Monitor dechu. Máte ho? Proč?

zany
3. říj 2006

Ahoj holky,
chtěla jsem se vás zeptat jestli některá máte (nebo i uvažujete o koupi) monitor dechu a proč jste se pro něj rozhodli?
My máme nabídku od manželova kolegy, že by nám ho prodal (cena 2.000,- Kč). Je rok používaný (ještě rok záruka) a má ty dvě desky, takže není nutné to přendavat třeba do druhé postýlky. Nejsme schopni se nějak rozhodnout zda ho koupit nebo ne... Na jednu stranu si říkám proč by zrovna naše mimi mělo mít problém, ale na druhou stranu se bojím, že bych si to pak jednou vyčítala, kdyby se něco stalo...

antoaneta
24. zář 2010

@katy.m ježíš, tak to je super, ty seš přesně ten můj případ, který jsem potřebovala. Takže se nemusím bát 🙂 Přesně takhle to budeme mít asi my. Možná až na tu larysu 😀 A normálně teda ta podložka leží, na těch dřevěných šprušlích od postýlky, na tom roštu, jo?

bufina
24. zář 2010

@antoaneta Si myslím že mezi Nanny a Babysense není nějakej rozdíl, že by třeba jeden kvalitou převyšoval ten druhej. Pokud má babysense za jedny prachy dvě podložky, tak to kup určitě ten.

katy.m
24. zář 2010

@antoaneta ano,leží jen na roštu 😉 A počkej,až bude zima,dojde i na larysu 😀 ,já ji malému dala z toho důvodu,že byl hodně malinký(z porodnice jsme přišli s 2500g) a v březnu byla děsná kosa.Jak přišla na kontrolu Mudra,tak chválila,že přesně takhle to má vypadat,nic tvrdého,prostě,ať se mimčo cítí pohodlně a v teple.Navíc jsme neměli problém s otlačenou hlavičkou

mates22
24. zář 2010

@antoaneta my máme taky na šprušlích, v návodu je, že to má bejt na desce, ale není to pravda, funguje spolehlivě, neboj.
Do kočárku se mi vešla naprosto v pohodě, stejně jako do spacího koše - jen do kočárku jsem pod to dávala ještě takovou desku z tvrdýho papíru, měla jsem jí ze staré vložné tašky.- mám dorjan danny a ten má v korbičce takový dva dráty, protože se dá polohovat do sedu i hluboká korbička, takže jsem to dávala přes ně, aby to leželo na desce. jo a je to teda spíš jako když ti dídě spí na zahradě nebo balkóně, moc bych s tím jako nejezdila po hrkavejch silnicích, aby se to nějak nerozbilo. Ale když jsem malýho jenom tak vozila po trávě - takový to od sebe k sobě, tak naprosto v pohodě, nic se desce nestalo. On měl malej trochu dechovou nepravidelnost, takže pro sichr....

Myslím ale, že nannny deska je menší, jestli chceš, tak ti ten babysense přeměřím.

antoaneta
24. zář 2010

Holky děkuji moc za Vaše rady, postřehy a zkušenosti. Moc mi to pomohlo.
@mates22 Děkují!!! 😀 a nic měřit nemusíš, máme totiž taky pořízenej kočárek Danny sport, sice je to ta nová kolekce Prestige, ale myslím že to bude stejný. 😀 takže super! Teď ještě pořídit teda do něj nějakou tu desku jak píšeš.

terak
25. zář 2010

Muzu se zeptat, jestli jste si nekdo pujcovali a jakou jste meli zkusenost? V Brne se pujcuji za 900,- na pul roku a jelikoz nejvetsi riziko je snad do nejakeho ctvrteho mesice, tak bych rekla, ze je to v pohode. Bylo mi receno, ze po kazdem vraceni pristroje provadi revizi a do obehu zpatky posilaji jen plne funkcni pristroje. Jen by me zajimalo, jestli si nekdo pujcil a mel problem.

mamkanec
27. zář 2010

terak moje známá měla půjčený z ostravy myslím na půlroku za 400 kč a problém neměla jen ta cena mi u tebe přijde přehnaná, já mám z druhé ruky a byl ještě v záruce za 1200 takže to bych si radši koupila nějakej bazarovej a riziko SIDS je sice největší kolem 3-4. měs. ale nejsou ani vyjímky že se to stalo později. mému známému se dcera dusila několikrát v prvním roce života takže já bych šla radši do koupě než do takovýho drahého půjčení

tuliberka
4. říj 2010

ahojky, právě vybírám monitor dechu ... Rozhoduji se mezi: NANNY a BABYSENSE. Co byste doporučily, maminky? 🙂

renatka100
4. říj 2010

@tuliberka ja som nasla na nete novinku - snuza - pripevnuje sa to na plienku a paci sa mi to viac, ako ten klasicky monitor v postielke. Moze sa to pouzivat kdekolvek v byte.

terak
4. říj 2010

@renatka100 No jo, jenze to je vyuzitelne par mesicu, nez ti miminko zacne cestovat po postylce, nebo nez si s tim samo zacne hrat a sundavat to 🙂

