• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Postýlka. Jsou praktičtější stah. bočnice nebo příčky?

10. prosince 2014 
Ahojte maminky i těhulky, podobnou diskusi jsem tu nikde nenašla, tak zakládám téma postýlky. Jsem z nich docela bezradná - hlavně co se týká výběru stahovací bočnice/vyndavací 2 příčky. Co z toho je praktičtější? Využije se to vůbec na něco? Děkuji za každý tip! :slight_smile:
24. říj 2007 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
frufru, ja mam postylku,ve ktery jsem spinkala i ja,kdyz jsem byla prcek, jen je pretrena na bilo a slouzi super. Bocnice stahovani jsou super, 2 polohy taky.
24. říj 2007 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme poridili tuhle http://www.darjanabytek.cz/ItemPage.asp?IID=3

cena mi prijde prijatelna a snad bude ok :slight_smile:
24. říj 2007 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, děkuju! Právě jsem taky koukala na tu, co má tvarohacek, naše postel je buková, tak hledám i bukovou postýlku... :slight_smile: Napřed jsem chtěla i šuple, ale to jsem už tak nějak zavrhla kvůli úklidu pod postýlkou... Taky se mi zdá praktičtější ta stahovací bočnice, ještě jsem ani neslyšela o nikom, kdo má ty vyndavací příčky, vlastně ani pořádně nevím, k čemu to je... :sweat_smile: Ale to by napsal spíš někdo, kdo s tím má zkušenost...
24. říj 2007 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já mám sice se stahovací bočnicí, ale ono to stejně o velký kus dolů nejde, tak mi přijde, že je to docela zbytečné, ale už před nákupem jsem o tom věděla, ale přesto jsem si ji koupila. Mimochodem ty vyndavací příčky mi přijdou divné. Do toho bych asi nešla. :unamused: Možná se tu někdo najde, kdo s tím bude mít nějaké zkušenosti. :wink:
24. říj 2007 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, s odendáním příček sice nemám zkušenost, ale sestřenka si jí pořídila a hrozně na ní nadávala pač se to malej v půl roce naučil vyndat :unamused:
26. říj 2007 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fru, já tohle řeším zrovna te´d. Byla jsem rozhodnutá pro stahovací bočnici, ale pak jsem se na různých diskuzích dočetla, že když jsou děti živější, tak do toho s klídkem při stahování strčí prst a je úraz. Navíc od okamžiku, kdy se dítě začne stavět má tendenci z postýlky prchnout, takže když jsou vyndavací šprušle, tak prostě vyleze a sice šmajdá po bytě ... ale když tam nejsou, tak začne přelézat ten vysoký bok a jsou z toho nehezké úrazy.
Já chci šuplík pod postýlkou, protože máme málo úložného prostoru, což má stejně málokterá postýlka v kombinaci se stahovací bočnicí.
A taky si chci koupit mantinel, aby mimčo nestrkalo hlavičku a končetiny skrz šprušle a pak se přece stejně nemůže ta bočnice stahovat. :confused:
Takže u mě ohledně bočnice nastal zcela obrat a budu kupovat variantu s vyndávacími šprušlemi. Ale to záleží na každé mamině, nezavrhovala bych úplně ani jedno. :slight_smile:
Jinak každopádně chci polohovací rošt, abych se k malému miču, které se z postýlky vyndává nejčastěji, nemusela shýbat až dolů.
Jo a pokud by mimčo začalo ty šprušle vyndávat moc brzo, tak se dá určitě svépomocí vymyslet nějaká finta, jak je zafixovat do doby než začne hrozit, že bude přelézat bok, v tom bych problém neviděla.
26. říj 2007 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, mala ma u babicky postylku po nas a doma spinka v cestovni. koupili jsme ji do ni zdravotni matraci a je to super. hracky a dudliky nevypadavaji ven. To me i pres latkovou zabranu u nasich vzdycky stve. rano si tam dovadi a skace salta, coz se u babicky rychle odnauci, jelikoz ji to drevo boli... Asi bych nemnila, prijde mi to idealni. Na druhou stranu je ta postylka asi odsouzena na jedno dite a dost, jelikoz se ty latkove casti spini dost a rukou to asi nevydrhnu. Drevo je na veky a omyva se jako nic. Nicmene cestovni postylka nestoji takovy balik, takze to asi nevadi. Vratka na zip jsou super. mala jde spat kdy chce, ale jak si zaleze, tak zaviram. :slight_smile: sama to rozepnout nemuze, jde to jen zvenu.
26. říj 2007 v 15:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
treperenda • 36tt • 10. září 2008 ve 14:50
Prave vybirame detskou drevenou postylku a narazili jsme na jednu zasadni otazku: "postylku se stahovaci bocnici a nebo bez?". Zajimaji nas hlavne vyhody te stahovaci bocnice a zda je to vubec vyuzitelna "vychytavka". Co vy na to?

