Monitor dechu: jaká značka, jaká cena? Funguje na 100%?

kacenka1111
15. únor 2012

Ahoj, potrebovala bych pomoct s rozhodovanim, zda poridit monitor dechu, nebo ne. Nechci kupovat zbytecnosti, ale pokud to bude potreba, poridime ho. Jenze - jakou znacku? Cenove prijatelnou? Nebude nizsi cena na ukor kvality? Funguje stoprocentne? Nealarmuje zbytecne? Nechci byt zbytecne neustale ve stresu.
Dekuju za pomoc a rady🙂

hanuu
15. únor 2012

My to teď s manželem zkoumali. Jsou monitory na plenku, o těch moc nevím a pak ty deskové do postýlky. Tam máš v podstatě 3 možnosti - Nanny, Babysence a Angelcare. No a příjde mi, že je to skoro jedno. My nakonec koupili Angelcare i s chůvičkama, ale ještě nemáme vyzkoušeno, zrovna včera nám dorazil.
Každopádně přeji šťastný výběr.

ffiinnkkaa
15. únor 2012

Měli jsme nanny po druhém dítěti (po více bych už to nebrala) za 1 000 kč. Jako zbytečnost mi to nepřipadalo jak jsem slyšela jak malý nepravidelně dýchá byla jsem za něho ráda (zbytečnosti jsou dle mého jiné věci - značkové oblečení, sterilizátory, ohřívače lahví atd).
Plané poplachy nejsou pokud je dobře nainstalován..nám sloužil do roku 🙂

jenny.kay
15. únor 2012

Z vlastní zkušenosti mohu poradit Angel Care. Mám ten kombinovaný s chůvičkou, ale dá se používat každá funkce zvlášť nebo obě dohromady a ještě poslouží jako noční světýlko. Netvrdím, že je nejlevnější, ale zatím velká spokojenost. A když si spočítám zvlášť cenu za monitor a zvlášť za chůvičku, tak to zase takový rozdíl není. Takhle mám aspoň obojí dohromady a nevrší se mi doma "zbytečné" haraburdí 🙂 Jinak pro klid duše si myslím, že je monitor celkem fajn, je to jedna z věcí, kterou mi kolegové - zasloužilí otcové - radili, ať určitě koupím a nelituju. Zase názor naší dětské doktorky je, že my jsme vyrostli i bez toho a je to spíš pro klid mámy

milada2
15. únor 2012

Kači, já bych ve stresu spíš, kdybych ten monitor neměla. Radši budu když mi občas hodí planý poplach, než ho nemít, kdyby nedejbože byl potřeba. A navíc, dodává mi klid. V noci jen kouknu, že bliká zelený světýlko a můžu spokojeně spát (teda pokud si malej zrovna nechce povídat 🙂 ). Používáme ho jen v postýlce v ložnici na noc, přes den ne. Máme Nanny a jsem spokojená. Přesně jak píše ffiinnkkaa, tohle rozhodně nepovažuji za zbytečnost, to spíš drahý kočárek, značkové oblečky a spoustu existujících výmyslů, ale tohle rozhodně ne. Přeju šťastný výběr!

karafiatek
15. únor 2012

Monitor dechu jsme si půjčili v nemocnici. No ale stejně ho nepoužíváme, jelikož miminko nakonec spí s námi v posteli. Mám ho hnedka vedle sebe a jsem klidnější, byť tedy postýlka je taky vedle mé postele. U monitoru dechu mě rozčilovalo to neutálé blikání v noci.

copa
15. únor 2012

my máme Babysence, koupili jsme použitý, jako zbytečnost mi to nepřijde, nikdy nealarmoval zbytečně, za to když jsme třeba malou vyndali z postýlky a zapomněli monitor vypnout, tak nikdy nezklamal a upozornil nás 😀

jarkalada
15. únor 2012

Máme půjčený s revizí Babysense. I když mám postýlky 20 cm od postele - tak přece nikdy neuslyšíš, když ti dítě přestane dýchat.Zatím funguje, nikdy planý poplach. Máme 2 desky, takže to krásně pokryje celou plochu postýlky, i když mimčo cestuje.Je to možná spíš pro můj klid - ale aspoň se na chvíli člověk v klidu vyspí, když vím, že děti nemusím pořád kontrolovat, jestli dýchaj 😎

