Monitor dychu, používate?

shel44
19. říj 2012

ahojte. Chcela som sa spýtať, či používate, alebo ste používali monitor dychu. Pomohlo Vám to nejako? boli ste kludnejšie?

naomi6
19. říj 2012

@shel44 Ahoj, my jsme monitor dechu používali, byla jsem klidnější, ale myslím, že to není ani potřeba, pokdu je mimčo zdravé...... Měli jsme ho z druhé ruky a byla k němu rovnou i chůvička. Nový bych nekupovala, je to dost drahé. Pokud máš možnost si ho půjčit od kamarádek, tak bych to využila aspoň ze začátku.

slundo
19. říj 2012

Měli jsme ho a opravdu jsem byla klidnější . Pokud nemáte problém s financema, určitě bych do něj investovala.

ssassi
19. říj 2012

@shel44 ahoj, já monitor dostala z druhé ruky a ani jsem ho nevytáhla z krabice. dítě spalo v noci se mnou a přes den v hacce, takže ani nebylo kam ho dát. možná, že kdybych měla rizikového novorozence, nějak bych to řešila, ale myslím, že pokud máš zdravé a živě vypadající dítě, je monitor celkem zbytečný 😉

shel44
autor
20. říj 2012

tak ďakujem za rady 🙂

nunacek
20. říj 2012

@shel44 Monitor dechu jsme používali od porodnice do cca 13 měsíců věku dcery. Měla od narození do 11 měsíců reflux, takže si to bez monitoru neumím představit...

lv
23. říj 2012

můj bratr umřel na Sids, takže jsem ho nutně a nevyhnutelně chtěla, u první i u druhé dcery. I tak jsem dost nervila, ale určitě mě to psychicky pomohlo, že ji hlídá mimo mě i toto. Cca do 8měsíců, pak si lehla třeba úplně napřič do nohou postýlky a začlo to houkat.

mafeska
12. led 2013

@shel44 pokud ho necheš kupovat (taky mi to přijde zbytečné) tak se poptej v porodnici jestli ho půjčují. Já rodila v Boleslavi a tam ho maminkám půjčovali na půl roku za 900,-Kč. Já ho neměla protože jsem neměla vhodnou matraci. Je ale fakt že jsem malou chodila pořád kontrolovat a hodně jsem jí sledovala, i v noci.

mrazulkav
12. led 2013

Nespouštěl vám monitor falešné poplachy? Jsou u něj i nějaké informace, když poplach zazní? Co má člověk dělat?

dezyre
12. led 2013

Taky jsme ho měli a byla jsem klidnější. Myslím, že syndrom náhlého úmrtí bohužel může poskytnout i donošené děti a není jich málo.

@mrazulkav spouštěl nám občas poplachy, ale nenazvala bych to falešným poplachem. Ten monitor je naprogramovaný tak, že když se dítě určitých pár vteřin nenadechne, tak musí spustit 😉 Jinak samozřejmě poplach spustí, když ti mimčo z monitoru odcestuje (což miminko do cca 5-ti měsíců neudělá). Musím zaklepat, že nám se samozřejmě čas od času spustil, ale asi to bylo tím, že malej tvrdě usnul a měl delší pomlky mezi nadechnutím. Takže jsme ho vždycky jen trochu probrali, zjistili, že dýchá a spali dál. Ale musím říct, že je to pocit k nezaplacení, když se v noci trošku probereš a vidíš, že na monitoru krásně problikává zelené světýlko 😀

lrg
13. led 2013

Koupila jsem v lékárně Jablotron, stál lehce přes dva a i když nejsme boháči, nepřišla mi ta investice tak strašná. Obzvlášť, když si spočítám, kolik jsem dala za hadříky 🙂 Používají ho i v porodnici, takže věřím, že to smysl má. Nejen kvůli SIDS, ale jsem ten typ, který bude pořád hlídat, jestli si neublinklo a nedusí se....... Takže mi to stojí za ty prachy, i za těch pár falešných poplachů.