mkr • 1d • 10. září 2008 v 15:09
my máme stahovací a neměnila bych malou tam i po koupeli masíruji už má lužko níž a tak se nemusím tak naklánět, ale jinak ji nevyužívám, možná někdy při čtení pohádky ji to sklopím a hladím ji

nissanek • 1d • 10. září 2008 ve 20:29
tak my jsme taky koupili se stahovaci bocnici a ted bych nevim co dala za to, abychom meli misto toho vyndavaci sprusle. Ta bocnice se da sundat asi jenom o 15 cm, coz je podle me uplne naprd do postylky se musis ohnou stejne az na dno. No a za chvili bude mala chodit a ja ted premyslim, jak ji usnadnit vylejezani z postylky, kdyz nemuzu vyndat ty sprusle...asi je vylomim :sweat_smile:

treperenda • 36tt • 11. září 2008 v 09:04
nissanek: jejejej.....neee, nic proboha nevylamuj :grinning:
No ja si prave pamatuju postylku, v ktere jsem vyrustala ja a vim, ze se ta bocnice dala sundat pomerne dost a ze jsem ji pak mela porad dole, vylejzala a nalejzala jsem si sama.....byla to takovy postylka se trema stenama. Tak to jeste musime prozkoumat, jak to ted vypada s tou max. stahovatelnosti bocnice (presne jak pises, nejakych 15 cm je celkem malo:frowning2:

minea • 1d • 11. září 2008 v 11:40
Nevýhoda vyndavacích šprušlí je, že chytřejší děti si je začnou vyndavat samy a pak není možné udržet je v postýlce. Máme taky stahovací bočnici, při sníženém roštu je i těch 20 cm docela znát.

gedren • 1d, 28tt • 11. září 2008 v 11:44
My mame uplne normalni postylku, kterou jsme sesroubovali bez jedne z tech delsich sten (drzi to pohromade i tak) a takto prisroubovali jako "balkon" k nasi posteli. Je to super :slight_smile:

majka07 • 1d • 11. září 2008 v 11:44
Máme stahovací bočnici, je to postýlka po mně a jsem ráda že ju mám, už máme lůžko úplně nejníž a pokládat třeba spící dítě do ní by bylo více obtížnější. Já su spokojená a neměnila bych.

minea • 1d • 11. září 2008 ve 20:25
Jojo, gedren, tak tohle je nefalšovaný AP :grinning:

marcim • 2d • 11. září 2008 ve 23:45
Taky máme se stahovatelnou bočnicí a vidím v tom spíše výhodu.
Postýlku máme už na té nehlubší variantě.Jednak se tam dobře pokládá mimčo,nemáš tak velikou zábranu a pak taky po koupání tam malého balím a oblíkám.A vzhledem k tomu,že je docela živý tak tam zaručeně nikam nespadne,jako třeba z pračky v koupelně :sweat_smile:
Staršího kluka jsem naučila z postýlky vylézat i přes postranici.a problém to nebyl.Právě jak píše Minea,když měl spát,zavřelo se a neutekl :grinning: A taky,čím více rostou,tím jsou těžší a přetahuj se s nima přes vysoké postranice....
U malých mimísků,při vyšších polohách roštu a pokud nebyli ještě tak mobilní,jsem nechávala i postarnici dole,abych se nemusela tolik ohýbat.Teda přes den.V noci jsem zvedala.Samozřejmně,že tam zábrana byla dostatečně vysoko a vypadnout nemohli. :wink: Ale jak se to začalo koulet,tak šup bočnici nahoru. :wink:

nikka.vo • 1d • 12. září 2008 ve 00:12
Máme stahovatelnou bočnici a bez toho bych se klidně obešla. Naše postýlka má 3 polohy roštu, takže stahovat nebylo ani třeba. Dokud byl malilinkatej, tak byl na té nejvyšší poloze, pak když si už sedal, tak na té prostřední a pořád nebylo nutné stahovat a potom když šel uplně dolu tak už si stoupal, takře jsem se stejně nemuseli ohýbat. Takže je to vcelku k ničemu :wink:
Určitě bych na tvém místě chtěla ty 3 polohy roštu a třeba vyndavací šprucle, ale ani ty nejsou nic extra. :wink:

