"Ohrádky" a cestovní postýlky. Jaké jsou kvalitní?

womann
12. pro 2006

Ahoj maminky,
zajimalo by me,jestli pouzivate ohradky ajake mate zkusenosti,jake jsou kvalitni a bezpecne.Diky

lucie85
12. pro 2006

my používáme cestovní postýlku. Vždy když spíme u tchýně, tak malý spí v cestovní postýlce. A líbí se mu tam, myslím že je to bezpečné.

majka07
12. pro 2006

Já zatím ještě musím na tuto zkušenost počkat, ale ohrádku používat nebudu, v mém okolí s tím měli špatné zkušenosti, cestovní postýlku určitě pořídíme, hrozně se mi líbí tu co mám v albu a známá s ní je spokojená 🙂

musko
12. pro 2006

Ahoj!
Tak majka, tu čo maš v albume - Hauck - tu mame a som spokojná, ale ono je to viac ohrádka ako postieľka, je totiž strašne nízko pri zemi a asi je tam na spanie chladnejšie, hlavne pre malé miminko. Lenže ináč je fakt super, pevná a bezpečná. 😉

siduska
12. pro 2006

Ahojky ja taky pouzivam ohradku, som spokojn mala sa tam hraje a nekedy aj zaspi, dobre ju poprykrivam a nemyslim si, ze by jej bola zima.

womann
autor
12. pro 2006

Majka,musko-hauck je nemecka firma?Vubec ji neznam.Mne ani nejde o postylku,jako spis o ohradku.Postylku mame normalni,jenze mimi je dost divoke a kdyz potrebuju napr.do jine mistnosti,tak se mimi prevrati,a bouchne o sprsliky a place... 😒 Nebo se mezi ne jakoby "zamota".Ja myslela treba ohradku Chicco,jenze stoji pres tri tisice-a ted nejak chicco nechvali-i v testech kousatka a kocarky nechvali-teda spise uplne propadly...Neslo by ani o penize,jako spis o kvalitu a vyuzitelnost...Nechci vyhodit penize za neco,co nebude kvalitni a bezpecne...Pro jak velka ditka je jeste ohradka upotrebitelna?
Musko-ta ohradka-postylka ma jednu stranu oteviratelnou,nebo jsem to spatne pochopila?Je to O.K.?

carodkaa
25. led 2007

Ahoj ta ohrádka by mě taky zajímala.Jak jste na tom používáte jí pro mimča?Náš malej začal v půlroce lézt a fakt z něj nesmim spustit oči,je to někdy k zbláznění 😀 Tak si řikám že bych ho tam někdy na chvilku šoupla,ale zas ho nechci omezovat,co si o tom myslíte?dík

dashak
25. led 2007

Ahoj holky, malá si přes den hraje v kempingovce, taky už leze, takže když musím něco dělat je tam. Jinak se snažím, aby lozila po zemi, ale stačí vteřina a kolikrát z toho kouká pěkný úraz.
V kempingovce když spadne, tak ji to tolik nebolí jako ve šprušlové postýlce, ale zas na druhou stranu, za šprušle se chytí a pěkně se postaví, kdežto v kempingové se moc nemá o co zapřít, protože ta síťovina není pevná.
Budeme mít taky ohrádku, ale od známých půjčenou. Je to prý lepší, protože má pevné dno, v postýlkách jsou měkké matrace-pád sice nebolí, ale mimi se pak špatně postavuje, protože nemá pevnou půdu pod nohama 😀

musko
25. led 2007

Ta Hauck je predávaná ako cest. postieľka - ohrádka, my ju máme ako ohrádku, dá sa na nej odzipsovať - kvázi dvierka - na kratšej strane, len zvonku, takže ju otv oríš Ty, ja dosť hamatná a stabilná.

jita2
25. led 2007

womann,
já mám ohrádku klasickou dřevěnou, ještě po nějakých dětech našich příbuzných, sice jsem ji ještě nepoužila, ještě nesedíme, ale určitě je to dobrá klasika..

mapris
25. led 2007

ahojte,
původně jsem uvažovala o koupi polohovacího leháta pro malou, protože už v kolébce nechce být, ale sestra mně "přemluvila", ať radši koupím cestovní postýlku - což je dobrý nápad, protože budeme jezdit k jedněm i druhým rodičům a vyřešilo by to problémy se "spacím" prostorem, a prý tu postýlku bych mohla využít i příležitostně jako ohrádku.

