Monitor dechu. Máte ho? Proč?

zany
3. říj 2006

Ahoj holky,
chtěla jsem se vás zeptat jestli některá máte (nebo i uvažujete o koupi) monitor dechu a proč jste se pro něj rozhodli?
My máme nabídku od manželova kolegy, že by nám ho prodal (cena 2.000,- Kč). Je rok používaný (ještě rok záruka) a má ty dvě desky, takže není nutné to přendavat třeba do druhé postýlky. Nejsme schopni se nějak rozhodnout zda ho koupit nebo ne... Na jednu stranu si říkám proč by zrovna naše mimi mělo mít problém, ale na druhou stranu se bojím, že bych si to pak jednou vyčítala, kdyby se něco stalo...

lendy1
11. led 2008

gandy, buď v pohodě, prostě monitory občas blbnou, nikam s malou nechoď.

mrkni na tuto diskuzi, je to normální, že se občas monitor zblázní a pípá:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

chaluska
11. led 2008

Ahoj holky, nám monitor pořídili rodiče po tom co malej přestal dýchat manželovi v rukou. Byli jsme potom klidnější, ale minulý týden se monitor zbláznil a řval bez příčiny. Malýmu nikdy nic nebylo. Mysleli jsme že to bude baterkama, ale když jsme takhle koukali na 112 v televizi jak si rodiče zachránili holčičku, která se dusila, začal monitor houkat, letěli jsme do patra, naštěstí se nic nedělo, ale krve by se ve mě nedořezal. Nakonec jsem to prokoukla. Malej už v postýlce cestuje a vždy se nacpe do jednoho rohu a tam je pak mimo ten snímač. 😉

zany
autor
11. led 2008

Prckovi bude zítra rok a monitor máme stále... V prosinci měl zánět průdušek a já vystrašená kamarádkou které malej přestával dýchat, jsem mu raději monitor zase dala 😉 SPí už sám v pokoji, protože my ho budili... Takže jistota je jistota 😉 Naštěstí se nikam nestěhuje, takže nepípá zbytečně 🙂
Ale když byl miminko, tak se nám taky stalo, že to začalo pípat bez příčiny, ale asi byl zrovna mimo dosah desky... 😒 Naštěstí byl v pořádku 😵 😵 😵

ria80
19. led 2008

Ahoj,holky poradte,mám takový blby dotaz.Mame monitor dechu Nanny a chtela jsem tam vymenit baterie.A neslo to otevrit,to okynko pro baterie.Nechtela jsem na to pouzit nasili.Jak se to otvira,myslela jsem,ze to ma jit normalne vysunout,ne?Nebo je tam nejakej figl?

lendy1
19. led 2008

ria80 je to děs, musíš použít sílu a jakoby zmáčknout dovnitř a snažit se to vysunout a ono se to trochu pootevře a pak už to otevřeš normálně. Poprvé jsem s tím zápasila skoro 1/2hodiny 😀

ria80
19. led 2008

No ja mam prave strach,abych to nerozbila.Ale zkusim teda zabrat.Diky 🙂 😀

eva.konczynova
4. čer 2008

ahojky holky, ráda bych obnovila tuto diskuzi, chtěla bych se vás totiž zeptat na zkušenosti s monitorem dechu značky Nanny, slyšela jsem totiž, že pokud stojí postýlka na plovoučce, často se stává, že falešně pípá a nefunguje správně, že by měl být pod postýlkou koberec. Máte s tím některá zkušenost? Co jinak tato značka, jste s ní spokojené? Díky

iwulik
4. čer 2008

Ahojky,
monitor jsem kupovala po příjezdu z porodky,mám Nanny a určitě jsem klidnější.Postýlku máme na koberci,falešné poplachy nejsou,už pípal asi 5krát,malá asi tvrdě spala.
V porodnici měli jinou značku,tam pípal jednou,protože si malá ublinka a nemohla se nadechnout.
V těhu jsem o monitoru moc nepřemýšlela,ted na něj nedám dopustit.

ivee
4. čer 2008

Evo, máme monitor Nanny a postýlku na plovoučce a falešně nepípal ani jednou. Jsem s ním spokojená, protože malá už třikrát nedýchala a nebýt monitoru tak nevím, co by bylo. Spíš pozor na to, že plovoučka se může "otřásat", když jdeš k postýlce a monitor pak falešně hlásí, že je vše v pořádku. Ale možná to bude spíš panelákem 😀 jinak můžu fakt doporučit, jednoduché zacházení, hezký design krabičky a jednoduché zapínání/ vypínání, což oceňuju zejména okolo druhé ráno 😉 měla jsem doma i jiný monitor, ale Nanny je jednoznačně lepší.

mobina
4. čer 2008

Ono je asi potřeba se dopředu smířit s tím, že falešně houkat někdy prostě bude. Já tedy Nanny nemám, pořídila jsem si po příchodu z porodnice Respisense, který se dává za plínku. Je u něj uvedeno, že by měl eliminovat falešné poplachy, ale když je třeba víc načůraná plínka nebo špatně zapnutá, tak prostě pípá. Ale fakt díky za něj. Klidněji spím a raději poběžím 10x za noc k falešnýmu poplachu než aby přestal dýchat a já to zaspala.

eva.konczynova
4. čer 2008

mobina - na Respisense jsem se taky dívala, akorát mi to připadá trochu nepraktické na tu plínku... nejde to vidět pod věcma? Zase na druhou stranu je výhoda v tom, že je mobilnější, že..

