Postýlka. Co máte doma?

petulak
21. únor 2008

Ahoj maminky nebo maminky čekatelky 😀
Pořád všude koukám po klasické dřevěné postýlce.Jsou to teda pěkné ceny ☹ .Co máte doma nebo budete kupovat vy?? 😀

markytkaaa
21. únor 2008

My přemýšlíme o té větší: 140x70 ... jsou oddělávací bočnice a je z toho potom postýlka pro předškoláka, což nám přijde docela praktické 🙂 Navíc by z toho neměl tolik čouhat jako z těch mrňavých postýlek 🙂

kacka.va
22. únor 2008

My máme postýlku po mně 120x60, je zachovalá, jen jí znovu natřeme. Já myslím, že kdo plánuje pro dítě od raného věku vlastní postel, tak je úplně jedno, jakou má postýlku. Já byla velike mimino a spala jsem v ní asi do dvou let, takže se to s těma velikostma podle mě trochu přehání 😉

kacka.va
22. únor 2008

samo, je něco jiného, pokud se z té postýlky dá udělat normální 🙂

majka07
22. únor 2008

Já mám postýlky také po sobě, je v super stavu, takže su ráda. Jinak oceňuju, že jsde stáhnout postranice, když Majča usne a já jí přenesu do postýlky, už jí máme ve střední poloze, takže ji v pohodě položím a nemusím si nahýbat.

pavlina05
22. únor 2008

petulak taky nevím jakou postýlku...Nabídek je hodně.
Myslím, že koupím nějakou obyčejnou a do ní pořádnou kokos. matraci!!!!

many
22. únor 2008

tak já sháním nějakou strarší z bazaru,.... a pak si do ní kupím tu matraci kokos-molitan - to hodně kupují 😉

kupinka
22. únor 2008

Já mám taky po mě-klasickou dřevěnou... 😉 a kokos matraci 🙂

aponchie
22. únor 2008

klasicka drevena 30let stara funkcni a velika!

petulak
autor
22. únor 2008

no tak postel po mě ani nevím kde jsme se tolikrát stěhovali.Mě docela zarážejí právě ty ceny a vc bazaru nic není mám teda hafo času ale už ted mě to straší.A co je kokos-molitan to neznám poučte mě 😀

romcatko
22. únor 2008

Já postálku po sobě už taky nemám, ale plánuji koupit nějakou bazarovou a novou matraci. Jen chci ještě porovnat na jak velké postýlky jsou tu "nejhezčí" 😉 mantinely. Nevím, jestli se také dělají různé rozměry. A já se přidám otázkou. Jak veké máte peřinky do postýlky?

kristi
22. únor 2008

taky mam postylkku,ktere je uz 27 let, pretrena bilo a funguje

aponchie
22. únor 2008

perinky sem nemela.jen nejakou malou deku povlecenou z ikei nebo z jysku takove ty barevne pastelove da se to az byla vetsi mela perinu

mallorry
22. únor 2008

mne se libi postylka z ikey ta bila, je strasne levna🙂)) je ta stahovaci bocnice nutnost holky? ta z te ikey ju asi nema 😒

kacka.va
22. únor 2008

my taky koupili takovou slabou peřinku v Ikey, ale ta má atypický rozměry, takže na to budeme muset ušít povlečení.
petulak: kokos - molitan je - je tam mimčo leží na kokosových vláknech, která jsou pro zádíčka lepší, je to tvrdší. My jsme nakonec koupili kokos-molitan-pohanka

kristi
22. únor 2008

mallory,ta je super, taky jsem ji mela v planu.....stahovaci bok neni nutnost, stejne ho po pul roce budes mit uz jen nahore...

mallorry
22. únor 2008

kristi aha, tak do ni asi pujdu, no na prvni mesice planuji mit postylku uplne u postele, mozna i bez bocniceeee, ale jeste uvidim, aby se mi miminko neprekulilo v noci ke mne nejak...ale nektere holky to tak meli, ze ji meli uplne prirazenou k boku postele, ocenili to v noci pri kojeni...