Jinak chicco má i kritizované sedačky do auta. Zrovna si sestra jednu pořídila a docela na ní nadávala, takže chicco nee. Já jsem se dívala na www.krtecek.com - konkrétně na: http://www.detskezbozi.com/inshop/scripts/set.a..., a docela se mi líbí i cena, ale musím se na ní nejdřív někde podívat.

macejka
25. led 2007

ahojky

s ohrádkama zkušenost nemám,ale cest.postýlka je dobrá.Malej v ní spal zatím dvakrát a spal celkem dobře.Teda podruhý líp než poprvý,ale šlo to.Sehnali jsme levnou,stála 890.-

Ještě k těm ohrádkám,vydržej si tam dětičky hrát?Mně to připadá jestli tam nejsou jak v klícce.

mapris

cest.postýlka je dobrá věc,ale to poloh.lehátko taky,To lehátko si vezmeš s malou kamkoli po bytě,kde budeš,ale cest.postýlka asi neni moc na přemísťování sem a tam 🙂 🙂

jita2
26. led 2007

Ahojky macejka,
ty ohrádky nejsou na to, abys tam dítě držela celý den, ale dát ho tam v případě, že musíš něco udělat, potřebuješ uvařit atd. a pojistit se, aby se mimiskovi něco nestalo, aby se někam neodplížil, když zrovna k němu nemůžeš...

carodkaa
26. led 2007

No tak jsem dneska vyzkousela u nasich starou drevenou ohradku jeste po me a malej jak se furt pretaci a vrti tak se neustale mlatil hlavou do tech sprdlin,chudinka..takze pokud budu nakou ohradku porizovat,koupim tu sitovanou cestovni postylku co sluzi zaroven jak ohradka 😉

dashak
26. led 2007

carodkaa já mám taky cestovní postýlku, ale rozhodně budu mít i klasickou dřevěnou ohrádku, už ji mám slíbenou od kamarádky. V té cestovní není pevné dno, tak to mimi nemá pevnou nohu a naše Ivanka se už postavuje. A jde ji to mnohem lépe v té šprušlové, protože tam se má čeho chytit. Taky občas spadne a bouchne se 😀

raculka
26. led 2007

Taky nevím,jak často a odkdy vlastně ohrádku používat.My jsme jednu dostali po jiném dítku,takovou síťovanou s úchytama na držení.Jinak nevím,jestli bych jí pořizovala.Od kámošky vím,že ji používá,když potřebuje něco v klidu dělat nebo jít vedle do pokoje,ale na dlouho dobu to opravdu není.
Jinak my máme i tu cestovní postýlku,je pravda,že mimi je tam dost při zemi,ale spali jsme tak už v létě na chalupě( to mu byly přes 2.měsíce) a všelijak ji vystlali matracema,dekama,takže z toho žádnou újmu neutrpěl.A na to cestování je to fajn věc,lehce se skládá.Taky jsme jí koupili v akci za 1 000,- já myslím, že kupovat cestovní za 3 000,- je zbytečnost.Akorát jsem u známé omrkla,že ta jejich dražší má takové okénko,kterým mimi samo vylézá ven a ona ji používá právě misto ohrádky doma.😉
Chci se zeptat,kde nebo na čem máte mimi přes den? My nejdříve v postýlce(máme ji na kolečkách),ale jak se převrací na bok,tak na blbnutí už je malá.Takže většinou je na měkké puzzle podložce.
Carodkaa- vám už malej leze hodně daleko? Ten náš se jen tak převalí,trochu posune,ale zatím se nebojím,že doleze někama daleko.Na kolínka mu to zatím moc nejde.A už si zkouší sedat? Ten náš ani náhodou.😅
Ještě dotaz k lehátku-od kdy do kdy se zhruba používá? A je to hodně podobné autosedačce,dá se třeba polohovat? Asi to není na to,mít tam mimi celý den (kvůli páteři...)nebo ano ???

dashak
26. led 2007

Raculka, já bych řekla, že naopak lehátko je výborná věc na páteř. Sama ho nemám, ale lituju, že jsem ho nepořídila.

raculka
26. led 2007

my ho nemáme a taky skoro začínám litovat 😠

jita2
26. led 2007

dashak,
máš pravdu s těma šprušlema, je to právě výborný, že se za to mimi chytá a díky tomu se pěkně zvedá....

macejka
26. led 2007

jita2

možná tedy taky začnu uvažovat o ohrádce,akorát máme tak málo místa,že už nevim kam bych jí dala.A taky asi až malej začne sedět a lézt.A nebo mu rozložim tu cest.postýlku,to asi vyjde nastejno. 😉

jita2
26. led 2007

macejka,
no my ještě taky nesedíme, tak ohrádka zatím stojí v pokojíčku, až začne malá sedět, tak ji použiju....ale taky neupřednostňuju jen dřevěnou, určitě ti poslouží dobře i ta tvá cestovní...

macejka
26. led 2007

a kolik taková ohrádka vůbec stojí?myslim síťovanou i dřevěnou 😉

carodkaa
27. led 2007

no drevena tak 2500,- podle velikosti a sitovana 1500,-myslim tu co sluzi i jako postylka

carodkaa
27. led 2007

Raculka:no zatim mame vsude po zemi velky deky a pod takovou prosivanou perinu,jenze on je stejne furt mimo a a doted ulezl terba 2 m jenze vcera jsem byla v koupelne a on tam dolezl za mnou..je to asi 7m 😕 jo ale sedat ani nahodou..ja bych to videla ze se driv postavi nez sedne 😉

mapris
27. led 2007

raculka,
no, já jsem to lehátko chtěla taky, ale sestra mi řekla, ať radši pořídím tu cestovní postýlku, že se to dá použít jako ohrádka, ale nevím, nevím. Taky bych poříla to lehátko někde z bazaru. Jinak já mám malou přes den v kolýbce - viz fotoalbum. Ale už mi tam moc nechce bejt, protože nic nevidí, no a právě přemýšlím o tý postýlce. Kamarádka si chce koupit to lehátko, a malou zatím dává do autosedačky, protože jí přes den nikde nemá, maximálně v korbičce od kočárku, ala taky jí tam nechce bejt .. Tak nevim .. Jinak malou už teď začínám dávat na zem na deku pod hrazdičkou a nebo jí mám na sedačce v "rohlíku" - taky je v albumu - a dám jí hrazdičku, takhle se vyblbne tak na půl hodky ...

dashak
27. led 2007

Carodkaa, to jsi odvážná. Naše malá když je na zemi, tak okamžitě letí k domácímu kinu nebo ke kvítkám, prostě tam, kde číhají samé nástrahy. Jinak ona umí vylézt sama i z autosedačky, když ji nezapnu, buď z ní vyleze úplně ven a nebo se otočí a sedne si naproti a čučí vlastně, tam kde má mít záda a cpe se těma kšandama. Vyfotila jsem to, tak až budu dělat nové album, tak tam dám i tuhle fotku.
Jinak si myslím, že kupovat novou ohrádku je zbytečné, mimi v tom moc dlouho stejně nebude, tak je lepší mít po někom. Cestovní postýlku máme novou, ale byla loni v Intersparu v akci za 890, jinak stojí okolo 1600.

raculka
27. led 2007

carodkaa-tak to je teda čipera,já myslela,že děti lezou pořádně až kolem 8-9 měsíců,to máš tedy co hlídat 😀 . To už abysme začali přeorganizovávat byt a odstraňovat nebezpečné věci.
mapris-my taky polohy střídáme,někdy je na té podložce,občas ho dám spát do postýlky,pak jsme venku s kočárkem kde i dospáváme procházku...Ale už se jim nechce být v postýlkách,kolébkách...prostě chtějí být pořád v kontaktu a sledovat dění.Já v nouzi,když potřebuju třeba uvařit a malej si nechce zrovna hrát pod hrazdičkou,tak ho šupnu do sedačky a kouká,jak vařím.Ale nedělám to často,na záda to není zrovna ideální a za chvíli se tam začne dost kroutit,asi mu to není pohodlné.Z toho důvodu jsem právě trošku nedůvěřivá i k tomu lehátku,ale já nevím,jak moc je zvednuté dosedu,jestli jen trošku,tak to fakt asi nevadí.😉

dashak
27. led 2007

Raculko, se sedačkou je to podle mě v pohodě. My jezdíme s malou na rehabky a říkali, abych malou nosila v klubíčku a když nemám zrovna čas, tak ať ji dám do sedačky. Tak asi to vůbec neškodí, ale nemůže tam být celý den, to je jasné.

kristi
27. led 2007

tak my budeme mit polohovaci lehatko, kamaradka doporucila a ja ji verim a dal taky dostaneme cest. postylku, kterou hodlam v lete pouzivat i na terasu atd...

dashak
27. led 2007

Jo to lehátko je super, až budu mít druhé mimi, tak si ho pořídím taky

mapris
30. led 2007

tak holky,
rozhodla jsem se ke koupi toho polohovacího lehátka, i bazarové se dají pořídit slušné a u toho krtečka měli hezkou za 999 - novou. Jinak co se týče té cestovní postýlky, tak jsem se na ní byla taky podívat a přijde mi stabilní, ale včera mně vytočil manžel, víte co mi řekl? Prý jestli je stabilní natolik, aby tam to dítě mohlo skákat, aby to neruplo.

Tak a teď baby raďte 😀