@tuliberka Ja bych asi sla do babysense, ale sama nevim :( Prijde mi to prast jako uhod. Jen vetsina holek ted ma babysense a pry je tam mensi % planych poplachu... to jsem ti pomohla co? 😀

tuliberka
4. říj 2010

@terak no to jo 😀 Díky. 😉 Asi jsme na tom stejně ... 😉
Já zase četla, že Babysense to nezvládá přes trochu silnější matraci např. kokosovou ... 😅 Láká mě na tom, že má dvě podložky. Původně jsem byla rozhodnutá pro Nanny, a pak jsem narazila v recenzích na zmínky o Babysense a jsem v háji 😅 😀
Takže nakonec budeš monitor kupovat?

terak
4. říj 2010

@tuliberka Nanny ma uz taky moznost mit dve podlozky. Ted jsem se na to divala. A ty uz matraci mas?

Baby Monitor BM02 "NANNY" + Náhradní podložka BM02D k Baby Monitoru (kompletní zařízení, které se skládá: dvě snímací podložky z kvalitního plastu - odolná proti vlhkosti, pokroucení a proniknutí kapaliny, vyhodnocovací jednotka elektroniky, návod k obsluze v ČJ a dalších jazycích, instrukce o První pomoci, záruční list, 2 ks hygienická utěrka, prodlužovací kabel vč. spojovacího členu, plastový úchyt na stěnu, kvalitní baterie)
cena 2.797,- vč. DPH.

http://www.jablotron.cz/nanny/cz/index.html

terak
4. říj 2010

@tuliberka S tim kupovanim.. ja neviiim 🙂 Bavila jsem se o tom s holkama a dozvedela jsem se, ze se ten syndrom muze objevit az do jednoho roku. Jako u nas nejsou zatim zadne predpoklady, ze by byly problemy, ale znas to. Kdyz to koupis, tak se nikdy nic nestane, ale kdybych ji nemela a neco se stalo, tak si to asi neodpustim :(

tuliberka
4. říj 2010

@terak aha, já se dívala jen do shopů a viděla, že jde podložka Nanny navíc dokoupit ... Matraci koupenou nemám, ale vybrané favority ano, příští týden bych už chtěla objednat. 😉
Jsem zvědavá, který monitor nakonec vybereš 😉 Zjišťuju, že jsem děsně nerozhodná ... 😅

terak
4. říj 2010

@tuliberka Tak jestli matraci nemas, tak ti to muzu napsat. Pani v prodejne me docela odrazovala od te kokosove a od podobnych "modernich" materialu. Pry je ten kokos neprodysny, muze vyprovokovat alergii a strasne dlouho trva, nez matrace proschne.

Ja jsem na doporuceni koupila matraci ze studene peny, ktera ma sundavaci pratelny potah a docela dobrou vec navic....ta matrace je po vsech okrajich (ted nevim jestli 15 nebo 20 cm) pevnejsi, az si maly zacne stoupat, tak aby se to na okrajich moc neprohybalo. Ale to asi nemusi byt ...

Ja to asi vidim na ten babysense, protoze budu mit kupon na slevu, tak to asi vyhraje :D Ja mezi nimi nevidim totiz rozdil...

tuliberka
4. říj 2010

@terak díky za názor, to by mě nenapadlo ... Fakt každý říká něco jiného. 🙄 Co je to za značku vaší matrace?
Já si myslím, že oboje chůvičky jsou kvalitní výrobky. Takže nebude chyba, ať se rozhodneme pro kteroukoliv z nich. 😉

terak
4. říj 2010

@tuliberka Kupovala jsem ji v KIKA. Meli tam na ni tenkrat nejakou akci. Ale myslim, ze je uplne suma fuk, kde ji koupis. Spis to, co mi rikala ta pani, mi prislo logicke. Prece jenom kokos je prirodni material, takze i ty alergie, i to vysychani asi bude problem. Ale nemusi 🙂 Tak si vyber no... 😀 Muj nazor spis utvrdilo, kdyz jsem si na to sama sahla. Rekla jsem si, na cem bych chtela spat ja. Ta kokosova mi prisla takova dost tvrda, nepoddajna. A navic nemeli ani jednu se sundavacim potahem, ktery ja hodne vyuziju. I u nasich matraci ho peru tak jednou za mesic.

Ty chuvicky tak budou. Zkousela jsem se ted divat na diskuze a jedine negativum te Nanny byla prave jedna podlozka. Ze se miminko treba pohnulo a uz byl poplach. Ale to ted odstranili, takze je to uz uplne stejne. Ja bych se pak asi rozhodla podle ceny, jestli treba nekde nebudou mit akci nebo tak.

