Monitory dechu, který a proč?

gapm
17. bře 2014

Ahoj holky, budeme kupovat monitory dechu a rozhodujeme se které - čekám dvojčátka a chci je mít přes den v 1 postýlce nebo v kočárku na balkoně, zahradě atd. Na noc budou každý ve své postýlce. Už se rozhodujeme mezi 2 posledními kandidáty - Nanny pod matrace a Respisense na plenku. Jiné značky nechceme, tak díky pokud se můžete vyjádřit pouze k těmto 2. Vím, že s Nanny nemůžeme mít oba v 1 postýlce, ale u Respisense mám zas strach, aby jim nepadaly až se budou trochu víc v postýlce hýbat. Díky moc za tipy a rady🙂

speedygon
17. bře 2014

Záleží, zda budete s dětmi hodně cestovat...potom bych volila ten plenkový typ...pokud ne, doporučuji Nanny. Máme po 2 dětech a plná spokojenost., monitor stále zánovní(budu jej prodávat dál)-akorát pozor, nevím, jak u jiných, ale u Nanny je v brožurce, že se nemají používat akumulátory, jelikož je tam nižší napětí a mohlo by to falešně houkat. Tím, že lze připojit k monitoru 2 desky, tak právě v jedné postýlce být děti nemusí-akorát tedy nevím, jak se potom pozná, kterému děťátku to případně houká....

ssassi
17. bře 2014

dítě patří k matce. když si je dáte k sobě, budou se ladit na váš dechový rytmus a nemusíte mít strach, že dýchat přestanou. stačí si přeci přirazit dětskou postýlku bez bočnice ke své straně postele (nenaruší tak kontakt mezi partnery). je pak milionkrát jednodušší kojení a vůbec všechno. děti bych neoddělovala. byly na sebe i na vás zvyklé 9 měsíců. vím, že to tak docela není odpověď na otázku. ale pokud budete jen trochu empatická, ve vaší posteli stejně nakonec skončí a vy zjistíte, že jste vyhodila peníze 🙂

gapm
autor
17. bře 2014

@speedygon Pokud budeme kupovat Nanny, bude mít každé svůj vlastní akumulátor. Cestujeme hodně a hodně rozhoduje ta možnost mít je přes den spolu...nechci je oddělovat, když jsou spolu od začátku🙂

gapm
autor
17. bře 2014

@ssassi vy ty monitory znáte a používala jste je? Víte v jakých týdnech se dvojčátka rodí a jaké mívají respirační problémy? Znáte názory lékařů? Případy jiných dvojčecích maminek? Víte že se s monitory musí dosáhnout minimálního odestupu od rodičů, zvířat a postýlek navzájem? Ne, opravdu Vaše odpověď není odpovědí na moje otázky🙂) ale přeju Vám štastnou "přírodní" cestu....hezký den

suzanna123
17. bře 2014

@gapm Já měla angel care (monitor + chůvička v jednom) a byla jsem moc spokojená. Žádné plané poplachy, Julinku jsem mohla spící zavřít v pokoji a nemusela se bát, že ji neuslyším nebo ji naopak něčím vzbudím... Časem se na druhou část noci nastěhovala ke mně do postele a koupila jsem jí respisense (opravdu jsem neměla dojem, že bych si ve spánku všimla, kdyby malá přestala dýchat a spíš jsem se bála, že ji zalehnu nebo přidusím peřinou). a s tím jsem teda moc spokojená nebyla. Docela často se spouštěl (a to jsem třeba na malou zrovna koukala a normálně dýchala nebo sebou i mlela).

maruja
17. bře 2014

@gapm zeptej se holek na dvojčatech, naši byli narozený skoro v termínu, takže jsem monitory neměla. Dají se i půjčit 😉

gapm
autor
17. bře 2014

@maruja půjčený nechci...holek jsem se tady ptala, ale ještě zkusím jinde🙂 díky 😉

maruja
17. bře 2014

@ssassi tak u těch dvojčat to tak úplně nefunguje jak u jednoho, vím to mám srovnání 😉

madormi
17. bře 2014

Ja mela respisense a spokojenost.hodne cestujem a navic mala spala casto se mnou v posteli tak ho mohla mit i tam a ja byla klidna. A nepadal
@ssassi to byh se moc divila kdyby se tady nejaka takova odpoved neodpoved neobjevila 🙂

