Monitor dechu Respisense nebo Nanny nebo Babysense?

madormi
25. dub 2011

Maminky, máte zkušenosti s monitorem dechu respisense? Vážně nad ním uvažuji, líbí se mi, že je snadno přenosný a přijde mi praktické, že ho miminko může mít a´t spí v postýlce, v košíku nebo v kočárku na zahrádce. Máte s ním zkušenosti nebo je lepší klasika? děkuji moc za názory a zkušenosti

babyrenka
25. dub 2011

velkou výhodou monitoru respisense je určitě jeho mobilita, dá se používat prakticky všude, kde miminko spí, tedy i v kočárku, kolébce nebo košíku, není tedy vázaný pouze na postýlku. Další výhodou je i to, že pokud dítě přestane dýchat, pokusí se ho dvakrát pomocí vibrací znovu " nahodit ", což nanny nebo babysense neumí. To je určitě důležité v okamžiku, kdy spící miminko, které ještě nemá tolik vyvinutý kvalitní dýchací reflex, pouze zapomene dýchat a následující poplach od monitorů, umístěných pod matrací, by se asi často jevil jako zbytečný, nebo jako selhání a vada monitoru. Určitou nevýhodou respisense ale může být fakt, že větší děti se již ve spánku různě obracejí a mohly by klip s monitorem ztratit a vyvolávat tak zbytečný poplach. Na druhou stranu řada rodičů přestává monitor nanny používat mnohem dříve, než by to bylo vhodné, protože již nechtějí investovat do dokoupení druhé monitorovací desky a tak často odloží monitor zhruba v polovině doby, potřebné ke kontrole dětského dýchání.

kutcher
25. dub 2011

My měli nanny a měla jsem ho úplně normálně aj venku v kočáru a problém nebyl. Používala jsem do 1 roka úplně normálně a teda ta představa nějakýho klipu mě moc nedostává vzhledem k tomu, že malej se začal obracet i přes polohovací válečky strašně brzy, takže vibrace jsou strašně hezký, ale to je tak za mě všechno.

suzanna123
30. bře 2013

Já bych jen ráda upozornila, že problém s monitorem v kočárku by paní zjistila až ve chvíli, kdy by se jí dítě udusilo. Ale už jsem se tu setkala i s případem, že paní strkala desky pod matraci postele, kde spalo dítě s rodiči, tak se už ani moc nedivím.. 🙄

zoriazz
11. srp 2013

Dobrý den, koupila jsem respisense, protože syn spí s námi a manžel ho nechtěl odložit do postýlky a moje hormony řvaly strachy.. a respisense je podle mých zkušeností k ničemu, hlásil poplach i když jsem stála nad synem a zkusila jsem to mockrát, ale prostě nám to nefungovalo. Pořád to hlásilo poplach, na vrácení bylo ale pozdě, tak mi leží doma a asi ho zkusím prodat dál 😉 babysense máme půjčený, ale tím, že syn spí s náma, tak je nám na nic 🙂 naštěstí je od kamarádky.

delisaaa
7. lis 2013

Respisense mam a spokojenost. Rval jen dvakrat zkraje, kdyz byla hodne volna plinka, pak uz ne. Je super, ze to ma porad i v ohradce, i v kocarku, i mezi nama ve velke posteli .-)

luciias
2. únor 2014

Respisense jsem dostala od kamaradky a jsem s nim velice spokojena. Protoze vozime maleho hodne v aute, ocenuji jeho male rozmery, ketre umoznuji neustaly monitoring dechu kdekoliv na cestach. Snadno se ovlada a je temer bezudrzbovy na rozdil od podlozek, ktere se lehce uspini. Vrele vsem doporucuji. 😉

gepe
2. únor 2014

Nanny a zachranil nam dceru. Pouze jediny poplach, zadny falesny.

ev.ka
2. únor 2014

My máme Angel Care - s chůvičkou dohromady a spokojenost. Spolehlivý...

hanule_le
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kikimaruska
10. únor 2014

Měla sem oboje na prvního syna. Nanny jako pevný monitor do postýlky určitě doporučuji, máme již druhý a ani jeden poplach falešný, pouze jeden oprávněný. Respisense sem měla starší typ, kupovaný v r.2008 a šel hned z domu. Chtěla sem ho do kočárku a do auta a na to je absolutně nevhodný, neb snímá vibrace i stojícího jen nastartovaného vozu-osobně vyzkoušeno. Navíc můj model tak potichu v případě nutností pískal, že nebyl skoro slyšet ani v klidu doma, natož někde venku a malý byl drobeček 2 kg a dost mu to vadilo. Nanny za mě ano, respisense u nás vyhozené peníze. 😉

misenka78
3. bře 2014

já mám taky respisense, monitr za plenku, jsem s ním max. spokojená, v létě spal malý hodně v kočárku na zahradě, takže jsem ocenila hlavně jeho mobilní použití

katynka83
5. bře 2014

Ahoj, my používali na obě děti asi do roku každého Babysense, veliká spokojenost a klid na duši, Babysense má velkou výhodu, že má 2 snímací desky, takže jak dítě povyroste, dají se do postýlky obě desky vedle sebe a je snímána skoro celá postýlka - jak se dítě začne převalovat, tak je minimální šance, že se odvalí mimo snímací desku. Babysense bych určitě doporučila.

123mamka
14. kvě 2017

Respisense - používáte někdo? Syn má v postýlce Babysense, ale chtěla bych i něco pokud by usnul u nás v posteli nebo v kočárku... musí se připnout na plínu, nebo třeba i na kalhoty, pokud bude mít syn bodýčko?