Jinak uz u vas pripravy vrcholi? 😀

tuliberka
4. říj 2010

@terak já stále chodím do práce, ale už za pár dnů nástup na MD a taky ještě vyberu zbytek ŘD. 😉 Musím se na to vrhnout pořádně ... Ze začátku jsem kupovala jen to, co se mi líbilo 😀 Ale to asi znáš 😵
Pomalu přecházím na praktické a potřebné věci. 😎 Takže velké věci jako postýlka, přebalovák, podložka, vanička, monitor, ... ještě chybí. Ale naštěstí dnes není problém cokoliv hned kdekoliv koupit. 🙂 Ale snad se nám předčasný porod vyhne a vše si pěkně nachystám. 😉
Vy jste na tom jak?

terak
4. říj 2010

@tuliberka Mame relaticne vse ... nam zbyly nejake penize po rekonstrukci, takze jsme to nakoupili pres leto, dokud byly penizky. Kdybys potrebovala s necim poradit, tak klidne napis. Docela jsem to vsechno oblitala, nacetla recenze atd.

tuliberka
4. říj 2010

@terak díky za nabídku 🙂 Kdyžtak se ozvu. 😉

jonuska
20. říj 2010

ahojte
prosím mužete mi poradit????
moje dcerka ve 21měsících...má problémy se nadechnout ve spánku....
prostě dýchá normálně ale asi třikrát jsme ji ted zastihla že se nenadechne asi 10vteřin...a potom se s ulekem vzbudí bud pláčem nebo sebou trhne...
pomuže nám mmonitor dechu??
dr říkal že to máme hlídat..

rebelie
20. říj 2010

@jonuska Monitor Tě akorát upozorní, že k tomuto problému došlo a bude pípat, když dcera nebude delší dobu dýchat, ale problém to nevyřeší... Myslím, že doktor by vám měl pomoci odhalit příčinu toho, proč dcera má tyto zástavy dechu (říká se tomu spánková apnoe). Můj manžel to má třeba taky - ale prý ne moc, takže se to dál neřeší... U dcery to mlže být například zvětšená nosní mandle apod. Chce to vyšetření ve spánkové laboratoři...

jonuska
20. říj 2010

@rebelie jj já vím dr říka že to máme sledovat jen abych taky něco naspala..jde o to jestli to už pípe když se nenadechne cca těch 10vteřin??jestli mi to bude vubec k něčemu jako...

rebelie
20. říj 2010

@jonuska No, já si myslím, že to pípne - ale osobní zkušenost nemám - soudím podle toho, že když to kamarádka zapomněla vypnout a mimčo z postýlky zvedla, začlo to pípat prakticky hned, tudíž mi přijde, že 10 vteřin by to už regostrovalo... Teoreticky mi ale přijde, že u Tvé dcery tolik snad nehrozí, že by přestala dýchat úplně, spíš jsou to malé zástavy a nedostatek vzduchu jí vždy probere a ona se zas rozdýchá - hlavní problém tedy je přerušovaný spánek, který nemá takovou kvalitu, jakou by měl mít - proto myslím, by se měla hledat příčina a měli by to vyšetřit v té spánkové laboratoři... Je pravda, že nemůžeš každou takovou pauzu v dechu registrovat, to by ses sama vůbec nevyspala...

jonuska
20. říj 2010

@rebelie jj je to chvilenka...a je fakt že se nevyspíme už dlouho obě dvě..malá se budí hodnběkrát v noci☹nbo uvidíme dneska is jedeme ke kamarádce pro monitor...stejně si vyšetření asi vynutím at mám klid....
děkuju za rady 😉

michamicha
20. led 2011

@jonuska monitor nanny registruje až po 20s, byla malá nakonec na nějakém tom vyšetření?

jonuska
22. led 2011

ahojky

michamicha
byli jsme v nemocnci..tam se ale nic nedělo..☹ i eeg jsme si museli sami ambulantně
potom jsme bylii v olomouci na naurolce...dali námkapičky..ale po tech byla ještě horší:-/
pak jsem přestali zdárně kojit🙂
špičáky vylezli a malá spala🙂
ne sice celou noc ale krásně spala🙂
ted po 2měsicich jsme opět tam kde jsme byli a užý envim co dělatprostě nespí,vzteká se...je nervní i ve spaní..jako kdyby ji něco bránilo spát....-(pomlky má..nemoc často ale jskou kratší takže nevím ted zvažuju opět návštěvu na neurolce v tom OL.-(

hrajanek
26. led 2011

Máme dobrou zkušenost s monitorem dechu, který se připíná za plínku. Jmenuje se respisense. Něco o něm jsme napsali tady http://www.hrajanek.cz/monitor-dechu/monitor-de...

terinda
12. dub 2011

Ahoj holky, kdo máte Angelcare s chůvou - kde jste objednávaly? 😉

jop
12. dub 2011

@terinda Angelcare objednej jedině u výhradních prodejců pro náš trh!!!
http://www.angelcare.cz/prodejci.php?sid=d0d714...
U kohokoli jiného budeš mít velké problémy s reklamací (zkušenost kamarádky). Já Angelcare taky mám, objednávala jsem ho na nunynek.cz a reklamace byla vyřízena do 2 dnů.
Btw já i kamarádka jsme angelcare musely reklamovat (ona kvůli tomu, že jí nefungovalo napájení ze sítě, já kvůli tomu, že pískalo trafo), takže já osobně bych si ho už nekoupila. Ale možná jsme měly prostě jenom smůlu.
Jinak monitor dechu jsem měla Babysense a naprostá spokojenost. Od Angelcare mám jen samostatnou chůvičku.