Monitor dechu. Máte ho? Proč?

zany
3. říj 2006

Ahoj holky,
chtěla jsem se vás zeptat jestli některá máte (nebo i uvažujete o koupi) monitor dechu a proč jste se pro něj rozhodli?
My máme nabídku od manželova kolegy, že by nám ho prodal (cena 2.000,- Kč). Je rok používaný (ještě rok záruka) a má ty dvě desky, takže není nutné to přendavat třeba do druhé postýlky. Nejsme schopni se nějak rozhodnout zda ho koupit nebo ne... Na jednu stranu si říkám proč by zrovna naše mimi mělo mít problém, ale na druhou stranu se bojím, že bych si to pak jednou vyčítala, kdyby se něco stalo...

anavka
3. říj 2006

Ahojky,
hodně jsem nad tím uvažovala už v těhotenství, ale pořád jsem se nemohla rozhodnout, ale když jsem si mimčo přivezla domů z porodnice a hlavně v noci ho chodila poslouchat jestli dejchá - neni to snad vůbec poznat - tak jsme měli jasno. Naše malá nespadá do "rizikových" dětí, ale já jsem o moc klidnější, takže bych ti ho spíš doporučila........a hlavně, máte nabídku za super cenu 😉

mapris
3. říj 2006

ahoj zany,
já jsem koupila ten monitor dechu od nany za 2400 a uvidím, jestli ho užiju. Sice bydlíme v bytě, ale mám menší problém se sluchem jednoho ucha, takže si myslím, že to ocením, hlavně v noci ..
Pokud je v záruce - a cena vypadá dobře, tak bych do toho šla ..

jenka
3. říj 2006

Holky, takový dotaz - a je u toho někde třeba v návodu napsaný, co dělat, když mimčo přestane dýchat? Tak sem nad tím uvažovala, že je sice fajn mít tento přístroj, který tě varuje, že se něco špatnýho děje, ale je tam taky napsaný, co s tím???

anavka
3. říj 2006

Jo holky nebojte,v návodu je přesně popsaná i nakreslená první pomoc, je to tam snad rozepsaný na 2 nebo na 3 stránky. Mapris: My taky máme monitor od Nany.....

zany
autor
3. říj 2006

Teď jste mě pro to docela nalomili... 🙂 Budeme to muset doma řádně probrat a zvážit!
Ten monitor co nám nabízí ten kolega je taky od Nanny...

lussius
3. říj 2006

ahojek 🙂 my ho budeme mít půjčený od bratrance a ten si ho moc pochvaloval.prý je to záležitost především na první 3 měsíce,pak by se už nemělo nic stát,ale kdo ví..jsem ráda že ho budeme mít,budu si jistější 🙂 takže já hlasuji též pro 🙂

janacu
5. říj 2006

Ahoj holky, zkuste se poptat ve své porodnici. Mě ho chtěla šéfka koupit jako dárek k narození miminka a zjistila, že v Praze ho v porodnici půjčují za 1000 Kč na půl roku - pak už vám stejně k ničemu nebude a za ten litr to určitě stojí. Jak jsou na tom jinde než v Praze zatím nevím, ale brzo půjdu testnout Olomouc.

zany
autor
5. říj 2006

Tak jsme se dneska rozhodli, že si ho koupíme! Ten kolega nám říkal, že jim monitor pomohl i v době, kdy jim malá marodila a občas nepravidelně dýchala a nebo když se v postýlce namáčkla úplně na stranu a byla z dosahu té desky....

andrea73
5. říj 2006

Já si ho taky určitě kupuji, už objíždím bazárky....do nového nechci investovat, jelikož to je moje druhé a poslední dítě. Moje sestra ho taky měla a nemohla si to vynachválit.... 🙂

Četla jsem v nějakém časopisu, že monitory dechu se používají do 1 roku dítěte, kdy je nejrizikovější období náhlého úmrtí kojence ☹
A moje kamarádka ho používala do 2 let, jelikož její syn měl problémy s dýcháním. Vůbec nad tím Zany nepřemýšlejte a kupte ho, za tu jistotu to stojí. 😉 😵

adrastie
20. říj 2006

Ahojky,
Janacu byla jsi se zeptat v Olomouci na ten monitor dechu?

