Monitor Nanny - kontrola, kalibrace, servis

engele
13. únor 2014

Spousta z nás kupuje monitor z bazárku který je již používaný. Na můj dotaz kde a v jakých městech mohu nechat monitor zkontrolovat a překalibrovat jsem přímo z Jablotronu dostala tuto odpověď:

Monitor dechu Nanny musíte poslat přímo k nám na servisní oddělení. Zde mám specializované pracoviště pro kontrolu a opravy. Tyto kontroly se musí provádět pře každým dalším použitím na další miminko.
Servis provádíme zdarma.

Zde je adresa:
Jablotron Alarms a.s.
Servis
Pod Skalkou 33
Jablonec nad Nisou
466 01

Věřím, že je to asi důležité a málokdo ví, že všechny monitory mají 4 roky záruku, po dobu záruky je servis zdarma (je třeba zaslat kopii účtenky), po té stojí 200,- Kč.

Tak snad tento odkaz pomůže i dále a případů planých poplachů bude co nejméně 🙂

gepe
13. únor 2014

@engele udelej to jako clanek at to tema nezapadne 😉

lv
13. únor 2014

aha, tak to zpoplatnili..já si nechala kontrolovat před půl rokem, asi a ještě to bylo zadarmo..zaslala jsem a za 4dny byl doma i s certifikátem.

engele
autor
13. únor 2014

@gepe to netuším jak, prosím o radu..

engele
autor
13. únor 2014

@lv to mi řekli v obchodě kde monitory prodávají..

gepe
13. únor 2014

@lv ono i tech 200,- stoji za prip. zachranu ditete 🙂
@engele u sebe na Tvem fotoblogu muzes kliknout na clanek a vytvorit 🙂

hojda
13. únor 2014

A jak to dělají třeba v porodnici? TAm určitě před každým miminkem nekalibruji.

gepe
13. únor 2014

@hojda to je spis dotaz primo na porodnice 😉 tam na monitorech maji zapisy o kontrolach a kalibracich. I pri koupi monitoru v manualu je, ze se ma po dvou letech nechat zkontrolovat a zkalibrovat. Koupit si pouzity, tak dle meho nazoru kontrola a kalibrace je nezbytna.

petrusew
13. únor 2014

@hojda v porodnici musí všechny tyto přístroje projít po nějaké době kalibrací a kontrolou. Ptala jsem se na to přímo tam, kde jsme ležely. Každý monitor musí mít označení kdy byl servisován a prohlížen.

lenyyy
13. únor 2014

Holky ja tam volala a vite co mi rekli??Ze 48 mesicu bezplatny servis je pouze na tu jednotku.na kazdou desku je zaruka pouze 2 roky, po dvou letech je to neopravitelne!Je to jako spotrebni zbozi, jak baterky, kdyz doslouzi,vyhodis a koupis novou!!!Tak teda nechapu....

engele
autor
13. únor 2014

@lenyyy to teda zírám, je to přeci zdravotnický přístroj a na ten je zákonem daná záruka na 4 roky, jedno z kolika částí se skládá.. to by museli vystavit 2 faktruy a 2 záruky, jednu na desku se 2 roky a jednu na přístroj se 4 roky..

lenyyy
13. únor 2014

No pry to neni zaruka jako takova,ale bezplatny servis....

@engele

kocici_mama
6. bře 2014

@lenyyy Jak jsi to nakonec vyřešila? Posílala jsi někam na kontrolu?

lenyyy
6. bře 2014

Budu posilat zitra nebo v pondeli, napsala jsem jim k tomu dopis na A4, tak jsem zvedava....
@kocici_mama

bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bursma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lena.k
26. črc 2014

@lenyyy Ahoj, jak to nakonec dopadlo? Zrovna taky řeším kontrolu monitoru po dceři.díky.