sabuse1
15. únor 2012

my měli nanny na obě děti a byla jsem za něj ráda, přijde mi, že člověk kolikrát koupí opravdu zbytečnosti, tohle sice není úplně levná záležitost, ale za cenu, že může zachránit život dítěte to určitě stojí🙂 měli jsme pár planých poplachů většinou když se odkutáleli z té desky, ale pořád jsem byla radši zralá na infarkt při planém poplachu než neplašit a najít nedýchající dítě...akorát když bylo dceři 6 týdnů tak si vůbec nejsem jistá jestli se jednalo o planý poplach nebo tak tvrdě spala, probrala se až když sem s ní zatřásla. Takže za mě monitor určitě ano za ten klid to opravdu stojí. Jinak to srovnání nevím - babysense je myslím nejcitlivější a hodně používaný i v porodnicích, angelcare a nanny je asi srovnatelné, angelcare je včetně chůviček

nasekuratko
15. únor 2012

Mame Babysense II a jsem hrozne spokojena. Pouzivame uz 4 mesice, nikdy plany poplach. Doporucovali ho i v porodnici, kde ho nabizeli i na zapujceni za 150Kč/měsíc.

lutsousek
15. únor 2012

My jsme pořídili méně známý a propagovaný deskový monitor Reer. Je i s chůvičkou, má noční světýlko a hlídá teplotu v místnosti, aby mimčo neprochladlo nebo se naopak nepřehřálo. Vše se dá i vypnout, chůvička se může používat bez monitoru a naopak. Planý poplach jsme nezanamenali (až teď to pouští alarm, když malá přecestuje v postýlce mimo desku), chůvička má úžasný dosah, vysokou citlivost, která se dá taky nastavit. A cena byla velmi příjemná ve srovnání s Angel Care, nebo při koupi monitoru a chůvičky zvlášť.

madormi
15. únor 2012

za mě monitor dechu jednoznačně ano!!! já mám mobilní respisense a spokojenost, pokud jsou u tebe problém finance, klidně kup už po jednom dítěti

maruja
15. únor 2012

my na první dítě chůvičku neměli, myslím že pokud se narodí donošené a nemá problémy není potřeba. Teď ale čekáme dvojčata a ty se rodí dřív, tak si asi půjčíme v nemocnici 😉

centrino
15. únor 2012

za mě Nanny, 100% spokojenost. a určitě doporučuji, jelikož nam nehazi falesny poplachy amme ho v postylce dodnes, malymu uz by rok

pavcza
15. únor 2012

Máme Nanny a používáme ještě dnes (1 rok), jsem za něj ráda, hlavně, když byl malej malinkej, bez něj bych určitě seděla nad postýlkou a sledovala jestli dýchá. Falešnému poplachu se asi nevyhneš. Minimálně 1x se to stane, nám tedy hned pár dní po příchodu z porodky a měla jsem málem infarkt a byla dlouho vyklepaná, ale byla jsem radši, za falešný poplach než, kdyby se něco dělo a monitor jsme neměli.

denousek
15. únor 2012

my jsme měli nanny dá se až pod matraci na kus kartonu .. a fakt jsem byla klidnější vidíš z postele pěkně blikat světýlko a je klid... za mě nanny doporučuji.ostatní vyzkoušeno nemám.

oli26
15. únor 2012

ja mela nanny a pak sme vymenili za angel care, hlida teplotu a hlavne ma chuvicku, ale nanny taky stacila 🙂 ad falesne poplachy, ty muze hlasit a casto hlasi kazdy tip, je to preci jen elektronika a ta neni neomylna, staci spatny impuls a uz to houka, ale dle me je to dobra vec

kamilka007
15. únor 2012

Ahoj, my používali Nanny 8 měsíců, než začala být malá v postýlce moc pohyblivá, a byli jsem 100% spokojení - baterie vydržely celou dobu, ani jeden planý poplach (až vlastně při posledním použití - tak nám došlo, že je čas ji vyndat z postýlky 🙂 ) a bez problémů vydržela i časté převážení. Určitě nějaký monitor doporučuju, sama znám rodinu, které ve spánku miminko umřelo a když v noci vidíš to blikající zelené světýlko, máš tak nějak dobrý pocit.

luthien.k
15. únor 2012

Jednoznačně ano, doporučuju pro váš klid, my máme Angelcare s chůvičkou, funguje naprosto spolehlivě, planý poplach nebyl nikdy.

