Monitor dechu. Máte ho? Proč?

zany
3. říj 2006

Ahoj holky,
chtěla jsem se vás zeptat jestli některá máte (nebo i uvažujete o koupi) monitor dechu a proč jste se pro něj rozhodli?
My máme nabídku od manželova kolegy, že by nám ho prodal (cena 2.000,- Kč). Je rok používaný (ještě rok záruka) a má ty dvě desky, takže není nutné to přendavat třeba do druhé postýlky. Nejsme schopni se nějak rozhodnout zda ho koupit nebo ne... Na jednu stranu si říkám proč by zrovna naše mimi mělo mít problém, ale na druhou stranu se bojím, že bych si to pak jednou vyčítala, kdyby se něco stalo...

petras
25. lis 2008

Ahojky holky,chtěla jsem se zeptat,do kdy jste prckům monitor nechávaly???? Malýmu je 7 měsíců,takže občas cestuje po postýlce,a monitor alarmuje. Ale vyndat se ho bojím. ☹ Jak jste na tom vy? Díky

andy80
26. lis 2008

petras: první syn ho měl v postýlce do 1,5 roku, pak šel na postel, takže jsem monitor vyndala, ale ten spal klidně. Malé jsem ho nechávala jen do 4. měsíce, protože nám to taky pořád pískalo, protože je to malá cestovatelka.

mkr
26. lis 2008

petras - my už ho moc nepoužíváme, ale malá teda taky hodně cestuje a nepípá tak nevím, ale funguje když ji vytáhnu tak začne

papuellka
26. lis 2008

Na monitor dechu nedám dopustit, v noci jen očkem zkontroluji jestli bliká a můžu klidně spát. Ze začátku jsme destičku měli umístěnou k jedné straně postýlky, páč malého jsem dávala spát na bok. Párkrát se také stalo, že prcek odcestoval, málem jsem dostala infarkt.🙂 Destičku jsme umístili na střed a aby malý v noci necestoval, dávám ho do zavinovačky a nebo do spacího pytle, není kam cestovat, ráno ho najdu, ja jsem ho uložila...

petras
26. lis 2008

Holky díky. Už ho asi vyndám,píší,že rizikový je první půlrok,tak snad.... Ale musím přiznat,že mám trošku strach. 🤐

fifinek
4. bře 2009

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, mám monitor dechu Nanny, malému je teď už osum měsíců a monitor nám hrozně často řval.Říkala jsem to i doktorce a malý je v pohodě, tak jsem mu do postýlky dala ještě jednu desku a po dvou týdnech se nám zase ten alarm spustil, malý hodně cestuje po postýlce,ale ted spal přímo na te desce. Jsem z toho trošku vyplašená, řeknu to i doktorce,ale říká, že je malý v pořádku,tak nevím co si o tom mám myslet☹

konja
4. bře 2009

radila jsem se s primářkou pediatrie a bylo mě vysvětleno, že nejvíce rizikové je období od 3. měsíce do 1. roku! Že úmrtnost do tří měsíců je mnohem nižší než u dětí starších 😒Petras, Nevím odkud máš tu informaci ty, ale já mám info zcela opačné 😒

smardik
4. bře 2009

petras já mám stejnou informaci jako konja že nejvíc rizikové je to od 3měsíců do 1roku a ne do půl roku jak se hodně píše, my ho máme a do toho roku ho z postýlky nevytáhnem

czechzuzana
12. bře 2009

Me by v teto souvislosti zajimalo, ze pokud teda k tomu nenadechnuti opravdu dojde a monitor zacne pipat a my pribehneme, co mame delat? Teda pokud mimi nezacne dychat samo...Da se vubec neco delat?

lu82
12. bře 2009

Ahojky holky. Potřebuju poradit. Naší prďolce je skoro půl roku a od narození používáme monitor dechu. Vždy bylo vše v poho, teda jednou byl planý poplach někdy zezačátku, ale teď nám monitor zlobí. Vyzvání i 5x za noc a malinká si v klidu spinká. Může to být barkami? Ale zase je tam na baterku kontrolka. Já fakt nevím. Jsem z toho zoufalá.

artepeli
12. bře 2009

a ja bych taky potrebovala poradit, pls... co mate v postylce jako tu pevnou desku, an kterou se ma polozit monitor? nechce se mi dvakrat davat mimco na nejakou preklizku, z ceho se uvolnuji ruzne formadehydy a podobne radosti.. da se nekde koupit treba klasicka drevena deska (a nemyslim u truhlare, potrebovali bychom to poridit celekm narychlo) a neni to drevo prilis velke zatizeni na rosty??

vrana
12. bře 2009

artepeli proč potřebuješ desku? se to dává přímo na rošt ne? Teda aspoň baby sense II 😕

kvikvicek
12. bře 2009

holky a jake jsou treba baterky do nanny monitoru?

berynka
12. bře 2009

Lu, a nemůže to být tím, že malá teď ve spánku víc cestuje po postýlce a dostane se (třeba i částečně) mimo tu desku? 😉

artepeli, já nejdřív dala tu desku od monitoru normálně na matraci a pod malou prostěradlo a rychlozavinovačku. A když byla větší, tak jsem to šoupla na rošt, jak píše Vrana 🙂 .

kvikvicek, řekla bych, že pokud není od výrobce uvedeno jinak, tak klasické alkalické baterky... prostě aby nevytekly 😀.