lenyyy
27. črc 2014

@lena.k Ahoj, bylo mi receno, ze po dvou letech se desky vyhazuji (podobne jako baterie-uz proste doslouzi a vyhodi se) 48 mesicu zaruka byla jen na tu krabicku tu mi zkontrolovali a ta byla v poradku......nezda se mi to, ale co nadelam :-/

lena.k
28. črc 2014

@lenyyy aha,diky,no,moc si me nepotesila.

lenyyy
28. črc 2014

No jo oni me taky ne, byla jsme pekne vytocena, ale nenadelas vubec nic ☹ aspon, ze tu krabicku mame funkcni tak na dalsi mimi uz koupime "jen" desku.....

mer
31. črc 2014

@lenyyy A můžu se zeptat - poslali ti zpět i nějaký papír o zkoušení na tu desku?nebo jen že se má vyhodit?

mer
31. črc 2014

@lenyyy A ještě posílala si k tomu i účtenku nebo něco takového?Jelikož já nic takového nemám

mer
6. srp 2014

????

lenyyy
11. srp 2014

@mer Posilala jsem vse co jsem mela. Papir mi k tomu poslali,ale s vyjadrenim, ze je deska malo citliva a tedy nefunkcni....

vixen
8. zář 2014

@engele Dovoluji si napsat, že tato informace není pravdivá. Napsala jsem na jejich e-mailovou adresu, toto co jste zde uvedla..že opravují a za tu a tu cenu a mě bylo zodpovězeno:

Dobrý den.
informací na internetu koluje spousta, ne všechny jsou však pravdivé a bohužel není v našich silách je na všech diskuzních fórech uvádět na pravou míru.

Pokud zašlete přístroj na uvedenou adresu – Jablotron Alarms, přijde Vám přístroj zpět s informací, že deska má prošlou životnost a doporučují Vám nákup desky nové. Není pravda, že přístroje mají 4letou záruku. Rovněž nedostanete certifikát o jeho další funkčnosti.

Např. v nemocnicích se přístroje, které mají 6let již vyřazují z provozu. Důležité je, zda vlastníte typ Nanny BM-01 nebo BM-02 – je to uvedeno na ovládací jednotce. Starší typ BM-01 se už skoro 10let nevyrábí a jeho servis byl rovněž ukončen. K typu Nanny BM-02 bych opravdu doporučovala pro další bezproblémový provoz nákup nové snímací desky – viz níže.
----
Dobrý den.
6 let je již dlouhá doba. Životnost snímací desky je 2 roky. Deska je nerozebiratelná, nelze ji opravit.

Kalibrace či zkoušení přístroje se neprovádí.

Vyzkoušejte prosím přístroj dle návodu. Pokud by přístroj vykazoval závadu, kontaktujte nás.

Pro další bezproblémové používání dopuručujeme minimálně zakoupit novou snímací desku - cena 895,- Kč

Za firmu s pozdravem Martina Švecová.
Petr Fráňa s.r.o.

engele
autor
8. zář 2014

@vixen mohu Vám ten mejl klidně přeposlat.. ale je možné, že měnily postupy..

vixen
9. zář 2014

@engele no právě asi fakt změnily - žel v můj neprospěch :( samozřejmě v jejich prospěch...jak jinak

hacenkaaa
18. čer 2015

Super, přesně na toto jsem se ptala už ve dvou obchodech se zdravotními pomůckami a nikde nevěděli... díky moc 🙂

barunka1985
28. čer 2015

chci se zeptat zda by jste koupily monitor dechu Nanny z bazaru za 1500 a je ještě rok v záruce, mám nabídku ale ted se mi to začíná rozkládat v hlavě zda nekoupit nový....

lucinka58
28. čer 2015

@barunka1985 Já jsem si prvně říkala, že taky koupím z bazaru, ale nakonec jsem si přecejenom říkala, že nevím jak s tím první majitel zacházel a tak a nakonec jsem zvolila to, že jsem si pro jistotu kupovala monitor nový. Nekupovala jsem si ale NANY, ale Babysense 5. Kdyby mě ho třeba nabízela kamarádka u které bych si mohla být jistá, tak to joooo, ale jinak si myslím, že větší jistota je v novém zařízení 🙂