Postýlka. Jsou praktičtější stah. bočnice nebo příčky?

frufrunka
24. říj 2007

Ahojte maminky i těhulky, podobnou diskusi jsem tu nikde nenašla, tak zakládám téma postýlky. Jsem z nich docela bezradná - hlavně co se týká výběru stahovací bočnice/vyndavací 2 příčky. Co z toho je praktičtější? Využije se to vůbec na něco? Děkuji za každý tip! 🙂

makinka.1
3. led 2009

Janika,ja mam tuhle i s kolecky a je skvela!Zatim jsme na vyssi poloze,takze nevim,o kolik jde rost snizit.U nas vyhralo to,ze pak z ni jde udelat normalni postel!Maji podobnou i bukovou. 😉

minea
4. led 2009

Jestli můžu poradit, tak určitě postýlku z tvrdého dřeva. My máme bukovou a je skvělá. Můžu to porovnat, protože na chalupě máme borovicovou (tu jsme dostali) a je to úplně jiná kategorie, co se týče kvality.

krista
9. led 2009

danae • 1d, 34tt • Včera v 17:47
Já jsem s dcerou byla v zahraničí a tam jsem měla postýlku, u které šla postranice posunout dolů, 5 pozic roštu a ta přední postranice šla potom celá sundat, čímž se udělala postýlka pro batole.

Teď bych chtěla něco podobného, ale nemůžu v ČR najít. Přijde mi, že když to má sesunovací postranici, tak potom ta postýlka nejde předělat na postel pro batole (sundat celou tu přední postranici). Kde jste koupili svoji postýlku a jste spokojené?

Taky by mne zajímalo, jaké vidíte výhody a nevýhody postýlek, kde jdou vyndat tyčky, versus postýlek, kde se rovnou sundá celá ta jedna postranice.

Moc díky!

jjaanca • 1d • Včera v 19:49
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

mkr • 1d • Včera ve 20:24
holky si stěží, že jim pak prckové vylézají, protože si to sami vyndají, my máme sesunovací postranici a určitě ji můžem odmontovat, protože to tam není na pevno musí se ta postýlka složit, tak proč by nešla sundat

gedgitka.a • 1d • Včera ve 20:45
tak já koupila po jedný holčičce starší chtěla, jsem aspoň 2 kolečka na pošupování, aspoň 3 polohy roštu a sesunovací přední díl a ten jde i sundat, ale je fakt, že tam není žádná zarážka která by pak držela rošt, i když ten mám vlastně přišroublej 4 šrouby, takže já z ní vpoho udělám postýlku pro batole

danae • 1d, 34tt • Včera ve 21:19
jjaanca, díky za ten link!

Jinak já bych osobně neodmontovávala postranici, pokud ta postýlka k tomu není určená. U těch postýlek k tomu určených je ještě přibalené prkno, které se tam pak dá místo té postranice dolu z boku jako u klasické postele.

Asi rezignuju na tu stahovací postranici. Stejně jsem to užívala jen, když byla dcera hodně malá, že se mi lépe vyndavala. Pak už to nemělo příliš smysl.

kristina11
10. kvě 2009

Ahojte, ak by mal niekto zaujem predavam novú este nerozbalenu detsku drevenu postielku v prirodnej farbe. Rozmer 120x60. Postieľka má drevený latkový rošt s možnosťou nastavenia výšky do troch polôh a dve vyberatelné priečky. Možnosť montáže koliesok. K postielke môzem pribalit aj nový kokosovy matrac s hrúbkou 8cm. Cena postielky je 70e. Ak mate zaujem napiste mi do IP a poslem vam fotku. Prajem pekny den.

radkar
10. kvě 2009

Ahoj, taky si myslím, že stahovací postranice je možné odmontovat bez problému, protože je tam stejně přidělaná jen za ten "stahovací systém"- za tu tyčku po které jezdí. Taky to tak plánuju. Samozřejmě budem muset vymyslet nějakou zábranu, ale to myslím nebude problém. Já jsem to stahování hodně využila, když byla dcerka malinká, teď už jí moc nevyužívám. Mám tuto: http://www.darjanabytek.cz/ItemPage.asp?IID=3 . Jsem s ní moc spokojená, je pevná, stabilní.

petka80
10. kvě 2009

Holky, jen jsem to tak proletěla, tak snad nebudu úplně mimo téma, ale chtěla bych jen napsat svou zkušenost ohledně postýlky. Když jsem byla těhu, tak jsem to dost řešila a nakonec máme poměrně drahou postýlku se stahovací bočnicí a několika polohami roštu. Jako je fajn a jsem spokojená, ale když to tak vidím zpětně, mohla jsem koupit úplně obyč postýlku v IKEA za pár set, ušetřila bych a spokojená bych byla taky. Máme tu z IKEA u našich i u tchánovců, taky má několik poloh roštu a je opravdu postačující. 🙂

radkar
10. kvě 2009

Ahoj Petka, teď jsem ti napsala něco k tématu ranní ptáčata 😀 😀

kasyma
3. lis 2009

Ahoj holky,tak zrovna dneska mi dorazila tato http://www.babymarket.cz/867,detska-postylka-ra... a na pohled (ještě jsem ji nerozbalila) mi přijde docela malá. Máte s ní někdo zkušenost jak jste s ní spokojeny?