haninka • 1d • 12. září 2008 v 05:41
Ahojky,
tohle jsme taky řešili. Krásným novým moderním postýlkám jde stáhnout bok asi o 10 cm, takže jsem v tom neviděla smysl, ale obě babičky se na mě koukaly jako na blázna, že nebudeme mít stahovací bočinici :astonished: :sweat_smile: ..takže jsme nakonec sehnali novou "retropostýlku", je přesně stejná jako ta ve který jsem spala už já, má stahovací bok o 20 cm a babičky jsou spokojený..uvidíme, jak to upotřebíme :grinning:

treperenda • 36tt • 12. září 2008 v 06:29
Děkuju moc za názory a postřehy.
Už je rozhodnuto: bude to stahovací bočnice :slight_smile:

ilci • 1d • 12. září 2008 v 07:36
my právě všude viděli jsen tu stahovací bočnici cca o 10 cm, takže jsme se na to vykašlali a radši si dali ty vyndávací šprušle
jj, není nad "naše" postýlky, mamka byla teď naštvaná, že ji kdysi dala pryč :wink:

silente • 13tt • Dnes ve 13:51
Takže kombinace vícepolohový rošt, vyndávací tyčky a stahovací bočnice se vyplatí?
7. lis 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.Taky jsem tenhle problém před rokem a něco řešila,ale viděla jsem jak málo se dají nynější bočnice stáhnout,tak jsem to zamítla..není to jako dřív,že to dáte až dolu,ale u těch typů co jsem viděla já to šlo tak o 10-15 cm maximálně... :unamused:
7. lis 2008 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
10-15? Proboha proč tak málo :angry:
7. lis 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, hrozně dlouho jsme s manžou špekulovali o postýlce a byli přesvědčeni o nutnosti stahovacího boku..., zrovna dnes jsme si pro postýlku jeli, pořádně jsme vše prozkoumali a málem znásilnili prodavačku skrz infa :sweat_smile: , a rozhodli se tak pro nestahovací bok, ale za to s dolním šuplíkem - ten využijeme hlavně na látkové pleny. Stahovací bok jde opravdu stáhnout asi o 10cm, takže to zase tak velký význam nemá, mnohem lepší nám přišlo když jdou vyndat dvě přední tyčky, což postýlky se stahovacím bokem nemají.
7. lis 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oukej. Takže polohovací (aspoň 3 polohy) a vyndavací tyčky.
Na ten šuplík jsem taky koukala :wink:

Kde jste kupovali postýlky?
7. lis 2008 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
My se jedeme podivat v sobotu na tyhle postylky:
www.lemberk.cz
Libi se nam vyuziti az do cca 5 let, u postylek 140 cm lze odstranit nektere dily a vznikne klasicka detska postel. Clovek tak nemusi znovu kupovat matraci a k prebalovaku ma porad postel ve stejnem designu jako na zacatku.

Proc se vyndavaji tycky?
7. lis 2008 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám taky 3 polohy a vyndavací tyčky:http://www.terkaperka.cz/detail.php?zbozi=544389
jen ta barva je trošku hezčí a zvolila jsem k ní matraci kokos molitan..
7. lis 2008 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
My si objednali postýlku Scarlett - Méďa - http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=1891585&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F; v katalogu vypadá nádherně, když jsme ji ovšem včera rozbalili, čekalo nás nejedno nemilé překvapení; předně medvídek je vyřezaný vždy pouze z jedné strany, takže se vám může stát, že po složení nebude vůbec vidět (záleží na tom, na které straně potřebujete namontovat "stahovací" postranici :unamused: Naše postýlka je pak vyrobená z kazového kusu dřeva, takže přes medvídka a pod ním vedou dvě asi patnáct centimetrů široké a dvacet centimetrů dlouhé černé šmouhy (přirovnala bych je k brzdné dráze na vozovce) :confounded: Takže nás zítra čeká reklamace, jsem zvědavá, jak (ne)pořídíme...
A když už jsme u těch postýlek přidám ještě zkušenost s povlečením do nich; koupila jsem si v obchodě tohle http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F&vImageID=2001646#navigator; po rozbalení jsem zjistila, že potisk není střižený horizontálně, ale vertikálně, takže opět "nadšení" :confounded: Moje rada proto zní nevěřte lákavým fotkám v katalozích a než něco zaplatíte, dobře si to prohlédněte.
8. lis 2008 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
karin80 • 1d • 17. září 2007 v 18:58
ahoj, chtela bych se zeptat na vas nazor na postylku. Nekdo rika jedine polohovaci se stahovacim bokem a suplikem a nekdo rika, ze staci polohovaci. Kdy se nejvice vyuzije stahovaci bok?