nobody
4. čer 2008

možná blbá otázka .... není to extra vychytaný ... ty monitory ... nenáhání vám to strach, když se začnou ozývat akustický signály kvůli třeba umístění přístroje anebo ruchům a ne kvůli (naštěstí!) malýmu prckovi?

schwarzovka
4. čer 2008

nobody: jasně, že jo, stačí když v televizi slyším pípnutí a jsem hned vyděšená, ale lepší takhle než pak.... ☹

aponchie
4. čer 2008

ja jsem asi hrozna matka ,ale ja jsem to neporidila a ani nechtela..spise jsem z toho mela strach a nedokazala bych se na to spolehat a sedet nebo lezet vedle a klidne chrupat..beztak bych chodila..co chodila ja bych ji samotnou nenechala..a stejne s nama spala od miminka do 6mesicu a to jsem citila kazdej pohyb nepohyb kazde nadechnuti atd..ja bych nemohla mit ani chuvicky asi 😀 nic proti...jen jsem slysela,ze to stejne piska jak chce kdy chce..

katharin
4. čer 2008

Ahoj,
tak my měli taky Nanny a sem ráda.Máme malej byt,ale i tak tam ten monitor byl a ještě sme to jistili chůvičkou,aby sme to náhodou nepřeslechli.Mohli sme mít dveře zavřené,televizi puštěnou a nemusela sem stresovat a každou chvíli tam chodit,takže já za sebe jen doporučuji!!!!!!

eva.konczynova
9. čer 2008

holky, a dá se monitor dechu koupit třeba i v lékárně nebo v prodejně zdravotnických potřeb, nebo jen v obchodech s dětským zbožím? Uvažuji, že bych na něj v případě koupě čerpala přízpěvek ZP..

marci
9. čer 2008

Mě by taky zajímalo zda se koupit v lékarně, protože bych na něj chtěla čerpat příspěvek ze sociálního fondu zaměstnavatele (a ten můžu čerpat právě v lékarně).

lendy1
9. čer 2008

no jde to koupit přez net v lékárnách i ve zdrav.potřebách, v kamených lékárnách jsem to neviděla, ale prý se to dá přez ně objednat. Záleží asi jak kde... 😉

mikulka
2. črc 2008

Holky, a máte k monitoru dechu i chůvičku? Asi jo, co. Nevíte, jak to je s tím, že některé porodnice monitory půjčují?

andys26
2. črc 2008

Ahoj, tak mi chůvičku nemáme a ani jsme neměli. Monitor jsme si půjčili v porodnici nedaleko od nás a to že to tam půjčují, jsem našla na netu. Měli jsme to v pronájmu ale malej měl půl roku tak už jsme jí vrátili, protože stejně cestuje po celé postýlce a tak za chvilku by neměla význam. 😉

janculovi
2. črc 2008

já sem ho běžně viděla i v kamenných lékárnách,jen je třeba to obejít a zeptat se,může být klidně i o 300kč levnější,nejlevnější sem našla za 2450kč

vrana
2. črc 2008

mikulka, koukni na www.monitordechu.cz, tam jsou informace o půjčování. Přes tuto firmu půjčuje např. i Podolí.

mikulka
3. črc 2008

Díky moc, vrani, to je super. V Podolí jsem registrovaná, tak se tam na to zeptám. Kdybych pak ankonec rodila jinde, kdyby bylo plno, doufám, že teda ne, snad by mi ho i tak půjčili? Ty si ho taky budeš půjčovat?

lela78
9. črc 2008

Holky,které máte monitor dechu. Máte ho položený v postýlce přímo na roštu,nebo pod ním musí být pevná podložka? Mně přijde docela vyztužený,tak by nemělo vadit,že bude položený na roštu,pochybuju,že ho miminko svou vahou zlomí nebo ohne. Dík za názory

lucenek
9. črc 2008

lela v návodu je dát na rošt sololit desku a na něj podložku a pak matraci...ale mám rosš se šprušlema blízko u sebe tak to mám taky jako ty.....jen tak na rosštu a pak matrace

lela78
9. črc 2008

Lu: díky za info. Postýlku sice ještě nemáme,ale taky si myslím,že tam nebudou takový mezery jako u velkých postelí.

palenda
6. zář 2008

Ahoj holky - vracím se k diskuzi o monitorech dechu - chci se zeptat, jestli je jedno, jakou matraci budu používat - chtěla bych polokokos. díky Míša

samicka
6. zář 2008

palendo: diskuze má 2 strany, kdyby sis je přečetla, už tady někdo řešil 😝, že to má taky.
já bych se chtěla zeptat na zn. ANGELCARE, máte je někdo? Prý jsou jedny z nej...no, určitě z nejdražších jo 😀 . Dík

savev
15. zář 2008

Ahoj holky a jak řešíte, že třeba miminko usne v koši v obýváku a pak jej nechcete předělávat a spí celou noc v košíku a pak jej dáte druhý den do postýlky, či odpoledne do kočárku na dvůr apod....?

quinny
18. zář 2008

samicka máme Angelcare, hlavně proto že součástí byla chůvička, jinak nevím co by tě zajímalo, kvalitní jistě je a zas o tolik dražší než konkurence mi nepřišel 😉

savev přes den funguješ jako monitor ty, protože stejně musíš mít mimi pod dohledem a v noci ve svý postýlce- s monitorem, a maminka se může v klidu vyspat, tak to máme my 😉