0401
24. říj 2006

Ahoj holky, já jsem měla Baby sense, sice stál 4.000 kč, ale byla jsem s ním moc spokojená. Měla jsem mnohem klidnější spaní, protože ze začátku malá skoro vůbec nespala. Použila jsem jen jednu desku, druhou si nechám na druhé mimi. 🙂
Jenka, nám říkali v porodnici, že když začne monitor pískat a mimi hned vezmeš, většinou se lekne a začne dýchat. Novošci prý nemají pud sebezáchovy, takže je to určitě dobrá věc.

zusma
8. zář 2007

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat,která z Vás má zkušenost s Monitorem dechu - nejlépe Nanny....

Jedná se mi o toto: v příručce píšou,že dítě do 3 měsíců je velice lehké a má slabé dýchání a aby byl monitor co nejcitlivější,tak by se tedy měl dávat přímo pod prostěradlo a ne pod matraci. Dělali jste to tak??? Připadá mi ale,že je dost tvrdý,tak by to asi chtělo ještě něco na něj...nějakou dečku,ručník.

A pak ještě jedna věc: také tam píší,že pokud postýlka nemá pod matrací pevné dno,ale má tam jen příčky,tak by se na příčky pod monitor mělo dát ještě něco pevného. Máte s tím zkušenost? A co jste tam dávali? 😕 Díky.

lendy1
8. zář 2007

Ahoj zusmo,

my máme Nanny a máme to takto:

rošt postýlky na kterém máme překližkovou desku (trochu do kopce kvůli ublinkávání-na doporučení v porodnici a mé lékařky), pak máme monitor dechu, matraci, prostěradlo a kolikrát malého zabalím ještě do tlustčí deky a monitor pořád skvěle funguje. Ten monitor je fakt strašně tvrdý, ale opravdu ho dej až pod matraci a zkus jak to funguje. Monitor je tak strašně citlivý, že pozná i když se dotkneš postýlky-zkus to...
Náš Davídek je tzv "rizikové" dítě (předčasně narozený, velké problémy s dýcháním měl značné výpadky dechu) a na monitor nedám dopustit. 2x mi začal pípat (spíš teda ječet 😀 ), ale jednou se Davídek dostal mimo monitor a podruhé stačilo s ním zatřást a zase dýchal. Musím říct, že oba případy se staly, když jsem zrovna u něj nebyla a nevím jak by to dopadlo nebýt monitoru...

zusma
8. zář 2007

Lendy: díky 😉 Takže myslíš,že i pro čerstvě narozený mimčo může být ten monitor uplně dole pod matrací a dýchání zachytí??

....já vím,že to stejně budu muset vyzkoušet. Ještě mám pár týdnů čas a uvidím,jak to dělají v porodce a pak to zkusím doma s mimčem. No ještě že jsi ho měla vid? Sice dražší investice,ale v takovýchto případech naprosto k nezaplacení.

lendy1
8. zář 2007

No, my jsme neměli nový, ale půjčený také od dříve narozenýho mimča. Sice říkají, že používaný není tak citlivý, ale podle mě je to blabost-jak by to dělali třeba v porodnici...?
My měli malého ve 3 nemocnicích a všude měli monitor dechu pod matrací i u hodně maličkých dětiček (tak kolem 1kg).
Opravdu je ten monitor hodně citlivý, takže ho s klidem dej až pod matraci jak to píšou v návodu-já jsem tomu taky nevěřila a když jsem se na to ptala v jednom specializovaném obchodě a tam mi to vysvětlovali, tak jsme na ně koukala, jako že si ze mě dělají srandu, myslela jsem si, že to prostě nemůže takhle až pod matrací fungovat...
Ale když tak zkus ještě zadat monitor dechu do vyhledávače-už to funguje a myslím, že na toto téma tady bude víc odkazů.

pipisek
8. zář 2007

zusma
mám 1,5 měsíční holčičku a používám monitor půjčený od sestry ode dne, kdy jsme přišly z porodnice. je opravdu citlivý a mám ho také pod matrací v košíku na mimčo. jednu noc nás 3x vylekal alarm a bylo to tím, že byly slabé baterie, ale strach byl ...

pipisek
8. zář 2007

jo a máme nanny

hanab
9. zář 2007

Ahoj, taky jsem si koupila Nanny. Píšou tam, že to začne pípat, až když se dítě 20 vteřin nenadechne. Není to moc dlouhá doba? Nebo je to normální?

zusma
9. zář 2007

Já jsem takovej stresující typ, že kdybych ten monitor neměla,tak bych asi celé noci koukala na mimi,zda dýchá. Tak doufám,že mi dobře poslouží a vše bude ok.

