Oblečení z funkčních materiálů na spaní. Víte o něčem?

jop
5. zář 2011

Mému synovi je 21 měsíců. Mám problém s tím, že nevím, jak ho na spaní obléct. Přikrytý nevydrží ani 5 minut, takže ho musím oblékat tepleji. Nedám dopustit na spací pytel z outlast materiálu, ale ten mu je bohužel už skoro malý. Mám i oblečení z outlastu, ale nefunguje tak dobře jak spací pytel - pokud mu dám jen pyžámko z outlastu, tak je ráno studený a kýchá, pokud ho navleču ještě do další vrstvy, tak se v noci budí horkem a pláče. Nemáte v tomto směru některá zkušenost, jak to vyřešit? Třeba nějakým jiným funkčním materiálem?

lucie777
5. zář 2011

Nevím, jakou máte teplotu, ale moje dcera taky nevydrží být přikrytá, ale spí v normálním bavlněným pyžamku, dlouhý rukáv i nohavice, ťapky volný, když má v pokoji víc jak 25st, tak dávám krátký overálek, jestli to v zimě klesne pod 21st, tak asi přidám ponožky, možná bodýčko, ale jinak je v pohodě, člověk to nesmí moc hrotit.. 🙂

mifinka
5. zář 2011

Tak já vedu asi studenej odchov.. V letním počasí spal v nátělníku ( a to jen proto, že nesnese být vyslečený 🙂 ) , v zimě to vidím na normální pyžamo.. Do poslední zimy spal v overalu s tapkama.. A to se taky odkopává, ale dát mu spací pytel nebo něco teplejšího na sebe tak by byl co 5 minut vzhůru a chtěl pití...

musko
5. zář 2011

jop na tchibo cz majú zvačšújúci pytel za výhodnejšiu cenu :o) Máme pyžamko z merino vlny - 2 ks po staršom synovi a nedám naň dopustiť :o)

sussanah
5. zář 2011

u nas jedeme taky na chladnejsi, pres leto ma syn nocni kosili z bavlny, dobre to vetra a bedra ma prikryte (vetsinou 😅 ), kdyz je chladneji, davam bud flanelovou nocni kosili nebo klasicke pyzamo nohavice+tricko s dlouhym rukavem bez ponozek. Ve spacim pytli byl jeste lonskou zimu, ale tuhle uz urcite ne, beztak by zkousel v tom chodit po pokoji a to by z toho byl asi dobry karambol 😀
Jinak spis se mi budi horkem nez zimou. Sice ma nekdy rano studene nohy, ale to je asi tak vse.

berenika39
5. zář 2011

Ve dovu letech už je dítě tak šikovný, že když je mu vedro, odkope se, když je mu zima, přikryje se...problém se dá vyrobit ze skoro všeho, ale tohle bych si tak k srdci nebrala - nikdy nic jinýho nepoužívám - pyžamko, když je chladno, tak dlouhý rukáv, nohavice, když je teplo, tak krátký rukáv, kratasy. Vedro? Jenom slipy.

luciana43
5. zář 2011

Tak u nás se taky odkopávává, ale dávám oběma jen pyžámko s dl.rukávem a nohavicema. Než jdu spát tak je občas přikryju, ne vždy se mi to ale vyplatí, páč je tím někdy i vzbudím. Každý z nich tu svojí první zimu chvilku na začátku taky odnesl nějakým malým kýcháním, ale pak už si zvykli a nikdy z toho nemocný nebyli 🙂

weri1
5. zář 2011

nevím kolik máte stupňů, my máme kolem 25 st-bohužel i v zimě a malej má jen overálek krátkej, v létě otevřenou ventilačku a přikrytej nespí, odkopává se. v zimě má dlouhej overal. Když jsem u našich, tam je kolem 20 st. a vydrží přikrytej, takže u nás mu je asi horko, tak to neřeším, kdyby mu byla zima tak přikrytej vydrží....neřeš to

brisalek
6. zář 2011

tak to taky resim🙂. weri1 mala spi u tchanovcu, kde je v noci i 17-18st(brrrrrr 🙄 ) a prikryta nezustane ani nahodou🙂. Doma v panelaku mame od 23- do 27(jsme az pod strechou ve 14 patre, takze teplo od strechy v lete a vyvetrat nejde, to je hned prvan jak blazen i kdyz venku fouka minimalne). Spi od mala v overalku, v lete ma u nej kratky rukav a takovou sitovinu kolem krku, aby se nepotila. Kdyz byla nemocna dala jsem ji letni pyzamko, abych mohla dat zabaly na nozicky...chtela ho pak porad. Kdyz jsem ji ho dala celou noc se budila, protoze ji byla zima(mela studene rucicky i nozicky). V overalku spi celou noc. Zkusila jsem to jeste jednou a zase celou noc kazdou chvilku vzhuru a to uz treba v pul 11(to se jinak vzivote nevzbudi).
Kdyz byla malicka zkousela jsem spaci pytel, ale to zase byla silene spocena porad. Ted taky premyslim jak ji naucit byt prikryta.