Podhlavníček Babymoov - máte zkušenosti?

terezkax
18. kvě 2013

Ahoj, nemáte náhodou některá zkušenosti s Babymoov podhlavníčkem (nebo i od jiného výrobce) (http://www.malvik.cz/Postylky-a-doplnky/fixacni...), který fixuje hlavičku děťátka ve správné poloze a zamezuje zploštění hlavičky? Funguje to?

ssassi
18. kvě 2013

ehm.... v šátku, v hacce ani s tebou v posteli v náručí to dítě nepotřebuje. takže za mě asi tak 😉

lv
19. kvě 2013

moje zkušenost - nepoužívala jsem vůbec nic, obě holky mají krásný pravidelný tvar hlavičky, byli bez polštářů, klínů, jen jsem je polohovala. Kdyby to bylo třeba, můžeš dokoupit, dopředu mi to přijde zatím zbytečné.

mistrulka
19. kvě 2013

moje děti nic takového taky neměli a hlavičky mají normální tvar :za mě teda zbytečnost...........nerada nakupuju věci které jsou zbytečné a jsou jen a jen moderní,............ale toť můj názor a nikomu ho nenutím

blannie
19. kvě 2013

Já měla podhlavníček od candide - panda a k použití byl asi měsíc, pak se miminko začlo vrtět a hlavička mu sjela mimo, takže jsem ho pak už nedávala. Pokud je správně polohováno, tak podhlavníček není potřeba.

funecita
9. zář 2017

My jsme měli panda polštářek od candide a máme ho pořád 😀. Synovi jsou 4 roky a 4 měsíce a je to takový jeho spinkáček, úplně si ho zamiloval, takže mu v postýlce i na cesty zůstal, asi ho to spojuje s obdobím, kdy byl mimino. Je to hezký. Jinak jsme používali vpohodě dlouho, občas utekl, většinou na něm spal, někdy ho i hledal, když mu spadl a tak. Má krásnou kulatou pravidelnou hlavičku. Doporučila nám to i na přípravném kurzu porodní asistentka, právě od candide, hlavně kvůli tvaru. Jinak klasický polštářek se nemá používat ještě dlouho. Teď ale nevím, budu za chvíli rodit, protože nemůžu nikde panda polštářek sehnat, jestli je taky dobrý ten podhlavníček babymoov? Co ta díra tam? Poradíte prosím?

eva118
9. zář 2017

U syna jsem bohužel o podhlavníčku nevěděla a skončil s ortézkou. Dcerce jsem pořídila a hlavičku má krásnou. Měla právěten od Babymoov. Sousedka se s tím podhavníčkem vyhla ortézce, dceru měla kp, byla tam natlačená a měla zploštělou hlavičku. Spravilo se jí to.

evice21
3. led 2018

@eva118 prosím Vás, náš malý má také zploštělou hlavičku na pravé straně a přemýšlím, že mu polštářek pořídím, ale píšou, že je jen do 6 měsíců, dá se tedy využít i déle? Jsem prvorodička a úplně všemu nerozumím, za jak dlouho se cca hlavička srovna

rousse
3. led 2018

@evice21 no určitě používat déle jde, ale jde hlavně o to, že pak už se mimča i ve spánku docela pohybují a udržet je na tom polštářku je docela problém. Já jej pořizovala tak ve 2,5 měsících (malá začala preferovat jednu stranu, hlavička se začala slehávat).... pomoct pomohl, ale malá se už ve 3 měsících otočila na bříško, ve 4 měsících už na břiše spávala a to už jsem ho pak z postýlky vyndala, protože už neměl význam....takže potom to je hodně o tom, jak akční mimčo je a v jaké poloze spává...

eva118
5. led 2018

@evice21 a má tu hlavičku zploštělou hodně? Jinak do těch 6ti měsíců je to kvůli tomu, že už je mimi akční a na podhlavničku nevydrží.

evice21
5. led 2018

@eva118 hodně úplně ne, v noci strany strida, zatim spi porad na zádech a dávám ho do spaciho pytle, takže necestuje. Ale teď jsem se ptala doktorky a říkala, že je to zbytečnost ten polstarek. Navic nam predepsali nejake rehabilitace kvuli tomu upřednostňování jedné strany, tak snad se to srovná.