Monitor dechu. Máte ho? Proč?

zany
3. říj 2006

Ahoj holky,
chtěla jsem se vás zeptat jestli některá máte (nebo i uvažujete o koupi) monitor dechu a proč jste se pro něj rozhodli?
My máme nabídku od manželova kolegy, že by nám ho prodal (cena 2.000,- Kč). Je rok používaný (ještě rok záruka) a má ty dvě desky, takže není nutné to přendavat třeba do druhé postýlky. Nejsme schopni se nějak rozhodnout zda ho koupit nebo ne... Na jednu stranu si říkám proč by zrovna naše mimi mělo mít problém, ale na druhou stranu se bojím, že bych si to pak jednou vyčítala, kdyby se něco stalo...

terinda
12. dub 2011

@jop díky moc za odpověď. Možná ještě promyslím Babysense.
Dosud jsem ale četla na Angelcare samé pozitivní reakce, tak nevím 😕

jop
12. dub 2011

@terinda No právě, já jsem to před koupí taky studovala na netu a samé pozitiva, takže proto říkám, že jsme možná měly s kámoškou smůlu. Fakt nevím. Ale to trafo, které mi pískalo mi hned vyměnili, nicméně je pravda, že i to nové trochu píská, ale už se to dá. Syn to má v zásuvce metr od hlavy, takže mi na tom záleží. Kamarádka, která to koupila od jiného neoficiálního prodejce, to nevyreklamovala. Řekli jí, že to bude trvat 30 dní a ona se ve velkém baráku bez chůvičky tak dlouho neobejde... navíc s tím prodejcem byla opravdu špatná domluva, takže radši koupila nabíjecí baterky a napájení ze sítě nepoužívá. Tak hodně štěstí 🙂

terinda
12. dub 2011

@jop Hm, možná jste měly opravdu obě smůlu 😅
Asi u každého výrobku jsou dobré i špatné zkušenosti. Ještě mám čas to promyslet, díky 😉

terinda
28. dub 2011

Ahoj, obnovuji diskusi.
Ráda bych monitor dechu s chůvou a váhám mezi Babysense a Angelcare.
Má tu někdo další zkušenosti s těmito monitory? 😉

masula
1. kvě 2011

@terinda Ahojky, já mám doma Babysense a jsem s ním naprosto spokojená 🙂 určitě ho doporučuji !! 😉

terinda
1. kvě 2011

@masula Díky 🙂 a máš přímo tu s chůvičkou?

terinda
1. črc 2011

Ahoj, máte někdo monitor Angelcare a matraci s paměťovou pěnou? Funguje to?
V aj návodu se píše, že monitor reaguje na všechny matrace s výjimkou této.
V čj návodu ovšem nic takového není 😕

michaela2310
11. črc 2011

ahojky, ráda bych se přidala do diskuze....
Taky plánujeme koupit monitor dechu, ted jsem našle v časopisu 3v1 (monitor dechu, chovička a teploměr pro kontrolu teplety v místnosti) je od firmy Babycare..... měla bych na něj slevu 20%, takže by vyšel na 2tis....
Máte někdo s tímto monitorem zkušenosti??,?
děkuji 🙂

terinda
1. srp 2011

@michaela2310 Nemyslíš spíš Angelcare? 😉 Ten máme my a zatím jsem spokojená, ale je to ještě krátká doba 😅

nasekuratko
17. zář 2011

Ahoj holky, mame monitor dechu babysense II, zapojila jsem ho a chtela vyzkouset, ale vubec nic nedela. Jakym zpusobem muzu zkusit, jestli funguje??
Jen blika to zelene svetylko u obliceje miminka, co je na tom hlavnim panelu, jinak nic...

ivasad.
17. zář 2011

@nasekuratko dej to na rovnou podložku - třeba na kuchyňskou linku, zapni a jemně na desku ťukni prstem - zelené světýlko blikne. Párkrát to takhle zkus a pak to nech být - za 20s by se měl spustit poplach. Tak je to v pořádku. 😉

nasekuratko
17. zář 2011

jj,uz to funguje. Dekuju! 😉

paja83
20. zář 2011

Chtěla bych se zeptat, zda někdo máte doma dvě postýlky (popř. postýlku a kolébku, v který spinká novorozenec přes den) a máte k tomu dvě podložky? Nebo stačí jen jedna na noc, kdy vy sami spíte? Moc díky, pořád nějak nevím...