gosa22
17. bře 2014

my měli Respisense a spokojenost, malej spal od mala na boku, zádech a v pořádku, monitor jsme dali pryč v půl roce, to už začal spát i na bříšku...ale pozor do kočárku se moc nehodí žádný mobilní monitor, drncání a pohyby kočárku mohou klamat...píše se to v návodu u Respisense... 😉 jinak kupovat případně Respisense nové řady (my ho měli), dá se tam vyměňovat baterka normálně doma, staré verze vypadají stejně, ale baterka se mění v servisu 😒

madormi
17. bře 2014

@gosa22 ale ve stojicim kocarku na balkone muzeci zahrade takjsem ho pouzivala

gosa22
17. bře 2014

@madormi tak to ano, v tomto případě je to ideální 😉

madormi
17. bře 2014

@gosa22 😀

gapm
autor
18. bře 2014

@gosa22: neber to špatně 😉 jsem sice blondcka, ale ne zas taková abych vůbec přemýšlela nad monitory v pohybujícím se drncajícím kočárku.))))) ale i tak díky za upozornění 😀 ok, juknu na ty nové řady...

gosa22
18. bře 2014

@gapm 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak jsem to nemyslela, ale nevěřila bys, kolik mamin to napadá 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂

mysicka_lb
18. bře 2014

Já jsem si vybrala monitor Respisense, ozkoušený ho ještě nemám, ale připadá mi nejlepší z nabídky na trhu. I co se recenzí a názorů týče, četla jsem to dost důkladně.

zunem
18. bře 2014

@ssassi Dovolím si nesouhlasit. Dvojčata čekám, taky teď řeším monitory, řeším stejnou otázku jako tazatelka. A to co mám načteno a co píšete Vy je pouze teorie k jednomu dítěti. Ale dvojky jsou jinačí, rodí se předčasně, můžou mít dechové potíže, naprosto odlišný rytmus a budou budit sebe navzájem. Nevím jak to má paní, ale nám dvě miminka se nám do postele nevlezou a vedle postele dvě postýlky pro sjednocování společného dechu taky.

gapm
autor
18. bře 2014

holky nechte slečně/paní její názory, už na to nereagujte...ono to nemá smysl🙂 a je to oboustranné.... 😉 každý by měl být spokojený ve svém světě a my se tady aspoň soustředíme na to důležitý a to je.....jaký monitory vlastně pořídit🙂) 😀

ameliejulliette
18. bře 2014

@gapm Máme Snuza Halo a jsem spokojená, nemusí se dávat za plneku, citlivost je dostatečná i když se dá za lem tepláčků, nezapomínali jsme ho vypnout jako se mi stávalo v porodnici s Nanny 😀 a jsem ráda, že jsme pořídili monitor, u prvního syna houkal několikrát, ale probral se hned, druhého jsem musela několikrát vzít na ruce, aby znovu začal dýchat. U druhého jsem používala dýl, cca do 8.měsíce, u prvního do 6 měsíců, kdy začal spát na břiše (ale vím, že dávaly maminky i na záda, funguje taky). Děti spaly v přiražené postýlce nebo u nás v posteli 😀 (monitor snímá opravdu jen dech miminka)

gapm
autor
18. bře 2014

@ameliejulliette: díky za tip, ještě jukneme i na tenhle...vůbec jsem o něm nikde nečetla, ale myslím že stejně zůstaneme u toho výběru co jsem psala...manžel už to má nastudovaný🙂) díkybohu, že monitor i u vás pomohl, mojí sestřenici to maličkou zachránilo...ale nebudeme radši na nic negativního myslet 😉

ameliejulliette
18. bře 2014

@gapm Je to stejný typ jako Respisense, já ho tenkrát kupovala právě kvůli jednodušší výměně baterky a taky jsem měla možnost ho osobně vyzkoušet 😉 Jo, nikde není dané, že by se neupamatovali na to dýchání sami od sebe 😉 Akorát u druhého jsem měla ze začátku prostě velký strach, protože mi nestihli při porodu dát atb proti streptokokovi... Nemít ten monitor, tak k němu běhám asi každých 5 minut kontrolovat 😀 Tak přeju úspěšný výběr a hlavně zdravé miminko 😉

