Múžou být hnědé skvrny na matraci plíseň?

katrina30
2. zář 2009

Ahoj holky,
mám takovou delikátní věc. Mám 7měsíčního syna, který od narození spí na zděděné matraci.Matraci jsem prostě dostala od známé s postýlkou a prala jsem jen potah.K tomu mám na matraci od malička podložku EMITEX - chránič matrace.Dneska jsem matraci šla vyvětrat a všimla jsem si na ní hnusných hnědých skrvn a úplně se klepu,zda to nebyla plíseň. Malý má bakterii staphyloccocus a hemophilus a teď si vyčítám,zda to nemůže být z matrace.Také máme trošku ekzém. Jsem prostě pitomá,že jsem dala zděděnou matraci a neinvestovala tisku do nové ☹ Prosím poraďte, myslíte,že jsem malému mohla způsobit nějaké problémy? Ihned jsem ji vyhodila. Známá mi řekla,že matraci měla prostě na půdě, předtím ji dva roky používala její holčička.Achjo ☹ Co byste na to řekly? Děkuji, Katrina.

kubaka
2. zář 2009

katrinko - vůbec se netrap . Tyhle bacily na vzduchu velmi rychle hynou, bez člověka nepřežijí. Natož v matraci. Je ale dobře žes ji vyhodila.

magimary
2. zář 2009

neobviňuj sa, nemáš dôvod... 😉
moje najstaršie deti majú týchto bacilov (alebo teda mávali), ale spávali na nových matracoch, či posteliach... 🙂
netráp sa, naozaj nemáš nad čím...
napokon, pri striedaní "našich" maličkých (požičaných) detí som už aj ja na matraci objavila škvrny (ktoré tam vznnikli po precikaní),a le nemôžem ich predsa niekoľkokrát do roka vyhadzovať a kupovať nové... a tieto deti problémy nemajú... 😅 😉

jeudi
2. zář 2009

ja si myslim ze hnede fleky jsou od toho ze to ditko co na tom pred tim spalo tak to procuralo..matrace stoji par kacek tak ji poridte aspon pro tvuj klid a netrap se plisen by byla do cerna si myslim..

vanish1
2. zář 2009

katrina, ja mám tiež podobné výčitky ako ty. Myslím, že malá tie baktérie nemôže mať z matraca, ale ten ekzém... samozrejme, to, či bude mať dieťa ekzém záleží od viacerých faktorov, ale minule rozprával nejaký lekár v dámskom magazíne, že deti by nemali spať na použitých matracoch (starších), lebo čím starší matrac, tak tým viac roztočov v ňom, a aj keď zahynú (napr. ak ho dáš na slnko a pod.), tak ich telá tam zostávajú a rozkladajú sa. 😖 ja už tiež ľutujem, že sme neinvestovali do nového matraca, moja má tiež ekzém (samozrejme, nemyslím si, že matrac je príčinou, ale mohol k tomu malým percentom prispieť)

berenika39
2. zář 2009

nemáš důvod se trápit, nekoukej dozadu, už to nevrátíš, dobře jsi udělala, žes tu matraci vyměnila a exem s tím nesouvisí. kliiiiiid 😉 😉 😉

kristinka.s
3. zář 2009

pripajam sa: tiez mi dieta spalo na pouzitom matraci prve 3 m, potom som si vsimla (ked boli tie horucavy) ze nejak dokonca zacal pachnut - tiez ho moja znama mala na povale, hned sme ho vymenili a kupili novy, vonavy, chvalabohu malej sa nic nestalo, nemame ani ekzem ani ine bacile - klop-klop zatial - takze v pohode
matracom to urcite nebude

tytyta
3. zář 2009

Ted už nemá cenu se tim trápit,jak tu někdo psal,plíseň by byla do černo-zelena.Určitě by jsi jí poznala 😉 .Akorát nechápu,že jsi si toho nevšimla když jsi jí dostala,když jsi prala ten potah?Musela jsi tu matraci přeci vidět 😕

katrina30
autor
3. zář 2009

Ahoj holky,děkuji za názory.
tyty: když jsem jí dostala,tak tam ty skvrny nebyly, byla jen do žluta. Asi jak se na ni zase spinkalo a byla v teple.

Hrozně se malému omlouvám,hned jsem vše vyprala,umyla postýlku, vyprala chránič matrace - chvála Bohu,píšou,že je antibakteriální,tak aspoň něco!

A to si na čistotu a hygienu hrozně potrpím, vše mám čisté,vyžehlené,vyvařené...nechápu,že jsem já husa hloupá mohla udělat takovouhle chybu!!! Teď si "drbu hlavu".

Děkuji moc za uklidnění a za to,že jste mne neodsoudily.

Budu doufat,že bakterie malý nemá z matrace.

Katrin.

aponchie
3. zář 2009

katri nemyslim,ze je to z toho...

btw ja si taky na cistotu poptrpim i hygienu a taky mam par veci po nekom ..kasli na to..ja treba mam matraci novou a ted na ni chrape M po T tak je to takove pocitove lepsi,ale neres to..jestli to mas od kamosky s kterou s evidas a kamaradis tak je to v poho horsi kdyby jsi to koupila od nekoho na inzerat to bych nedelala 😎

terak
12. zář 2010

@katrina30 Ahoj, to urcite neni plisen, ale rekla bych, ze naprosto normalni vec u matraci. Mame docela kvalitni sendvicove matrace s chranicem, ktery peru nekolikrat do roka (samozrejme jeste na tom je prosteradlo). Mame je cca 4 roky a uz asi rok nebo dva jsou matrace dohneda a flekate. A to fakt s manzelem nemame problemy s unikem moci 😀 😀 ani to nemuze byt zadna plisen, nikdy jsme to nemeli na pude nebo ve sklepe. To je proste od potu a podobne. Proto na tom mas ten chranic, ktery se da vyprat.