mates22
15. únor 2012

Určitě pořídit, když technika takovou vymoženost nabízí.... my měli na dceru nanny a 2* planý poplach a na syna pak babysense a jeden planej poplach - ale tam je výhoda dvou propojitelných desek, takže to může mít dítě až do roku i když hodně cestuje postýlkou. Neumím si představit, že bych bez tohohle hlídače v klidu spala 🙂

ladie
15. únor 2012

Rozhodně to není zbytečnost. My máme Nanny a jsem moc spokojená. Ani jeden planý poplach, zbytečně nežere baterky, český výrobek, získal i nějaké ocenění... Za mě rozhodně doporučuji,

elvira
15. únor 2012

My jsme monitor neměli, byla jsem rozhodnutá ho koupit v případě, že by byl potřeba /malý by měl nějaké problémy/. Naštěstí byl malý zdravý, tak jsme ho nekupovali, v porodnici jsem si nemohla zvyknout ho pořád vypínat, když jsem malého brala.
Je to na každém, jak se rozhodne. Dá se koupit výhodně třeba po jednom dítěti, případně půjčit od kamarádky, u nás v porodnici půjčovali nanny na půl roku za 1000,-...

cadeau
15. únor 2012

urcite poridit - ja si to bez monitoru nedokazu predstavit. Mame pro dvojcatka Nanny a je perfektni, koupene z druhe ruky a funguji bez problemu. Poplach je jen kdyz to zpomenem vypnout 🙂 a jinak souhlas s @kamilka007 to blikajici zelene svetylko je opravdu uklidnujici

crca
15. únor 2012

My měli Nanny,sice mám dvojčátka,ale narozené v normálu v ukončeném 38tt a v pořádku,ale monitory jsem si koupila,jak tu zaznělo,utratí se za víc zbytečných věcí 😉 Falešných poplachů bylo jaksi dosti 😅 ,a byla jsem z prvního alarmu na prášky,ale člověk si tak nějak zvykl 😀 ,ale zase jsem věděla,že to funguje a o to víc jsem pak byla v klidu,že kdyby se nedejbože dělo nefalešného,tak to začne řvát 😉 A upřímně...doteď si říká,co kdyby je neměli??? 😕 Nadechli by se??Pokojíček mají v patře..... .

janca_dobi
15. únor 2012

Měla jsem z neonatologie půjčený monitor Babysense II. Má 2 desky, takže jsme je využili tak, že jednu měla malá doma v postýlce a druhou desku u našich, kde docela často býváme. 🙂 Za celých 6 měsíců jsme neměli ani jeden planý poplach, takže mohu jen a jen doporučit. 😉 Půjčení nás stálo 900,- Kč/ 😉 6 měsíců.

jop
15. únor 2012

My měli Babysense II se 2 deskami, super, žádný planý poplach za celý 1 rok používání... a ten pocit jistoty, že je miminko takto hlídáno, je prostě super.

miluse
15. únor 2012

jsem také pro monitor dechu, my měli půjčené z porodnice babysence II a spokojenost. Jak tu píší ostatní holky, je to hlavně pro tvůj klid. Měli jsme asi 2x planý poplach, ale lepší planý, než kdyby se opravdu něco dělo. 🙂

terkao
15. únor 2012

My máme monitor dechu Angelcare a jsem max spokojená. Nedokážu si představti, že bychom ho neměli, když se malý narodil, tak byl hodně blinkací a bez monitoru bych se ani nevyspala. Stál nás 3500,-, je to pro někoho hodně, ale pro bezpečí mého dítěte bych dala i víc, navíc má dvě monitorovací desky, tak že já ho mám v postýlce ještě teď a bez problému, ty dvě desky pokryjí cleou postýlku. Pak budeme využívat jen chůvičku a ta má docela velký dosah. A měří teplotu v pokoji.

ankava
15. únor 2012

Používala jsem Nanny do 9 měsíců, pak jsme jeli na dovolenou a po dovolené jsem ho už nezapnula, takže ukončení monitorování se obešlo bez nervů. Párkrát za těch 9 měsíců spustil poplach, několikrát to bylo určitě plané (malá se skutálela ke straně), ale dvakrát si nejsem jistá, zda byl poplach planý nebo skutečně malá nedýchala. Rozhodně ho doporučuji a jsem ráda, že jsem ho používala. Kupovala jsem ho přes net za 2100 Kč.

karmenta
15. únor 2012

používala jsem Babysense II, jsou to dvě desky, dají se používat po jedné nebo spolu pro větší dítě kde by z jedné desky dítě mohlo sklouznout a házet tak planý poplach. Díky monitoru jsem se vyspala, bez něj bych byla asi pořád přilepená u postýlky. Planý poplach nebyl ani jeden, jen dvakrát začal houkat když malá sjela, ale to jsme vyřešili právě přidáním druhé desky. Nobelovku tomu kdo to vymyslel.

weri1
15. únor 2012

nechápu větu ...nechci kupovat zbytečnosti....věc, která mi může zachránit život dítka, mi jako zbytečnost nepřipadá.
radši oželím pár "blbostí" pro mimi, než tuhle věc!