Postýlka 120x60 nebo 140x70 cm? Která je praktičtější?

evula83
18. bře 2012

ahojte holky,prosim vas mam otazku ,neviem sa rozhodnut aku postielku mam kupit 120x6O alebo 140x70??????neviem ktora je praktickejsia...prosim napiste mi vase skusenosti...ake mate doma... 😉 😉 alebo mate tiez skusenosti s rostouci postylkou????????????diky za vase rady... 😵

llluckaaa
18. bře 2012

Pro malé miminko bych koupila 120x60 a až bude dítě trošku větší a rozumnější (cca ve 2 letech), přendala bych do větší postele bez mříží - my máme z Ikey myslím že 160x70 a jsme spokojení.

crca
18. bře 2012

@evula83 já měla 120x60 tu úplně obyčejnou a jsem ráda,protože mě od 1,5 roku spali na velkých postelích,teda měli letiště 😀 a asi ve 2,5 letech jsem jim je rozhodila a spí každý ve své,ale je to individuální,někomu spěj ještě ve 3 letech v postýlce 😉

megy
18. bře 2012

tak my máme 120x60 po zkušenostech mé starší sestry. ta jí má do nynějška a spinká v ní ještě rok a čtvrt staré dítko🙂 a necítí se nějak omezeně, takže volba u nás je jasná 🙂

evula83
autor
18. bře 2012

a do kolik let tak ti vase deti spali v ty mensi??????

jop
18. bře 2012

máme 120x60 a malý v ní spí doteď a postýlku miluje...

evula83
autor
18. bře 2012

@jop ja sem nejprv chtela tu 140 a nejak pritel mne presvedcuje,ze mensi je vic prisposobivejsi..a ze potom,kdyz bude malej mala t.j. 2 az 3 let uvidim jak nam bude rost,kupim uz nejaku klasicku postel... 😉 ja sem stale tak nerozhodny clovek... 😉

marhulinka
18. bře 2012

My měli 120x60 a před druhým rokem se přestěhoval do velké postele.

leiladelly
18. bře 2012

@evula83 Já koupila pro syna 140x70, protože jsme chtěli budovat pro něj pokojíček a věděli jsme , že to bude chvíli trvat, volili jsme raději větší. Pro dceru jsme koupili klasiku 120x60. Nějaký obrovský rozdíl v tom není, dítko pak už stejně přejde do dětské postele. Pro mne důležitý byl polohovatelný rošt a výhodou snímatelná bočnice. Loni jsem ale zjistila, že u mnoha postýlek je bočnice už fixní, nedá se polohovat. Také se s tím dá fungovat, jen se víc shýbám. Jinak obě postýlky jsme kupovali v Mamas and Papas a byli jsme s nimi moc spokojení, vydrží i řádění dětí, občas v nich skáčí 🙂 🙂

mabeli
19. bře 2012

My máme 120 * 60 a používali jsme jí asi do 2 let, pak šel rovnou do velké postele, i kdyby měl 140 * 70, tak by šel do velké.

mamkamarketa
19. bře 2012

syn ma od narozeni 70x140 celkem si nedovedu predstavit,ze byl byl v te mensi. kdyz mel rok,tak spal na navsteve v te 120x60 a nevyspal se. porad se bouchal.
ted jsou mu 3 a ma porad tu 70x140,ale ma ji predelanou na normalnu

kamilka007
19. bře 2012

Ahojky, my pořídili postýlku 140x70 od Geuther a dcerka v ní spí od 8 měsíců. Pro větší jsme se rozhodli, protože z té naší jdou později odmontovat šprušle a čelo a slouží jako klasická postel třeba až do první třídy.

sametacek1
16. črc 2016

Ahojik , prosim Vas mi jsme dnes koupili ikea postylku 120x60 jako jeste ji nemame slozenou ale pripada mi strasne nizka.. ze se musim pro mimco naklanet.. jako jsem cetla tak je to normalni rozmer a perfektni recenze.. ale co jsem vydela u znamich postylky tak je meli zhruba u pupiku kde koncila matrace.. tak se mi to prave nezda , ono mam teda 159cm ale ohybat se :D uz ted me berou zada..

peggy722
16. črc 2016

@sametacek1 Ta postýlka by měla mít dvě polohy. Vyšší, tak se používá i ležících mimin, dolu se to dává až když si dítě stoupá. Taky jsme měli ikeáckou a bylo to tak. A nakonec se sundavala bočnice a dávala zábrana.

andysek2512
16. črc 2016

@sametacek1 mam taky postylku z ikey, má dvě polohy a pak jde sundat jedná celá bočnice..... 🙂 teď je pořad v té vyšší poloze a je to ok, mám taky 159 cm a nepřijde mi že bych se musela nějak hodné naklánět, ale můj malý je v postylce až teď(4 mesice) ,jinak spal semnou v posteli a přes den buď na gauči nebo v kosiku🙂))