kvakuska
18. bře 2014

@gapm doporučuji Respisense, máme ho dýl jak 7 měsíců a jsem moc spokojená ... malá s ním krásně spí, nijak ji neobtěžuje, nic neřve když ji vezmu z postýlky ... naše holčička spí od narození celou noc, takže jsem s monitorem klidnější a nemusím se v noci budit a vstávat a chodit ji kontrolovat, zda je v pořádku ... baterie vydržela přesně 7 měsíců, v tu dobu už jsem přemýšlela že s monitorem skončíme, ale malá právě v tu dobu začala obcházet postýlku a u všeho se zvedat a samozřejmě i padat, ač ji hlídáme jak můžem, tak občas se do hlavičky uhodí, takže jsme v monitoru vyměnili baterii a pro klid duše jí ho dávám dál ... ráno s ním lozí v postýlce, stoupá si, otáčí se, válí sudy a trvá dost dlouho, než jí monitor spadne a začne hvízdat ... a to má jen plínku a volné pyžamko (jako overal), žádné bodýčko ... a navíc s náma monitor cestoval po republice i do zahraničí a vždy spokojenost .... takže doporučuji!

gapm
autor
18. bře 2014

@ameliejulliette radši bych zdravá obe miminka 😀 😀 😉 i tobě zdravé mimco...

gapm
autor
18. bře 2014

@kvakuska to o spaní celou noc radši nebudu komentovat 😀 😀 takovej holcici poklad 😉 a když budou mit miminka na sobě v kočárku jen plinu a bodycko, nebude to pod bodyckem moc těsné? Nepříjemné? Vejde se to tam ještě? Ani nevím jak je ten samostatný přístroj velký...

gepe
18. bře 2014

@gapm Respisence si dokazu max predstavit pres den, ale do postylky urcite Nanny. Bude to minimalne pohodlnejsi pro oba prcky, ale i pro vas to uklidnujici blikajici zelene 🙂 dle meho a zkusenosti se plinka kolikrat povoli, uz jen samotne zapnuti plinky ma byt spravne volne na dva prsty. Osobne bychom do nej vubec sli. Mj. Nanny nam v 5t zachranilo malou a bylo to v noci. V noci spis at rika kdo chce cokoliv o nejakym instinktu, clovek kolikrat odpadne a spi. Pro dvojcatka jednoznacne Nanny.
Jo a jinak, moc blahopreju! 🙂
@ssassi nezlob se na me, ale svoji teorii o spani s rodici a napojeni dechu si radsi nech pro sebe. Anebo ji rekni do oci xxx rodicum, kterym zemrelo dite vedle nich v noci v posteli.

gapm
autor
18. bře 2014

Už jsem to tu dnes psala...tak znovu...už na pani nereagujte...chci tu řešit podstatné věci !! Tou jsou pro nás monitory dechu...at si každý ve své ložnici děla co chce.... 😀

gepe
18. bře 2014

@gapm srry, ja napr. cetla jen uvod a jeji prispevek me zaujal zacatkem, dalsi prispevky jsem necetla. Vic se vyjadrovat nebudu, svuj nazor jsem napsala. Spam? Ne.

ameliejulliette
19. bře 2014

@gapm Promiň 😀 Dyť já tu diskuzi četla a že to řešíš hlavně kvůli tomu, že jsou to dvojčátka 😉 Ale mi to už nemyslí, znáš to, ne? 😀 Samozřejmě přeju zdravá miminka!!! 😉

gapm
autor
19. bře 2014

@ameliejulliette nééé nic se neděje, to víš já musela to druhé taky zmínit....) aby mě pak v noci nezlobilo🙂) ty už to máš za chvíli, tak to bude před létem u vás pořádnej bengál🙂) no neberu si iluze, že u nás to bude klidnější🙂

gapm
autor
27. bře 2014

holky co jste měly Respisense, jak dlouho jste je používaly? a jen na plínku? nevadilo to dětem když se začala víc hýbat a nepadaly jim pak dolů? Měly jste celou dobu jen 1 typ monitoru nebo jste kombinovaly? zkuste mi prosím odpovědět na všechny moje otázky🙂 díííííííky 😉