kasyma
3. lis 2009
kasyma
3. lis 2009

hm tak tady odsud mi to nejde skopírovat ☹ tak snad tohle už pude
http://www.slune-cz.cz/detska-postylka-radek-vi...

kozinka
3. lis 2009

ahojky máme skoro tu samou postýlku 🙂 jen vyndavací 3 tyčky a světlejší 😉
Malá určo není, jak dlouho plánuješ mít prďolku v postýlce???? Já max. do 2,5-3 let. Teď má malá 19 měsíců a je hooooodně vysoká (děti v jejím věku mají těch 83cm a ona má 90cm) a pořád super, místa má dost 🙂 Teď už máme i vyndané tyčky, takže si vyleze kdy potřebuje atd... jsem opravdu spokojená 😉

kasyma
3. lis 2009

Ahoj kozinko jé tak to jsem ráda,za kladnej ohlas 😉 Já jí před chvílí vybalila vypadá moc hezky,ale cejtim z ní dost barvu tak jsem rozložila díly po pokoji kde zatím nic nemáme,aby trochu vyčáchla. No jak píšeš plánuji,že by prcek moh vydržet v postýlce tak do těch 3 let tak snad to bude v poho,ono taky asi až jí uvidim sestavenou zas to bude jiný,ale díky za ohlas 😵

janicka2585
13. bře 2012

koupila jsem malýmu nad postýlku pěkný světýlko, hvězdičky,,http://www.kupzarovky.cz/led-retizek-hvezdy-cer...

svítí to krásně, je to hezky orientační, hlavně v noci,, ale musíte si

to umístit až někam výš, aby nato dítě nemohlo dosahnout,, jsem z toho

nadšená, jak při tom Matyášek krásně usíná :DDDD

a maj tam i krásný kvítečka http://www.kupzarovky.cz/led-retez-kvety-tepla-... :DD ty si pořídím až budu mít druhý mimčo :DD

petulka22
14. bře 2012

@janicka2585 Vypadá to moc pěkně - a kam jsi to namotala?

silvie001
17. led 2014

Maminky,vybiram postylku,libi se mi scarlet,ale chtela bych tri polohy:( nevite kde sehnat?

silvie001
17. led 2014

@pajinkaa Muzu se zeptat,kde se da koupit i ted?Byla by idealni🙂

pajinkaa
17. led 2014

To bohužel nevím, ale prodávám tu naši, skoro jako nová.. 😉 už pár měsíců nemá využití..

silvie001
17. led 2014

@pajinkaa a muzete mi poslat foto?A jak poslouzila vam?

99jana
29. led 2014

Pěkný den! Je zde prosím někdo kdo má koupenou postýlku od firmy Scarlett - Laura buk se stahovacím roštem??
Líbí se mi a chci se zeptat na zkušenosti s touto postýlkou. Děkuji🙂

lullli
5. únor 2014

tak my máme postýlku s vyndavacíma tyčkama a jsem s ní naprosto spokojená. když se syn naučil lézt, tak jsme postýlku přirazili k naší posteli, vyndali tyčky a dali mu svobodu. když je unavený, vleze si do postýlky, když už nechce spinkat, vyleze si ven, přijde se pomazlit nebo si jde hrát. a musím říct, že s usínáním od té doby není problém. není tam jako ve vězení, tak se cítí lépe. už žádné vřeštění v postýlce 🙂

pisisvori
5. únor 2014

já jsme teda jen pro stahovací bočnici.

estergabrhelova
8. pro 2014

Ahojte, nemáte někdo tuto postýlku: http://www.kojenecke-obleceni.eu/3972/postylka-... ? Moc se nám líbí a uvažujeme o ní, jen právě přemýšlíme, zda tu s pevnou bočnicí nebo se stahovatelnou. Osobně se přikláním k té stahovatelné, ale zajímají mě názory těch, kteří ji již mají. Díky moc! 🙂

estergabrhelova
8. pro 2014

@99jana Postýlka Scarlett je pro nás také jednou z alternativ, takže doufám, že sem někdo napíše nějaké reference 🙂

krystalka
9. pro 2014

@estergabrhelova - my jsme měli postýlku s pevnou bočnicí (sice ne konkrétně tuto), ale nebyla ani stahovací, ani s vyndavacími příčkami a nějak mi to ani nechybělo, měla 3 výškové polohy dna, takže ze začátku bylo úplně nahoře, když si syn začal sedat, tak jsme posunuli o patro níž a když začal stát, tak jsme dali až dolů...a krátce nato jsme odmontovali jednu bočnici úplně celou a přirazili postýlku k naší posteli....to bylo úplně nejlepší 🙂 , syn tam nebyl tak omezený v pohybu, nebouchal se o příčky a mohl si kdykoli přelézt k nám, nebo slézt dolů přes naší postel...

estergabrhelova
10. pro 2014

A nestávalo se vám, že by vám chlapeček lezl do postele v noci, když jste spali? Pamatuji si, že já jako dítě jsem v noci pořád vylézala z postele a lezla rodičům do postele, za což jsem byla vždycky hrozně bita, protože měli strach, aby mě nezalehli nebo nešťastně nekopli, protože jsem si jim často lehala do nohou 😕