Peřinky do postýlky pro dítě narozené v létě, ano\ne?

nikola30
2. únor 2014

Ahoj, je sice jeste brzo,ale rada bych se zeptala na vase zkusenosti, nazory na perinku a polstar do postýlky, když se malé má narodit na zacatku srpna? nestacil by jen spaci pytel nebo lehci decka? polstarek stejne nepotrebuje a perina je moc tezka ne? dekuju za vase radz, nazory.

stavba
2. únor 2014

ahoj, já ze začátku používala pouze rychlozavinovačku, peřinky až když mimčo bylo větší, pokud vím, malým mimčům se to ani nedoporučuje z důvodu, že by se mu peřinka mohla dostat na obličej a neumělo by se odkrýt. Na polštář má minimálně do 1 roku čas. My ho nemáme dosud a to už nám je 2,5 roku, pokud ho dítě nevyžaduje, tak pro vývoj páteře je určitě lepší spát bez něj.

kamino
2. únor 2014

Prckovi je 18 mesicu a prakticky jsme perinku nepouzili. Narodil se v lete a navic chtel byt zavinuty,pod perinkou by se uvaril a od cca 3 mesice spal ve spacaku.

zuzlinka92
2. únor 2014

Ahoj náš Štěpánek byl velké miminko ,takže se mi moc do zavinovačky nevešel .Ale protože se narodil v červenci ,tak u nás v bytě neklesla teplota pod 25 °C .A teď je mu 7 měsíců a stačí pořád spací pytel a spí hrozně rád na rovině!! 🙂Polštář ani peřinku nepoužíváme 🙂

olasek
2. únor 2014

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že do roku jsme peřinku s polštářkem vůbec nevyužili. Dlouho jsme měli zavinovačku, protože se v ní cítil syn úplně nejlépe a dobře v ní spinkal. Od ukončeného 4.měsíce jsme pak přešli na pytle. Doktorka mi řekla, že dítku se může dávat polštářek od ukončeného 8.měsíce, ale takový ten placatý, nenaducaný. Teď na 16.měsících má polštář, spí stále v pytli a protože máme v ložnici chladno tak dávám i peřinku.

smardik
2. únor 2014

polštář kluci využívali až někdy od 2 let-dřív ho nechtěli, spalo se jim dobře bez něj, peřinku měli párkrát, kdyby nebyla je to jedno. Jako miminka byli v zavinovačce, v zimě na tom deku, jako větší spací pytel.

lucieandrlova
3. únor 2014

Ahoj, dcera se narodila začátkem srpna a zavinovačky nenáviděla. Spala tedy pod tenkou fleecovou dekou - obyčejnou zadarmo při nákupu ve Špuntíku... Polštář nemá být do 3 let (říkala nám rehabilitační pracovnice). Za sebe mohu doporučit taky mini deku z minipostýlky: http://www.scarlett.cz/7dilna-souprava-do-posty...
Je menší a neměla jsem strach, že mimi zajede dolů... Klasickou dětskou deku měla dcera až před 2 rokem, to už je tak akorát...
Spací pytle jsou prý dobré, ale dcera je neměla ráda. Nesnášela být svázaná. Potřebovala volně kopat nohama, jinak byl řev... Po zkušenostech s jedním dítětem bych teď už s nákupy počkala, až jakou povahu bude mít miminko... Každému vyhovuje něco jiného (jedno miluje zavinovačky, cítí se v bezpečí; jiné zase v zavinovačce ječí...). A dnes jde všechno rychle koupit v obchodě...

kacikaci
3. únor 2014

u nás teda využíváme dětskou deku do postýlky asi od 4 měsíců - do té doby byli kluci v zavinkách (narození v červenci), když bylo chladněji, přikryla jsem je ještě fleece dekou..no a teď mají prošívanou deku s dutými vlákny tu malou velikost do postýlky a jsou spokojení. dcera to měla stejné, dneska jí jsou dva a čtvrt a spí pod ní stále..

kataol
11. únor 2014

my teda máme zářijové dítě a ještě teď na ní peřinu nedám, protože ji zkope nebo se do ní zamotá 😀 stačila nějaká deka, ze začátku spala v zavinovačce, ale zase bydleli jsme v bytě a tam bylo teplo