terinda
20. zář 2011

@paja83 ano, já to tak mám. Přes den je v košíku a v noci v postýlce. Mám monitor Angelcare se 2 podložkami, přenáším jen tu chůvičku k tomu 😉

milada2
20. zář 2011

@paja83 Ahoj, já ještě nemám zkušenost, ale naplánované to mám tak, že monitor (Nanny) bude jen v postýlce v ložnici. V cestovní postýlce v obýváku, kde bude malý přes den, mít monitor nebudu.

paja83
21. zář 2011

@terinda @milada2 Moc vám oběma děkuji za rady, tak je to opět nerozhodně🙂. Tak uvidíme, jak to ještě vymyslíme🙂

zuza01
21. zář 2011

@paja83 Máme babysense II, takže 2 podložky, ale používám jen jednu na noc do postýlky. Ale je to hlavně proto, že nám malá spí celou noc a přes den skoro vůbec, kdyby spala přes den delší dobu v kuse, tak bych asi použila i druhou, ale takhle je to zbytečné.

anetadr
14. pro 2011

Potřebovala bych poradit - máme Nanny a od narození je naprosto v pohodě. Nedávno mi ale prcek občas spouštěl falešné poplachy, protože třeba ležel napříč u nohou a destička ho nesnímala. Dala jsem tam tedy druhou destičku s tím, že jsem je propojila a dala na jeden monitor - no a teď mi to spouští falešné poplachy pořád - i když leží skoro na té destičce. Nemáte s tím někdo zkušenost?

jennyska
11. zář 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Monitory dechu a protože Vy s nimi máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/monitor-dechu ? 😉

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním maminkám, které právě shánějí monitor dechu a rozhodují se mezi různými značkami a typy. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

joanjk
18. říj 2013

Já o tom vůbec nepřemýšlela,alespoň klidně spim.Máme Snuza go,který se připne na plínečku,nebo i na punčocháče a můžu to připnout i do kočáru,když ho nechávám přes den chrnět venku a jsem moooc spokojená.V noci se vyspim,přes den tam pořád nelítám,abych ho kontrolovala.Připnu monitor,chůvičku a můžu si v klídku pracovat.
Jen se s ním nějak nemůžu rozloučit.Synovi bude 7 měsíců a minimálně na noc mu ho dávám pořád....Ale asi by bylo na čase.... 😒

elastiq
17. lis 2013

Monitor dechu jsme si pořídili taky hlavně "pro jistotu", pro malé mimi, když povyrostlo a začlo po postýlce "cestovat", také začly falešné poplachy, tak byl konec používání 🙂

misenka78
21. lis 2013

my jsme si pred lety poridili monitor Respisense, jde totiž pouzit i do kocaru (dava se totiz za plinku), treba kdyz malej spal venku, by to fajn. ted jsem koukala, ze maji i verzi s SD kartou, kde se da to dychani pak zpetne vyhodnotit. Jo, technika jde holt dopredu. cetla jsem na nej hodne recenzi, a je fakt dobrej, nikdy jsem falesne poplachy nezazila...
A ted na monitory dokonce prispiva i pojistovna, to driv nebylo ...

ined77
27. bře 2014

Dobrý den maminky 🙂 ,
do naší Wiki knihovničky byl přidám nový článek Apnoe https://www.modrykonik.cz/apnoe/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své případné zkušenosti s apnoe u Vašich dětí. Vaše rady, tipy či postřehy jistě ocení i ostatní maminky, které se třeba zrovna s tímto problémem zaobírají.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂 .
Krásný den všem
D.
@misenka78 @elastiq @joanjk @anetadr @zuza01 @paja83 @milada2 @terinda @masula @michaela2310
@jop ... a další 🙂 .

kdype
11. dub 2014

Zvažuji také monitory Nanny a Babysense. Je to těžké rozhodování. Četla jsem tu různé diskuse. Zajímá mě, jestli se u monitoru Babysense má dávat na rošt v postýlce nebo kolébce ještě tvrdá podložka. V návodu Nanny se to prý píše, ale nevím, jak je to u Babysense. Také jsem četla, že když je monitor pod matrací a je na matraci ještě matracový chránič od Emitexu, tak monitor špatně snímá. Jaké máte zkušenosti? Děkuji za rady. 🙂

kdype
11. dub 2014

@misenka78 která pojišťovna na monitor přispívá. U OZP jsem to nenašla.