giorgina • 1d • 17. září 2007 v 19:11
ja bych se taky chtela dozvedet: koupili jste postylku 120x60cm nebo 140x70cm?
Stale se rozhoduju a nevim :confused:

kackadu • 1d • 17. září 2007 v 19:18
stahovaci bok využívám když dávám miminko do postýlky nebo když se kněmu skláním a pusinkuju ho :dizzy_face:
Polohy roštu se ale důležitejší. My teda máme polohovací rošt a stahovací bočnici.

karin80 • 1d • 17. září 2007 v 19:24
kackadu: a co ten suplik pod postylkou? pry se da vyuzit na hodne vecicek...vyresili jste to srini? jeeee...taky budem mit filipka :wink: zdravime :grinning:

doubek • 1d • 17. září 2007 ve 21:59
My jsme koupili moc hezkou v Ikea, ten bok se da oddelat, takze ja ho mam oddelany a postylku prilepenou k posteli. I kdyz zatim mala v ni nespi, ale snad casem. Je to vyhodne, protoze potom bez toho ctvrteho zabradli se to da pouzit jako postel pro starsi dite, kdyz uz nepotrebuje postylku.
1. led 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mate u postylky zabranu u hlavicky, aby se mimco nebouchalo? a pokud ano, tak stahovaci bok neni mozny? a jeste treti dotaz - je vyhodou, kdyz ma postel kolecka?
1. led 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teda budu mít myntinel kolem postýlky u hlavičky Nath....ale stahovací bočnici nemám, takže to nijak neřeším, chci 4 dílnou soupravu do postýlky i s nebesy :dizzy_face:
postýlku jsme podědili,takže jsme ušetřili a na kolečkách taky není, ty jsou podle mě dobrý jen tehdy, pokud budeš nějak pořád postýlku přemísťovat, což my ji budeme mít pořád na jednom místě
1. led 2009 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendul ahojky, no ani nevim, zda bych postylku premystovala, mozna jo...
1. led 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já nad kolečkama moc nepřemýšlela, kdyby byly tak by mi to možná ani tolik nevadilo, pač se dají zabrzdit,ale lépe postýlka vypadá bez koleček, teda pro mě :wink: :grinning:
1. led 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ted taky resime postylku. Tak jsem se chtela zeptat, jestli nemate tip, kde maji hezky postylky. Chtela bych tu vetsi 140x70 a sundavaci oba boky, aby z toho sla pak mala normalni postylka. Nejvic se mi libi v Mothercare, ale maji jen vystavene a nedaji se objednat :frowning2:
2. led 2009 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
janika7:tak to bohužel já nevím a ani nevím, že se takové veliké dělají :grinning:
2. led 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
janika: a co si to vygooglovat? ja kdyz hledala postylky, tak cca polovina obchodu nabizi i tuto delku a sirku :wink:
3. led 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám Alek od Scarlettu 120 x 60, za solidní penízky, buk, stahovací bok a k tomu béžová kolečka. Už ji máme složenou, vypadá moc hezky a jezdí výborně (my přemísťovat asi budem) :slight_smile:

kupovali jsme tady..

http://www.detskezbozi.com/inshop/postylky-a-kolebky/postylky-120-x-60-cm/stahovaci-bok/postylka-alek-spousteci-bok-buk.html

matraci máme 10 cm kokos - molitan- pohanka... zdá se mi fajn! :wink:

ale ještě dva měsíce bude trvat, než to vyzkoušíme .. :sunglasses:
3. led 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a kolečka případně jdou zabrzdit!

Větší bych nechtěla, do dvou let min to vydrží a pak pořídíme normální postel už...ať si prcek pomalu zvyká :slight_smile:
3. led 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucii my mame postylku se stahovacim bokem a mantinel na ni mame normalne navazany a zadny problem s tim nemame :wink:
3. led 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
pajinko moc diky za tip a odkaz - ta vase se mi libi nejvic, navic nas byt je cely v buku, takze dobre zapadne :slight_smile: i cena dobra
matraci chci taky kokos-molitan-pohanka (+ bezp.povlak)

el a s mantinelem to jde stahovat?
3. led 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, není zač :slight_smile:

jo jo, ten kryt matrace mám taky a mantinel taky, ale ještě neuvázanej - ale myslím, že trochu zavazet bude při stahování, ale je ohebnej, takže to nebude tolik vadit - navíc - při té nejvyšší poloze to stahování asi nutné ani není :slight_smile:
3. led 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, Luci a poslala jsem Ti IP - polohy jsou tři :slight_smile:
3. led 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci mam tu postylku co na ni je tady ten odkaz a vazne to jde zase az tak casto se to nestahuje :wink: kdyz to mas nahore a pak uprostred tak to stahovani nepouzivas a malej kdyz spal uplne dole tak uz mantinel nemel :wink: mala ho ma a spis mi ho tam rozdelava ona nez to stahovani
3. led 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek