"Ohrádky" a cestovní postýlky. Jaké jsou kvalitní?

womann
12. pro 2006

Ahoj maminky,
zajimalo by me,jestli pouzivate ohradky ajake mate zkusenosti,jake jsou kvalitni a bezpecne.Diky

dashak
30. led 2007

Mapris, já mám zatím malou taky v té cestovní postýlce. Ale budu mít půjčenou od kamarádky ohrádku, která má pevné dno. Je to lepší, protože v cestovní postýlce je měkká podlaha. Ale Terezka je ještě malinká, takže zatím ji v pohodě stačí to lehátko.

vitaka
30. led 2007

no holky nevím, nevím...ale podle fyzioterapeutů to polohovací lehátko škodí zádům, páteři miminka....říkají, že si to maminky chválí, protože dítě je tam spokojené a sleduje dění kolem, a maminky si dítko přemístí kam chtějí...to jo! ale za jakou cenu??? 😕 Já osobně nechci dítěti páteř ničit, sama mám problémy se zády a nechci aby až bude starší trpělo, protože jsem byla pohodlná a potřebovala se ho nějak "chytře zbavit - zabavit".
Já budu mít postýlku a pak taky máme objednanou ohrádku, ale ta bude asi u babičky...nebo ji budeme přesunovat...je skládací a má polohovací dno na 3pozice, a šprušle má ploché...takže myslím, že to pevné dno je nejlepší + ty šprušle, na lepší stoupání a jinak...dítě se má naučit už jako malé, aby se samo zabavilo a samo dokázalo pohrát...má se to kombinovat...hraní s rodičem a hraní samo se sebou...takže jaký si to kdo udělá, takový to má...to je jasné.
Ale musela jsem napsat to varování před lehátkama a taky před sedačkama vajíčkama (ty jsou opravdu jen na převoz dítěte autem), prostě to ničí záda, a i když je mimi spokojené, tak třeba v 15ti by vám moc spokojené už nepřišlo.

vitaka
30. led 2007

a jinak které mamince záleží na dobrém vývoji dítěte...hlavně taky to kolem jeho páteře...a vůbec polohování miminka....tak doporučuji tuhle knížku:
Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová
je drahá, ale má i DVDčko a jsem ráda, že jsem si ji pořídila.

dashak
30. led 2007

Vitaka, mně řekla naše rehabilitační sestra pravý opak. Navíc dítě tam nesedí, takže by to páteři nemělo vadit. Daleko horší je, když dítě posazuješ. Dokud si nesedno samo, tak se to nemá. Ale vidím spoustu mamin, jak chytnou dítě v leže za ruce a vytáhnou ho do sedu. Ono se tam sice udrží, ale ta páteř tím taky trpí. Sedačka ani lehátko není samozřejmě na celý den, ale občas člověk taky potřebuje uvařit. Já v kuchyni místo rozhodně na postýlku ani ohrádku nemám. Ale uvidíš sama, až se miminko narodí, že všechno je trochu jinak, než jak si to představujeme když jsme těhotné.

raculka
30. led 2007

No musím říct,že s Vitakou docela souhlasím.Na ty lehátka,sedačky,ale i šátky a klokanky jsem četla od doktrorů spíše negativní reakce.Pro mimi je prý nepřirozeněší rovná poloha na zádech,později samozřejmě na bříšku.
Na druhé straně ovšem-jak píše dashak- si člověk řekne,co všechno a jak bude dělat,ale pak když potřebuju vařit,malej tady křičí jak když ho vraždíme,a občas mají sousedi připomínky,že to naše dítě hodně pláče,tak mi rupnou nervy a dám ho taky do té sedačky,abych v klidu a bez připálení uvařila.Ale snažím se to nedělat často. 😒 Jo,kdyby to viděla tchýně,která děti celý den nechávala pořád samotné a asi pořádně vyřvat 😀
Knížka od Kiedroňky není špatná,ale zase radím nepřehánět to.My máme problémy s hlavičkou,chodíme na rehabilitace,takže některé polohy jsou pro nás nepřijatelné.A myslím,že některé děti se třeba nepovede zachytit,DR je nikam nepošle a přitom ten vývoj neodpovídá,v těchto případech pak ta knížka není zrovna dobrý pomocník 😕

dashak
30. led 2007

Raculka, taky jezdíme na rehabky. Už 10 měsíců ☹ Ale malá zatím drží krok. Ona teda absolutně nepoleží, takže ta prirozená poloha na zádech nebo na bříšku nám nehrozí 🙂 Už leze a taky se postavuje, takže když chci něco udělat nemůžu ji nechat venku z postýlky, protože je to tak na nějaký úraz. Stačí vteřina a ujede ji to a někde se praští nebo na sebe něco shodí. Většinou už teď v postýlce jenom stojí a nebo si sedne a vezme si něco zajímavého a strašně důležitě to zkoumá 😀 Ale když křičí i v postýlce, tak si ji prostě do té kuchyně vezmu a ona je spokojená jak blecha, že se může na mě dívat.
Jo, a co se týče toho vývoje - tak to mě taky doráží, nevím jestli chodíte i na kontroly na neurologii. My jo, ona tam vždycky zkoumá co malá umí a dělá všelijaké polohové testy a z toho pak vyvozuje jak je na tom malá s vývojem. Malá je nedonošená a má zvýšené svalové napětí, takže jsme sledovaní. Ale zaráží mě, že hodně stejně starých dětí jako ona (a to třeba ani neodečtu ty 2 měsíce, o které se narodila dříve) neumí to co ona, ještě se třeba ani nepřetočí sami na břicho nebo zpátky a ona už dávno leze a sama se postaví. A to nikoho nebere, že ty děti neodpovídají vývoji, protože je nikdo nemá pod drobnohledem.

vitaka
30. led 2007

holky máte pravdu....až se to narodí, uvidím sama.....ale stejně, na tu chvilku a až po určitém měsíci věku bych to taky asi nezavrhovala...to lehátko....ale jinak bych si dala dost pozor....přehánět to nechci, ale taky nechci být až moc pohodlná...některé maminy nechají to dítě ve vajíčku nebo lehátku i spát..a to už je moc....a taky je samozřejmé, že podle té knížky se nemůžu brát každé dítě...některé prostě potřebuje něco speciálního...takže to dá rozum, že ho nebudu nutit do poloh co jsou psané v knížce...když rehabilitace dítka zpočívá v jiných polohách... to chápu.
Tak ať se Vám Vaši broučci dobře vyvíjí...a rostou jako z vody 🙂

raculka
30. led 2007

dashak- tak my na rehábky jezdíme už od 8 týdnů,teď nám je 6,5 měsíce.Už mě to taky nebaví.My máme predilekci hlavičky,svalové napětí a záklon. 😖
Na kontroly jezdíme většinou po týdnu nebo max 14 dnech.Ale už se to dost zlepšilo.Na neurologii jsme byli po 3 měs. na kontrole,od doby co cvičíme.A paní DR. mě skoro vynadala,že čekala větší pokroky,že třeba cvičím málo 😒 . Byla jsem z toho dost vydeptaná,sama víš,jaké nervy to cvičení obnáší.A to opravdu cvičím (samozřejmě pokud nejsem na návštěvě,chalupě atd.).Ale moje rehabilitační mi řekla,že pokroky sama vidím,ať si z toho nic nedělám.
Pak mám zase dost známých,které měly cvičit,kašlaly na to a přitom na kontrole je paní DR. pochválila,jak pěkně cvičí.Takže myslím,že u někoho to opravdu přejde samo a někdo holt má smůlu jako my. 😠
Tak to už máš čiperku,my jsme zatím naštěstí celkem na podložce,tak se zatím nemusím tolik bát.Ale asi to brzy přijde. 😀

mapris
30. led 2007

vitaka,
víš, je něco jinéo plánovat v těhotenství a něco jiného "skutečnost". Já teď uvažuju o koupi cestovní postýlky a to lehátko jsem taky zvažovala. Mám kolíbku a malá už mi tam moc nechce bejt, nehledě na to, že ta kolíbka bude malá. Občas jí dám na zem, kde je deka a ohrádka, ale to jí taky pořád nebaví, a když potřebuješ něco udělat, tak občas uděláš to "co se nemá", ale kdybys dělala všechno podle knížky, tak nevim, nevim. Každé dítě je jíné ...

kamhajek
6. únor 2007

Ahoj Holky, my máme doma jak cestovní postýlku tak lehátko. Máme velký dům, tak musím mít kam mimi položit. Máme cestovní postýlku od Babypointu, která mi přijde dost dobrá. Matrace se dá pověsit i do půlky postýlky, takže se nemusím tolik ohýbat. Lehátko je super, když je malý neklidný a já si potřebuji něco udělat, tak z něj na mě krásně kouká. Co se týče toho křivení zad, tak si myslím - co doktor to jiný názor. Každý doporučí něco jiného a je jen na nás na koho dáme víc. Myslím, že když se všechno dělá s mírou, tak to určitě neškodí a to platí o všem ohledně miminek. Mám několik knížek o mimi a názory v nich se někdy taky pěkně různí. 😀

marti7
4. črc 2008

A do jakýho věku dítěte se dá ohrádka používat? jestli má cenu ji ještě pořizovat 😀