Hanab: máš pravdu,píší to tam. Doufám,že je to normální 😨 Třeba někdo napíše,kdo má zkušenost.

ina.b
9. zář 2007

Ahojky. Taky jsme pořídili Nanny. Chtěla bych zeptat, jakou máte v postýlce matraci. My koupili kombinaci molitan+kokosové vlákno, je trošku tužší, tak si říkám, aby to pod ní fungovalo. Máte někdo zkušenost s touto matrací a "Nannykou"? 😅

hanab
9. zář 2007

Na tu matraci jsem se ptala přímo u výrobce, ale jen na tloušťku. Jestli je lepší slabší nebo může být i ta silnější. Prý klidně může být ta 10ti centimetrová - ten přístroj je prý fakt hodně citlivý.
Myslím, že klidně může být kombinace molitan a kokosové vlákno. Jen jsem se dívala na babyexpert.cz - tam Nanny nedoporučovali k nějaké zdravotní matraci.

ina.b
9. zář 2007

Tak to je fajn 🙂

beruskaveruska
4. lis 2007

ahoj chceme koupit monitor Babysense II nemáte s ním někdo zkušenosti? A je třeba mít pod matrací desku nebo může být na roštu u typu Nanny doporučují pevnou desku na rošt. Díky za radu

pucik
4. lis 2007

my máme NANNY a jsme naprosto spokojený, sice mimčo enbylo takové v rizikové skupině, ale člověk opravdu mnohem klidněji spí,když ví, že je mimčo hlídáno přes noc. Určitě to nejsou vyhozené peníze vžádném případě a doporučují ho i z praxe porodní asistentky a dětské sestry a ne nadarmo ho mají miminka už v porodnici i když je to pr ně v takovém množství dražší záležitost, takžejednoznačně doporučuju 🙂

kachnik
5. lis 2007

Juknete na www.monitordechu.cz tam je i postup co dělat v případě zástavu dechu.

beruskaveruska
11. lis 2007

tak nakonec jsme koupili Nanny, matraci máme kokos-pohanka a prý se má deska dát opravdu pod matraci má to citlivé snímání. Tak uvidíme Jinak díky za rady Věra 🙂

lu777
7. led 2008

holky, mám dotaz na monitor dechu Angelcare co jsme koupili: podle návodu je tam prý potřeba pod to nějakou desku, nemá to být jen na tom roštu pod matrací... ta deska musí být docela velká, asi aby z toho ten monitor nesklouznul a tak..

mně se nezdá, že by měla být půlka matrace na tvrdé desce.. kvůli páteři.. a taky jak bude pořádně větrat.. od toho tam přece ten rošt je? 😕 mám tam plachtu proti pročůrání, ale stejně se přece mimi potí, slintá a tak 😅
neměla by ta matrace větrat?

prosím poraďte kdo máte zkušenost.. nebo kdo jste monitor koupil, máte tu desku nachystanou? 😕

many
8. led 2008

lu777 - já si myslím,že to stačí dát na ten rošt 😉

lu777
8. led 2008

Many: myslíš? já bych to zkusila a uvidím jestli bude fungovat, ne? 😕 mně ta deska nějak nenadchla.. když tak jedině menší, ale přes půl postýlky se mi nelíbí..

gandy
11. led 2008

Holky, mám monitor dechu a dnes v noci to asi začalo pískat, nevím to jistě protože manžel říkal že se mi to muselo zdát.. Fakt nevim, vzala jsem malou do ruky a byla v poho a až po těch 20vteřinách to začalo znovu pískat, a nejsem si vědoma že bych to vypla a zapla, tak asi se mi to fakt zdálo ale nevim.. Jednou nám to opravdu zařvalo, ale vzala jsem jí a zatřásla a byla v poho.. Tak nevím zda někam zajít???? Nevíte k jakému dr by to bylo...