aponchie
12. bře 2009

v porodce akorat pani rikala ,ze neni dobre davat ten bilej papndekl sakris nemuzu si vzpomenout na nazev ,prej neni vodivi ci co 😲

artepeli
13. bře 2009

Bery, no ja jsem tady v te diskusi cetla kdesi vpredu, ze se to ma dat na tvrdou podlozku... no uvidime, co bude v navodu, treba to nejak vymakali, jeste to nemam doma, ale ma to prijit kazdou chvilkou..

fifinek
13. bře 2009

Ahoj, tak já jsem desku z monitoru dala na kus vystřižené krabice z toho monitoru 🙂

peta.bry
22. dub 2009

holky, máte některá zkušenost s monitorem Babysense? My ho máme půjčený na půl roku, ale leží pořád v krabici, protože nám spouští alarm, i když prcek spinká krásně. Má měsíc, spí v zavinovačce, takže o nějakém cestování po postýlce nemůže být řeč. Tak nevím, jestli monitor vrátit jako nefunkční, nebo co s tím dělat.....

jmisa
22. dub 2009

Peta, může to být i matrací.

luci81
22. dub 2009

Ahoj holky,my máme nanny,mám ho přímo na roštu.
Babysense jsme měli v nemocnici na novorozeneckým,taky pořád pípal i když jsem si do něj nechala koupit nový baterky,sestřičky nevěděly,čím to je,ale třeba tloušťka matrace by na to prý vliv mít neměla.Myslím samozřejmě dětskou matraci 🙂

momonka
22. dub 2009

ahoj peta, mám babysense už od prvního syna (používala jsem jej do jednoho roku), umístěn je na roštu, pak matrace(kokos) malý je i v zavinovačce a jsem max. spokojená, žádný alarm, samozřejmě občas, když jej vyndám a nevypnu, takže ten tvůj bych zkusila reklamovat, to bude nějaká vada

verusv
28. dub 2009

Nejohroženější je 1. - 4. měsíc. Takže monitor jsem už o víkendu uklidila. Docela často v noci houkal, páč malá byla napasovaná v nohách. http://aappolicy.aappublications.org/cgi/reprin...

pospecka
19. čer 2009

Ahoj mamky, těhulky a ostatní,
jaký byl důvod, že jste si monitor pořídili, případně nepořídili? A vy co ho máte byl nový nebo tzv. z druhé ruky?
Vždycky jsem si říkala,že ho určitě koupím až bude mimi, ale teď tak nějak přemýšlím jestli ho fakt "potřebujeme" žádná z mých kamarádek to nemá a taky existujou, tak přemýšlím jestli do toho investovat a pokud ano, tak jestli nový nebo použitý. Díky za odpovědi!

gingerlady
19. čer 2009

pospecka: Ja ho puvodne taky nechtela koupit, ale v porodnici jsem se rozhodla, ze ano, tak ho manzel koupil. Najednou jsem videla toho uzlika v zavinovacce a rikala jsem si, ze kdyby nahodou...a samozrejme to taky uklidnuje, kdyz male spinka v postylce a ty jsi v jinem pokoji, nebo spis. Ja teda spim rozhodne klidneji Tuhle jsem teda dostala sok, protoze se chuva rozervala, ale to se jen mrnous prestehoval na druhy konec postylky 😠 🙂
Kazdopadne DOPORUCUJU!!!!

lenajsek
24. čer 2009

Ahoj, nemáte některá prosím zkušenosti s monitorem dechu Respisence? Měl by to být monitor, tkaová pidi krabička, která se připne přímo na plínečku miminka, je tudíž použitelný i mimo postýlku, není to ta klasická deska pod matraci. Uvažujeme určitě o koupi monitoru a tady tenhle typ je mi docela sympatický...
Díky za odpovědi.

pospecka
24. čer 2009

ginger: tak nakonec monitor budeme používat. Máme ho už pujčený od příbuzných sami nám to nabídli, já bych se styděla si o pujčení říct, je to drahej špás a nerada si pujčuju drahý věci.

ronie
18. črc 2009

Ahojky holky potřebuju pro malou monitor, máme tu v nemocnici nanny a celkem teda nic moc-alarm falešnej žádnej, ale zato když jí vemu z postýlky a zapomenu vypnout, tak trvá hodně dlouho než začne pípat a pak teprv houkat, někdy ne, ale stalo se to minimálně dvakrát, to mi ořijde horší jak falšný alarmy, tak nevim, určitě budu muset dát dvě desky, malá zatím moc necestuje, ale brzy bude.

a nemáte někdo zkušenost s monitorem v cestovní postýlce-jesi ho můžu dát rovnou na ten zvýšný rošt-spíš myslím že ne, pač je to z několika kusů jakoby a není to tím pádem pevný... Julinka totiž spinká doma v cestovní s normální matrací-pohanka, kokos-to by mě taky zajímalo jesi nevadí ta pohanka 😕

poletucha
18. črc 2009

ahoj, potrebovala bych poradit...mame monitor angelcare a behem noci i ted pres den se nekolikrat spustil alarm...mame tu desku pod matraci, malej spinka v zavinovacce. Spoustel se mi i v porodnici ten jejich...jsem z toho akorat na nervy ☹

petronelie
18. črc 2009

veru...u nanny je potřeba častěji měnit baterky....vlastní zkušenost