Postel pro dvouleté dítko. Jakou matraci?

luckaz.
23. říj 2009

Maminky, pomalu se chystáme přesunout Adámka z postýlky do postele a zvažujeme, jakou postel (rozměry) a hlavně jakou matraci koupit. Můžete mi poslat pár tipů? 🙂 Moc děkuji 😉

ladunka
23. říj 2009

Karolínka má dřevěnou postýlku z Ikea o rozměrech 160 x 70 cm: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S398..., má ji od těch cca dvou let. Postýlka je pro ni myslím velká dost, ale stejně se už teď tříletá Kajka těší, až bude mít "opravdu velikou" postel, tj. dospěláckých rozměrů. Časem chceme pořídit postel od Domestavu - je geniálně variabilní: http://www.domestav.cz/cs/katalog/domino-exklus...

ladunka
23. říj 2009

Jo, a matrace - do ikeácké postýlky jsme koupili Ikea matraci, ale v ikea se mi všechny matrace zdají takové fórové, konkrétně tahle dětská se mi zdá dost nízká - jenže 160 x 70 cm je celkem netypický rozměr, málokdo ho vyrábí. Do velké postele se asi poohlédneme po latexové matraci ve Studiu zdravého spaní, odkud máme matrace do našeho letiště, máme je už pět let a jsme s nimi velmi spokojení.

maart
23. říj 2009

Luckaz, ja byt Tebou, tak bych koupila hned "dospelackou" normalni postel. Klasicke rozmery. Z tech ruznych junior postylek rychle vyrostou a pak zase musis porizovat novou 🙂 .

jandalinka
23. říj 2009

maart:přesně tak.My začátkem roku budeme konečně do většího bytu a určitě už koupím normální"dospěláckou"postel.Zatím malá teď už spí ve velké posteli na válendě,v postýlce už jí to prostě "nesedí"a je malá,když se neustále v noci "mele" 😀

vendy01
23. říj 2009

Ahoj, taky právě řešíme postel pro Filípka. Budeme kupovat klasickou postel z masívu 90x200cm a manža ještě vyrobí postranici. 🙂

kristi
23. říj 2009

my mame taky Kritter

ladunka
23. říj 2009

Já bych taky klidně hned kupovala velikou postel, ale nemáme v bytě moc místa, takže jsme se rozhodli nežít ještě chvíli zcela jako sardinky 🙂 ta menší postýlka je levná, hezká, dá se využít pro další dítě či prodat kamarádce, a taky umožňuje s dítětem opakovaně prožít odstupňovaný vstup do stále větší a větší dospělosti. Všechno má prostě své.

petka80
23. říj 2009

ahoj holky, tohle teď taky řeším 😉 a chystám se taky na tu ikeáckou Kritter, přesně jak píše ladunka, není to drahé a ušetříme místo, pak ji bude mít mladší sourozenec. Tak jsem ráda, že slyším dobré reference.
Ale chtěla jsem se taky zeptat na nějaké tipy při přechodu na tuhle postel z postýlky, jak to děti zvládaly a co se vám osvědčilo.
Momentálně to u nás vypadá tak, že malou uspávám v naší velké posteli, pak ji přenesu do postýlky a tam spí v pohodě až do rána. Přes den bohužel stále usíná v kočárku.
Takže přechod do větší postele bych ráda spojila i s nějakým samostatnějším usínáním, teda pokud to půjde 😅

maart
23. říj 2009

Je fakt, ze nejaka pekna junior postylka je proste takova jeste roztomila 🙂 . My misto mame, tak jdeme hned do velky. Prdolku mam jeste ale v maly postylce, mame pomerne velkou, krasne v ni spi, tak jeste se zmenou urcite pockam. Planuju velkou postel tak za rok...to uz bude skoro 3-leta kocka, tak dostane novy holcici pokojicek....bilo-ruzovy 😵 .

....jinak Petko nejaky extra tip na prechod do velky postele nemam. Starsiho syna jsme tam dali kdyz mel 2 roky a 2 mesice (cekala jsem druhe dite) a byl pohode. Proste jsme koupili krasny povleceni, novy pokojicek jsme mu vyzdobili, rikali jsme mu, jak uz je velky a sikovny, ze tam bude spinkat a miminko pujde do jeho male (blbe 😀 ) mimi postele. Zvladnul to na jednicku. Druheho syna jsme stehovali do velke postele pozdeji.....kdyz mu byly skoro 3 roky. To uz byl veliky, na velkou postel se vylozene tesil.

