 postele, v říjnu jim budou 3 roky, tak jsme si netroufli nechat jednu spát nahoře 🙂. Počítáme, že jim to tak vydrží, než půjdou do školy, pak je hodíme na sebe, aby vzniklo místo na psací stoly. Máme tady tuhle, obyčejnou http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=35469182&tab=7 .
Tal ať dobře vyberete 🙂.

helcenka
4. srp 2011

My budeme taky pořizovat palandu. Takovou tu s dolním lůžkem a půl. A tchýně ti do toho nemá co kecat, může poradit, ale to je všechno. Tyhle argumenty mi nepřijdou k věci.
Nám už tchýně taky prý vybrala sporťák pro malou. Protože ten po synovi jsme prodali, moc mi nevyhovoval, tak dcerce budeme kupovat nový. Ale já mám už svoje priority, které musí mít, takže se budu řídit zásadně jimi, protože já v něm budu dítě vozit přinejmenším další dva roky den co den a ne dvakrát do měsíce na procházce, přece jsem pyšná na svoje dítě a ne na kočárek. Dcera má hluboký kočár po synovi, protože nám moc vyhovoval, byl dostatečně prostorný, nafukovací kola a dost vysoký, abych se k němu nemusela tolik shýbat. A že má trochu vybledlé barvičky, to nám nevadí, na ten půl rok nebudeme pořizovat nový. 😀

cvrcek
23. lis 2011

Ahoj,

uvažujeme o koupi rozkládací patrovky na dvě postele, není u nich problém se stabilitou?

Dík