Peřiny z peří. Pod čím spí Vaše děti?

terezt
15. led 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na váš názor na to, jestli a případně od kdy může spát díte v peřinkách z peří. My normálně spíme v peřinách z peří a Vašík má umělou peřinku. Zdá se mi ale, že tolik nehřeje. Ta z peří taky líp drží. Když byl malý, bála jsem se kvůli alergiím... Pod čím spí vaše děti?

shaula
15. led 2010

Mně ty umělé připadají lepší na údržbu,péřové se u nás ani nenajdou. Nicméně si myslím, že pokud netrpí dítě na alergie, tak to klidně vyzkoušet můžeš.

ined77
15. led 2010

terezt 🙂 ...my preferujeme duté vlákno 🙂 .má to i malý,přijde mi to prodyšnější.
ačkoliv co by malá jsem spávala pod opravdovou duchnou a moc jsem to milovala 🙂 .
zkus a uvidíš 🙂 .vždycky můžeš péřovou zrušit 😉 .

binki
15. led 2010

já na to málem umřela, ale jsem alergik...

ined77
15. led 2010

jejda,tak to možná raději nezkoušet 😨 .
mám to štěstí,že žádnou alergií netrpím 😅 .

shaula
15. led 2010

ined - vidíš, já občas spala pod péřovou a neměla jsem to ráda, připadala mi hrozně těžká 😝 S tou prodyšností máš pravdu.

hary
15. led 2010

No vidíte, a mě malej spí v klidu celou noc od té doby, co spí pod peřinou 😀 , má 15 měsíců 😅

martinka81
15. led 2010

Nám se malej z péřového polštářku osypal na krku a zádíčkách, takže peřinu už jsem ani nevytáhla. Asi to chce zkusit, nicméně peří je pro potencionálního alergika dost problém, drží se v tom i roztoči a tak.

jabber
15. led 2010

Tak my máme duté vlákno a kromě toho, že se z toho nepráší, tak hlavní výhodu vidím v tom, že to můžu hodit do pračky a vyprat 🙂 A teploučko je pod tím taky 🙂

barushka
16. led 2010

My spíme pod péřovou od malička a v pohodě...vyzkoušej, uvidíš 😉

binki
16. led 2010

jo, jednou mne intubovali, trvalo to rok, než na to přišli, že je to z peří, výjezdy na pohotovost, dušení, atd. no, do dneška mám strach z péřových duchen...my doma máme jen duté vlákno...a na mazlení mám super měkké deky od babičky, ty skvělě hřejí...

zirafka105
16. led 2010

U alergiku bez peri je to bez debat... tam ani omylem.
Jinak co se cistoty tyce, tak samozrejme pokud ma nekdo doma perinu, pod kterou spavala jeho babicka, tak tam to mozna trosku problem bude. Neni ale problem milou perinu vzit a dat ji do firmy, kde ji rozeberou, peri procistej, pripadne doplnej chybejici a usijou z toho perinku novou, cistouckou a vonavou 🙂

syraell
16. led 2010

Ja bych radsi do peří nešla, vždycky je lepší odstranit jakýkoliv potencionální alergen...

shaula
16. led 2010

Zirafka - jasně, máš pravdu, že peří se může nechat pročistit. Ale určitě je jednodušší nacpat peřinu do pračky a vyprat si ji podle potřeby 😉 Prostě u mě jednoznačně vede duté vlákno...
Syraell - pravda, pravda...

terezt
autor
17. led 2010

No, to je prave to. Ze to jen tak nejde vyzkouset a clovek uvidi.... Alergii videt v zadnem pripade nechci...Clovek nikdy nevi, kde na nej ciha jaka alergie. Ja asi do te periny pro maleho nepujdu a koupim mu tu z duteho vlakna, az bude potrebovat velkou. Ale pro nas se asi neodhodlam... Ja jsem na to tak zvykla.

terezt
autor
17. led 2010

Jinak, diky za rady/nazory...

binki
17. led 2010

Terezko, vlastně jsem tě nechtěla úplně odradit, to si určitě musíš rozmyslet sama, ale jsem dost zaujatá proti péřovým peřinám 😀 dobrou noc

terezt
autor
18. led 2010

Ja vim. Ale ja nechapu, jak ty alergie vznikaji... A asi nikdo. Ja ani nikdo z mych pribuznych nejsme na nic alergicti. Ale to je asi jedno... mame mozna jen mensi pravdepodobnost vzniku. Binky, vznikla u tebe alergie z niceho nic, a nebo to mate "v rodine"?

binki
19. led 2010

Terezko, v rodině byl nějaký atopický ekzém. Spíš si myslím, že to nezvládli porodníci, byla jsem o měsíc přenošená a skoro udušená. No a hned v prvním roce začaly moje problémy. Intubovali mne v roce a od té doby se to se mnou vleče... Prý to je i stavem životního prostředí...tka se netrap, okolo roku se dají dělat testy na IGečka a později testy...u malého byly časté laryngitidy taky, tak jsme absolvovali několik vyšetření a tak desítku výjezdů na pohotovost a pak jsme byli v létě u moře a je to o něčem jiném...

zany
19. led 2010

Naše děti spí pod péřovou peřinkou od malinka a v pohodě 🙂 Alergií ani jeden netrpíme, takže jsem nepředpokládala, že by jí trpěly děti...
ěli jsme staré peří a nechali jse ho vyčistit, ušít nový povlak a vše v pořádku 🙂