jjaanca
23. říj 2009

Mě se moc líbí tohle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8012...
Nejdřív jí bude mít otočenou tak, že bude spát dole a až bude starší tak bude spát nahoře a dolu dáme nějaké skříňky nebo psací stůl nebo něco. Vysoká postel je dobrá úspora místa a je fajn že když bude malinká tak může spát dole. 😉

zanetka82
23. říj 2009

jjaanca- tuhle postel jsme kupovali pro kluky. Prodávají se ještě na to takové nebesa. Petřík byl nadšený že má svůj koutek na schovavání 😉
Jinak vím že se v Ikeí prodává postel která je malých rozměru ale postupně se dá rozložit až na klasickou míru. 😉 Zkusím pohledat

zanetka82
23. říj 2009

Tady jsem našla jednu která se dá prodloužit 😉 http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S698...
Ale tu co mám namysli nemájí v nabídce....koupila si jí teď kamaradka pro svoji dceru. Je to vlastně normalní postel jen za předu a ze zadu mají větší čelo a když dítě roste tak se jedná strana dá dolu no a pak i ta druhá.Je masivní a taková bytelná a myslím že k tomu dokupivala i bočnici aby nespadla.

petka80
23. říj 2009

maart, díky, taky to tak plánuju udělat, budujeme teď dětský pokoj a do něho koupíme tu postýlku, tak prostě doufám, že se jí tam bude líbit a tu postýlku akceptuje. Pokud bychom nečekali druhý mimčo, tak bych taky nepospíchala, ale takhle se nedá nic jinýho dělat 😉

Holky, ty prodlužovací postele jsou prý blbý v tom, že se musí dokupovat postupně větší matrace, prostěradlo a pod. I proto jsem se rozhodla pro Kritter za pár korun, kterou mi pak nebude líto vyhodit, až už nebude potřeba a koupíme dospěláckou postel.

zanetka82
23. říj 2009

petko80 v té postely od kamaradky je i matrace která roste stou postely. Je opravdu skvělá 😉

petka80
23. říj 2009

😉 zanet - tak to je jiná, sice si to teda neumím představit, jak to může fungovat 😀 ale pak to dává smysl 😉

mobina
23. říj 2009

My koupili levnější variantu v Ikei o rozměrech 160x70 http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S398...
Přechod do velké postýlky proběhl před 14ti dny a naprosto v pohodě. Pak až bude i druhý syn větší, chceme kvůli místu pořídit palandu...

petka80
23. říj 2009

mobi - tak té jsem si snad ani nevšimla, ta je mega levná 😕 Ale já už jsem se zamilovala do té Kritter, tak asi zůstaneme u té. Každopádně ale gratuluju k bezproblémovému přechodu, budu doufat, že to bude u nás taky tak.

mobina
23. říj 2009

Peti přiznám se, že mě se ten Sniglar na živo líbil víc 😉

petka80
23. říj 2009

mobi - a máš taky tu ikeáckou matraci?
My chceme postýlku bílou, ten Sniglar asi nebude, ale každopádně na něj taky mrknu.

zanetka82
23. říj 2009

Už sem jí našla sice v bazaru ale aspoň pro představu 😉 http://www.onlineobchody.com/bazar/large_pictur...

draga
23. říj 2009

my jsme pořídili rovnou dspěláckou...je to lepší i pro mě, když ho uspávám 😎 zvykl si úplně v pohodě, jen první večer moc brečel, že chce malou postýlku... 😉

mobina
23. říj 2009

Petko ano máme. Není třeba speciální zdravotní matrace. Postačí tvrdší typ.

luckaz.
autor
23. říj 2009

holky, moc Vám všem děkuju za tipy!!! 🙂

petka80
24. říj 2009

mobi - díky 🙂

reynocek
24. říj 2009

Ahoj, možná to patří do jiného tématu, ale ... když jste svá ratolesti "přendavaly" do velkých postýlek, používaly jste na začátku nějakou zábrany, aby prcek v noci z postýlky nespadl?

panterka
24. říj 2009

my teda už pokojíček a postel máme 😉 tuhle http://www.domestav.cz/cs/katalog/palanda-elko.... , matraci taky odtud, Hyneček spí nahoře a já už přemýšlím, že občas zkusím dát Jáchymka spát dolů, ale musím počkat, až nám známej truhlář udělá zábrany 😉 já mám spíš strach, aby mi prcek Hynďu nebudil 😒

petka80
25. říj 2009

Holky - a ještě bych měla jeden dotaz. Do kolika let zhruba by děti asi tak mohly spát v té menší postýlce 160 x 70? Díky.

mobina
25. říj 2009

Reynocek to záleží na tobě, jakou chceš pořídit postýlku. Švagrová pořizovala už klasickou dospěláckou a vedle postele na noc rozkládala deku nebo dávala matraci, aby neteř padla do měkkého. Já pořídila se zábranou, která se pak dá odmontovat.
Petko to je individuální podle vzrůstu dítka. Na 5-6 let snad vyjde.

mobina
25. říj 2009

Ještě jsem chtěla napsat, že teď je v ní Ondra ještě úplně ztracenej a mrňavej 😉

zuzik03
25. říj 2009

my vyřešili přesun z postýlky do velké postele tak, že jsme koupili patrovku a protože mi přijde, že by ze spodního patra ještě padala, dokoupili jsme šuplík a do něj matraci. až přestane v noci cestovat tak moc jako teď, půjde do spodního patra a matrace ze šuplíku do horního, nebo se do šuplíku přesune další dítě, až bude 😉 přes den se šuplík jen zasune a je prostor, fotka zde https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...