kristi
22. únor 2008

uvidis, jak ti to bude vyhovovat, ale pozor,i bez te bocnice by ti mohlo spadnout, prekulit se..oni se nezdaj,ale obcas jsou hodne mrstny

kacka.va
22. únor 2008

jéé, tak to já nechci, aby se dítě ke mně v noci přitulilo. Včera jsme zrovna o tom debatovali na kurzu 🙂. že je to mnohem horší a dítě pak chce mnohem víc, než potřebuje 😉

petulak
autor
22. únor 2008

kacka.va děkuji za informovanost.To jsem vůbec netušila,že něco takového je.
Koukala jsem taky na postel v Ikea,ale aby něco vydržela přecejen jí má minčo na dva roky aspon.Pak se tam postaví a odpadnou bočnice 😅 .No nevím.Stahovací bočnice taky navím na co by měla být až tak dobrá max pro usnadnění vkládání nebo vyndavání mimča,ale nezbytnost to asi není. 😝

mallorry
22. únor 2008

kristi no prave, mozna bude postylka jen v loznici a pekne s bocnici co nejvys, aby se neprekulilo nekam 😉

kacka.va no ale zase vstavat kazdou hodinu k miminku a jit kojit, to je mozna jednodussi si ho jen tak vzit z postylka co budes mit vedle a nakojit a zase spat ne? 🙂

mallorry
22. únor 2008

petulak myslis, ze ty z ikey nejsou dost pevne??? ja to odzkousim, az tam pojedeme, ale myslim, ze to nebude nejakej brak...

mallorry
22. únor 2008

zase nekdo rika, ze treba ve dvou letech dite stejne v postylce spat nechtelo a bylo furt s nima...vim, da se to odnaucit, ale zase treba kupovat postylku za sest tisic, to se mi zda hodne...

kacka.va
22. únor 2008

no jenže podle naší porodní báby a poradkyně je to blbost kojit každou hodinu, pak to vede k žaludečním problémům, no včera jsme o tom diskutovaly asi 3/4 hodiny. podle ní je lepší zavést určitý režim už od začátku a mimčo se mu přizpůsobí a je pak klidnější. Třeba prý není dobré mít postýlku úplně u postele, kde spí maminka.

kacka.va
22. únor 2008

což už jsem o tom taky četla a docela bych to i praktikovala, protože pak je vyšší pravděpodobnost, že mrňousek bude kňourat častěji, než by bylo obvyklé a my k němu budeme hned přiskakovat, co se děje

mallorry
22. únor 2008

kacka va no taky nazor, tezke odhadnout co je nejspravnejsi, taky si rikam, zase aby si na me nenavyklo az moc...ale zase aby se necitilo nejak samo... no ale co se dela, kdyz kazdou hodinu miminko krici? jak ho uklidnit, kdyz ne kojenim?

kristi
22. únor 2008

ono je lepsi vstat a nakojit, pac a ponevadz jinak budes mit doma kozovyho zavislacka

kacka.va
22. únor 2008

no, ale kojit pokaždý když dítě začne brečet nemyslím, že by bylo dobrá cesta... vidím to u nás na příkladu v rodině.

mallorry
22. únor 2008

kristi 😀 tak zavislacka ja nechciiiiiiiiiiii 😨 🙂 a mit teda postylku v loznici? asi jo ne? aspon pul roku nebo co? 😕

kacka.va
22. únor 2008

někdo zastává názor, že by dítě mělo být už od začátku v dětském pokoji, ale nikdo na to nemá srdce 🙂. Já ho chci mít minimálně první měsíce v jedné místnosti se mnou 🙂

mallorry
22. únor 2008

kacka.va ja taky to vidim, ze pul roku taky, prece ho nenecham samotnyho v tak velkym pokojiiiku 😢 🙂

no ja budu muset hodne studovat, abych neco jako nezkazila hned ze startu, jako abych ho furt nekojila a pak mela zavislacka... a holky co rikate na satky? to se mi taky libi, ale zase kdyz ho budu furt nosit, tak aby pak chtel byt i nekde jinde, treba na hraci dece...ale to snad jo ne?